Antwerp bestolen? "Moet absoluut gefloten worden"

door
Antwerp bestolen?

Antwerp FC heeft woensdag een rampzalige avond beleeft in de Champions League. Op eigen veld gaf de Belgische kampioen een schijnbaar zekere zege nog uit handen tegen Shakhtar Donetsk. Al hing er wel een geurtje aan de winnende treffer van de bezoekers.

RAFC wou voor eigen volk iets rechtzetten na de zware nederlaag op de openingsspeeldag in Barcelona. En dat leek ook te gaan lukken. Na goals van Arbnor Muja en Michel-Ange Balikwisha kon Antwerp op een dubbele voorsprong gaan rusten. Telkens kroop Arthur Vermeeren in de rol van assist-gever.

Maar in de tweede helft kregen de aanwezigen op de Bosuil een totaal andere wedstrijd te zien. Shakhtar kwam plots een pak beter voor de dag en nam de partij helemaal in handen. Na een kopbaldoelpunt van Danylo Sikan en een afgeweken vrije trap, kwamen de bezoekers weer op gelijke hoogte.

LEES OOK: 'Toekomst Dennis Praet: Antwerp neemt drastisch besluit'

Fout op Wijndal

En het ging van kwaad naar erger voor de Antwerpenaren. Zo zorgde Sikan met zijn tweede van de avond voor de 3-2. Na overbodig balverlies leek Owen Wijndal de bal nochtans onschadelijk te maken. Maar in een poging om een corner te voorkomen, leidde Jean Butez de derde tegentreffer op pijnlijke wijze in. 

Omdat Toby Alderweireld in het uiterste slot nog een strafschop miste, bleek die 2-3 dus ook beslissend. In herhaling bleek echter dat deze treffer niet al te koosjer was. Zo was duidelijk te zien hoe Wijndal eerst werd aangetrapt door Oleksandr Zubkov. Desondanks werd de actie van Shakhtar toch goedgekeurd.

VAR grijpt niet in

Volgens analist Gilles De Bilde had de Great Old dan ook reden tot klagen. "Het moest absoluut gefloten worden", klonk het bij VTM 2. "Op de herhaling is duidelijk te zien hoe Zubkov op de kuit van Wijndal trapt, die gaat vervolgens ook neer. Blijkbaar werd dit niet bekeken door de VAR. Maar als deze fase bekijkt, moet er altijd teruggekomen worden op die fout. Als een aanvaller dit doet bij een verdediger, wordt daar altijd voor gefloten. Nu blijkbaar niet."

 

De derde treffer van Shakhtar moest afgekeurd worden ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

93
93
Sonck over Verschaeren: "Zet hem bij Club Brugge..."

Club Brugge was twee keer véél te sterk voor RSC Anderlecht in deze PO's. Ze scoorden ...

6
6
Jan Mulder ziet emotioneelste club volledig ontploffen

De terugkeer van Schalke 04 naar de Bundesliga zorgde vorig weekend voor taferelen die perfect ...

1
1
Hubert krijgt héél goed nieuws bij Union SG

Union SG moet winnen van KV Mechelen, anders lijkt het titel vaarwel te mogen zeggen. Trainer David ...

17
17
Club Brugge verrast fans compleet vlak voor cruciale clash

De spanning stijgt met de week bij Club Brugge, waar elke wedstrijd nu aanvoelt als een finale in de ...

54
54
Makelaar Lukaku speelt open kaart over AC Milan

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Dat is nog steeds koffiedik kijken. De Belgische ...

11
11
'Nederlandse toptransfer voor Ilenikhena?'

George Ilenikhena werd bij Royal Antwerp FC al snel vergeleken met Romelu Lukaku, maar de aanvaller ...

20
20
Lommel SK klaar voor epische strijd: "Hiervoor doe je het"

Lommel SK staat voor een heel belangrijk duel tegen Beerschot. In de terugmatch van de finale van de ...

43
43
Haalt Sporting Hasselt twaalfvoudig Rode Duivel in huis?

Sporting Hasselt is achter de schermen druk bezig om investeerders te overtuigen om in te stappen. ...

102
102
TRANSFERUURTJE: exit bij RSCA, grote terugkeer Mourinho

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

82
82
Euvrard onthult: “Puntjes op de i tijdens de rust”

Standard Luik kwam op achterstand tegen OHL en het zag er even niet goed uit voor de Rouches. Na de ...

35
35
Vrancken komt met straffe waarschuwing voor Club Brugge

Sint-Truiden VV zit in bloedvorm. De Kanaries zijn dé grote revelatie van de Jupiler Pro ...

178
178
Boskamp verbaast en kiest duidelijke titelfavoriet

Club Brugge heeft vorige speeldag het stokje overgenomen van Union SG in de Champions Play-Offs. ...

118
118
Antisemitisme Anderlecht-Club: ook Verhaeghe onderzocht

De wedstrijd tussen RSC Anderlecht en Club Brugge van afgelopen zondag zindert nog na. Het Brusselse ...

344
344
Oosting grijpt in bij Antwerp: spelers aangepakt

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. De Rouches wonnen ...

119
119
Mazzu is het beu en haalt ferm uit na Standard – OHL

Oud-Heverlee Leuven zit in een desastreuze reeks. Ook tegen Standard Luik liep het mis ondanks de ...

155
155
'Toekomst Dennis Praet: Antwerp neemt drastisch besluit'

Ongeacht of alsnog een Europees ticket uit de bus valt, maakt Antwerp FC zich op voor een drukke ...

190
190
Einde cyclus Club Brugge: zéven sterkhouders naar exit?

Club Brugge staat sinds afgelopen weekend aan de leiding in de Champions' Play-Offs, maar de druk ...

312
312
"Belachelijk" - Opvallende straf Burgess na heftige uithaal

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor heel wat beroering. Na de nederlaag op STVV haalde ...

313
313
Vrouw Valverde haalt verschroeiend uit: "Ze willen bloed zien"

De aanloop naar de Clasico van zondagavond is bijzonder woelig verlopen bij Real Madrid. Zo kwam het ...

65
65
'Anderlecht heeft genoeg gezien: pijnlijke exit na 61 duels'

Antoine Sibierski is sinds deze week officieel aan de slag als sportief directeur bij RSC ...

381
381
'Antwerp schrikt: Janssen richting ophefmakende transfer'

Terwijl Joseph Oosting en zijn troepen de ontknoping van de Europe Play-Offs inzetten, is de ...

313
313
'Bayern opent onderhandelingen: Kompany krijgt knaltransfer'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

183
183
Rigaux breekt de boel open: Club Brugge krijgt mokerslag

Dévy Rigaux dreigt Club Brugge te ontglippen. Feyenoord duwt door voor een nieuwe sportieve ...

339
339
'WK-selectie Garcia bijna rond: twéé daverende verrassingen'

Komende vrijdag is het eindelijk zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke 26 spelers hij ...

321
321
Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Bayern München wist net niet de finale van de Champions League te halen. De Duitse ...

34
34

Meer sportnieuws