Bosuil rouwt: Antwerp verspeelt eerste CL-zege op dramatische wijze

door
Bosuil rouwt: Antwerp verspeelt eerste CL-zege op dramatische wijze

Antwerp FC heeft woensdagavond een uitgelezen kans weggegeven op puntengewin in de Champions League. Na een sterke eerste helft kon de Belgische kampioen op een dubbele voorsprong gaan rusten tegen Shakhtar Donetsk. Maar in de tweede helft zorgden de bezoekers alsnog voor een spectaculaire en totaal onverwachte ommekeer: 2-3.

De eerste thuiswedstrijd in het Kampioenenbal kon bijna niet beter beginnen voor de Great Old. Na amper drie minuten werd Muja goed aangespeeld in de zestien dankzij uitstekend voorbereidend werk van Vermeeren. De Kossovaar pakte vervolgens uit met een knappe dribbel en legde de 1-0 netjes binnen aan de verste hoek.

Niet veel later volgde bijna de 2-0, een poging van Janssen belandde echter op de buitenkant van de paal. Dat bleek evenwel uitstel van executie voor de bezoekers. Na een halfuurtje spelen verstuurde Vermeeren opnieuw een geweldige pass, Balikwisha kon de assist in één tijd verzilveren.

Antwerp kon dus op rozen de kleedkamer in. Wat er in de tweede helft gebeurde, had niemand op de Bosuil dan ook zien aankomen. Plots stond een totaal ander Shakhtar tussen de lijnen. De Oekraïners combineerden nu wel goed en drukten de Antwerpenaren tot tegen de eigen zestien.

LEES OOK: Romano bevestigt Club-transfer, 'geheime trip' Van den Bosch

Totale ommekeer

Dat leidde al snel tot de aansluitingstreffer. Na een bal op de lat en een interventie van Butez, kon Sikan de 2-1 alsnog tegen de touwen werken. Vervolgens kwam Antwerp meermaals goed weg, maar de gelijkmaker viel alsnog. Zo moest Butez zich gewonnen geven na een overbodige en afgeweken vrije trap.

Een spectaculaire ommekeer dus, maar het werd nog erger voor de Belgische kampioen. Na slecht uitverdedigen leek Wijndal de bal eerst onschadelijk maken, maar in een poging om een corner te voorkomen leverde Butez het leer zomaar weer in. Sikan stond vervolgens op de juiste plaats om zijn tweede van de avond binnen te merken.

Pech voor Toby

Antwerp leek logischerwijs aangeslagen door deze totale ommekeer, toch kon het zich herpakken. Een vrije trap van Alderweireld werd evenwel gepakt door de bezoekende doelman en in de herneming vond Ilenikhena niet het juiste mannetje. Een schotje van Yusuf belandde dan weer in het zijnet.

De thuisploeg zette vervolgens alles op alles en ging zowaar met Alderweireld in de spits spelen. Die zag een goede kopbal opnieuw gepakt worden door Riznyk. De ingreep loonde uiteindelijk toch. Een ultiem schot van Alderweireld veroorzaakte immers een strafschop via een handsbal. De Antwerpse aanvoerder nam zelf plaats achter de bal, maar trapte het leer naast. Van een anti-climax gesproken.

Antwerp mag de top twee in zijn poule al zeker vergeten ...

Meest recent

Pocognoli in het oog van de storm: ontslag in de maak?

Sebastien Pocognoli koos ervoor om Union SG te verlaten voor AS Monaco, maar de Belgische ...

5
5
Beslist! Lukaku hakt knoop door over Duivels én Anderlecht

Dat Romelu Lukaku ooit terugkeert naar RSC Anderlecht, dat staat vast. Maar wanneer? Daar is geen ...

140
140
Smaakmaker voor Union SG: Hubert nu al onder de indruk

Union SG begon goed aan 2026 met een zeer makkelijke kwalificatie voor de halve finales van de Beker ...

30
30
Hayen tovert met deze verrassing wit konijn uit de hoed

KRC Genk speelt zaterdag op het veld van Zulte Waregem. Dat is een belangrijke match voor de ...

86
86
Kleedkamer-interventie bij Club: Verhaeghe keihard aangepakt

Club Brugge is niet bepaald goed aan de tweede helft van het seizoen begonnen. Blauw-Zwart verloor ...

334
334
Onrust bij Man Utd: Lammens voelt meteen de gevolgen

Senne Lammens voelt het meteen: bij Manchester United is rust altijd tijdelijk. Met een nieuwe coach ...

120
120
Club genekt door VAR? Vanaken reageert live voor camera

Club Brugge heeft vrijdagavond een pijnlijke thuisnederlaag geleden tegen La Louvière. ...

559
559
'Anderlecht gaat los: twéé aanwinsten, JPL-transfer blijft optie'

Het heeft eventjes geduurd, maar er lijkt dan toch versterking onderweg bij RSC Anderlecht. Volgens ...

368
368
'Hayen laat zich gelden: groot slachtoffer bij KRC Genk'

In principe debuteerde hij vlak voor de winterstop al tegen Club Brugge. Maar het Nicky ...

312
312
Crisis doemt op bij Club Brugge: "Ben écht gechoqueerd"

Club Brugge is behoorlijk dramatisch aan de tweede seizoenshelft begonnen. Slechts enkele dagen ...

484
484
Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

22
22
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

60
60
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

498
498
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

379
379
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

258
258
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

310
310
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

98
98
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

713
713
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

266
266
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

514
514
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

762
762
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

218
218
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

446
446
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

197
197
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

197
197

Meer sportnieuws