Van Bommel sakkert: "Dan was de match 100 procent gespeeld"

door
Van Bommel sakkert:

Hoewel de ambities niet luidop worden uitgesproken, hoopt men bij Antwerp FC ongetwijfeld op een Europees voorjaar. Maar die kansen hebben woensdag opnieuw een stevige knauw gekregen. Zo werd tegen Shakhtar Donetsk een overwinning pijnlijk uit handen gegeven.

RAFC wou voor eigen volk iets rechtzetten na de zware nederlaag op de openingsspeeldag in Barcelona. En dat leek ook te gaan lukken. Na goals van Arbnor Muja en Michel-Ange Balikwisha kon Antwerp op een dubbele voorsprong gaan rusten. Telkens kroop Arthur Vermeeren in de rol van assist-gever.

Maar in de tweede helft kregen de aanwezigen op de Bosuil een totaal andere wedstrijd te zien. Shakhtar kwam plots een pak beter voor de dag en nam de partij helemaal in handen. Na een kopbaldoelpunt van Danylo Sikan en een afgeweken vrije trap, kwamen de bezoekers weer op gelijke hoogte.

LEES OOK: Janssen weg bij Antwerp: schoktransfer naar JPL-concurrent?

Duidelijk niveauverschil

En het ging van kwaad naar erger voor de Antwerpenaren. Zo zorgde Sikan met zijn tweede van de avond voor de 2-3. Zelfs een puntje als troostprijs was de Belgische kampioen niet gegund. In de absolute slotseconden trapte Toby Alderweireld een strafschop immers naast.

Zo blijft RAFC voorlopig met lege handen achter. "We speelden fantastisch voor rust, hadden de totale controle en maakten twee geweldige goals. Shakhtar had helemaal geen grip op ons", analyseerde coach Mark van Bommel bij GvA. "We wisten wel dat Shakhtar ervaren was, een goed voetballende ploeg. Dat toonden ze na rust. Ze deden niets anders, maar wij haalden ons niveau niet meer."

Misser Janssen

Ondanks de aansluitingstreffer vlak voor rust, had Antwerp nog voldoende kansen om met de zege aan de haal te gaan. Zo duidde Van Bommel een misser van Vincent Janssen aan als mogelijk keerpunt. "Zelf hadden we met Janssen een enorme kans op de 3-1. Als die erin was gegaan, was de wedstrijd gespeeld. Honderd procent zeker. Maar dat gebeurde niet en dan werd een vrijschop van richting veranderd en viel die binnen", aldus de Nederlandse trainer.

Antwerp moet in januari een extra spits halen ...

Meest recent

Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

5
5
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

11
11
Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

De voorbije jaren moest de Belgische voetbalfan zich al stevig aanpassen om naar voetbal te kunnen ...

149
149
'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden. In de komende weken zullen de eerste selecties voor ...

120
120
Lukaku biedt zichzelf aan: pikante toptransfer lonkt

Romelu Lukaku werkt nog steeds in België aan zijn terugkeer, nadat eind maart een nieuwe ...

118
118
Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand met één video

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

15
15
'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'

Bij Standard gaat er deze zomer sowieso volk vertrekken. De Rouches moeten zoals elke Belgische ...

58
58
'Antwerp hakt knoop door over Janssen en Kerk'

Royal Antwerp FC kent alweer een pover seizoen en heeft de rol aan de Belgische top al even moeten ...

156
156
STVV geeft transferplan prijs: "Dat is de bedoeling"

Bij STVV zijn ze een voorbeeldclub inzake het financiële compartiment, dat maakten we al eerder ...

71
71
Wesley Sonck compleet voor schut gezet: "Wat is dit?"

Wesley Sonck heeft in zijn voetbalcarrière al heel wat meegemaakt. De ex-spits kreeg ...

50
50
Albert ziet Anderlecht fout maken: "Zijn vertrek is slecht nieuws"

RSC Anderlecht gaat nog zware weken tegemoet. De Brusselaars moeten alles op alles zetten voor een ...

189
189
'Ajax-nachtmerrie: Club Brugge-deal hakt er zwaar in'

Ajax zit met een probleem, want Club Brugge duwt stevig door voor een van de revelaties van de ...

305
305
'Alvarez verlaat Atlético: drie clubs en enorme monstersom'

Bij Atlético Madrid hebben ze met Julian Alvarez een topspits in de rangen. De kans is echter ...

77
77
Vanden Borre doet boekje open over RSCA-terugkeer Lukaku

Bij RSC Anderlecht hebben ze nood aan ervaring. Dé grote droomtransfer van de fans is Romelu ...

228
228
Taravel vindt oplossing: verrassende zet bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelde een sterk eerste helft tegen Union SG en stond onverdiend achter bij de rust. ...

241
241
Club Brugge in dubio: twee spelers op zijspoor onder Leko

Bij Club Brugge willen ze nog meer de kaart van de jeugd trekken, maar na het vertrek van Kaye Furo ...

278
278
'War on talent bij Club Brugge: ook KRC Genk getroffen'

De transferperiode opent pas binnen enkele weken officieel zijn deuren, maar achter de schermen ...

268
268
VAR-discussie in Madrid: Alderweireld en De Boer duidelijk

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

50
50
Gedurfde voorspelling: "Zíj́ gaan Club kampioen maken"

Money time is nu echt wel aangebroken in de titelstrijd van de Jupiler Pro League. Vanaf komend ...

343
343
Twee penalty's en VAR-ingreep: geen winnaar in Atlético-Arsenal

Ook de tweede halve finale van de Champions League kan na één wedstrijd nog alle ...

25
25
Gent ruikt extra miljoenen: vijf huurdossiers onder de loep

AA Gent strijdt momenteel nog volop voor een Europees ticket. Dat behalen zou de club alvast een ...

234
234
Penaltyfestijn in Atlético-Arsenal: analisten vellen verdict

In de Champions League stond woensdag de tweede heenmatch van de halve finales op het programma. ...

32
32
'Club Brugge trekt bleek weg: transferbom van 35 miljoen'

Club Brugge lijkt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Zo lijkt ook Aleksandar ...

590
590
Zorgen voor Garcia: grote verandering in WK-basiself?

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

231
231
Deschacht maakt lijstje op: 'Deze spelers moet Anderlecht houden'

RSC Anderlecht wil zijn twee komende duels in de Champions' Play-Offs gebruiken om straks zo in ...

435
435

Meer sportnieuws