'OHL: Garcia haalt landgenoot met tonnen Belgische ervaring'

door
'OHL: Garcia haalt landgenoot met tonnen Belgische ervaring'

De voorbije weken nam OH Leuven ruim zijn tijd om een geschikte opvolger te vinden voor de ontslagen Marc Brys. Na een zoektocht van drie weken viel de keuze uiteindelijk op Oscar Garcia. De Spanjaard tekende een contract tot 2026 aan Den Dreef.

Met Garcia haalde OHL een coach met de nodige adelbrieven. Hij was als speler nog actief bij FC Barcelona en Valencia, terwijl hij als trainer titels veroverde in Israël met Maccabi Tel Aviv en in Oostenrijk met Red Bull Salzburg. Zijn laatste opdracht was in de Franse Ligue 1 bij Stade Reims, waar hij vertrok na het overlijden van zijn dochter.

LEES OOK: Super Sunday in JPL: aanduidingen refs speeldag 14 bekend

Garcia krijgt landgenoot als assistent

Garcia heeft dus al vele watertjes doorzwommen, maar ervaring met het Belgische voetbal had hij nog niet. Maar die krijgt hij nu alsnog tot zijn beschikking in zijn staf. Sacha Tavolieri weet namelijk dat Garcia als assistent een landgenoot van hem haalt die onze competitie zeer goed kent.

OHL zou als nieuwe T2 namelijk Manel Exposito wegplukken bij Udinese, waar hij de voorbije drie jaar aan de slag was als Performance Manager. Daarvoor werkte de 41-jarige Spanjaard maar liefst acht jaar in België, voornamelijk bij AS Eupen.

Exposito heeft heel wat ervaring in België

Daar streek Exposito in 2013 neer als speler. Na twee jaar ging hij op pensioen, maar hij ging meteen aan de slag als assistent. Zes jaar lang was hij de rechterhand van Jordi Condom, Claude Makélélé en Beñat San José. Hij was bovendien ook even scout voor de Rode Duivels.

Na een passage in Italië keert Exposito nu dus terug naar ons land om de brug tussen Garcia en de Jupiler Pro League te vormen. Het duo kan zondag een eerste keer samen op de bank zitten, want dan moet OHL in de competitie op bezoek bij KRC Genk.

Goede zet van OHL?

Meest recent

Kane vreest ergste na Kompany-schok: dit zag hij niet komen

Kompany gooide zaterdag een schokzet: zeven wissels én Kane op de bank. Geen afrekening, wel ...

26
26
Opdoffer voor Fink: Genk slikt bittere pil uit ziekenboeg

KRC Genk boekte zondag een zuinige 0-1 zege tegen Westerlo. De troepen van Thorsten Fink tankten zo ...

12
12
'Club Brugge houdt adem in: Hayen op weg naar Celtic?'

In de Champions League krijgt Club Brugge woensdag FC Barcelona over de vloer. Niet alleen voor de ...

107
107
'Hasi in dubio: revelatie Anderlecht out tegen Club?'

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege tegen KV Mechelen. Net op tijd voor Besnik Hasi, ...

141
141
Bijltjesdag bij Antwerp: laatste uur Wils geslagen?

"Het draait vierkant, maar we nemen geen emotionele beslissingen. Geef ons een paar dagen tijd om ...

36
36
De Bruyne verschaft update over terugkeer uit ziekenboeg

De kwalificatie voor het WK lijkt louter nog een formaliteit, want tegen Liechtenstein en Kazachstan ...

43
43
Super Sunday in JPL: aanduidingen refs speeldag 14 bekend

Komend weekend staan er in de Jupiler Pro League heel wat fraaie affiches op het programma. Intussen ...

155
155
'Antwerp verrast: voormalig doelwit Anderlecht op proef'

Het gaat van kwaad naar erger met Antwerp, dat na de nederlaag tegen STVV is afgedaald tot de ...

144
144
Renard haalt gram: Anderlecht heeft goudhaantje beet

Dankzij een deugddoende zege tegen KV Mechelen zit Besnik Hasi weer steviger in het zadel bij RSC ...

282
282
Peter Vandenbempt ontroert iedereen: "Zij is voor mij..."

Hij is al jaren de stem die zaterdagnamiddagen kleurt, het geweten van het Belgische voetbal. ...

73
73
Baro op oorlogspad: AA Gent legt bom onder Pro League

Sinds de Pro League in februari de hervorming goedkeurde is er reeds heel wat inkt gevloeid over het ...

530
530
'KRC Genk & Union neus-aan-neus in jacht op goalgetter'

KRC Genk boekte zondag een zuinige 0-1 zege tegen Westerlo. Met dank aan een doelpunt van Hyeon-gyu ...

202
202
Toby Alderweireld verrast iedereen met héél gewaagde sprong

Er was een tijd dat hij de tegenstanders van Manchester City, Real Madrid en Club Brugge met ijzeren ...

62
62
Hayen hakt knoop door: opvallende wissel bij Club Brugge

Hoogspanning in Jan Breydel, waar woensdag FC Barcelona op bezoek komt. Na de pandoering tegen ...

546
546
'D-Day bij Antwerp: Gheysens beslist over ontslag Wils'

Ook tegen STVV ging Antwerp zondag kansloos met de billen bloot. Met een schamele 11 op 39 op het ...

213
213
Celine Van Ouytsel breekt stilzwijgen: "Een bastaard!"

Celine Van Ouytsel is zonder twijfel één van de knapste vrouwen van het land én ...

499
499
'Renard in overdrive: Anderlecht all-in voor toptalent'

Ondanks de deugddoende zege tegen KV Mechelen loert de crisis nog steeds om de hoek bij RSC ...

418
418
Foulon, Dean & D'Hondt: Lardot evalueert speeldag 13

Afgelopen weekend stond speeldag 13 op het programma in de Jupiler Pro League. Naar goede gewoonte ...

297
297
Gert Verhulst vs Marc Coucke: Onverwachte clash zindert na

Gert Verhulst en Marc Coucke hoeven geen introductie meer. De ene bouwde met Studio 100 een ...

118
118
'Code rood bij Antwerp: Gheysens richting uitgang?'

De crisis is compleet met Antwerp, dat door de nederlaag tegen STVV naar de voorlaatste plek in het ...

865
865
Essevee bestolen tegen Union? Dit zegt het reglement

Zulte Waregem zag zaterdag tegen landskampioen Union een einde komen aan een fraaie reeks van zes ...

192
192
'De Bruyne slikt: is dít z’n vervanger in januari?’

Napoli verrast níet met een kopie van De Bruyne, maar met een plan dat het elftal in balans ...

138
138
Jonge Duivels openen WK met fikse domper tegen Argentinië

België opende op het WK U17 in Qatar zijn toernooi met een zware match tegen Argentinië. ...

135
135
Union SG op cruise control: onstopbare machine?

Union SG won met 1-4 op het veld van Zulte Waregem. Een verdiende zege, al was de score wellicht wat ...

67
67
Degryse ziet 'kampioenenmaker' bij Anderlecht: "Kwaliteit"

RSC Anderlecht won met 3-1 van KV Mechelen, maar er zijn zeker nog werkpunten. Het is echter logisch ...

709
709

Meer sportnieuws