'Slecht nieuws voor Vanaken en Thorgan Hazard'

door
'Slecht nieuws voor Vanaken en Thorgan Hazard'

Bondscoach Domenico Tedesco lijkt stilaan een vaste kern beet te hebben. Wie nu niet bij de selectie zit, lijkt niet mee te gaan naar het EK. Twee ervaren Belgische middenvelders lijken nog weinig kans te maken. Wat is het oordeel van ex-bondscoach Georges Leekens?

Kevin De Bruyne ontbreekt al maanden wegens blessures, maar toch liet Tedesco Hans Vanaken keer op keer links liggen. De 31-jarige aanvallende middenvelder doet het nochtans uitstekend bij Club Brugge met 8 goals en 6 assists in 24 duels. Zijn laatste speelminuten bij de Rode Duivels dateren van 18 november 2022 in de oefenpot tegen Egypte.

LEES OOK: Ruben Van Gucht pakt uit na storm rond privéleven

Geen Vanaken en Hazard

Leekens geeft aan dat Vanaken nog niet moet wanhopen. "Vanaken is inderdaad een speler die als nummer tien kan scoren en assists uitdeelt. Hij is een heel ander type dan De Bruyne, maar het is ook een jongen die niet voor problemen zorgt in een selectie. Hij doet altijd zijn job. Er zijn echter de nodige alternatieven en ik reken Vanaken daar ook nog wel bij. Hij moet echter nog niet wanhopen, want een ploeg is nooit definitief."

De laatste weken profileert ook Thorgan Hazard zich. Domenico Tedesco selecteerde hem niet en gaf al aan dat hij veel concurrentie heeft. De speler van Anderlecht moet ook vrezen, al denkt Leekens dat Hazard nog op de deur gaat kloppen.

Tedesco kiest voor ander type middenvelder

"Een speler als Thorgan Hazard zal nog terugkeren, maar het is logisch dat hij er nu nog niet bij is. Hij komt wel stilaan weer in de flow. Tegen Standard had hij nog krampen na een uur, dan vind ik het logisch dat je als bondscoach hem nu nog niet bij de selectie haalt. Tedesco zal uiteraard blij zijn met het niveau dat Hazard haalt. Dat is iemand die aan de deur gaat kloppen."

Het is wel geen toeval dat spelers als Vanaken en eerder ook al Witsel geen kansen kregen. Tedesco kiest voor heel dynamisch voetbal met vooral lopende mensen. Dat iemand als Yannick Carrasco al regelmatig op de tien werd gezet, een speler met veel diepgang maar absoluut geen centrale speler, zegt alles. Hij verwacht andere zaken.

"Dat spelers als Vanaken en eerder Witsel minder in de visie passen van Tedesco? Inderdaad, dat klopt. Hij kiest liever voor dynamischere spelers op dat middenveld. Kracht, loopvermogen, diepgang, spelen zonder bal… Alleen kan een Vanaken dat ook wel op offensief vlak, alleen is dat inzake defensief denken misschien iets minder aanwezig bij hem."

Claudio Reulens

Lees ook: 

Is het over voor Vanaken en Hazard bij de Duivels?

Meest recent

Frank Boeckx kookt: "Ik heb dat totaal niet meer"

Frank Boeckx is tegenwoordig een alom gevraagde analist. De voormalige doelman duikt op bij tal van ...

2
2
'Kompany zorgt voor grote wrevel in Duitsland'

Bayern München is bezig aan een geweldig seizoen. Het domineert de Bundesliga, walst door de ...

18
18
Pijnlijke conclusie Genk: "Dan stonden ze in top zes"

De strijd om het laatste ticket voor de Champions' Play-Off wordt op de slotspeeldag van de ...

45
45
Enorme blunder Vandevoordt: Teammaats in de bres

Deze week zal Rudi Garcia zijn selectie bekendmaken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

22
22
Taravel brengt RSCA duidelijke boodschap na eerste nederlaag

Anderlecht bevestigde vorige week het vertrouwen in Jérémy Taravel. De interimaris mag ...

129
129
Niemand in Europa doet beter: KVM mag uitblinker danken

In de voorbije vijftien jaar greep KV Mechelen meermaals naast de top zes, maar in de allerlaatste ...

76
76
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

74
74
'NAC hakt knoop door over ontslag Hoefkens'

Carl Hoefkens oogstte vorig seizoen nog lof door NAC Breda na een onverwachte promotie in de ...

48
48
TRANSFERUURTJE: 'Arsenal wil shoppen bij Club, waanzin bij Spurs'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

201
201
Vandenbempt kijkt ogen uit: “Onverwacht succes in JPL”

De plekjes werden afgelopen speeldag uitgedeeld. KV Mechelen wist tegen RSC Anderlecht een plek in ...

133
133
Antwerp zoekt jackpot: drie spelers richting knaltransfer?

Royal Antwerp FC kent een teleurstellend seizoen. The Great Old kan Play-Off 1 vergeten en dat ...

244
244
Drama lonkt voor Hayen: serieuze loer KRC Genk

KRC Genk kent hoogtes en laagtes dit seizoen. In Europa verdedigen de Limburgers een goede ...

427
427
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

67
67
Finale Croky Cup: belangrijke wijziging op politieverzoek

Op donderdag 14 mei vindt in het Koning Boudewijn-stadion de finale van de Croky Cup. Dat wordt dit ...

301
301
Laatste tickets Play-Off I: Vandenbempt kijkt in glazen bol

Komend weekend valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Tijdens die ...

465
465
'Deal van 160 miljoen: Florentino Pérez doet Kompany beven'

Bayern München is bezig aan een grandioos seizoen. Die dominantie wil de Duitse supermacht in ...

162
162
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

136
136
'Club Brugge sputtert: ingreep Leko doet bestuur steigeren'

Club Brugge heeft zaterdagavond de volle buit gepakt op het veld van KVC Westerlo: 1-2. Maar op ...

659
659
De Bruyne nú al cruciaal: Napoli-maats door dolle heen

In amper zijn tweede optreden na zijn zware blessure, heeft Kevin De Bruyne meteen zijn stempel ...

88
88
Biertje in hand, tranen in ogen: RSCA-geste ontroert Raman

KV Mechelen schreef zondagavond geschiedenis door zich voor de eerste keer ooit te plaatsen voor de ...

431
431
'Standard grijpt in: transfervizier op JPL-uitblinker'

Behoudens een onwaarschijnlijk mirakel, zal Standard dit seizoen geen Champions' Play-Offs spelen. ...

231
231
Vervanger Vanaken: drie alternatieven voor Ivan Leko

Bij Club Brugge werd zondagavond een collectieve zucht van opluchting geslaakt: de blessure van Hans ...

363
363
Hayen grijpt drastisch in: groot slachtoffer bij KRC Genk

KRC Genk heeft een mooie week achter de rug. De Limburgers wonnen in de Europa League van SC ...

550
550
Dissonant bij matig Anderlecht: kranten delen 4 op 10 uit

RSC Anderlecht is er zondag dan toch niet in geslaagd om zich mathematisch te verzekeren van zijn ...

305
305
Nachtmerrie Kompany komt uit: code rood bij Bayern

Deze week worden de tickets voor de kwartfinales van de Champions League uitgedeeld. Bayern ...

265
265

Meer sportnieuws