Bosuil rouwt: Antwerp verspeelt eerste CL-zege op dramatische wijze

door
Bosuil rouwt: Antwerp verspeelt eerste CL-zege op dramatische wijze

Antwerp FC heeft woensdagavond een uitgelezen kans weggegeven op puntengewin in de Champions League. Na een sterke eerste helft kon de Belgische kampioen op een dubbele voorsprong gaan rusten tegen Shakhtar Donetsk. Maar in de tweede helft zorgden de bezoekers alsnog voor een spectaculaire en totaal onverwachte ommekeer: 2-3.

De eerste thuiswedstrijd in het Kampioenenbal kon bijna niet beter beginnen voor de Great Old. Na amper drie minuten werd Muja goed aangespeeld in de zestien dankzij uitstekend voorbereidend werk van Vermeeren. De Kossovaar pakte vervolgens uit met een knappe dribbel en legde de 1-0 netjes binnen aan de verste hoek.

Niet veel later volgde bijna de 2-0, een poging van Janssen belandde echter op de buitenkant van de paal. Dat bleek evenwel uitstel van executie voor de bezoekers. Na een halfuurtje spelen verstuurde Vermeeren opnieuw een geweldige pass, Balikwisha kon de assist in één tijd verzilveren.

Antwerp kon dus op rozen de kleedkamer in. Wat er in de tweede helft gebeurde, had niemand op de Bosuil dan ook zien aankomen. Plots stond een totaal ander Shakhtar tussen de lijnen. De Oekraïners combineerden nu wel goed en drukten de Antwerpenaren tot tegen de eigen zestien.

LEES OOK: Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Totale ommekeer

Dat leidde al snel tot de aansluitingstreffer. Na een bal op de lat en een interventie van Butez, kon Sikan de 2-1 alsnog tegen de touwen werken. Vervolgens kwam Antwerp meermaals goed weg, maar de gelijkmaker viel alsnog. Zo moest Butez zich gewonnen geven na een overbodige en afgeweken vrije trap.

Een spectaculaire ommekeer dus, maar het werd nog erger voor de Belgische kampioen. Na slecht uitverdedigen leek Wijndal de bal eerst onschadelijk maken, maar in een poging om een corner te voorkomen leverde Butez het leer zomaar weer in. Sikan stond vervolgens op de juiste plaats om zijn tweede van de avond binnen te merken.

Pech voor Toby

Antwerp leek logischerwijs aangeslagen door deze totale ommekeer, toch kon het zich herpakken. Een vrije trap van Alderweireld werd evenwel gepakt door de bezoekende doelman en in de herneming vond Ilenikhena niet het juiste mannetje. Een schotje van Yusuf belandde dan weer in het zijnet.

De thuisploeg zette vervolgens alles op alles en ging zowaar met Alderweireld in de spits spelen. Die zag een goede kopbal opnieuw gepakt worden door Riznyk. De ingreep loonde uiteindelijk toch. Een ultiem schot van Alderweireld veroorzaakte immers een strafschop via een handsbal. De Antwerpse aanvoerder nam zelf plaats achter de bal, maar trapte het leer naast. Van een anti-climax gesproken.

Antwerp mag de top twee in zijn poule al zeker vergeten ...

Meest recent

Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

347
347
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

41
41
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

33
33
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

50
50
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

234
234
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

120
120
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

198
198
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

68
68
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

228
228
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

19
19
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

401
401
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

171
171
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

61
61
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

505
505
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

104
104
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

108
108
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

60
60
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

230
230
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

146
146
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

112
112
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

22
22
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

37
37
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

53
53
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

175
175
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

174
174

Meer sportnieuws