Van Bommel sakkert: "Dan was de match 100 procent gespeeld"

door
Van Bommel sakkert:

Hoewel de ambities niet luidop worden uitgesproken, hoopt men bij Antwerp FC ongetwijfeld op een Europees voorjaar. Maar die kansen hebben woensdag opnieuw een stevige knauw gekregen. Zo werd tegen Shakhtar Donetsk een overwinning pijnlijk uit handen gegeven.

RAFC wou voor eigen volk iets rechtzetten na de zware nederlaag op de openingsspeeldag in Barcelona. En dat leek ook te gaan lukken. Na goals van Arbnor Muja en Michel-Ange Balikwisha kon Antwerp op een dubbele voorsprong gaan rusten. Telkens kroop Arthur Vermeeren in de rol van assist-gever.

Maar in de tweede helft kregen de aanwezigen op de Bosuil een totaal andere wedstrijd te zien. Shakhtar kwam plots een pak beter voor de dag en nam de partij helemaal in handen. Na een kopbaldoelpunt van Danylo Sikan en een afgeweken vrije trap, kwamen de bezoekers weer op gelijke hoogte.

Duidelijk niveauverschil

En het ging van kwaad naar erger voor de Antwerpenaren. Zo zorgde Sikan met zijn tweede van de avond voor de 2-3. Zelfs een puntje als troostprijs was de Belgische kampioen niet gegund. In de absolute slotseconden trapte Toby Alderweireld een strafschop immers naast.

Zo blijft RAFC voorlopig met lege handen achter. "We speelden fantastisch voor rust, hadden de totale controle en maakten twee geweldige goals. Shakhtar had helemaal geen grip op ons", analyseerde coach Mark van Bommel bij GvA. "We wisten wel dat Shakhtar ervaren was, een goed voetballende ploeg. Dat toonden ze na rust. Ze deden niets anders, maar wij haalden ons niveau niet meer."

Misser Janssen

Ondanks de aansluitingstreffer vlak voor rust, had Antwerp nog voldoende kansen om met de zege aan de haal te gaan. Zo duidde Van Bommel een misser van Vincent Janssen aan als mogelijk keerpunt. "Zelf hadden we met Janssen een enorme kans op de 3-1. Als die erin was gegaan, was de wedstrijd gespeeld. Honderd procent zeker. Maar dat gebeurde niet en dan werd een vrijschop van richting veranderd en viel die binnen", aldus de Nederlandse trainer.

POLL: Antwerp moet in januari een extra spits halen ...

Meest recent

Antwerp-verkoop in stroomversnelling? ‘Kandidaten bekend'

Paul Gheysens krijgt klappen met zijn bedrijf Ghelamco. Uit de jaarcijfers is gebleken dat er nog ...

32
32
Nieuwe diamant Anderlecht: ‘Deze wel met respect behandelen’

RSC Anderlecht won met 1-3 op het veld van Royal Antwerp FC en Paars-Wit lijkt de vierde plek zo ...

31
31
Ferme twijfels over De Ketelaere, wat is er aan de hand?

Charles De Ketelaere stond vorig jaar plots aan de top. Met Atalanta was de Rode Duivel enorm ...

53
53
Antwerp-fans woedend: “Slechtste transfer dit jaar!”

Royal Antwerp FC hoopte de strijd om plek 4 nieuw leven in te blazen, maar RSC Anderlecht deed een ...

140
140
Perfect voorgerecht: Paars-Wit overvleugelt pover Antwerp

Hasi gokte vandaag stevig met een B-elftal op de Bosuil, die zet pakte echter geweldig uit. Een meer ...

85
85
Club Brugge - KAA Gent plots uitgesteld, opstellingen bekend

Club Brugge en KAA Gent bekampen elkaar in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart strijdt nog volop ...

241
241
Croky Cup: op deze tv-zenders kan je de finale bekijken

Zondagavond staat de eerste hoofdprijs in het Belgische voetbalseizoen op het spel. Terwijl de ...

153
153
Mogelijke overname Antwerp: CEO schept klaarheid

Bij Antwerp konden ze donderdag uitstekend nieuws melden, want eindelijk staan alle lichten op groen ...

123
123
Fans ergeren zich mateloos aan Antwerp-Anderlecht

De zevende speeldag in de Champions' Play-Off wordt donderdagmiddag geopend met een kraker tussen ...

196
196
'Totale verrassing bij Anderlecht: transferlicht toch op groen'

Anderlecht strijdt nog volop om de vierde plaats in de Jupiler Pro League en speelt zondag nog de ...

186
186
Zaterdag kan degradatiestrijd in 1 klap beslist zijn

De play-offs gaan hun laatste rechte lijn in. Komend weekend kan de strijd om het behoud in de ...

144
144
‘Megakorting op Rode Duivel: één club dringt aan’

Komende zomer zullen heel wat Rode Duivels weer een hoofdrol vertolken op de transfermarkt. Al ...

84
84
'Anderlecht mag volgende uitgaande transfer schrappen'

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer. Het legde met Cedric Hatenboer en Mihajlo ...

114
114
Marc Coucke biedt Anderlecht-fans unieke kans richting bekerfinale

Deze namiddag staat voor Anderlecht nog een wedstrijd in de Play-Offs op het programma. De wedstrijd ...

117
117
Hasi verbaast compleet met basiself, Antwerp op sterkst

Om 13u30 trappen Anderlecht en Antwerp de zevende speeldag van de Champions' Play-Off op gang. Die ...

166
166
Antwerp bevestigt tribune 2-nieuws: deadline bekend

Straks gaat Antwerp op zoek naar een tweede overwinning op rij om zich weer helemaal te mengen in de ...

67
67
TRANSFERUURTJE: 'Transferdomper Anderlecht, Karetsas beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

211
211
Paniek bij Antwerp: bliksemverkoop in aantocht?

De bevestiging van de afbraak van Tribune 2 viel samen met de bekendmaking van de jaarcijfers van ...

227
227
Odoi windt er geen doekjes om: “Ik voel nog steeds schaamte”

Denis Odoi is inmiddels al 37 jaar, maar de polyvalente middenvelder blijft gaan. Bij Royal Antwerp ...

86
86
Milicevic vuurt stevige waarschuwing af aan Club Brugge

KAA Gent neemt het donderdag op tegen Club Brugge. De Buffalo’s zitten momenteel in de hoek ...

260
260

Meer sportnieuws