KRC Genk wil spoedeisende miljoenentransfer erdoor rammen

door
KRC Genk wil spoedeisende miljoenentransfer erdoor rammen

Wouter Vrancken blijft worstelen met de vraag wie de vaste linksachter in zijn team moet zijn: Joris Kayembe of Gerardo Arteaga. Dit dilemma zou zich wellicht vanzelf kunnen oplossen, gezien de toenemende interesse in de Mexicaanse international vanuit het buitenland.

Bovendien heeft hij nog een lopend contract bij de club tot 2025, wat erop lijkt dat het juiste moment is aangebroken voor Genk om te profiteren van de grote vraag naar Arteaga. De club zou zelfs weleens een zware winst kunnen boeken bij zijn verkoop.

LEES OOK: Genk zoekt Europese glorie: Hayen roteert met basiself

Marktwaarde Arteaga in één jaar tijd verdubbeld

Hoewel Gerardo Arteaga in de afgelopen jaren een vaste basisplaats had bij KRC Genk, waren zijn prestaties niet altijd even doortastend genoeg. Hij wisselde goede wedstrijden af met mindere, maar ondanks deze wisselvalligheid was er altijd veel interesse voor hem vanuit het buitenland.

Vorig jaar kwam die belangstelling er vooral uit Italië, met clubs als Atalanta, Fiorentina, en AC Milan, evenals uit Spanje, waar Valencia, Villarreal, en Getafe interesse toonden. Ondanks zijn wisselvallige vorm wist Arteaga zijn marktwaarde steeds op peil te houden, met een vorig jaar bijvoorbeeld een waardering van 4 miljoen euro.

Dit gaf Genk toen hoop om de initiële investering van 3,5 miljoen euro volledig te kunnen recupereren, en misschien zelfs wat winst te maken.

Vorig jaar had Arteaga maar weinig concurrentie op de linksbackpositie bij de Limburgers, met alleen Tuur Rommens als alternatief, die op dat moment de aanvoerder was van Jong Genk.

Zijn status als basisspeler in het uitstekende voorbije seizoen van de Genkse ploeg, evenals zijn rol als volwaardig Mexicaans international - hij werd in de zomer opgeroepen voor de Gold Cup - zorgden ervoor dat zijn marktwaarde in het afgelopen tussenseizoen zelfs steeg naar 7 miljoen euro.

Dit betekende bijna een verdubbeling in slechts één jaar tijd.

Degryse: “Hij doet me denken aan Tagliafico”

Wanneer Gerardo Arteaga zijn dagje heeft, dan is hij intrinsiek een van de beste linksbacks van de Jupiler Pro League. “Als hij goed speelt, kan ik echt van hem genieten. Een typische Zuid-Amerikaanse fullback”, zei Marc Degryse vorig seizoen.

“Hij doet me een beetje denken aan Tagliafico (Olympique Lyon en wereldkampioen met Argentinië, red.). Niet al te groot, scherp in de duels. Hij kan ook over zijn man gaan”, aldus Degryse in Het Laatste Nieuws.

Arteaga trok de interesse van RCD Mallorca in juni, maar de deal ging niet door vanwege de hoge vraagprijs van Genk. In juli werd hij aangeboden aan Lazio, maar de Romeinen hapten niet toe.

Arteaga is dit seizoen geen vaste basisspeler meer

Vorig seizoen bevond Wouter Vrancken zich in een lastige situatie vanwege het gebrek aan linksvoetige verdedigers, en met het oog op de drukke speelkalender van het huidige seizoen, waarin KRC Genk op drie fronten actief is, was een dubbele bezetting op de positie van linksback absoluut noodzakelijk.

Daarom werd Joris Kayembe afgelopen zomer aangetrokken als een serieuze concurrent voor Arteaga, vooral omdat de Mexicaan in het vorige seizoen niet altijd even consistent presteerde.

Beide spelers, Joris Kayembe en Arteaga, wisselen dit seizoen goede en minder sterke prestaties met elkaar af, en tot op heden is het nog steeds onduidelijk wie de vaste linksback is bij KRC Genk. “Arteaga of Kayembe is op links een dilemma voor Vrancken”, schreef Het Nieuwsblad.

Tijd om te cashen is (eindelijk) aangebroken

Het dilemma van Wouter Vrancken zou zich weleens vanzelf kunnen oplossen, want volgens 90min staat Gerardo Arteaga in het vizier van Club America, een topclub in zijn thuisland Mexico. De koploper in de Liga MX is op zoek naar een nieuwe linksback, en Arteaga zou al sinds vorige zomer bovenaan hun verlanglijst staan.

De 25-jarige speler heeft nog een contract bij KRC Genk tot 2025, maar zijn prestaties rechtvaardigen niet noodzakelijk een contractverlenging. Het juiste moment lijkt aangebroken te zijn voor Genk om te cashen op de linksback, vooral omdat hij dit seizoen ook geen vaste basisplaats heeft in de ploeg van Vrancken.

Dimitri de Condé heeft opties te over

Het blijft echter de vraag of Club America bereid is om een bod uit te brengen dat in de buurt komt van de marktwaarde van Arteaga, die momenteel op 7 miljoen euro wordt geschat.

In de vorige zomertransferperiode toonde de Mexicaanse topclub echter al aan dat ze over aanzienlijke financiële middelen beschikken door spelers als Kevin Alvarez (10,25 miljoen euro) en Julian Quinones (9,17 miljoen euro) aan te trekken voor grote bedragen.

Daarnaast lijkt Arteaga ook interesse te genieten van clubs uit enkele grotere Europese competities, wat betekent dat er momenteel voldoende opties zijn voor Dimitri de Condé om hem op de transfermarkt te verkopen.

Moet Genk Arteaga verkopen?

Meest recent

Club Brugge schrikt zich rot: last-minute vertrek Tzolis?

Met het ticket voor de tussenronde in de Champions League op zak, beschikt Club Brugge over een ...

169
169
Genk zoekt Europese glorie: Hayen roteert met basiself

Donderdagavond valt het doek over de League Phase van de Champions League. KRC Genk hoopt zich op de ...

18
18
‘Vermeeren zorgt voor opschudding: knaltransfer dichtbij’

Arthur Vermeeren is nog maar net weer in beeld bij Marseille, of het rommelt opnieuw rond de jonge ...

299
299
Punten L'Equipe: uitzonderlijk cijfer voor één Club-speler

Club Brugge heeft woensdag opnieuw een historische avond in de Champions League beleefd. Het ...

254
254
Stiekeme titelambities? STVV pakt weer uit op mercato

Vermits Union SG en Club Brugge de degens met mekaar kruisen, krijgt STVV komend weekend mogelijk ...

96
96
Genkie in Europese picture: opvallende bijnaam onthuld

Donderdag valt het doek over de League Phase in de Europa League. KRC Genk is al zeker van de ...

234
234
Achtste wintertransfer Anderlecht: JPL-deal helemaal rond

Met de komst van verdediger Moussa Diarra, rondde RSC Anderlecht zijn inkomende huiswerk op de ...

255
255
Deadline in zicht: Cercle en Standard passeren langs kassa

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt genadeloos zijn deuren. Verschillende clubs uit ...

58
58
'Kompany verscheurd na last-minute transfer Bayern'

Bayern München heeft woensdagavond de League Phase van de Champions League afgesloten op een ...

86
86
'Solden in Anderlecht: prijskaartje sterkhouder lekt uit'

Op inkomend vlak lijkt RSC Anderlecht klaar met zijn huiswerk, terwijl er op uitgaand gebied louter ...

627
627
Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League alweer speeldag 23 op het programma. De volgende ...

127
127
'Frutos klapt uit de biecht: done deal met Anderlecht'

In de slotweek van de wintermercato moet RSC Anderlecht nog een oplossing zien te vinden voor een ...

321
321
'Overmars all-in: Antwerp zet zinnen op JPL-revelatie'

Van de beloofde versterkingen kwam tot dusver vrij weinig in huis bij Antwerp, maar in het slot van ...

324
324
'Club Brugge verliest sterkhouder: topscouts in tribune'

De uitblinkers vielen woensdag niet op één hand te tellen bij Club Brugge, maar met ...

485
485
'Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk'

KRC Genk is al zeker van de knock-outfase in de Europa League, maar tegen Malmö FF staat er ...

390
390
Kassa rinkelt bij Club Brugge: record aan diggelen?

Dankzij een fraaie 3-0 zege tegen Olympique Marseille kwalificeerde Club Brugge zich met glans ...

654
654
Code rood op de Bosuil: Antwerp riskeert monsterboete

Heel even leek Antwerp weer naar boven te mogen kijken, maar na een nul op zes lijkt de Great Old ...

628
628
Van hoop naar horror: Exit Marseille met ongeziene beelden

Wat een absolute gala-avond werd voor Club Brugge, veranderde in een ware nachtmerrie voor Marseille ...

351
351
'Toch geen Klopp? Real legt contact met andere topcoach'

Real Madrid beleeft een moeilijk seizoen. Het moet in LaLiga achtervolgen op rivaal FC Barcelona, ...

117
117
OHL ziet spits vertrekken, Eupen haalt speler uit CL

Maandag sluit de transfermarkt weer zijn deuren en dus zal er in de komende dagen nog heel wat ...

51
51
Stroeykens krijgt raad: vertrek bij Anderlecht dichterbij?

Anderlecht lijkt aan inkomende zijde zijn transferhuiswerk voor deze winter al klaar te hebben met ...

350
350
'Leko drukt stempel: Club biedt voor supertalent'

Club Brugge heeft met Felix Lemaréchal tot dusver één winteraanwinst ...

417
417
De Busser spreekt duidelijke transfervoorkeur uit

Een aantal Belgische spelers zijn hot tijdens deze wintermercato. Eén van de landgenoten die ...

60
60
'Club trekt bleek weg: waanzinnige Stankovic-clausules'

Club Brugge leverde woensdagavond een straffe prestatie. Het plaatste zich voor het tweede seizoen ...

945
945
'Standard slikt forse domper op transfermarkt'

Standard was deze winter al behoorlijk actief op de transermarkt. De Rouches willen dolgraag de top ...

180
180

Meer sportnieuws