Dubbele domper voor Union: "Of hij zondag kan spelen?"

door
Dubbele domper voor Union:

De Europese ambities van Union hebben donderdag een serieuze knauw gekregen. Het zag Toulouse stunten tegen Liverpool, terwijl het zelf een oorwassing kreeg van het tot dan puntenloze LASK Linz. Union kende in Oostenrijk een totale offday en kreeg een 3-0 om de oren.

Daarmee kreeg ook het vertrouwen van de Brusselaars een stevige deuk, want tot dusver was Union uitstekend op dreef. Het hield in de Europa League gelijke tred met Toulouse en staat in de Jupiler Pro League autoritair aan de leiding. Vorig weekend boekten ze nog een knappe zege in de topper tegen Club Brugge.

Amoura had nog te veel last

Daarin was een glansrol weggelegd voor Mohamed Amoura, die beide doelpunten voor zijn rekening nam. De Algerijn kon zich in Linz echter niet onderscheiden en werd al na 57 minuten naar de kant gehaald. Het was duidelijk dat hij nog veel last had van de schouderblessure die hij tegen Club opgelopen had.

"Hij had even veel pijn als zondag tegen Club Brugge", beaamt trainer Alexander Blessin bij Het Nieuwsblad. "Zijn blessure kon niet verergeren dus we waagden het erop met pijnstillers. Achteraf gezien misschien niet het beste idee, maar achteraf is het altijd makkelijk."

Hoogst onzeker voor Kortrijk

Het zou goed kunnen dat Union zich die beslissing nog zal beklagen, want de kans lijkt nu groot dat ze zondag tegen KV Kortrijk hun goudhaantje zullen moeten missen. "Of hij zondag kan spelen? Ik vrees dat hij meer dan drie dagen nodig heeft voor de pijn zal verminderen", vreest Blessin.

De afwezigheid van Amoura zou een stevige domper zijn voor Union, zeker omdat ook Gustaf Nilsson al in de lappenmand ligt. Daardoor houdt Blessin enkel nog Eckert Ayensa en Rodriguez over als aanvallers. Het wordt voor de trainer dus wellicht puzzelen voor zondag.

JOUW MENING TELT:
Had Amoura gespaard moeten worden?

Meest recent

'Anderlecht maakt werk van terugkeer verloren zoon'

Door de toevoeging van Lucas Bigla en Silvio Proto aan de technische staf van Besnik Hasi zit de ...

84
84
'Essevee vangt jackpot: goudhaantje levert nóg meer op'

Zulte Waregem hervatte bijna twee weken geleden als eerste eersteklasser de trainingen. De ...

24
24
'STVV pakt stevig uit met voormalige Beerschot-sensatie'

STVV stevent af op een drukke zomer, want om diverse redenen zijn tal van spelers op weg naar de ...

40
40
'Wilmots op dreef: Standard strikt oude bekende Anderlecht'

Marc Wilmots laat er geen gras over groeien bij Standard, dat na de aanstelling van Mircea Rednic ...

88
88
'Renard druk in de weer: Anderlecht verleidt verdediger'

RSC Anderlecht staat op het punt om al een vierde zomeraanwinst vast te leggen, maar de ...

152
152
'Grote kuis bij Club Brugge: volgende flop richting exit?'

Vooralsnog vond er nog geen uitgaand verkeer plaats, maar dat Club Brugge straks heel wat volk ziet ...

630
630
'Union houdt hart vast: vertrek Sadiki krijgt vorm'

Union SG zag de voorbije seizoen steevast een groot deel sterkhouders vertrekken in de zomermercato. ...

88
88
'Transferstrijd De Cuyper woedt: Club houdt been stijf'

Het heeft er alle schijn van dat Maxim De Cuyper deze zomer vertrekt bij Club Brugge. Verschillende ...

379
379
'Atlético Madrid wil Rode Duivel, Saudi's liggen op de loer'

Een aantal Rode Duivels kan terugblikken op een geslaagd seizoen bij hun respectievelijke clubs. ...

87
87
'Anderlecht blijft doorstomen: vijfde aanwinst onderweg'

RSC Anderlecht toont zich bijzonder actief op de transfermarkt. Met Cedric Hatenboer, Zoumana Keita ...

1162
1162
'Jutgla naar topcompetitie: Club moet meteen dokken'

Een jaartje geleden wist Club Brugge zijn selectie relatief goed intact te houden, deze zomer ...

676
676
'Onderhandelingen lopen: Europese transferknaller Fofana'

De zomerse transfercarrousel begint stilaan op toerental te komen en dus breekt ook voor ...

477
477
Niemand wil Antwerp coachen: échte reden bekend

Antwerp FC zoekt al wekenlang naar een nieuwe hoofdcoach, maar krijgt de ene na de andere afwijzing. ...

1686
1686
'Plottwist in Brugge: Club stuurt Standard wandelen'

Club Brugge en Standard deden de voorbije jaren geregeld zaakjes met elkaar. Dit keer hoopt Marc ...

730
730
'Soap niet afgelopen: nieuwe bom onder JPL-format'

De kogel is eindelijk door de kerk: vanaf het seizoen 2026-2027 gaan de play-offs op de schop en ...

638
638
'Renard haakt af: Anderlecht schrapt twee toptargets'

Olivier Renard laat er geen gras over groeien, want met Nathan-Dylan Saliba staat RSC Anderlecht op ...

514
514
Standard verrast vriend & vijand met oude bekende Wilmots

Nadat het eerder al huurlingen Dennis Eckert Ayense en Ilay Camara langer had vastgelegd maakte ...

216
216
Trainerskerkhof in JPL: volgend slachtoffer bekend

Wanneer de bal binnenkort weer aan het rollen gaat zal er bij tal van ploegen een andere coach op de ...

147
147
Witte rook: OH Leuven kondigt nieuwe hoofdcoach aan

Binnen ruim een maand gaat het nieuwe seizoen alweer van start. Bij heel wat ploegen zal er dan een ...

132
132
Standard maakt (eindelijk) volgende aanwinst bekend

Standard maakte vandaag zijn nieuwe coach bekend, dat werd Mircea Rednic. De club trakteerde zijn ...

192
192
STVV begint aan nieuwe seizoen: "Of we bij de club blijven?"

STVV is vandaag officieel begonnen aan het seizoen 2025-2026. De Truienaars gaan voor een rustig ...

99
99
Competitieformat goedgekeurd, duidelijkheid over Jong Genk

Het is dan toch eindelijk prijs: het competitieformat is vandaag goedgekeurd. Maandag heeft de Hoge ...

570
570
Hoe OHL Oscar Garcia dan toch gelijk moest geven

Oud-Heverlee Leuven ontsloeg afgelopen seizoen Oscar Garcia en nadien nam Chris Coleman nam over. ...

200
200
Waarom Ajax niet meteen zal aankloppen bij Anderlecht

De geruchten omtrent tal van transfers zijn niet meer bij te houden. Er zit héél veel ...

422
422
Patro verrast en gaat shoppen bij Feyenoord

Patro Eisden is heel erg actief op de transfermarkt. De Nederlandse tweedeklasser heeft vandaag een ...

70
70

Meer sportnieuws