Uitblinker AA Gent doet mooie belofte voor toekomst

door
Uitblinker AA Gent doet mooie belofte voor toekomst

AA Gent is er woensdagavond niet in geslaagd om zijn leidersplaats in de Jupiler Pro League verder te verstevigen. Het moest in de topper op de Bosuil tegen titelverdediger Antwerp vrede nemen met een 0-0 na een flauwe wedstrijd en kan daardoor straks Club Brugge zien naderen tot op één punt.

Een hoogstaande wedstrijd serveerden Antwerp en Gent zeker niet, maar dat betekent niet dat de match helemaal verstoken bleef van hoogtepunten. Zo waren er toch een aantal spelers die zich in positieve zin lieten opmerken. Aan Gentse zijde was dat vooral Malick Fofana.

LEES OOK: Gent ruikt extra miljoenen: vijf huurdossiers onder de loep

Lof van Vanhaezebrouck

Het 18-jarige goudhaantje maakte indruk met zijn flitsen en kreeg daarvoor ook de nodige lof op sociale media én van Hein Vanhaezebrouck. "Hij was héél goed", liet de trainer optekenen in Het Laatste Nieuws. "Onze beste man op het veld."

Fofana zelf gaat echter rustig om met de lof en benadrukt vooral dat hij nog beter moet kunnen. "Hoe meer ik speel, hoe meer ik leer", belooft de piepjonge aanvaller zelfs op de website van de Buffalo's.

Fofana breekt helemaal door

"De coach ziet dat ik veel vertrouwen heb in mezelf. Ook defensief wil hij dat ik mijn taken doe en dat heb ik gedaan. Ik kan het echter niet alleen doen, het was ook een stevige prestatie – mentaal en qua spirit -  van het team om de netten schoon te houden", blijft hij echter wel bescheiden.

Fofana kwam vorig seizoen al zeer regelmatig aan spelen toe bij Gent, maar dit seizoen lijkt hij helemaal naar een basisplaats te solliciteren. Dat doet de tiener vooral als flankspeler, al kreeg hij op de Bosuil in balbezit een centrale rol toebedeeld in steun van Cuypers. Ondanks zijn piepjonge leeftijd heeft Fofana al 45 matchen op de teller in de A-ploeg, waarin hij twee keer scoorde en zes assists gaf.

Zal hij de komende maanden helemaal ontploffen?

Meest recent

Trainersdilemma Essevee: Colpaert spreekt duidelijke taal

Voor Zulte Waregem staat er dit seizoen eigenlijk niets meer op het spel, want in de Relegation ...

0
0
'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

57
57
'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

7
7
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

38
38
Franky Van der Elst diep geraakt bij warm eerbetoon

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

48
48
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

98
98
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

107
107
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

100
100
STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

60
60
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

48
48
Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

100
100
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

67
67
Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

De voorbije jaren moest de Belgische voetbalfan zich al stevig aanpassen om naar voetbal te kunnen ...

323
323
'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden. In de komende weken zullen de eerste selecties voor ...

330
330
Lukaku biedt zichzelf aan: pikante toptransfer lonkt

Romelu Lukaku werkt nog steeds in België aan zijn terugkeer, nadat eind maart een nieuwe ...

286
286
Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand met één video

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

23
23
'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'

Bij Standard gaat er deze zomer sowieso volk vertrekken. De Rouches moeten zoals elke Belgische ...

102
102
'Antwerp hakt knoop door over Janssen en Kerk'

Royal Antwerp FC kent alweer een pover seizoen en heeft de rol aan de Belgische top al even moeten ...

223
223
STVV geeft transferplan prijs: "Dat is de bedoeling"

Bij STVV zijn ze een voorbeeldclub inzake het financiële compartiment, dat maakten we al eerder ...

107
107
Wesley Sonck compleet voor schut gezet: "Wat is dit?"

Wesley Sonck heeft in zijn voetbalcarrière al heel wat meegemaakt. De ex-spits kreeg ...

74
74
Albert ziet Anderlecht fout maken: "Zijn vertrek is slecht nieuws"

RSC Anderlecht gaat nog zware weken tegemoet. De Brusselaars moeten alles op alles zetten voor een ...

252
252
'Ajax-nachtmerrie: Club Brugge-deal hakt er zwaar in'

Ajax zit met een probleem, want Club Brugge duwt stevig door voor een van de revelaties van de ...

374
374
'Alvarez verlaat Atlético: drie clubs en enorme monstersom'

Bij Atlético Madrid hebben ze met Julian Alvarez een topspits in de rangen. De kans is echter ...

90
90
Vanden Borre doet boekje open over RSCA-terugkeer Lukaku

Bij RSC Anderlecht hebben ze nood aan ervaring. Dé grote droomtransfer van de fans is Romelu ...

328
328
Taravel vindt oplossing: verrassende zet bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelde een sterk eerste helft tegen Union SG en stond onverdiend achter bij de rust. ...

305
305

Meer sportnieuws