'Anderlecht keihard: twee zomeraanwinsten richting uitgang'

door
'Anderlecht keihard: twee zomeraanwinsten richting uitgang'

RSC Anderlecht mag tevreden zijn over het seizoen tot dusver en kon de interland-break inzetten op een tweede plaats in de Jupiler Pro League. Het transferoffensief van afgelopen zomer werpt dus zijn vruchten af. Al lijkt de selectie van RSCA momenteel veel te breed.

De Belgische recordkampioen eindigde vorig seizoen slechts elfde in de eindstand, het slechtste resultaat in decennia. Bijgevolg moest er zwaar ingegrepen worden tijdens de zomermercato. En dat deed sportieve baas Jesper Fredberg uiteindelijk ook. De Deense 'CEO Sports' pakte uit met de ene aanwinst na de andere.

Een aantal van die zomeraankopen maakte inmiddels al flink indruk. Jongens als Kasper Dolberg, Thorgan Hazard, Thomas Delaney, Mats Rits en Kasper Schmeichel zijn niet meer uit de basiself weg te denken. Maar het grote transferoffensief heeft ook een nadeel. Zo blijkt de selectie van coach Brian Riemer gewoonweg te groot.

LEES OOK: Comeback onder Taravel? Flips met statement naar Anderlecht

Huurbeurt Flips, exit Lonwijk?

Anderlecht speelt dit seizoen dan ook geen Europees voetbal, waardoor het doorgaans slechts één match per week heeft. En tot dusver werd het grotendeels gespaard van zware blessures. Bovendien grepen jeugdproducten als Killian Sardella, Théo Leoni en Mario Stroeykens hun kans. Bijgevolg zitten enkele zomeraankopen nu al in de penarie.

Het valt dan ook niet uit te sluiten dat in januari alweer afscheid wordt genomen van een aantal van hun. Bij Het Nieuwsblad schuift men de naam van Alexis Flips alvast naar voren. Zeker nu Yari Verschaeren bijna terug is, lijkt een uitleenbeurt niet onwaarschijnlijk voor de Franse spelmaker. Ook een vroegtijdig einde van de huurovereenkomst met Justin Lonwijk zou niet uitgesloten zijn. Zijn aankoopoptie lichten is momenteel al zeker geen optie.

Dupé en Patris moeten blijven

Achter andere zomeraanwinsten staat dan weer een vraagteken. Maxime Dupé is ongetwijfeld niet gelukkig na zijn degradatie door de komst van Schmeichel. De Franse doelman lijkt echter enkel bij een royaal bod te vertrekken in januari. Voor RSCA is het immers niet evident om een andere tweede keeper te vinden. En ook Louis Patris lijkt gewoon te zullen blijven, al is het maar door het gebrek aan alternatieven op de rechtsback-positie.

Wie liet tot dusver de beste indruk op u achter?

Meest recent

Nieuwe titel voor Union: Albert stelt één voorwaarde

De strijd om de titel belooft in de play-offs nog zeer spannend te worden. STVV verloor vorig ...

6
6
Verrast KV Mechelen compleet met 'ultieme bekroning'?

In de allerlaatste editie van de Champions' Play-Off maakt KV Mechelen eindelijk voor de eerste keer ...

23
23
Godts heeft zeer straf Eredivisie-record in vizier

Ajax heeft zich vorig weekend herpakt in de Eredivisie. De nieuwe trainerwissel, waarbij Fred Grim ...

20
20
Frank Boeckx kookt: "Ik heb dat totaal niet meer"

Frank Boeckx is tegenwoordig een alom gevraagde analist. De voormalige doelman duikt op bij tal van ...

24
24
'Kompany zorgt voor grote wrevel in Duitsland'

Bayern München is bezig aan een geweldig seizoen. Het domineert de Bundesliga, walst door de ...

53
53
Pijnlijke conclusie Genk: "Dan stonden ze in top zes"

De strijd om het laatste ticket voor de Champions' Play-Off wordt op de slotspeeldag van de ...

107
107
Enorme blunder Vandevoordt: Teammaats in de bres

Deze week zal Rudi Garcia zijn selectie bekendmaken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

37
37
Taravel brengt RSCA duidelijke boodschap na eerste nederlaag

Anderlecht bevestigde vorige week het vertrouwen in Jérémy Taravel. De interimaris mag ...

212
212
Niemand in Europa doet beter: KVM mag uitblinker danken

In de voorbije vijftien jaar greep KV Mechelen meermaals naast de top zes, maar in de allerlaatste ...

101
101
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

92
92
'NAC hakt knoop door over ontslag Hoefkens'

Carl Hoefkens oogstte vorig seizoen nog lof door NAC Breda na een onverwachte promotie in de ...

65
65
TRANSFERUURTJE: 'Arsenal wil shoppen bij Club, waanzin bij Spurs'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

229
229
Vandenbempt kijkt ogen uit: “Onverwacht succes in JPL”

De plekjes werden afgelopen speeldag uitgedeeld. KV Mechelen wist tegen RSC Anderlecht een plek in ...

146
146
Antwerp zoekt jackpot: drie spelers richting knaltransfer?

Royal Antwerp FC kent een teleurstellend seizoen. The Great Old kan Play-Off 1 vergeten en dat ...

290
290
Drama lonkt voor Hayen: serieuze loer KRC Genk

KRC Genk kent hoogtes en laagtes dit seizoen. In Europa verdedigen de Limburgers een goede ...

520
520
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

73
73
Finale Croky Cup: belangrijke wijziging op politieverzoek

Op donderdag 14 mei vindt in het Koning Boudewijn-stadion de finale van de Croky Cup. Dat wordt dit ...

328
328
Laatste tickets Play-Off I: Vandenbempt kijkt in glazen bol

Komend weekend valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Tijdens die ...

488
488
'Deal van 160 miljoen: Florentino Pérez doet Kompany beven'

Bayern München is bezig aan een grandioos seizoen. Die dominantie wil de Duitse supermacht in ...

170
170
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

153
153
'Club Brugge sputtert: ingreep Leko doet bestuur steigeren'

Club Brugge heeft zaterdagavond de volle buit gepakt op het veld van KVC Westerlo: 1-2. Maar op ...

721
721
De Bruyne nú al cruciaal: Napoli-maats door dolle heen

In amper zijn tweede optreden na zijn zware blessure, heeft Kevin De Bruyne meteen zijn stempel ...

93
93
Biertje in hand, tranen in ogen: RSCA-geste ontroert Raman

KV Mechelen schreef zondagavond geschiedenis door zich voor de eerste keer ooit te plaatsen voor de ...

458
458
'Standard grijpt in: transfervizier op JPL-uitblinker'

Behoudens een onwaarschijnlijk mirakel, zal Standard dit seizoen geen Champions' Play-Offs spelen. ...

240
240
Vervanger Vanaken: drie alternatieven voor Ivan Leko

Bij Club Brugge werd zondagavond een collectieve zucht van opluchting geslaakt: de blessure van Hans ...

374
374

Meer sportnieuws