Antwerp bestolen? "Moet absoluut gefloten worden"

door
Antwerp bestolen?

Antwerp FC heeft woensdag een rampzalige avond beleeft in de Champions League. Op eigen veld gaf de Belgische kampioen een schijnbaar zekere zege nog uit handen tegen Shakhtar Donetsk. Al hing er wel een geurtje aan de winnende treffer van de bezoekers.

RAFC wou voor eigen volk iets rechtzetten na de zware nederlaag op de openingsspeeldag in Barcelona. En dat leek ook te gaan lukken. Na goals van Arbnor Muja en Michel-Ange Balikwisha kon Antwerp op een dubbele voorsprong gaan rusten. Telkens kroop Arthur Vermeeren in de rol van assist-gever.

Maar in de tweede helft kregen de aanwezigen op de Bosuil een totaal andere wedstrijd te zien. Shakhtar kwam plots een pak beter voor de dag en nam de partij helemaal in handen. Na een kopbaldoelpunt van Danylo Sikan en een afgeweken vrije trap, kwamen de bezoekers weer op gelijke hoogte.

LEES OOK: Horrortrip in Kazachstan: Club-supporters achter tralies

Fout op Wijndal

En het ging van kwaad naar erger voor de Antwerpenaren. Zo zorgde Sikan met zijn tweede van de avond voor de 3-2. Na overbodig balverlies leek Owen Wijndal de bal nochtans onschadelijk te maken. Maar in een poging om een corner te voorkomen, leidde Jean Butez de derde tegentreffer op pijnlijke wijze in. 

Omdat Toby Alderweireld in het uiterste slot nog een strafschop miste, bleek die 2-3 dus ook beslissend. In herhaling bleek echter dat deze treffer niet al te koosjer was. Zo was duidelijk te zien hoe Wijndal eerst werd aangetrapt door Oleksandr Zubkov. Desondanks werd de actie van Shakhtar toch goedgekeurd.

VAR grijpt niet in

Volgens analist Gilles De Bilde had de Great Old dan ook reden tot klagen. "Het moest absoluut gefloten worden", klonk het bij VTM 2. "Op de herhaling is duidelijk te zien hoe Zubkov op de kuit van Wijndal trapt, die gaat vervolgens ook neer. Blijkbaar werd dit niet bekeken door de VAR. Maar als deze fase bekijkt, moet er altijd teruggekomen worden op die fout. Als een aanvaller dit doet bij een verdediger, wordt daar altijd voor gefloten. Nu blijkbaar niet."

 

De derde treffer van Shakhtar moest afgekeurd worden ...

Meest recent

Romeo Vermant toont grote liefde: "Ik ben gek op haar"

Club Brugge droomt weer van de volgende ronde in de Champions League. Na een moeilijke periode won ...

0
0
'KRC Genk droomt van onverwachte miljoenendeal'

Bij Racing Genk zouden ze idealiter deze mercato een uitgaande transfer afronden die veel geld in de ...

66
66
Kompany over RSCA-moment: “Durf ik dit bij Bayern?”

Vincent Kompany ging al een aantal keren viraal. De coach haalde een paar keer stevig uit bij RSC ...

39
39
Nederlandse pers twijfelt: "Als hij het bij RSCA al niet redt…"

Bij RSC Anderlecht haalden ze een jaar geleden Cédric Hatenboer in huis. Hij speelde echter ...

112
112
De Mil drukt stempel in Gent: kleedkamer doet boekje open

KAA Gent is sterk aan de laatste rechte lijn van de reguliere competitie begonnen. Na de mooie ...

74
74
Saudische aanval op Rode Duivels: twee namen geviseerd

Met dank van de miljardensteun van het staatsfonds 'PIF', investeerden het Saudische voetbal de ...

45
45
Vandaag Inside eindigt in shock na vertrek Johan Derksen

Vandaag Inside keerde deze week terug op televisie. Maar wie vrijdagavond bleef kijken na de ...

18
18
Nainggolan onthult megabedrag dat hij in casino verloor

Radja Nainggolan maakte recent de overstap van Lokeren naar Patro Eisden Maasmechelen, maar het zijn ...

74
74
Boskamp verrast: "Van deze JPL-ploeg geniet ik het meest"

De Jupiler Pro League is inmiddels weer aanbeland aan de 22ste speeldag. Een aantal clubs zullen ...

138
138
'Nieuwe miljoenendeal: Club krijgt cruciaal nieuws in dossier-Seys'

Club Brugge zal ook in 2026 ongetwijfeld weer gaan cashen op de transfermarkt. Men wil de ...

325
325
'Totale wending bij Bayern: Kompany staat perplex'

Bayern München is ijzersterk aan zijn tweede seizoenshelft begonnen en won tot dusver al zijn ...

217
217
TRANSFERUURTJE 'Club zwiert met miljoenen, toptransfer Stroeykens'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

216
216
'Grote kuis in Anderlecht: plotwending in de maak?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, zowel op inkomend als uitgaand vlak zowat de meest bezige ...

347
347
Done deal: Union maakt uitgaande transfer bekend

De nederlaag tegen Bayern München betekent wellicht het einde van de Champions League-campagne ...

50
50
'Club Brugge heeft beet: toptransfer in kannen en kruiken'

Tot dusver bleef het rustig bij Club Brugge, maar dat blijkt slechts kalmte voor de storm. Tenslotte ...

472
472
'Oosting grijpt in: trio geslachtofferd bij Antwerp'

Op het veld van hekkensluiter Dender ging Antwerp vorige week voor het eerst sinds Joseph Oosting ...

328
328
Nood breekt wet: Leko verrast met basisploeg Club Brugge

Een week na de thuisnederlaag tegen La Louvière krijgt Club Brugge straks Zulte Waregem over ...

658
658
Standard onder zware druk: volgt er verrassend ontslag?

Standard bakt er de laatste weken niets van. Ze verloren kansloos van Sporting Charleroi en AA Gent ...

454
454
AA Gent loopt weg met De Mil: Lopes verklapt zijn geheim

AA Gent scoorde maar liefst acht keer tegen RSC Anderlecht en Standard en boekte een zes op zes. ...

354
354
Beerschot neemt afscheid: spits verlaat het Kiel

Bij Beerschot vonden er al wat wissels plaats deze transferperiode. De Kielse Ratten hebben nog een ...

77
77
Lang krijgt klets om de oren: "Probleem ligt bij hem zelf"

Amper een half seizoen na zijn aankomst, is Noa Lang alweer vertrokken bij SSC Napoli. De ...

132
132
‘Onyedika ontploft: Club Brugge neemt brutale beslissing’

Bij Club Brugge is het plots oorlog rond Raphael Onyedika. De Nigeriaan duwt richting de uitgang, ...

790
790
'Mercato Anderlecht niet voorbij: Renard vol voor derde aanwinst'

RSC Anderlecht heeft een drukke transferweek achter de rug. Zowel aan de inkomende als de uitgaande ...

620
620
Hel breekt los op Sclessin: brute details supportersbestorming

Standard incasseerde vrijdagavond andermaal een optater en verloor met zware 0-4-cijfers van KAA ...

299
299
'Genk schiet wakker op mercato: versterking Hayen onderweg'

KRC Genk heeft donderdag eindelijk nog eens een wedstrijd kunnen winnen en plaatste zich zo ook voor ...

357
357

Meer sportnieuws