Van Bommel sakkert: "Dan was de match 100 procent gespeeld"

door
Van Bommel sakkert:

Hoewel de ambities niet luidop worden uitgesproken, hoopt men bij Antwerp FC ongetwijfeld op een Europees voorjaar. Maar die kansen hebben woensdag opnieuw een stevige knauw gekregen. Zo werd tegen Shakhtar Donetsk een overwinning pijnlijk uit handen gegeven.

RAFC wou voor eigen volk iets rechtzetten na de zware nederlaag op de openingsspeeldag in Barcelona. En dat leek ook te gaan lukken. Na goals van Arbnor Muja en Michel-Ange Balikwisha kon Antwerp op een dubbele voorsprong gaan rusten. Telkens kroop Arthur Vermeeren in de rol van assist-gever.

Maar in de tweede helft kregen de aanwezigen op de Bosuil een totaal andere wedstrijd te zien. Shakhtar kwam plots een pak beter voor de dag en nam de partij helemaal in handen. Na een kopbaldoelpunt van Danylo Sikan en een afgeweken vrije trap, kwamen de bezoekers weer op gelijke hoogte.

LEES OOK: 'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

Duidelijk niveauverschil

En het ging van kwaad naar erger voor de Antwerpenaren. Zo zorgde Sikan met zijn tweede van de avond voor de 2-3. Zelfs een puntje als troostprijs was de Belgische kampioen niet gegund. In de absolute slotseconden trapte Toby Alderweireld een strafschop immers naast.

Zo blijft RAFC voorlopig met lege handen achter. "We speelden fantastisch voor rust, hadden de totale controle en maakten twee geweldige goals. Shakhtar had helemaal geen grip op ons", analyseerde coach Mark van Bommel bij GvA. "We wisten wel dat Shakhtar ervaren was, een goed voetballende ploeg. Dat toonden ze na rust. Ze deden niets anders, maar wij haalden ons niveau niet meer."

Misser Janssen

Ondanks de aansluitingstreffer vlak voor rust, had Antwerp nog voldoende kansen om met de zege aan de haal te gaan. Zo duidde Van Bommel een misser van Vincent Janssen aan als mogelijk keerpunt. "Zelf hadden we met Janssen een enorme kans op de 3-1. Als die erin was gegaan, was de wedstrijd gespeeld. Honderd procent zeker. Maar dat gebeurde niet en dan werd een vrijschop van richting veranderd en viel die binnen", aldus de Nederlandse trainer.

Antwerp moet in januari een extra spits halen ...

Meest recent

Bornauw maakt plots grote indruk: "Ik ben niet verrast"

De Premier League heeft op Nieuwjaarsdag een nieuwe Belg ontdekt. Leeds United ging knap een punt ...

0
0
'Om deze reden maakte Benteke verrassende transferkeuze'

Christian Benteke heeft een maand na zijn vertrek bij DC United een nieuwe club gevonden. De ...

46
46
‘Club Brugge zet Frankrijk op stelten: powerhouse van 11M’

Club Brugge-fans voelen het al kriebelen: dit is zo’n transfer die de winter in ...

345
345
'Club Brugge mag kruis maken over grote naam'

Club Brugge koestert ambitieuze transferplannen voor deze winter. Het wil absoluut de titel pakken ...

77
77
'Absolute droomtransfer voor Ismael Saibari'

Bij Anderlecht en Genk kon hij niet doorbreken, maar in Nederland maakt Ismael Saibari intussen wel ...

22
22
Pro League vs DAZN: dit zijn de volgende stappen

De Pro League haalde vlak voor de jaarwisseling nog een mooie slag thuis in de strijd tegen DAZN. ...

55
55
'Nachtmerrie voor Duivel: na 6 maanden alweer weg'

Met het oog op het WK van volgende zomer zullen mogelijk nog enkele Rode Duivels deze winter van ...

57
57
DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

243
243
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

57
57
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

52
52
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

388
388
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

447
447
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

339
339
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

454
454
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

659
659
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

881
881
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

38
38
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

567
567
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1367
1367
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

905
905
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

464
464
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1171
1171
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

142
142
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

246
246
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

160
160

Meer sportnieuws