Vrancken geeft keerpunt tegen Club: "Zij moesten meer tonen"

door
Vrancken geeft keerpunt tegen Club:

KRC Genk heeft donderdagavond voor de derde wedstrijd op rij gelijkgespeeld. In de inhaaltopper op Club Brugge kwam Racing nochtans op voorsprong na een puike eerste helft. Maar uiteindelijk moesten de Limburgers toch vrede nemen met een 1-1-gelijkspel.

Genk wou in het Jan Breydel-stadion een goede start nemen na de belabberde eerste helft van afgelopen weekend tegen STVV. En daar slaagde de ploeg van coach Wouter Vrancken ook in. De bezoekers namen de partij al snel in handen en hadden met voorsprong de beste kansen in de eerste helft.

In het slot van die eerste periode werd Genk ook beloond voor die goede start. Na een uitstekende combinatie wist Bilal El Khannouss immers de score te openen. Een dik verdiende openingstreffer, al mocht Racing het zich beklagen dat het verschillende goede kansen onbenut had gelaten.

LEES OOK: ‘Crisisvergadering KAA Gent: Baro KO geslagen na naïviteit’

Onvoldoende geprofiteerd

Na de pauze kwam de thuisploeg immers veel beter voor de dag. Plots was Club veruit de gevaarlijkste ploeg en dat leidde uiteindelijk tot de gelijkmaker van Hans Vanaken na een fraaie kopbal. De 1-1 was meteen ook de eindstand na een match met twee gezichten.

Vrancken had achteraf dan ook gemengde gevoelens. "Ik denk dat we heel tevreden mogen zijn over onze eerste helft, zowel verdedigend als qua initiatief", werd hij geciteerd bij HBvL. "Alleen hadden we er méér moeten maken. In de tweede helft weet je dat zij komen en wordt het een echte strijd. Jammer dat we na hun wissel van systeem geen gebruikmaakten van de ruimtes die in de hoeken ontstonden. Daar hadden we veel meer van moeten profiteren."

Blessure Heynen

Daarnaast was ook het uitvallen van de geblesseerde Bryan Heynen een belangrijk keerpunt. Zonder de aanvoerder verloor Genk zijn grip op de match helemaal, zeker omdat de invallers niet volledig overtuigden. "De enkelblessure van Bryan heeft ook wel impact gehad. Hij zat heel goed in de wedstrijd, was bepalend in balverlies en balbezit. Na zijn vervanging waren we minder dominant. Maar oké. Ook zonder hem hadden we beter moeten doen. De jongens die invielen hadden meer kunnen tonen", besloot Vrancken.

Genk heeft te weinig alternatieven voor Heynen in de huidige kern ...

Meest recent

Anderlecht titelkandidaat? Hasi spreekt duidelijke taal

RSC Anderlecht zat in de zevende hemel na zeges tegen Union SG en KRC Genk, maar Westerlo zette ...

12
12
Fans Rode Duivels in zak en as: WK-fiasco aan het licht

De Rode Duivels nemen het volgende zomer in de groepsfase op tegen Egypte, Nieuw-Zeeland en Iran ...

19
19
De Mil bonkt direct op tafel: “Zeker versterkingen"

Rik De Mil staat voor zijn vuurdoop bij KAA Gent. De oefenmeester verliet Sporting Charleroi voor de ...

43
43
Groot nieuws voor Kompany: Bayern doet ferme geste

Vincent Kompany is dit seizoen geweldig bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester is ...

33
33
Opvolger De Mil bekend: Bayat verbaast vriend en vijand

Door het ontslag van Nicky Hayen klopte Club Brugge aan bij KAA Gent en door de exit van Ivan Leko ...

197
197
Hasi looft verrassend trio bij Anderlecht: “Stappen gezet”

RSC Anderlecht kreeg afgelopen speeldag een pandoering van Westerlo en komende speeldag wacht ...

145
145
UEFA brengt geweldig nieuws voor Belgische refs

In eigen land is er zeer vaak grote kritiek op de Belgische scheidsrechters. Spelers, trainers en ...

43
43
Anderlecht troeft Standard en buitenland af: dit is waarom

Anderlecht maakte donderdag bekend dat het nog maar eens schuift in zijn organigram. Nadat de ...

141
141
'Napoli heeft masterplan voor Lukaku klaar'

De terugkeer van Romelu Lukaku nadert met rasse schreden. Meer dan vier maanden lag de Rode Duivel ...

44
44
Maxime Lestienne weldra weer op Belgische velden?

Ooit leek Maxime Lestienne voorbestemd voor de Rode Duivels. Een cap zou de flankaanvaller ...

136
136
Ajax-trainer doet boekje open over Godts, Bounida en Mokio

Ajax wist deze week eindelijk zijn eerste punten te pakken in de Champions League door met 2-4 te ...

82
82
Hasi hint naar opmerkelijke wintertransfer: "Hij is welkom"

Anderlecht zat de voorbije weken op een wolk, maar donderde daar vorig weekend weer af met een ...

353
353
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt opvolger Ordoñez, weer vertrekker Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

194
194
‘Fans in opstand tegen ‘Anderlechtisering’ van Club Brugge’

Club Brugge verbaasde vriend en vijand door Nicky Hayen de laan uit te sturen. Ivan Leko werd ...

526
526
Leko in zak en as: Club Brugge komt met Mignolet-statement

Simon Mignolet kent dit seizoen veel pech. De doelman van Club Brugge moest ook plots verstek geven ...

428
428
Antwerp fan Huybrechts stort in op WK: 'Pure nachtmerrie'

In het befaamde Ally Pally is gisteren weer de hoogmis van het darts begonnen: het prestigieuze WK. ...

52
52
Mehdi Bayat snauwt na vertrek De Mil: eis om nieuwe regel

Er vond een heuse trainerscarrousel plaats in de Jupiler Pro League. Club Brugge stuurde Nicky Hayen ...

389
389
Coëfficiënt keldert: Belgische clubs vrezen rampscenario

De afgelopen jaren is de Jupiler Pro League aan een opmars bezig. Vooral de sterke prestaties van de ...

139
139
Tielemans schittert weer: grote verrassing in de maak?

Youri Tielemans was de grote man bij Aston Villa in de Europa League-clash tegen het Zwitserse ...

63
63
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit na 'ongeziene bom'

De voorbije dagen kwam Ruben Van Gucht zwaar onder vuur te liggen. De sportjournalist kreeg kritiek ...

123
123
“Racist én seksist!” – Broos in vieze papieren na klacht

Hugo Broos is bondscoach van Zuid-Afrika en de Belgische oefenmeester begint bijna aan de Afrika ...

107
107
Anderlecht heeft eerste 'zomertransfer' nu al beet

Bij RSC Anderlecht hebben ze al één zorg minder, want in principe hebben ze hun eerste ...

384
384
Defour streng: "Het failliet van de Jupiler Pro League"

Bij Standard kunnen ze het zelf amper geloven, maar ze staan wel knap zesde. Play-Off 1 is ...

254
254
Zorgt DAZN voor enorm JPL-probleem in januari?

DAZN stuurt veel mails als het maandabonnement nog niet is verlengd, maar zelf betalen ze de clubs ...

310
310
'Standard mikt zeer hoog en droomt van monstersom'

Standard hoopt dat het tegen komende zomer toch een nieuwe eigenaar kan voorstellen. Dat lange ...

209
209

Meer sportnieuws