Beerschot kan opgelucht ademhalen na 'spookhandsbal'

door
Beerschot kan opgelucht ademhalen na 'spookhandsbal'

Weinigen zullen het verwacht hebben na een moeilijke zomer waarin het enkele smaakmakers verloor en zich amper kon versterken, maar Beerschot lijkt zich dit seizoen zowaar te zullen mengen in de strijd om de titel in de Challenger Pro League. Na elf speeldagen hebben de Mannekes zelfs de koppositie in het vizier.

Alles staat zeer dicht op elkaar in het klassement, maar afgelopen weekend wist Beerschot zich op gelijke punten te scharen met leiders Zulte Waregem en Lommel. Het kan zijn twee co-leiders zelfs nog passeren als het zijn inhaalwedstrijd tegen rode lantaarn SL16 weet te winnen.

LEES OOK: Zulte Waregem met succesje, Beerschot juicht in het slot

Onterecht rood voor Matijas

Beerschot profiteerde vorig weekend optimaal van een nederlaag van Essevee tegen KV Oostende en een gelijkspel van Lommel tegen RSCA Futures. Het boekte zelf een felbevochten zege op het veld van Club NXT, waar Beerschot met 0-1 ging winnen ondanks dat de omstandigheden tegen zaten.

Beerschot speelde in The NEST immers meer dan een uur met een man minder na een rode kaart voor doelman Matijas. Hij was ver uit zijn doel gekomen om Barbera af te stoppen en de scheidsrechter oordeelde dat hij daarbij de bal buiten de zestien met de arm geraakt had.

Geen extra schorsing

Tot grote woede van Beerschot, dat ook gelijk kreeg uit de beelden. Daarop was te zien hoe Matijas de bal niet met de arm, maar met de borst raakte. Daardoor krijgen ze nu ook goed nieuws.

Het Nieuwsblad meldt immers dat het Bondsparket geen extra schorsing vraagt voor Matijas doordat uit de beelden bleek dat hij geen fout maakte. Beerschot zal volgend weekend op Seraing dus gewoon op zijn eerste keeper kunnen gaan rekenen.

Is dat een goede beslissing?

Meest recent

Janssen breekt los, nieuw goudhaantje voor Antwerp

Royal Antwerp FC heeft na zeven matchen nog eens kunnen zegevieren. In de beker werd KAS Eupen met ...

47
47
Club Brugge beeft: Hayen reageert op vertrekgeruchten

Club Brugge heeft zonder problemen gewonnen in de 1/16e finales Croky Cup. Eendracht Aalst Lede werd ...

94
94
Ulderink verrast met opvallende carrièreswitch na Antwerp

Andries Ulderink werd bij Royal Antwerp FC genadeloos aan de kant geschoven, maar de Nederlander ...

11
11
Doku schittert, blamage Liverpool, Kompany schrijft historie

Naast de Croky Cup werden er ook bekermatchen in het buitenland afgewerkt. In Engeland werd er om de ...

68
68
Croky Cup: Club haalt uit, Antwerp en Union zonder problemen

De 1/16e finales van de Croky Cup werden afgewerkt. Gisteren werd er een deel van de wedstrijden ...

73
73
Hazard emotioneel door Mourinho: “Wil je dat ik huil?”

Eden Hazard werd opgenomen in de Premier League Hall of Fame. De voormalige Rode Duivel wordt na ...

53
53
'Gemiste kans Anderlecht: Kompany vol voor oud target'

Bij Anderlecht zitten ze dit seizoen met een spitsenprobleem. Ze zagen op het einde van de ...

56
56
'Westerlo drijft Engelse grootmacht tot wanhoop'

Bij Westerlo is er in de zomer behoorlijk wat veranderd. Met Issame Charaï kwam er een nieuwe ...

45
45
Nachtmerrie voor Duivel in Ligue 1: "Wat een debiel!"

Woensdagavond wordt er ook gevoetbald in de Ligue 1, waarbij heel wat Belgen in actie komen. De ...

35
35
'KV Mechelen slikt flinke domper na bekerzege'

Voorlopig hebben alle eersteklassers hun job gedaan in de Croky Cup, ook KV Mechelen. Zij hadden het ...

68
68
Openda en co maken einde aan pijnlijke reeks

Het is al een bewogen week geweest voor Juventus, want enkele dagen geleden nam het nog afscheid van ...

38
38
Hayen geeft verklaring voor opmerkelijke basiself Club

Club Brugge begint woensdagavond aan zijn bekeravontuur met een op papier zeer haalbare affiche. Ze ...

154
154
'Over en out: Renard moet in januari weer transfermarkt op'

Het zijn niet bepaald vrolijke tijden bij Anderlecht. Het spel blijft dit seizoen pover en ook de ...

284
284
Debutanten bij Club, ook Union, Genk en Antwerp in actie

Er staat woensdagavond opnieuw heel wat bekervoetbal op het programma. Daarbij komen ook de nodige ...

62
62
Vannieuwkerke ontroert BV: "Zij was eerste slachtoffer"

Karl Vannieuwkerke kennen we uiteraard al jaren als één van de meest invloedrijke ...

28
28
Bijzondere clausule: jackpot op komst voor Kompany?

Er staat dit seizoen voorlopig geen maat op Bayern München. Het heeft nog altijd geen enkele ...

80
80
Mercato Anderlecht gefileerd: "Zullen al blij mogen zijn..."

Anderlecht staat komend weekend alweer voor een match van de waarheid. Tegen KV Mechelen zal het ...

160
160
Tom Waes betrokken in emotionele rollercoaster vol geheimen

Hij heeft het hart van een voetbalfan, het gezicht van een avonturier en de wilskracht van een ...

9
9
'Plotse interesse topclub: Hayen neemt standpunt in'

Bij Club Brugge hopen ze zich in alle rust voor te bereiden op de komende wedstrijden. Het speelt in ...

213
213
'Fofana helpt Lyon aan absolute knaltransfer'

Bij Olympique Lyon zullen ze het de komende maanden wellicht zonder Malick Fofana moeten stellen, ...

33
33
‘Duitsland kookt: Club Brugge kaapt ‘Der geilste Dribbler’’

Een 20-jarige linksbenige snelheidsduivel uit de 3. Liga steelt de show met een onstuitbare ...

493
493
'Meevaller voor Club: Barça zonder ster naar Jan Breydel'

Het belooft nog een helse klus te worden voor Club Brugge om zijn prestaties van vorig seizoen in de ...

117
117
Pittige confrontatie in beker: Cercle neemt geen risico

Deze week staat in het teken van de zestiende finales van de Croky Cup, waarbij donderdag de laatste ...

68
68
'Inter zet zinnen op nieuw goudhaantje uit JPL'

Vorig seizoen bleef Inter uiteindelijk met lege handen achter, nadat het in de Serie A de titel aan ...

77
77
Vini Jr bijt ferm door het stof bij Real Madrid

Real Madrid won afgelopen speeldag de Clasico in Spanje, maar toch zat het er even tegen bij De ...

80
80

Meer sportnieuws