Bosuil rouwt: Antwerp verspeelt eerste CL-zege op dramatische wijze

545 stemmen
Bosuil rouwt: Antwerp verspeelt eerste CL-zege op dramatische wijze

Antwerp FC heeft woensdagavond een uitgelezen kans weggegeven op puntengewin in de Champions League. Na een sterke eerste helft kon de Belgische kampioen op een dubbele voorsprong gaan rusten tegen Shakhtar Donetsk. Maar in de tweede helft zorgden de bezoekers alsnog voor een spectaculaire en totaal onverwachte ommekeer: 2-3.

De eerste thuiswedstrijd in het Kampioenenbal kon bijna niet beter beginnen voor de Great Old. Na amper drie minuten werd Muja goed aangespeeld in de zestien dankzij uitstekend voorbereidend werk van Vermeeren. De Kossovaar pakte vervolgens uit met een knappe dribbel en legde de 1-0 netjes binnen aan de verste hoek.

Niet veel later volgde bijna de 2-0, een poging van Janssen belandde echter op de buitenkant van de paal. Dat bleek evenwel uitstel van executie voor de bezoekers. Na een halfuurtje spelen verstuurde Vermeeren opnieuw een geweldige pass, Balikwisha kon de assist in één tijd verzilveren.

Antwerp kon dus op rozen de kleedkamer in. Wat er in de tweede helft gebeurde, had niemand op de Bosuil dan ook zien aankomen. Plots stond een totaal ander Shakhtar tussen de lijnen. De Oekraïners combineerden nu wel goed en drukten de Antwerpenaren tot tegen de eigen zestien.

LEES OOK: Sterkhouder staat op bij Antwerp: "Iedereen kent zijn kwaliteit"

Totale ommekeer

Dat leidde al snel tot de aansluitingstreffer. Na een bal op de lat en een interventie van Butez, kon Sikan de 2-1 alsnog tegen de touwen werken. Vervolgens kwam Antwerp meermaals goed weg, maar de gelijkmaker viel alsnog. Zo moest Butez zich gewonnen geven na een overbodige en afgeweken vrije trap.

Een spectaculaire ommekeer dus, maar het werd nog erger voor de Belgische kampioen. Na slecht uitverdedigen leek Wijndal de bal eerst onschadelijk maken, maar in een poging om een corner te voorkomen leverde Butez het leer zomaar weer in. Sikan stond vervolgens op de juiste plaats om zijn tweede van de avond binnen te merken.

Pech voor Toby

Antwerp leek logischerwijs aangeslagen door deze totale ommekeer, toch kon het zich herpakken. Een vrije trap van Alderweireld werd evenwel gepakt door de bezoekende doelman en in de herneming vond Ilenikhena niet het juiste mannetje. Een schotje van Yusuf belandde dan weer in het zijnet.

De thuisploeg zette vervolgens alles op alles en ging zowaar met Alderweireld in de spits spelen. Die zag een goede kopbal opnieuw gepakt worden door Riznyk. De ingreep loonde uiteindelijk toch. Een ultiem schot van Alderweireld veroorzaakte immers een strafschop via een handsbal. De Antwerpse aanvoerder nam zelf plaats achter de bal, maar trapte het leer naast. Van een anti-climax gesproken.

Antwerp mag de top twee in zijn poule al zeker vergeten ...

Meest recent

Grootste nachtmerrie Verhaeghe wordt plots werkelijkheid

Club Brugge viert sportief hoogdagen, maar achter de schermen hangt een groot probleem boven Jan ...

37
37
Beerschot speelt open kaart over toekomst Messoudi

Beerschot verloor in de Promotion Finale in de Challenger Pro League. Lommel SK was daarin een ...

87
87
'Plots drie stevige vertrekkers bij STVV'

STVV speelt vanavond in en tegen RSC Anderlecht. De kans is groot dat een aantal jongens rust ...

43
43
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

26
26
Lichtpunt bij Anderlecht: dan toch ‘gouden transfer’?

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen. Er waren héél weinig lichtpunten, maar ...

129
129
Tielemans heerst in finale: Engelse pers door dolle heen

Op zijn 29ste heeft Youri Tielemans een eerste Europese trofee op zijn palmares kunnen zetten. ...

131
131
'Enorme jackpot Club: Tzolis kiest transferbestemming'

Als Club Brugge donderdagavond beslag legt op zijn 20ste landstitel, zal Christos Tzolis daar een ...

431
431
'Ten Hag op tribunes Cegeka Arena: Genkie springt in oog'

KRC Genk bleef dinsdagavond op een 0-0-gelijkspel steken tegen Antwerp FC. Voor de gelegenheid was ...

77
77
Aston Villa wint Europa League! Hoofdrol Tielemans in finale

Aston Villa heeft woensdagavond beslag gelegd op de Europa League. In de finale had de Premier ...

80
80
Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

632
632
'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

154
154
San Youri! Tielemans breekt finale open met heerlijke volley

Woensdagavond vormde Istanbul de gaststad van de Europa League-finale tussen SC Freiburg en Aston ...

65
65
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

129
129
Transfer onvermijdelijk: El Ouahdi doet boekje open

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

339
339
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

571
571
Sterkhouder staat op bij Antwerp: "Iedereen kent zijn kwaliteit"

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

320
320
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

670
670
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

253
253
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

38
38
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

345
345
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

121
121
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

93
93
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

62
62
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

491
491
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

242
242

Meer sportnieuws