Ex-speler wil terug naar Standard: "Zelfs bij de U23"

door
Ex-speler wil terug naar Standard:

Standard krijgt komend weekend weer een stevige test voorgeschoteld, want zaterdag moet het naar de Bosuil voor een confrontatie met titelverdediger Antwerp. De Rouches hebben de voorbije twee maanden wel al serieuze stappen vooruit gezet na een moeilijk seizoensbegin. Met dank aan een kwaliteitsinjectie in het slot van de mercato.

Daarbij haalde Standard enkele bekende namen. Zo keerde de vorig seizoen al gehuurde Steven Alzate op de valreep terug naar Sclessin, terwijl bij Club Brugge Kamal Sowah weggehaald werd. Eerder in de zomer was ook Zinho Vanheusden al naar Sclessin teruggekeerd. Een andere oude bekende ziet een terugkeer ook wel zitten.

LEES OOK: Pijnlijke uitschuiver in strijd om PO I: "Een schande"

Fai wil graag terug naar Standard

Dezer dagen onderhoudt Collins Fai zijn conditie bij de U23 van Standard. De 31-jarige flankverdediger zit zonder club nadat hij in de zomer geen nieuw contract tekende bij het Saudische Al-Tai. De Kameroener speelde van 2016 tot 2022 zes jaar lang voor de Rouches.

"Als de club me nodig heeft, zelfs al is het maar voor de U23, dan zou ik geen seconde aarzelen", geeft Fai aan in La Dernière Heure. SL16 FC staat momenteel laatste in de Challenger Pro League. Na het vertrek van Frédéric Duplus hebben ze nog ruimte voor een speler ouder dan 23 jaar.

Momenteel geen onderhandelingen

"Maar momenteel is dat niet aan de orde. Ik heb geen enkel contact in die richting gehad met het bestuur, dat zijn eigen sportieve project heeft", geeft Fai wel aan. "Ik praat op dit moment wel met enkele Europese clubs. Ik heb geen zin in een nieuw exotisch avontuur. Mijn keuze voor Saudi-Arabië was er vooral één voor het geld, dat geef ik toe. Maar nu wil ik graag in Europa blijven."

Fai was anderhalf jaar aan de slag bij Al-Tai, nadat hij bij Standard zijn basisplaats verloren was. Voor zijn passage in Luik was Fai al aan de slag in Kameroen en in Roemenië, waar hij de kleuren van Dinamo Boekarest verdedigde.

Moet Standard hem een contract geven?

Meest recent

Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

40
40
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

101
101
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

86
86
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

24
24
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

22
22
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

145
145
STVV in dubio: ervaren basispion gratis weg?

Bij STVV lopen heel veel spelers in de kijker. Een aantal spelers die niet al te veel aandacht ...

58
58
Hazard tipt RSCA-bestuur: "Andere ploegen hebben dat wel"

Thorgan Hazard is bezig aan een sterk seizoen, maar hij mist kwaliteit rondom zich. Er is geen ...

237
237
AA Gent in de rats: De Mil met slecht rapport

Rik De Mil kreeg de afgelopen jaren heel veel lof. Soms terecht, soms wat overdreven. Zijn transfer ...

135
135
Westerlo mist unieke kans: "Wat als?"

Met nog drie speeldagen voor de boeg is de strijd om de top zes nog altijd niet gestreden. Ook ...

36
36
Bob Peeters doet plannen SK Beveren uit de doeken

De strijd om promotie naar en degradatie uit de Jupiler Pro League is nog volop aan de gang. ...

134
134
AA Gent in crisis: Degryse geeft duidelijk advies

AA Gent dreigt alweer naast de Champions' Play-Off te grijpen. De Buffalo's gaven vorig weekend hun ...

208
208
Italiaanse pers brengt geweldig nieuws over De Bruyne

Er is licht aan het einde van de tunnel voor de Belgen van Napoli. Romelu Lukaku kroonde zich vorig ...

61
61
Trainerswaarschuwing Anderlecht: "Niet zoals met Hubert"

Anderlecht boekte vorig weekend een klinkende zege tegen OH Leuven en zette zo een grote stap ...

201
201
'Straf Premier League-avontuur voor Will Still'

De voorbije jaren hebben de broertjes-Still een mooie naam voor zichzelf gemaakt in de ...

63
63
Jean-Marie Pfaff’s ingrijpende keuze zet Beveren op z’n kop

Het zijn intense en moeilijke jaren geweest voor Jean-Marie Pfaff. Eén van de beste ...

86
86
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Monaco'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Heel wat smaakmakers lijken na dit ...

239
239
'Real Madrid dropt in zomer stevige trainersbom'

Real Madrid beleeft een woelig seizoen. Het zette in januari Xabi Alonso alweer op straat. De ...

76
76
Dit is dé reden waarom Charleroi-Cub extra lang duurde

Club Brugge deed zondag een uitstekende zaak door na het puntenverlies van Union en STVV te gaan ...

785
785
TRANSFERUURTJE: 'Witte trainersrook bij Anderlecht, Barça dokt 30 miljoen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

432
432
Buitenaardse Messi helpt Inter Miami aan straffe comeback

Lionel Messi is inmiddels al 38 jaar, maar net zoals Cristiano Ronaldo blijft de Argentijn gaan op ...

53
53
Simon Mignolet deelt boodschap die blijft nazinderen

Wat zich gisteren in Charleroi afspeelde, was het soort voetbalavond dat nog lang blijft nazinderen. ...

433
433
Ramp voor Union: “Groot probleem, géén oplossing”

Union SG staat nog altijd aan de leiding in de Jupiler Pro League, maar Club Brugge sloop afgelopen ...

157
157
Albert compleet verrast over RSCA: "Monsterlijk!"

RSC Anderlecht is onder Jérémy Taravel weer beter bezig. Er is nog veel werk om van ...

409
409
Van Gucht haalt Brusselmans door gehaktmolen

Ruben Van Gucht en Herman Brusselmans zijn twee van onze bekendste en misschien ook wel meest ...

148
148

Meer sportnieuws