Dé topper van de elfde speeldag in de Jupiler Pro League is zonder twijfel de Clasico tussen Standard en Anderlecht. De Rouches stuntten vlak voor de interlandbreak op Sclessin al tegen Club Brugge en willen dat kunstje nu ook tegen hun grootste rivaal overdoen. Anderlecht wil dan weer absoluut winnen om in het spoor van leider Union te blijven.
LEES OOK: 'Anderlecht beslist: viertal enkel voor juiste prijs weg'
Geen wijzigingen bij StandardBij Standard zorgt Carl Hoefkens niet voor verrassingen in zijn basiself. Hij kiest voor exact dezelfde ploeg als tegen Club, wat betekent dat de 20-jarige Nathan Ngoy, tegen Club één van de uitblinkers, het vertrouwen blijft behouden links in de driemansdefensie. Laifis is er immers nog steeds niet bij.
Verder kiest Hoefkens ook voor de verwachte namen, met voorin Kanga en Sowah die voor de doelpunten moeten zorgen en het sterke trio Kawabe-Alzate-Hayden centraal op het middenveld.
Anderlecht opnieuw met Stroeykens
Ook Brian Riemer heeft weinig redenen om aan zijn elftal te sleutelen gezien de recente resultaten. Ook hij kiest dan ook voor dezelfde elf spelers die vlak voor de interlandbreak tegen KV Mechelen aan de aftrap kwamen. Dat betekent dus dat ook Mario Stroeykens, die tegen KVM scoorde, een nieuwe kans krijgt.
Stroeykens speelt als nummer tien met Rits en Leoni in steun. Voorin blijven Dreyer, Dolberg en Hazard de dienst uitmaken. Amuzu moet dus opnieuw vrede nemen met een rol als joker.
📋 Starting 𝐗𝐈 | Bodart, Vanheusden, Bope, Ngoy, Fossey, Djenepo, Hayden, Alzate, Kawabe, Sowah & Kanga#STAAND #COYR 🔴⚪ pic.twitter.com/6KMmHLelXE
— Standard de Liège (@Standard_RSCL) October 22, 2023
Representing Sporting. 🟣⚪ #STAAND pic.twitter.com/GzPCYcNk2W
— RSC Anderlecht (@rscanderlecht) October 22, 2023
Jannick Lanckriet