Europese pers trekt harde conclusie na Antwerp-drama

874 stemmen
Europese pers trekt harde conclusie na Antwerp-drama

Antwerp FC heeft een dramatische eerste thuiswedstrijd in de Champions League achter de rug. De Great Old gaf tegen Shakhtar Donetsk immers een dubbele voorsprong helemaal uit handen: 2-3. In de buitenlandse pers is de conclusie duidelijk: een sputterende defensie kostte de Great Old zijn punten.

Lange tijd leek er geen vuiltje aan de lucht voor de Belgische kampioen. Onder impuls van uitblinker Arthur Vermeeren, goed voor twee assists, kwam de Great Old op een dubbele voorsprong te staan. Arbnor Muja en Michel-Ange Balikwisha waren de afwerkers van dienst.

Maar na de pauze liep het alsnog helemaal mis. Een ontbolsterd Shakhtar wist de dubbele achterstand al snel weg te werken. En uiteindelijk kwamen de Oekraïners ook op 2-3. Toby Alderweireld leek nog een puntje uit de brand te slepen, maar miste in de slotseconden een penalty.

LEES OOK: Geschiedenis! Club Brugge meldt straffe Europese mijlpaal

Defensief geklungel

Een pijnlijke nederlaag dus voor RAFC. Dat was onder meer te wijten aan de vele defensieve blunders. De Antwerpse defensie staat doorgaans nochtans als een huis, maar gaf tegen Shakhtar wel heel veel weg. "De Oekraïners draaiden in de tweede helft alles om, dankzij de defensieve generositeit en cadeautjes van hun tegenstander", stelt het Franse L'Equipe.

Het Nederlandse AD zag dan weer hoe de landskampioen na rust volledig inzakte: 'Van Bommel en Antwerp geven het in rampzalige tweede helft weg'. "Antwerp FC is er niet in geslaagd voor het eerst in de geschiedenis een Champions League-overwinning te boeken. De ploeg van Van Bommel kwam op een 2-0 voorsprong, maar gaf die in de tweede helft volledig uit handen", vult men aan bij Voetbal International.

Lichpunt Vermeeren

Ook in Spanje werd aandacht besteed aan de Great Old, vermits ze in dezelfde groep als FC Barcelona zitten. "Antwerp was in de eerste helft superieur, maar moest uiteindelijk boeten voor de fouten van de defensie", concludeert SPORT. Bij Mundo Deportivo zag men wel één lichtpunt: het optreden van Vermeeren. "Vermeeren schittert, maar Shakhtar knokt terug in knotsgekke partij", koppen de Catalanen.

🚀 Royal Antwerp FC-fans lezen nu:

'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'
330

Antwerp wordt laatste in zijn poule ...

Meest recent

Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Bij RSC Anderlecht zit de zomerbreak er alweer op. Maandag begint de Belgische recordkampioen met ...

32
32
L'Equipe buist vijf (!) Rode Duivels: risée krijgt 2 op 10

Wat een referentiematch had moeten worden, is uitgedraaid op een nieuwe deceptie voor de Rode ...

118
118
Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

150
150
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

395
395
Nederland plots in zevende hemel: "Kunnen WK winnen"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

110
110
Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

182
182
Sleutelduel met Nieuw-Zeeland: Courtois doet voorspelling

Thibaut Courtois is duidelijk op de afspraak tijdens het WK 2026. Jammer genoeg zijn een groot deel ...

217
217
'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

102
102
Unanieme 4 op 10: kranten pakken zwakke schakel Duivels aan

Na twee speeldagen op het WK 2026, is groepswinst bijzonder ver weg voor de Rode Duivels. ...

397
397
Zlatan maakt Duivels belachelijk, Keane haalt zwaar uit

De Rode Duivels staan na twee wedstrijden al met de rug tegen de muur op het WK 2026. Na de ...

352
352
Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

De Rode Duivels staan plots met de rug tegen de muur in groep G. Na twee gelijke spelen zijn ze nog ...

380
380
Garcia aangeschoten wild: analisten kei-hard voor bondscoach

Met 2 op 6 in op papier één van de makkelijkste poules, zijn de Rode Duivels niet ...

742
742
Egypte vergroot Duivelse kater, Kaapverdië blijft stunten

Op het WK 2026 is groepswinst verder weg dan ooit voor de Rode Duivels. Na hun eigen slipper tegen ...

183
183
Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

190
190
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

368
368
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

1740
1740
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

164
164
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

177
177
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

168
168
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

89
89
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

52
52
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

227
227
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

330
330
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

31
31
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

236
236

Meer sportnieuws