Bosuil rouwt: Antwerp verspeelt eerste CL-zege op dramatische wijze

545
Bosuil rouwt: Antwerp verspeelt eerste CL-zege op dramatische wijze

Antwerp FC heeft woensdagavond een uitgelezen kans weggegeven op puntengewin in de Champions League. Na een sterke eerste helft kon de Belgische kampioen op een dubbele voorsprong gaan rusten tegen Shakhtar Donetsk. Maar in de tweede helft zorgden de bezoekers alsnog voor een spectaculaire en totaal onverwachte ommekeer: 2-3.

De eerste thuiswedstrijd in het Kampioenenbal kon bijna niet beter beginnen voor de Great Old. Na amper drie minuten werd Muja goed aangespeeld in de zestien dankzij uitstekend voorbereidend werk van Vermeeren. De Kossovaar pakte vervolgens uit met een knappe dribbel en legde de 1-0 netjes binnen aan de verste hoek.

Niet veel later volgde bijna de 2-0, een poging van Janssen belandde echter op de buitenkant van de paal. Dat bleek evenwel uitstel van executie voor de bezoekers. Na een halfuurtje spelen verstuurde Vermeeren opnieuw een geweldige pass, Balikwisha kon de assist in één tijd verzilveren.

Antwerp kon dus op rozen de kleedkamer in. Wat er in de tweede helft gebeurde, had niemand op de Bosuil dan ook zien aankomen. Plots stond een totaal ander Shakhtar tussen de lijnen. De Oekraïners combineerden nu wel goed en drukten de Antwerpenaren tot tegen de eigen zestien.

LEES OOK: Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Totale ommekeer

Dat leidde al snel tot de aansluitingstreffer. Na een bal op de lat en een interventie van Butez, kon Sikan de 2-1 alsnog tegen de touwen werken. Vervolgens kwam Antwerp meermaals goed weg, maar de gelijkmaker viel alsnog. Zo moest Butez zich gewonnen geven na een overbodige en afgeweken vrije trap.

Een spectaculaire ommekeer dus, maar het werd nog erger voor de Belgische kampioen. Na slecht uitverdedigen leek Wijndal de bal eerst onschadelijk maken, maar in een poging om een corner te voorkomen leverde Butez het leer zomaar weer in. Sikan stond vervolgens op de juiste plaats om zijn tweede van de avond binnen te merken.

Pech voor Toby

Antwerp leek logischerwijs aangeslagen door deze totale ommekeer, toch kon het zich herpakken. Een vrije trap van Alderweireld werd evenwel gepakt door de bezoekende doelman en in de herneming vond Ilenikhena niet het juiste mannetje. Een schotje van Yusuf belandde dan weer in het zijnet.

De thuisploeg zette vervolgens alles op alles en ging zowaar met Alderweireld in de spits spelen. Die zag een goede kopbal opnieuw gepakt worden door Riznyk. De ingreep loonde uiteindelijk toch. Een ultiem schot van Alderweireld veroorzaakte immers een strafschop via een handsbal. De Antwerpse aanvoerder nam zelf plaats achter de bal, maar trapte het leer naast. Van een anti-climax gesproken.

Antwerp mag de top twee in zijn poule al zeker vergeten ...

Meest recent

Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

46
46
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

48
48
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

72
72
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

70
70
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

141
141
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

191
191
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

73
73
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

99
99
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

71
71
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

118
118
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

15
15
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

19
19
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

80
80
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

206
206
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

119
119
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

102
102
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

944
944
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

73
73
Club Brugge stunt in CL: databureau voorspelt eindranking

Nadat het woensdag PSV over de knie legde, zit Club Brugge na vier speeldagen al aan negen punten in ...

158
158
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

107
107
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

42
42
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

393
393
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

432
432
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-1 zege tegen ...

206
206
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

415
415

Meer sportnieuws