Club NXT en RFC Luik sluipen de top drie binnen, Patro moet lossen

door
Club NXT en RFC Luik sluipen de top drie binnen, Patro moet lossen

In de Challenger Pro League staan heel wat clubs op een zakdoek, wat maakt dat het klassement elk weekend grondig kan wijzigen. Zo werd de top drie zaterdagavond grondig door elkaar geschud. Club NXT en RFC Liège maken daarin hun opwachting dankzij zeges tegen Francs Borains en Patro Eisden.

LEES OOK: Heftige beelden in CPL: Patro-Eupen mondt uit in knokpartij

Club NXT klopt Francs Borains

Club NXT wipt naar een zeer knappe tweede plaats nadat het Francs Borains over de knie wist te leggen. Het werd 1-0 in The NEST dankzij een doelpunt zes minuten voor rust. Lenn De Smet wist op aangeven van zijn tweelingbroer Liam het enige doelpunt van de match te scoren.

Die voorsprong hield Club NXT dus vast, ook omdat de bezoekers in het absolute slot nog met tien vielen na rood voor doelman Djoco. De jonge Bruggelingen laten zo een knappe negen op negen noteren en naderen tot op drie punten van leider Lommel.

RFC Luik wint van Patro Eisden

Dat Club NXT naar de tweede plaats kon wippen, kwam ook omdat tegelijkertijd Patro Eisden onderuit ging. De Limburgers waren knap aan het seizoen begonnen, maar moeten nu even de rol bovenin het klassement lossen. Ze worden immers ook gepasseerd door RFC Luik, dat hen met 0-2 kon verslaan.

De Luikenaars maakten na rust het verschil. Bruggeman kon vroeg in de tweede helft de score openen en een kwartier later legde Bustin de eindstand al vast. Luik liet in blessuretijd na om de score nog verder op te drijven. Het kreeg immers nog een strafschop, maar D'Ostilio miste die. Bij die fase had Corstjens bij Patro ook rood gekregen. RFC Luik springt naar een voorlopige derde plaats.

Zal Club NXT bovenaan blijven meedraaien?

Meest recent

'Alarm in Anderlecht: Hazard richting JPL-concurrent?'

Af en toe ligt hij onder vuur, maar nu zijn vormcurve weer in stijgende lijn zit lijkt de tijd toch ...

108
108
Emotionele Leko verwacht verrassing bij KAA Gent

Ivan Leko maakte de overstap van KAA Gent naar Club Brugge. De Kroatische oefenmeester kijkt zijn ...

29
29
Antwerp wrijft zich in de handen met ‘onverwacht juweeltje’

Royal Antwerp FC kende een desastreuze competitiestart, maar onder Joseph Oosting gaat het plots een ...

44
44
‘Ferme clash bij Union: grote naam op weg naar exit’

Het is hommeles bij landskampioen Union SG. De Brusselse club is nog steeds de leider in de Jupiler ...

43
43
Anderlecht troeft Standard Luik én buitenland af

RSC Anderlecht is al bezig met de wintermercato, maar ook achter de schermen wordt de club na het ...

76
76
De Mil gooit olie op het vuur voor Slag om Vlaanderen

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. De ...

185
185
‘KRC Genk incasseert klappen: topkandidaat haakt af’

KRC Genk is na het ontslag van Thorsten Fink naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. ...

394
394
'Essevee pakt uit met zeer straffe aanwinst'

Zulte Waregem heeft intussen al twee maanden geen wedstrijd meer gewonnen, maar desondanks kan de ...

106
106
'Nieuwe mokerslag voor Julien Duranville'

Vrijdagavond opent Borussia Dortmund de vijftiende speeldag in de Bundesliga met een thuiswedstrijd ...

74
74
Uithaal Garcia naar Club: Albert kiest duidelijke kant

Rudi Garcia gaf donderdag een persconferentie over de Rode Duivels en het nakende WK, maar die werd ...

172
172
'PSG wil België veroveren en legt masterplan op tafel'

Paris Saint-Germain gooide jarenlang vruchteloos met miljoenen om de wereld te veroveren. In 2025 ...

98
98
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

75
75
Anderlecht slaat toe en houdt talent uit buitenlandse handen

Anderlecht zag dit seizoen Nathan De Cat helemaal ontbolsteren en hoopt dat het in de komende ...

134
134
'De Ketelaere verrast met zet: transfer op komst?'

Ook dit seizoen is Charles De Ketelaere weer een cruciale pion bij Atalanta. De Rode Duivel was ...

95
95
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest sterkhouder, Genk kiest trainer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

269
269
‘Anderlecht wil stunten met terugkeer supertalent’

RSC Anderlecht heeft een bekende jeugdopleiding, maar het gebeurt meer en meer dat een toptalent op ...

239
239
Ex zet PSV-fan Van Gerwen voor schut : "Hersenloos wicht!"

De breuk tussen Michael van Gerwen en zijn jeugdliefde Daphne Govers sloeg eerder dit jaar in als ...

68
68
‘Club Brugge en Anderlecht strijden om bekende naam’

De wintermercato staat voor de deur en de Belgische clubs zijn naarstig op zoek naar versterkingen. ...

172
172
Penders verbaast zelfs tegenstander: “In godsnaam…”

Mike Penders staat onder contract bij Chelsea, maar de doelman speelt dit seizoen op huurbasis bij ...

55
55
Beerschot in diepe rouw: clubicoon Ludo Driesen overleden

Beerschot is in diepe rouw gedompeld. De club kwam op de officiële kanalen met het nieuws dat ...

0
0
Vandenbempt haalt hard uit naar hervorming

De competitiehervorming is een gespreksonderwerp dat nog even de voorpagina’s zal halen. De ...

317
317
Rode Duivel afgemaakt: ‘Genadeloos vertrek dreigt'

Koni De Winter werd de afgelopen interlandperiodes telkens geselecteerd door bondscoach Rudi Garcia ...

152
152
Ronald Koeman deelt nieuws dat door merg en been gaat

Ronald Koeman heeft donderdagavond in het televisieprogramma Eva openhartig verteld over een ...

138
138
Breekt voormalige 'Kompany-revelatie' eindelijk door in JPL?

Vanavond nemen Sporting Charleroi en KRC Genk het tegen elkaar op. De kans is bestaande dat de ...

70
70
AA Gent verrast met terugkeer van oude bekende

AA Gent stelde Rik De Mil aan als nieuwe trainer. De Buffalo's hebben vandaag nog meer nieuws ...

138
138

Meer sportnieuws