'Kopzorgen voor Tedesco: eerste verdediger haakt af'

door
'Kopzorgen voor Tedesco: eerste verdediger haakt af'

Maandag blazen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke om te beginnen aan hun voorbereiding op de twee komende interlands. De eerste komt er al heel snel aan, want woensdag komt Servië al op bezoek voor een oefenwedstrijd. Zondag volgt dan nog eens de afsluiter van de EK-kwalificatiecampagne tegen Azerbeidzjan.

In dat tweeluik staat nog maar weinig op het spel, want de Duivels zijn al zeker van hun ticket voor EURO 2024. Enkel de groepswinst en bijhorende status als reekshoofd moet nog veilig gesteld worden. Dat is maar goed ook, want bondscoach Domenico Tedesco lijkt in de defensie toch met de nodige kopzorgen te zitten.

LEES OOK: 'Houding Courtois zorgt voor verbazing bij Duivels'

Vraagtekens bij Vertonghen en Al-Dakhil

Er stonden de voorbije dagen al vraagtekens achter de namen van Jan Vertonghen en Ameen Al-Dakhil. Die eerste speelde zondag wel nog de hele wedstrijd met Anderlecht tegen AA Gent, maar Brian Riemer verkondigde achteraf dat hij nu last heeft van beide enkels. Al-Dakhil ontbrak zaterdag dan weer in de selectie bij Burnley tijdens de nederlaag tegen Arsenal.

Over hun beschikbaarheid moet straks nog duidelijkheid komen, maar één naam zou Tedesco nu al moeten schrappen. Sudpresse weet namelijk dat Zinho Vanheusden zal moeten passen voor de komende interlands. De aanvoerder van Standard kon zaterdag de 6-0-pandoering tegen Antwerp niet volmaken.

Vanheusden out voor Rode Duivels

Vanheusden moest negen minuten voor tijd naar de kant en zou een verrekking opgelopen hebben. Dat betekent dat hij niet op tijd fit zal raken voor Servië en Azerbeidzjan. Dat is een domper voor de 24-jarige verdediger, die in oktober na twee jaar afwezigheid zijn rentree in de selectie gemaakt had.

En ook voor Tedesco is dat slecht nieuws. Met Wout Faes en Zeno Debast houdt hij slechts twee volledig fitte centrale verdedigers over - tenzij hij Arthur Theate weghaalt van de linksachter. Hij zal dus mogelijk nog een extra verdediger bij de selectie moeten halen de komende dagen.

Moet Tedesco een extra verdediger oproepen?

Meest recent

'Houding Courtois zorgt voor verbazing bij Duivels'

De Rode Duivels nemen het zondagavond op tegen Kazachstan. Of Thibaut Courtois dan meer in actie zal ...

13
13
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenenslag Anderlecht, vuurwerk Antwerp en KVM'

De zomermercato is in enkele landen, waaronder België, nog enkele dagen geopend. Verschillende ...

199
199
Knaltransfer na Saudische jackpot? Matteo Dams reageert

Matteo Dams verraste vriend en vijand door op jonge leeftijd naar Saudi-Arabië te trekken. De ...

116
116
‘Einde verhaal: Carrasco incasseert genadeslag'

Yannick Carrasco is volledig uit beeld verdwenen bij de Belgische nationale ploeg. Onder Domenico ...

80
80
‘Overmars haalt uit: straffe dubbelslag Antwerp rond’

Het zijn nog drukke dagen op het slot van de zomermercato voor Royal Antwerp FC. Marc Overmars staat ...

348
348
'Standard verrast met oude bekende Club Brugge én Genk'

Standard Luik is nog niet klaar op de zomermercato. De Rouches zitten in een woelige periode waar ...

311
311
‘KV Mechelen gaat hard: vervanger Schoofs is binnen’

KV Mechelen gaat hard op het slot van de zomermercato. Malinwa zag met Rob Schoofs een belangrijke ...

176
176
‘Garcia zwiert deze Duivel genadeloos in de vuilbak’

De Rode Duivels nemen het namens de WK-kwalificatiewedstrijden op tegen Kazachstan. Liechtenstein ...

376
376
'Twaalf clubs polsten bij KRC Genk: recorddeal in de maak'

Bij KRC Genk gaat Dimitri De Condé nog een miljoenendeal afronden. De Limburgers gaan een van ...

273
273
Comeback Tom Waes zwaar overschaduwd door vraagtekens

Tom Waes heeft zijn comeback op de Vlaamse televisie allerminst gemist. Eén van de ...

108
108
Belgische Eredivisie-smaakmaker gewild: "Veel telefoontjes"

Het kan soms snel gaan in het voetbal. Vraag dat maar aan Jari De Busser. De Belgische doelman deed ...

50
50
'Transferbommetje dreigt rond Bart Verbruggen'

RSC Anderlecht won de afgelopen jaren geen prijzen, maar wist wel heel wat spelers te laten ...

265
265
Garcia op ramkoers: blunder met Vanaken in de maak

Hans Vanaken bewees tegen Liechtenstein opnieuw zijn waarde: rust, inzicht en een natuurlijke klik ...

1256
1256
Volgende knaltransfer Club Brugge: "Bundesliga!"

Club Brugge is goed aan het seizoen begonnen door zich vooral te plaatsen voor de League Phase in de ...

798
798
Terugkeer naar het Lotto Park: Anderlecht in extase

RSC Anderlecht heeft een van de beste jeugdopleidingen van Europa. Een indrukwekkend lijstje dat ...

286
286
Genk misloopt monsterbedrag: deal op de valreep geklapt

Bij KRC Genk rinkelde de kassa weer stevig. Head of Football Dimitri De Condé verkocht al ...

419
419
Explosieve situatie Anderlecht: twee dossiers op kookpunt

RSC Anderlecht heeft geld nodig en zal de komende mercato’s moeten verkopen. Jan-Carlo Simic ...

428
428
'Garcia wisselt: deze elf aan de aftrap tegen Kazachstan'

De Rode Duivels spelen vandaag in het Lotto Park tegen Kazachstan. Rudi Garcia kondigde al aan dat ...

465
465
Pijnlijke klap: Anderlecht grijpt naast miljoenenregen

In een zoektocht naar geld moest RSC Anderlecht Kasper Dolberg verkopen. Sportief een enorm verlies, ...

576
576
'Carrasco krijgt alsnog zijn knaltransfer'

Bij de Rode Duivels is er deze maand opnieuw geen spoor van Yannick Carrasco. De flankaanvaller is ...

175
175
'Club Brugge krijgt nieuws over vertrek Nilsson'

Een dik jaar geleden legde Club Brugge nog 6,5 miljoen euro op tafel om Gustaf Nilsson weg te kapen ...

553
553
Eerste stunt in Croky Cup een feit: 2 profclubs sneuvelen

Er wordt dit weekend niet gevoetbald in de Challenger Pro League, maar dat betekent niet dat de ...

342
342
Garcia stuurt Duivels stevige waarschuwing voor Kazachstan

Zondag moeten de Rode Duivels alweer aan de bak. Dan staat al hun vierde kwalificatiewedstrijd voor ...

102
102
'Standard wil nog transfervrije slag slaan'

Standard beleefde een opmerkelijke zomer. Met Marc Wilmots kwam er een nieuwe sportief directeur die ...

181
181
'Karetsas en Simic naar zelfde club: slag van 30 miljoen'

De zomermercato is nog niet eens helemaal voorbij, want in België en enkele andere landen mogen ...

767
767

Meer sportnieuws