Ex-speler wil terug naar Standard: "Zelfs bij de U23"

door
Ex-speler wil terug naar Standard:

Standard krijgt komend weekend weer een stevige test voorgeschoteld, want zaterdag moet het naar de Bosuil voor een confrontatie met titelverdediger Antwerp. De Rouches hebben de voorbije twee maanden wel al serieuze stappen vooruit gezet na een moeilijk seizoensbegin. Met dank aan een kwaliteitsinjectie in het slot van de mercato.

Daarbij haalde Standard enkele bekende namen. Zo keerde de vorig seizoen al gehuurde Steven Alzate op de valreep terug naar Sclessin, terwijl bij Club Brugge Kamal Sowah weggehaald werd. Eerder in de zomer was ook Zinho Vanheusden al naar Sclessin teruggekeerd. Een andere oude bekende ziet een terugkeer ook wel zitten.

LEES OOK: Standard pakt uit: eerste aanwinst binnen, stunttransfer nabij

Fai wil graag terug naar Standard

Dezer dagen onderhoudt Collins Fai zijn conditie bij de U23 van Standard. De 31-jarige flankverdediger zit zonder club nadat hij in de zomer geen nieuw contract tekende bij het Saudische Al-Tai. De Kameroener speelde van 2016 tot 2022 zes jaar lang voor de Rouches.

"Als de club me nodig heeft, zelfs al is het maar voor de U23, dan zou ik geen seconde aarzelen", geeft Fai aan in La Dernière Heure. SL16 FC staat momenteel laatste in de Challenger Pro League. Na het vertrek van Frédéric Duplus hebben ze nog ruimte voor een speler ouder dan 23 jaar.

Momenteel geen onderhandelingen

"Maar momenteel is dat niet aan de orde. Ik heb geen enkel contact in die richting gehad met het bestuur, dat zijn eigen sportieve project heeft", geeft Fai wel aan. "Ik praat op dit moment wel met enkele Europese clubs. Ik heb geen zin in een nieuw exotisch avontuur. Mijn keuze voor Saudi-Arabië was er vooral één voor het geld, dat geef ik toe. Maar nu wil ik graag in Europa blijven."

Fai was anderhalf jaar aan de slag bij Al-Tai, nadat hij bij Standard zijn basisplaats verloren was. Voor zijn passage in Luik was Fai al aan de slag in Kameroen en in Roemenië, waar hij de kleuren van Dinamo Boekarest verdedigde.

Moet Standard hem een contract geven?

Meest recent

Max Dean foetert na Anderlecht: VAR afgemaakt

KAA Gent voelt zich bestolen na de bekerclash tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit trok uiteindelijk aan ...

11
11
‘Anderlecht versnelt op wintermercato: verrassing op komst'

RSC Anderlecht is aan het versnellen op de wintermercato. Paars-Wit is naarstig op zoek naar een ...

59
59
Emotioneel nieuws rond Jan Boskamp raakt veel fans diep

Jan Boskamp is al decennialang een vaste waarde in het Nederlandse en Belgische voetbalwereldje. De ...

57
57
STVV heeft nieuw Japans groeibriljant definitief binnen

Sint-Truiden VV blijft de Japanse toer opgaan. De Kanaries stelden op de officiële kanalen de ...

21
21
KRC Genk pakt ferm uit en troeft AC Milan af

KRC Genk heeft op de officiële kanalen uitgepakt met een contractverlenging dat kan tellen. De ...

81
81
Kassa Cercle: 60 miljoen euro én straffe herinvestering

Cercle Brugge kan de afgelopen jaren straffe transfercijfers voorleggen. Het Laatste Nieuws zocht ...

96
96
‘Ongeziene trainerscarrousel met Mourinho en Amorim’

De Europese topclubs beginnen te bewegen. De resultaten van de eerste seizoenshelft zijn ...

95
95
Union haalt zijn gram met opmerkelijke koers

Bij Union loopt het dit seizoen alweer zeer netjes. De Brusselaars prijken al maandenlang aan de ...

29
29
Hasi moet puzzelen achterin: onverwachte oplossing?

Anderlecht begon het nieuwe jaar uitstekend, want het plaatste zich donderdag met een zege tegen AA ...

177
177
'Lammens en Openda slikken transferdompers'

Verschillende Rode Duivels maakten vorige zomer een transfer. Voor sommigen leek dat op het moment ...

105
105
Kritiek op Verhaeghe: "Daar zal Leko niet gelukkig mee zijn"

Voor Club Brugge is 2026 begonnen met een flinke tegenvaller. Het leverde dinsdag op Mambourg immers ...

342
342
'Strijd om Keita helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

In oktober 2023 maakte Mandela Keita nog zijn debuut voor de Rode Duivels, maar voorlopig is het bij ...

58
58
'Club ziet kansen op komst toptalent stijgen'

Club Brugge heeft deze wintermercato voorlopig nog niet toegeslaan, maar achter de schermen worden ...

206
206
'Bounida maakt in de zomer absolute droomtransfer'

Het heeft langer geduurd dan velen verwacht hadden, maar dit seizoen is Rayane Bounida eindelijk ...

104
104
Onrust rond Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt de stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

274
274
Toch opsteker voor Gent: "Daarover mogen we positief zijn"

Voor AA Gent is donderdagavond een einde gekomen aan het bekeravontuur. Het sneuvelde in de ...

117
117
Anderlecht davert: Coosemans op scherp

Het rommelt bij Anderlecht, en dit keer gaat het recht naar de kern. Colin Coosemans voelt zich ...

256
256
'Union trekt transferles en start onderhandelingen op'

Union was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt. Het liet Sofiane Boufal vertrekken ...

56
56
'Anderlecht doet geschiedenis herleven met nieuwe deal'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de halve finale van de beker en hoopt dat het daarmee ...

398
398
‘Guardiola wil sleutelpion van Club Brugge wegplukken’

Het is nog wachten op de eerste aanwinst van de winter bij Club Brugge. Aan uitgaande zijde beweegt ...

478
478
Ontsnapt aan rood? Zo oordeelt Kana zelf over fase

Anderlecht heeft zich donderdagavond geplaatst voor de halve finale van de beker na een nipte zege ...

298
298
Anderlecht bevoordeeld? Hasi en De Mil bikkelen over dé fase

RSC Anderlecht is goed aan zijn tweede seizoenshelft begonnen. Paars-Wit plaatste zich donderdag ten ...

431
431
Romano bevestigt Club-transfer, 'geheime trip' Van den Bosch

De tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League staat in de startblokken. Maar ondertussen zijn de ...

239
239
Milan-Belgen vieren, Barça bekert verder na hemelse assist

Aan de top van de Italiaanse Serie A blijven de twee clubs uit Milaan mekaar amper iets toegeven. AC ...

67
67
Analisten geloven ogen niet bij sleutelmoment Anderlecht-Gent

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van KAA Gent voor de halve finales van de beker, ...

572
572

Meer sportnieuws