Het seizoen 2023-2024 draait inmiddels op volle toeren en ook de winterse transferperiode komt steeds dichter. Heel wat ploegen uit binnen- en buitenland zijn dan ook begonnen met het ontrollen van hun transferplannen voor januari. Het blijft dan ook nieuwtjes en geruchten regenen. VoetbalNieuws verzamelt het belangrijkste daarvan dagelijks in het Transferuurtje.
LEES OOK: Hoe Kompany meer en meer de Cruijff van België is
Jupiler Pro LeagueVolgens TEAMtalk gaat Anderlecht de komende maanden mogelijk een transferstrijd aan met Vincent Kompany, want zowel Paars-Wit als Burnley zouden hun oog laten vallen hebben op Callum Styles. Dat is een 23-jarige linksvoetige middenvelder die momenteel in de Engelse derde klasse speelt voor Barnsley. Er is echter wel nog heel wat concurrentie. Onder meer Sheffield United, West Brom, Union Berlin, Braga en Lens zouden ook al interesse getoond hebben.

Japanse media melden dat Keisuke Goto nog steeds op de verlanglijst staat bij Anderlecht. De 18-jarige Japanner was enkele maanden geleden ook al eens in beeld, maar bleef toen uiteindelijk bij tweedeklasser Jubilo Iwata. Inmiddels werd zijn nakende transfer ook bij Het Laatste Nieuws bevestigd. De krant meldt dat Anderlecht op het punt staat om andere Europese ploegen als Ajax, Chelsea en PSV af te troeven. Transferwatcher Sacha Tavolieri meldt dat de nodige administratie, zoals zijn visum, in orde gemaakt moet worden.

Volgens La Dernière Heure denkt Standard aan Bernd Thijs als opvolger voor de vertrokken Yaya Touré. De oud-middenvelder werkte destijds zelf meer dan 100 matchen bij de Rouches af. Bovendien heeft hij heel wat ervaring als assistent-coach. Eerst enkele jaren bij AA Gent, vervolgens als rechterhand van Besnik Hasi bij Al-Raed.
Buitenland
Volgens Fichajes zouden Barcelona en coach Xavi zou niemand minder dan Isco naar Camp Nou willen halen. De 31-jarige middenvelder was nochtans maar liefst negen seizoenen aan de slag bij aartsrivaal Real Madrid. Na een halfjaar zonder club tekende Isco in de zomer bij Real Betis en daar is hij weer helemaal ontbolsterd. In de zomer zou Barça Isco gratis kunnen binnenhalen, want hij tekende slechts voor één jaar bij Betis.

Real toont ook al een tijdje interesse in Alphonso Davies. En die belangstelling wordt steeds concreter. De Canadese international gaat komende zomer dan ook zijn laatste contractjaar in bij Bayern. En daar wil de Koninklijke volgens Relevo van profiteren. De grootmacht zou al volop bezig zijn met Davies te overtuigen, en de gesprekken zouden vergevorderd zijn. Van een akkoord op clubniveau is vooralsnog geen sprake.

FC Barcelona zou zich ook verzekerd hebben van nog een ander ruwe diamant. Zo melden verschillende Spaanse bronnen, zoals Jijantes, dat de jonge Malinees Ibrahim Diarra zich verbonden heeft aan de Catalanen. Diarra is een 16-jarige aanvaller, die zowel centraal als op de flanken uit de voeten kan. Zijn definitieve overstap zou echter pas in 2024 volgen.
Lorenz Lomme