Drama bij Spanje: Barça-goudhaantje in tranen van veld

door
Drama bij Spanje: Barça-goudhaantje in tranen van veld

Spanje was al zeker van kwalificatie voor het EK van volgende zomer, maar stelde zondagavond ook de groepswinst helemaal veilig. Het zag concurrent Schotland blijven steken op een gelijkspel tegen Noorwegen, terwijl het zelf Georgië wist te kloppen. Maar toch werd het een zwarte avond voor La Roja.

De 3-1-overwinning werd immers overschaduwd door een zware blessure bij Gavi. Het nog altijd maar 19-jarige goudhaantje van FC Barcelona zag zijn wedstrijd na amper 26 minuten al eindigen. Hij leek zich te verstappen en greep naar de knie. Hij ging uiteindelijk zelfs in tranen van het veld.

LEES OOK: Kane verklapt: Bayern München of FC Barcelona?

Zware blessure voor Gavi

Gavi werd meteen naar het ziekenhuis gebracht en nog tijdens de wedstrijd bevestigde de Spaanse voetbalbond dat het om een 'ernstige kwetsuur' gaat. Bijkomende onderzoeken moeten de komende dagen nog duidelijkheid brengen, maar verschillende bronnen melden dat er gevreesd wordt voor een gescheurde kruisband.

Dat zou betekenen dat de middenvelder minstens zes maanden aan de kant zou moeten blijven en hij meer dan waarschijnlijk een kruis zou mogen maken over de rest van zijn seizoen én het EK.

Domper voor Barça

Dat nieuws zou uiteraard een stevige tegenvaller zijn voor Gavi en Spanje, maar ook voor FC Barcelona. De Catalanen dreigen zo een cruciale pion te moeten missen in de jacht op een nieuwe titel en Europees succes. Bovendien hebben ze op het middenveld al met de nodige blessures te maken.

Frenkie de Jong ligt immers nog steeds in de lappenmand, terwijl Pedri nog maar net terug is na een lange afwezigheid. Het dreigt dus nog puzzelen te worden voor Xavi in de komende weken en maanden. Bijvoorbeeld op de Bosuil, waar Barça op 13 december op bezoek komt voor de slotmatch in de Champions League.

Zal hij nog fit raken voor het EK?

Meest recent

'Standard pakt uit met Franse WK-ganger'

Standard hoopt zich vrijdagavond tegen KV Mechelen te kunnen herpakken, want de Rouches blikken ...

4
4
'Bliksemvertrek bij Westerlo: bestemming al bekend'

Het gaat bij Westerlo dit seizoen nog met ups en downs. Wellicht hadden ze in 't Kuipje halfweg de ...

6
6
'Renard vist in Italië: verbazingwekkend target Anderlecht'

Anderlecht lijkt in januari weer de transfermarkt op te gaan trekken en de zoektocht naar mogelijke ...

77
77
Crisis in Brugge: Borkelmans haalt hard uit

Het zijn niet de beste weken voor het Brugse voetbal. Bij Club heersen er toch de nodige vraagtekens ...

63
63
TRANSFERUURTJE: 'Strijd Club en Anderlecht, zomeraanwinst verlaat RSCA'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

170
170
‘Union SG wrijft zich in de handen: scouts kijken ogen uit'

Union SG deed de afgelopen jaren al heel wat straffe transferdeals en dit seizoen kunnen spelers ...

56
56
Penders verbaast iedereen: nieuw wapen gaat Europa rond

In de Conference League stond Strasbourg tegenover Crystal Palace. De aantrekkelijke affiche, met ...

97
97
Refs speeldag 16: Brusselse derby en pikante affiche

Na een Europese midweekspeeldag staat er alweer een nieuwe speeldag in de Jupiler Pro League op het ...

51
51
Opvallende transferonthulling De Cuyper: “Dankzij Meijer”

Maxim De Cuyper was de afgelopen seizoen één van de smaakmakers bij Club Brugge, maar ...

171
171
Anderlecht mengt zich in strijd met Club Brugge en Union

De Belgische voetbalbond zoekt een nieuwe pion voor de raad van bestuur na het vertrek van Wouter ...

185
185
Van Crombrugge klopt op eigen borst: signaal naar Fink

KRC Genk deed in de Europa League goede zaken. De Limburgers wonnen met 2-1 van Basel. In het slot ...

121
121
'Guardiola gecharmeerd: JPL-parel op radar Manchester City'

Manchester City is weer aan het bouwen aan een team dat de komende jaren de Premier League kan ...

181
181
Fellaini in opspraak: pikant verhaal duikt op

Marouane Fellaini is al een tijdje geen voetballer meer. Hij werd vorige week nog gehuldigd in Luik ...

197
197
'Code rood bij Standard: berucht duo plots op Sclessin'

Standard is nog steeds bezig met het zoeken naar investeerders. De Rouches hebben zwarte sneeuw ...

262
262
'Transferbom Man Utd: bod van 100 miljoen bij Real'

Manchester United draait een iets beter seizoen, maar overtuigend is het zeker niet. De recente 1 op ...

122
122
Fink wil klus afmaken: "Dat is de volgende stap"

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel en boekt zo een zeer knappe 10 op 15 in de Europa League. De ...

111
111
STVV aan de bak: deals met twee succespionnen?

Bij STVV lopen heel wat spelers in de kijker. Trainer Wouter Vrancken sprak bij TVL Sportcafé ...

67
67
'Anderlecht slaakt zucht: Union krijgt harde ‘nee’'

RSC Anderlecht wist in het verleden Théo Leoni uit de handen van Union SG te houden. De ...

352
352
Code rood: ook JPL-tv dreigt regelrechte ramp te worden

Na de DAZN-bom schuift een eigen JPL-tv-kanaal plots naar voren als dé oplossing. Eén ...

247
247
'Transferoorlog los: Club vs. Anderlecht om 1 man'

RSC Anderlecht en Club Brugge hebben in januari nood aan versterking. Beide ploegen kunnen op ...

299
299
Overmars voelt hitte: Antwerp eist topbeslissing

Marc Overmars kreeg al veel lof in België, maar de Nederlandse sportief directeur moet aan de ...

454
454
Genk blaast iedereen weg: droom leeft weer op

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel. De Limburgers doen het uitstekend in Europa, wat het grijze ...

171
171
'Anderlecht negeert Mourinho: opvallend signaal'

Bij RSC Anderlecht begint de interesse in een aantal spelers serieus toe te nemen. De Brusselaars ...

371
371
Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

1516
1516
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

128
128

Meer sportnieuws