Vrancken geeft keerpunt tegen Club: "Zij moesten meer tonen"

door
Vrancken geeft keerpunt tegen Club:

KRC Genk heeft donderdagavond voor de derde wedstrijd op rij gelijkgespeeld. In de inhaaltopper op Club Brugge kwam Racing nochtans op voorsprong na een puike eerste helft. Maar uiteindelijk moesten de Limburgers toch vrede nemen met een 1-1-gelijkspel.

Genk wou in het Jan Breydel-stadion een goede start nemen na de belabberde eerste helft van afgelopen weekend tegen STVV. En daar slaagde de ploeg van coach Wouter Vrancken ook in. De bezoekers namen de partij al snel in handen en hadden met voorsprong de beste kansen in de eerste helft.

In het slot van die eerste periode werd Genk ook beloond voor die goede start. Na een uitstekende combinatie wist Bilal El Khannouss immers de score te openen. Een dik verdiende openingstreffer, al mocht Racing het zich beklagen dat het verschillende goede kansen onbenut had gelaten.

Onvoldoende geprofiteerd

Na de pauze kwam de thuisploeg immers veel beter voor de dag. Plots was Club veruit de gevaarlijkste ploeg en dat leidde uiteindelijk tot de gelijkmaker van Hans Vanaken na een fraaie kopbal. De 1-1 was meteen ook de eindstand na een match met twee gezichten.

Vrancken had achteraf dan ook gemengde gevoelens. "Ik denk dat we heel tevreden mogen zijn over onze eerste helft, zowel verdedigend als qua initiatief", werd hij geciteerd bij HBvL. "Alleen hadden we er méér moeten maken. In de tweede helft weet je dat zij komen en wordt het een echte strijd. Jammer dat we na hun wissel van systeem geen gebruikmaakten van de ruimtes die in de hoeken ontstonden. Daar hadden we veel meer van moeten profiteren."

Blessure Heynen

Daarnaast was ook het uitvallen van de geblesseerde Bryan Heynen een belangrijk keerpunt. Zonder de aanvoerder verloor Genk zijn grip op de match helemaal, zeker omdat de invallers niet volledig overtuigden. "De enkelblessure van Bryan heeft ook wel impact gehad. Hij zat heel goed in de wedstrijd, was bepalend in balverlies en balbezit. Na zijn vervanging waren we minder dominant. Maar oké. Ook zonder hem hadden we beter moeten doen. De jongens die invielen hadden meer kunnen tonen", besloot Vrancken.

POLL: Genk heeft te weinig alternatieven voor Heynen in de huidige kern ...

Meest recent

Standard houdt gewezen toptalent langer aan boord

Bij Standard blijft er heel wat onzekerheid heersen naar volgend seizoen toe. Het blijft wachten op ...

0
0
Kuyt doet boekje open: schrijnende situatie Beerschot

Zaterdag krijgt Beerschot het bezoek van Cercle Brugge. Met die wedstrijd zet het een punt achter ...

20
20
'AA Gent verrast: doelpuntenmachine moet vertrekken'

Bij AA Gent bleek de voorbije weken en maanden dat er nog veel werk aan de winkel is. De prestaties ...

62
62
'Club wrijft zich in de handen: goudhaantje blijft'

Er lijkt Club Brugge een zeer drukke transferzomer te wachten te staan. Door de sterke prestaties in ...

190
190
'Peperdure transfer Barça: ideale aanvulling op Yamal'

FC Barcelona sneuvelde dinsdagavond uit de Champions League na een sensationeel tweeluik tegen ...

117
117
Tóch vertrek bij Genk? Vader Karetsas doet boekje open

KRC Genk lijkt dan toch naast de landstitel te grijpen, maar legde in de voorbije maanden wel een ...

379
379
'Arsenal richt zicht na CL-uitschakeling op sterkhouder Club'

Arsenal FC sneuvelde woensdagavond in de halve finales van de Champions League. Om volgend seizoen ...

319
319
Engelse finale in Europa League, Chelsea treft Real Betis

De Europa League krijgt dit seizoen een volledige Engelse finale. Manchester United en Tottenham ...

78
78
Ballon d'Or 2025: nieuwe favoriet na halve finales UCL

De ontknoping van het seizoen nadert zijn climax in zowat alle grote competities. Zo zijn sinds deze ...

155
155
Cercle-coach haalt messcherp uit: "Dit pik ik niet!"

Komend weekend valt het doek over de Play-Downs. De twee directe degradanten zijn inmiddels bepaald, ...

256
256
Club-fans voeren druk op: deadline burgemeester Anderlecht

De verwerpelijke incidenten in de marge van de bekerfinale blijven nazinderen. Het gemeentebestuur ...

290
290
Kopzorgen Garcia: volgende steunpilaar Duivels valt uit

Binnen een maandje blazen de Rode Duivels verzamelen voor hun eerste WK-kwalificatieduels. In ...

145
145
'Ommekeer compleet: De Bruyne vol voor Europese topclub'

Nog drie competitieduels en één bekerfinale, dan zit de uiterst succesvolle passage ...

397
397
Oorzaak voor instorting Genk: "Ze wijzen naar penalty's, maar ..."

Het heeft er alle schijn van dat de winnaar van de reguliere competitie ook dit jaar naast de ...

336
336
Nieuwe vaste waarde bij Duivels? "Hij is een blijver"

Binnen een maandje is het zover, dan beginnen de Rode Duivels aan het kwalificatiecampagne voor het ...

490
490
Magie voor 2 miljoen? Club Brugge ruikt gouden kans

Club Brugge toont concrete interesse in Leo Scienza, een 26-jarige Braziliaanse winger van ...

449
449
'Vertrek Vandenhaute zadelt Anderlecht met groot probleem op'

RSC Anderlecht zal andermaal een seizoen afsluiten zonder grote prijs. Bij een deel van de achterban ...

807
807
'Real schiet in actie: transferdeal van 58 miljoen'

Komend weekend staat de vierde Clasico van het seizoen op het programma. Real Madrid moet dan winnen ...

142
142
Fink de mist in bij KRC Genk: "Vreemde communicatie"

Na een pijnlijke 1 op 15 lijkt KRC Genk volledig uit de titelstrijd geslagen. Coach Thorsten Fink ...

471
471
Gent laat Anderlecht stof happen: nieuwe spits binnen

AA Gent gaat op sportief vlak door een moeilijke periode en dreigt het grote kneusje van de ...

242
242

Meer sportnieuws