Europese pers trekt harde conclusie na Antwerp-drama

door
Europese pers trekt harde conclusie na Antwerp-drama

Antwerp FC heeft een dramatische eerste thuiswedstrijd in de Champions League achter de rug. De Great Old gaf tegen Shakhtar Donetsk immers een dubbele voorsprong helemaal uit handen: 2-3. In de buitenlandse pers is de conclusie duidelijk: een sputterende defensie kostte de Great Old zijn punten.

Lange tijd leek er geen vuiltje aan de lucht voor de Belgische kampioen. Onder impuls van uitblinker Arthur Vermeeren, goed voor twee assists, kwam de Great Old op een dubbele voorsprong te staan. Arbnor Muja en Michel-Ange Balikwisha waren de afwerkers van dienst.

Maar na de pauze liep het alsnog helemaal mis. Een ontbolsterd Shakhtar wist de dubbele achterstand al snel weg te werken. En uiteindelijk kwamen de Oekraïners ook op 2-3. Toby Alderweireld leek nog een puntje uit de brand te slepen, maar miste in de slotseconden een penalty.

LEES OOK: Overmars aan zet: zaakwaarnemer geeft grote transferhint

Defensief geklungel

Een pijnlijke nederlaag dus voor RAFC. Dat was onder meer te wijten aan de vele defensieve blunders. De Antwerpse defensie staat doorgaans nochtans als een huis, maar gaf tegen Shakhtar wel heel veel weg. "De Oekraïners draaiden in de tweede helft alles om, dankzij de defensieve generositeit en cadeautjes van hun tegenstander", stelt het Franse L'Equipe.

Het Nederlandse AD zag dan weer hoe de landskampioen na rust volledig inzakte: 'Van Bommel en Antwerp geven het in rampzalige tweede helft weg'. "Antwerp FC is er niet in geslaagd voor het eerst in de geschiedenis een Champions League-overwinning te boeken. De ploeg van Van Bommel kwam op een 2-0 voorsprong, maar gaf die in de tweede helft volledig uit handen", vult men aan bij Voetbal International.

Lichpunt Vermeeren

Ook in Spanje werd aandacht besteed aan de Great Old, vermits ze in dezelfde groep als FC Barcelona zitten. "Antwerp was in de eerste helft superieur, maar moest uiteindelijk boeten voor de fouten van de defensie", concludeert SPORT. Bij Mundo Deportivo zag men wel één lichtpunt: het optreden van Vermeeren. "Vermeeren schittert, maar Shakhtar knokt terug in knotsgekke partij", koppen de Catalanen.

Antwerp wordt laatste in zijn poule ...

Meest recent

KRC Genk evenaart record: De Condé wil méér

We haalden gisteren aan dat KRC Genk zijn strafste Europese campagne ooit is aan het afwerken. Head ...

2
2
Bosz looft Belgische diamant: "Een zeer goede zaak"

Bij PSV hebben ze een geweldige geschiedenis inzake Belgische spelers. Eric Gerets, Luc Nilis, Timmy ...

5
5
Club Brugge is gewaarschuwd: "Zo gaan we niet spelen"

Sporting Charleroi speelt dit weekend in eigen huis tegen Club Brugge. Als ze nog een kans willen ...

54
54
"Van Ajax naar Anderlecht? Dat moet hij direct doen!"

RSC Anderlecht is op zoek naar een sportief directeur die dicht bij het eerste elftal staat en niet ...

109
109
Groot schandaal in Challenger Pro League: "Illegale praktijken"

Het voetbal is al vele jaren de weg kwijt. De verhalen van ‘opvallende’ figuren die in ...

120
120
Top zes? Taravel wijst naar één speler

Bij RSC Anderlecht kunnen ze mits een zege tegen OH Leuven zo goed als zekerheid verschaffen over de ...

88
88
François ontkent zeer opvallend gerucht over Wilmots

Bij Standard nam Marc Wilmots afscheid van zijn rol als lid van de raad ven bestuur bij Standard. ...

60
60
'Anderlecht gooit deur open: Vrancken naar Lotto Park?'

Wouter Vrancken duikt alweer op bij Anderlecht. Zijn naam valt bijna automatisch zodra paars-wit ...

509
509
STVV de strafste, KRC Genk dramatisch

Voor het seizoen spreken heel wat clubs altijd de ambitie uit om beter te doen. Zeker als er veel ...

83
83
Vrancken lacht 'probleem' weg: "Begint op een soap te lijken”

STVV neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Kanaries zijn de grote favoriet in dit ...

78
78
'Anderlecht en JPL-rivalen zetten zinnen op nieuwe smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft komende zomer heel wat werk. De nieuwe sportief directeur zal samen met de ...

160
160
'Club Brugge loopt jackpot mis: Inter casht op Stankovic'

Mede dankzij de fraaie campagne in de Champions League zal de kassa straks weer flink rinkelen bij ...

195
195
Oosting in vieze papieren: 5 voor 12 bij Antwerp

Na een schamele drie op 18 heeft Antwerp dringend nog eens nood aan een zege. Gemakkelijker gezegd ...

115
115
'Recordzomer wenkt: totale uitverkoop bij KRC Genk'

KRC Genk kwalificeerde zich donderdag voor de achtste finale van de Europa League, waar een aantal ...

114
114
'STVV houdt adem in: Vrancken richting Anderlecht?'

Het ziet er momenteel naar uit dat RSC Anderlecht de aanstelling van een nieuwe hoofdcoach dan toch ...

420
420
De Mil moet puzzelen: rampscenario AA Gent komt uit

Na de collectieve offday tegen Cercle Brugge rekent Rik De Mil op een reactie van zijn troepen. Dat ...

113
113
Bob Peeters krijgt warm eerbetoon na promotie

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

280
280
'Miljoenen uit Manchester: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Atlético Madrid bleek een maatje te groot, maar Club Brugge mag toch terugblikken op een ...

445
445
Taravel slikt bittere pil: twee wissels bij Anderlecht?

RSC Anderlecht gaat zaterdag tegen OHL eindelijk nog eens op zoek naar een overwinning in eigen ...

359
359
Van Gucht vs Olga Leyers: vonken vliegen in het rond

Dat Ruben Van Gucht niet vies is van wat vrouwelijk schoon, dat weten we ondertussen wel. De ...

221
221
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent en grijpt drastisch in

KAA Gent kreeg vorige speeldag een mokerslag van jewelste in de strijd om een plek in de top 6. In ...

362
362
Lammens ‘hot’ bij United, maar merkt keerzijde

Senne Lammens is een fenomeen aan het worden in de Premier League. De transfer van Royal Antwerp FC ...

165
165
Onthulling over frustratie bij Standard: “Niemand wist dat”

Standard Luik doet dit seizoen nog volop mee voor een plek in de top 6. De Rouches wonnen vorige ...

109
109
Fans in extase: groot nieuws over Romeo Lavia

Romeo Lavia wordt gezien als één van de grootste Belgische talenten van het moment. ...

103
103
Nu al WK-drama: oorlog en 500 lijkzakken nabij stadion

Het WK 2026 komt dichterbij. De Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn de gastheer van dienst. In ...

107
107

Meer sportnieuws