Bosuil rouwt: Antwerp verspeelt eerste CL-zege op dramatische wijze

545 stemmen
Bosuil rouwt: Antwerp verspeelt eerste CL-zege op dramatische wijze

Antwerp FC heeft woensdagavond een uitgelezen kans weggegeven op puntengewin in de Champions League. Na een sterke eerste helft kon de Belgische kampioen op een dubbele voorsprong gaan rusten tegen Shakhtar Donetsk. Maar in de tweede helft zorgden de bezoekers alsnog voor een spectaculaire en totaal onverwachte ommekeer: 2-3.

De eerste thuiswedstrijd in het Kampioenenbal kon bijna niet beter beginnen voor de Great Old. Na amper drie minuten werd Muja goed aangespeeld in de zestien dankzij uitstekend voorbereidend werk van Vermeeren. De Kossovaar pakte vervolgens uit met een knappe dribbel en legde de 1-0 netjes binnen aan de verste hoek.

Niet veel later volgde bijna de 2-0, een poging van Janssen belandde echter op de buitenkant van de paal. Dat bleek evenwel uitstel van executie voor de bezoekers. Na een halfuurtje spelen verstuurde Vermeeren opnieuw een geweldige pass, Balikwisha kon de assist in één tijd verzilveren.

Antwerp kon dus op rozen de kleedkamer in. Wat er in de tweede helft gebeurde, had niemand op de Bosuil dan ook zien aankomen. Plots stond een totaal ander Shakhtar tussen de lijnen. De Oekraïners combineerden nu wel goed en drukten de Antwerpenaren tot tegen de eigen zestien.

LEES OOK: 'Antwerp niet uitgeshopt: twee versterkingen in pijplijn'

Totale ommekeer

Dat leidde al snel tot de aansluitingstreffer. Na een bal op de lat en een interventie van Butez, kon Sikan de 2-1 alsnog tegen de touwen werken. Vervolgens kwam Antwerp meermaals goed weg, maar de gelijkmaker viel alsnog. Zo moest Butez zich gewonnen geven na een overbodige en afgeweken vrije trap.

Een spectaculaire ommekeer dus, maar het werd nog erger voor de Belgische kampioen. Na slecht uitverdedigen leek Wijndal de bal eerst onschadelijk maken, maar in een poging om een corner te voorkomen leverde Butez het leer zomaar weer in. Sikan stond vervolgens op de juiste plaats om zijn tweede van de avond binnen te merken.

Pech voor Toby

Antwerp leek logischerwijs aangeslagen door deze totale ommekeer, toch kon het zich herpakken. Een vrije trap van Alderweireld werd evenwel gepakt door de bezoekende doelman en in de herneming vond Ilenikhena niet het juiste mannetje. Een schotje van Yusuf belandde dan weer in het zijnet.

De thuisploeg zette vervolgens alles op alles en ging zowaar met Alderweireld in de spits spelen. Die zag een goede kopbal opnieuw gepakt worden door Riznyk. De ingreep loonde uiteindelijk toch. Een ultiem schot van Alderweireld veroorzaakte immers een strafschop via een handsbal. De Antwerpse aanvoerder nam zelf plaats achter de bal, maar trapte het leer naast. Van een anti-climax gesproken.

Antwerp mag de top twee in zijn poule al zeker vergeten ...

Meest recent

Anthony Limbombe verrast iedereen met nieuwe club

Anthony Limbombe heeft een nieuwe club gevonden. De 31-jarige Belgische flankaanvaller zet zijn ...

8
8
Llansana spreekt ambitieuze taal voor PAOK Saloniki

Bij RSC Anderlecht staat hen een zeer zware taak te wachten met de uitmatch tegen PAOK Saloniki. ...

47
47
AA Gent kraait victorie: "Buffalo's beste optie voor mij"

AA Gent beseft dat het van moeten is vanavond. De Buffalo's moeten aan de bak in Zweden tegen ...

48
48
FIFA komt met officieel statement over toekomst Infantino

FIFA-voorzitter Gianni Infantino staat onder zware druk, nadat hij het plan had om de ...

104
104
'Club Brugge stunt met nieuwe Tzolis: 17M-sensatie op komst'

Club Brugge heeft een opvallende transferstunt op het oog. Blauw-zwart praat over een definitieve ...

628
628
Geen Anderlecht: Mbemba heeft nieuwe club beet

Chancel Mbemba zet zijn carrière voort in Saudi-Arabië. De 31-jarige Congolese ...

51
51
Mechele looft aanwinst: "Heel goede speler"

Club Brugge sloeg al zwaar toe op de transfermarkt. De landskampioen legde al 32,5 miljoen euro op ...

160
160
Anderlecht in dubio: weldra afscheid van ‘toptransfer’?

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen PAOK Saloniki. Bij Paars-Wit heeft Vitor Bruno wel wat ...

344
344
Kritiek neemt toe: AA Gent moét aan klantenbinding doen

AA Gent bakte er in twee matchen tegen Cherkasy niks van. Tegen Göteborg, ook geen hoogvlieger, ...

184
184
Waarom Anderlecht twee pionnen toch moet houden

Bij RSC Anderlecht worden er momenteel héél veel geruchten gelanceerd. Ingaand en ...

178
178
Gloednieuwe naam in Europese basiself? Vitor Bruno reageert

RSC Anderlecht staat donderdagavond opnieuw voor een belangrijke afspraak. In de Europese voorrondes ...

240
240
Club Brugge loert mee: 'Spectaculaire wending Stankovic'

Club Brugge nam na amper één seizoen afscheid van Aleksandar Stankovic. Door een ...

1031
1031
'Antwerp niet uitgeshopt: twee versterkingen in pijplijn'

Antwerp FC heeft woensdag de komst van Ibrahim Salah én Snayder Porozo wereldkundig gemaakt. ...

600
600
Adedeji-Sternberg tóch naar Club? "Heel pijnlijk verhaal"

Nu het middenveld en de achterhoede schijnbaar voldoende versterkt zijn, heeft Club Brugge zijn ...

1306
1306
Koninklijk onthaal Mo Salah: krankzinnig salaris onthuld

Mohamed Salah heeft voor een grote verrassing gezorgd met de keuze voor zijn nieuwe club. De ...

88
88
Over en uit? Opvallende afwezige op Griekse trip Anderlecht

De selectie en omkadering van RSC Anderlecht is woensdag afgereisd naar Griekenland. Daar wordt ...

728
728
'Real Madrid pakt groots uit: transfer van 125 miljoen'

Het is nu al reikhalzend uitkijken naar hoe Real Madrid zich komend seizoen zal presenteren. De ...

317
317
Gigantische opdoffer Union: steunpilaar maanden out

In de voorrondes van de Champions League boekte Union SG dinsdagavond een verdienstelijk ...

196
196
Gianni Infantino wanhoop nabij: gesjacher met WK-finale

De stoel van Gianni Infantino als voorzitter van de wereldvoetbalbond FIFA wankelt als nooit ...

351
351
Grote tegenvaller bij Union: "Hij heeft lange weg te gaan"

Union SG heeft het nagelaten om een goede uitgangspositie te veroveren in de voorrondes van de ...

341
341
‘Club Brugge gaat voor absolute stunt met Messi-ploegmaat’

Club Brugge wil stevig uitpakken met een Argentijns international die al naast Lionel Messi speelde. ...

1089
1089
De Mil schat Gentse kansen tegen Göteborg in

Voor AA Gent moet het er donderdag weer boenk op zijn. Het kan zich geen misstappen veroorloven in ...

208
208
'Real keert zijn kar: nieuwe wending rond Vinicius'

Real Madrid heeft er al een zeer bewogen transferzomer opzitten, maar er lijkt nog vuurwerk te ...

167
167
'Wanhopige Infantino zet WK-finale in als pasmunt'

Is het einde van Gianni Infantino bij de FIFA nabij? De voorzitter ligt al maanden onder vuur ...

154
154
Makelaar legt uit waarom Bisiwu Barça boven Club verkoos

Club Brugge zag deze zomer weer enkele grote talenten vertrekken. De voorbije dagen zochten met name ...

389
389

Meer sportnieuws