'Vertonghen dwingt Anderlecht tot aanzienlijke inspanning'

door
'Vertonghen dwingt Anderlecht tot aanzienlijke inspanning'

Hoewel hij inmiddels 36 lentes op de teller heeft staan, blijft Jan Vertonghen een vaste basiskracht bij de Rode Duivels. En ook bij RSC Anderlecht is zijn positie in de basiself onomstreden. Maar binnen enkele maanden zal hij wel over het vervolg van zijn carrière moeten beslissen.

Nadat hij een deel van zijn jeugdopleiding bij Beerschot afwerkte, verhuisde Vertonghen als jonge snaak naar Ajax. En na een geslaagde uitleenbeurt aan RKC Waalwijk, brak de verdediger ook helemaal door bij de Nederlandse recordkampioen. Uiteindelijk zou hij Amsterdam verlaten met meer dan 150 wedstrijden op de teller en enkele mooie prijzen op zijn palmares.

Vervolgens maakte Vertonghen indruk op de Engelse velden. Hoewel zijn prijzenkast er behoorlijk leeg bleef, groeide hij in loondienst van Tottenham Hotspur uit tot één van de beste verdedigers in de Premier League. Maar bij gebrek aan een contractverlenging, koos de international in 2020 voor een nieuw avontuur bij het Portugese SL Benfica.

LEES OOK: WK-ticket op helling: Rode Duivel maakt zich onmogelijk

Aflopend contract

Ook daar was hij doorgaans een basiskracht, tot de komst van Roger Schmidt. De Duitse trainer maakte duidelijk dat hij niet langer op de Belg rekende en dus zag Anderlecht zijn kans schoon om toe te slaan. Ook daar drukte hij stevig zijn stempel. Vertonghen is ondertussen zelfs aanvoerder bij Paars-Wit en geldt als één van de betere verdedigers op de Belgische velden.

Inmiddels is hij echter alweer 36 jaar en zijn contract bij RSCA loopt na het seizoen af. Een toekomstbeslissing is desondanks niet voor meteen. "In maart of april zal ik beslissen over mijn toekomst, dat is nu nog niet aan de orde", liet hij afgelopen weekend nog verstaan. Maar om hem aan boord te houden zal RSCA volgens Het Nieuwsblad wel een flinke inspanning moeten leveren.

Pittig salaris

Vertonghen hoort logischerwijs bij de topverdieners in het Lotto Park. En hij zal wellicht niet bijtekenen aan fel verminderde voorwaarden. Anderlecht zal hem dus een pittige salaris moeten aanbieden om zijn contract te verlengen, terwijl de kans op een doorverkoopsom zo goed als onbestaande is. Met al zijn ervaring lijkt de verdediger die inspanning echter waard.

En indien Paars-Wit goed blijft presteren krijgt het nog een belangrijke troef in handen. Een laatste Europese campagne zou Vertonghen immers kunnen overtuigen om er nog minstens een jaartje bij te doen. Maar dan moet hij natuurlijk wel gespaard blijven van (zware) blessures.

Anderlecht moet nu al proberen zijn contract open te breken ...

Meest recent

Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

0
0
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

16
16
Minachting bij Anderlecht: "Precies alsof ze kampioen zijn"

De partij tussen KV Mechelen en Anderlecht kende zondagavond een sensationele ontknoping. De ...

67
67
Nieuwe titel voor Union: Albert stelt één voorwaarde

De strijd om de titel belooft in de play-offs nog zeer spannend te worden. STVV verloor vorig ...

54
54
Verrast KV Mechelen compleet met 'ultieme bekroning'?

In de allerlaatste editie van de Champions' Play-Off maakt KV Mechelen eindelijk voor de eerste keer ...

59
59
Godts heeft zeer straf Eredivisie-record in vizier

Ajax heeft zich vorig weekend herpakt in de Eredivisie. De nieuwe trainerwissel, waarbij Fred Grim ...

33
33
Frank Boeckx kookt: "Ik heb dat totaal niet meer"

Frank Boeckx is tegenwoordig een alom gevraagde analist. De voormalige doelman duikt op bij tal van ...

40
40
'Kompany zorgt voor grote wrevel in Duitsland'

Bayern München is bezig aan een geweldig seizoen. Het domineert de Bundesliga, walst door de ...

76
76
Pijnlijke conclusie Genk: "Dan stonden ze in top zes"

De strijd om het laatste ticket voor de Champions' Play-Off wordt op de slotspeeldag van de ...

150
150
Enorme blunder Vandevoordt: Teammaats in de bres

Deze week zal Rudi Garcia zijn selectie bekendmaken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

46
46
Taravel brengt RSCA duidelijke boodschap na eerste nederlaag

Anderlecht bevestigde vorige week het vertrouwen in Jérémy Taravel. De interimaris mag ...

258
258
Niemand in Europa doet beter: KVM mag uitblinker danken

In de voorbije vijftien jaar greep KV Mechelen meermaals naast de top zes, maar in de allerlaatste ...

142
142
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

116
116
'NAC hakt knoop door over ontslag Hoefkens'

Carl Hoefkens oogstte vorig seizoen nog lof door NAC Breda na een onverwachte promotie in de ...

75
75
TRANSFERUURTJE: 'Arsenal wil shoppen bij Club, waanzin bij Spurs'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

245
245
Vandenbempt kijkt ogen uit: “Onverwacht succes in JPL”

De plekjes werden afgelopen speeldag uitgedeeld. KV Mechelen wist tegen RSC Anderlecht een plek in ...

154
154
Antwerp zoekt jackpot: drie spelers richting knaltransfer?

Royal Antwerp FC kent een teleurstellend seizoen. The Great Old kan Play-Off 1 vergeten en dat ...

322
322
Drama lonkt voor Hayen: serieuze loer KRC Genk

KRC Genk kent hoogtes en laagtes dit seizoen. In Europa verdedigen de Limburgers een goede ...

581
581
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

76
76
Finale Croky Cup: belangrijke wijziging op politieverzoek

Op donderdag 14 mei vindt in het Koning Boudewijn-stadion de finale van de Croky Cup. Dat wordt dit ...

363
363
Laatste tickets Play-Off I: Vandenbempt kijkt in glazen bol

Komend weekend valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Tijdens die ...

501
501
'Deal van 160 miljoen: Florentino Pérez doet Kompany beven'

Bayern München is bezig aan een grandioos seizoen. Die dominantie wil de Duitse supermacht in ...

176
176
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

165
165
'Club Brugge sputtert: ingreep Leko doet bestuur steigeren'

Club Brugge heeft zaterdagavond de volle buit gepakt op het veld van KVC Westerlo: 1-2. Maar op ...

765
765
De Bruyne nú al cruciaal: Napoli-maats door dolle heen

In amper zijn tweede optreden na zijn zware blessure, heeft Kevin De Bruyne meteen zijn stempel ...

95
95

Meer sportnieuws