Stassin doet boekje open over Riemer: "Dat veranderde vaak"

door
Stassin doet boekje open over Riemer:

Anderlecht zag in de zomer weer heel wat jonge talenten vertrekken en daar zal het misschien toch wat spijt van hebben. Ze moesten afscheid nemen van onder meer Ethan Butera, Noah Sadiki en Lucas Stassin omdat de drie tieners hun nog één jaar lopende contract niet wilden verlengen. Dat deden ze allemaal om dezelfde reden.

Door de enorme transferactiviteit van de voorbije maanden zagen ze geen perspectief meer om nog snel door te breken in de A-ploet van Paars-Wit. Zo verklaarde Sadiki, die het nu goed doet bij Union, onlangs in een interview nog dat Riemer hem had laten weten dat hij zijn matchen bij de RSCA Futures zou moeten spelen.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Riemer geloofde niet in Stassin

En ook Stassin maakte hetzelfde mee. "Anderlecht zei dat het me wou houden, maar ze hadden geen project voor mij. Dan heb ik het niet over geld, maar over een sportief project", vertelt hij aan RTBF. "Na mijn goede seizoen in 1B wou ik progressie blijven maken. Ik wou meer speelminuten."

Maar Brian Riemer bleek niet echt in Stassin te geloven. "We hebben vaak in zijn bureau gepraat. Hij kon me niets beloven en hij veranderde ook vaak van discours als het over dat onderwerp ging", geeft Stassin toch wat kritiek. "Ik denk dat de tijd me gelijk gegeven heeft. Met alle nieuwkomers die sindsdien nog gekomen zijn, zou ik niet gespeeld hebben. Anderlecht wou ook dat ik nog een jaar bij de reserven bleef."

Stassin scoort ook bij Westerlo vlot

Stassin had vorig seizoen al vijftien keer gescoord namens RSCA Futures in de Challenger Pro League en vond dat hij klaar was voor de Jupiler Pro League. Hij vertrok dan maar bij Anderlecht en kwam terecht bij Westerlo, waar hij herenigd werd met zijn oude jeugdtrainer Jonas De Roeck.

Bij de Kemphanen laat Stassin ook zien dat hij ondanks zijn jonge leeftijd al klaar was voor de stap naar 1A. Hij was tot dusver goed voor vier goals in elf matchen en dat zijn zeker geen slechte cijfers voor een 18-jarige die bij een staartploeg voetbalt. Westerlo heeft zijn start immers helemaal gemist en staat laatste.

Had Stassin dit seizoen zijn kans moeten krijgen bij Anderlecht?

Meest recent

Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

3
3
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

6
6
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

15
15
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

62
62
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

42
42
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

11
11
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

128
128
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

155
155
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

39
39
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

98
98
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

316
316
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

49
49
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

224
224
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

199
199
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

76
76
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

26
26
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

68
68
Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

198
198
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

100
100
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

78
78
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

127
127
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

398
398
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

40
40
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

166
166
Haaland onder vuur na 'walgelijke' actie: "Tragisch gewoon"

Erling Haaland heeft voor flinke ophef gezorgd in Engeland en vooral in eigen land. De spits van ...

49
49

Meer sportnieuws