'De Boeck neemt meteen verrassende beslissing bij KV Kortrijk'

door
'De Boeck neemt meteen verrassende beslissing bij KV Kortrijk'

Het eerste trainersontslag van dit seizoen in de Jupiler Pro League werd deze week een feit. Bij KV Kortrijk betaalde Edward Still het gelag voor de compleet gemiste start, want na een schamele 2 op 24 hebben de Kerels na acht speeldagen de rode lantaarn in handen.

Al snel werd duidelijk dat Still in het Guldensporenstadion opgevolgd zou worden door Glen De Boeck, die zo na maar liefst vier jaar zijn rentree maakt als trainer. Zijn laatste opdracht dateerde al van 2019 bij Lokeren, maar nu keert hij dus terug in het trainersgilde.

LEES OOK: KV Kortrijk haalt keihard uit na racisme-incident

De Boeck nog niet tegen Cercle

Het is enkel nog wachten op de officiële aankondiging van zijn aanstelling. Het Nieuwsblad weet alvast dat De Boeck woensdagnamiddag zijn handtekening zal zetten onder een contract voor 2,5 jaar, daarna zal de bevestiging wellicht ook komen. De coach neemt meteen ook enkele opvallende beslissingen.

Zo zou hij besloten hebben dat hij vrijdag nog niet op de bank zal zitten voor de wedstrijd tegen Cercle Brugge. Dat wordt een belangrijke match voor KVK, maar De Boeck oordeelt dat hij op twee dagen tijd geen beduidende impact kan maken. Interimaris Joseph Akpala zal daardoor nog de honneurs waarnemen.

Geen terugkeer Belhocine

Intussen werkt De Boeck ook aan de invulling van zijn staf. Daarvoor wou hij ook Karim Belhocine terug naar Kortrijk halen. De Algerijn was al drie keer eerder aan de slag bij KVK: als speler van 2008 tot 2011, van 2015 tot 2017 als assistent, hoofdcoach én technisch directeur en van 2021 tot 2022 als hoofdtrainer.

Een vierde passage komt er echter niet, want Belhocine wil nog als hoofdtrainer aan de slag gaan. Wel zou De Boeck mogelijk Urbain Spaenhoven als assistent meenemen. De 65-jarige was in het verleden nog assistent van Marc Brys bij KV Mechelen en hoofdcoach van het toenmalige Beerschot-Wilrijk in de lagere reeksen.

Zal De Boeck KV Kortrijk naar het behoud loodsen?

Meest recent

Plotse wending: 'Club vol voor aanvaller, huurdeal + optie'

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt om middernacht definitief zijn deuren. Club ...

3
3
Bitterzoete zege Genk: "Dit is iets om trots op te zijn"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk in de Europa League. De Limburgers deden donderdag ...

7
7
Eindstand UEL: Nederlands bloedbad, tegenstanders Genk gekend

De League Phase van de Champions League zit erop. Donderdagavond werden alle wedstrijden van de ...

114
114
Genk vloekt: winning-goal Karetsas niet genoeg voor top 8

KRC Genk heeft de League Phase van de Europa League al winnend afgesloten. Ondanks een vroege ...

72
72
Witte rook bij KVM: miljoenentransfer in kannen en kruiken

KV Mechelen is matig aan de tweede seizoenshelft begonnen, maar blijft desondanks in de running om ...

48
48
'Tijd tikt: Club Brugge pakt harde transferbeslissing'

De euforie na de Champions League-triomf van woensdag was bijzonder groot bij Club Brugge, maar de ...

360
360
Europees gelukje voor Genk? Vossen fileert penaltyfase

KRC Genk is in eigen land bezig aan een kwakkelseizoen, maar kon zich nog ietwat optrekken aan de ...

89
89
Anderlecht dumpt Ashimeru: opvallende details bekend

RSC Anderlecht heeft zijn vijfde uitgaande transfer van de wintermercato afgerond. Zo werd donderdag ...

240
240
Stiekeme titelambities? STVV slaat toe met JPL-bekende

Vermits Union SG en Club Brugge de degens met mekaar kruisen, krijgt STVV komend weekend mogelijk ...

154
154
Club Brugge schrikt zich rot: last-minute vertrek Tzolis?

Met het ticket voor de tussenronde in de Champions League op zak, beschikt Club Brugge over een ...

649
649
Genk zoekt Europese glorie: Hayen roteert met basiself

Donderdagavond valt het doek over de League Phase van de Champions League. KRC Genk hoopt zich op de ...

21
21
‘Vermeeren zorgt voor opschudding: knaltransfer dichtbij’

Arthur Vermeeren is nog maar net weer in beeld bij Marseille, of het rommelt opnieuw rond de jonge ...

392
392
Punten L'Equipe: uitzonderlijk cijfer voor één Club-speler

Club Brugge heeft woensdag opnieuw een historische avond in de Champions League beleefd. Het ...

390
390
Tegenstander hemelt Genkie op: opvallende bijnaam onthuld

Donderdag valt het doek over de League Phase in de Europa League. KRC Genk is al zeker van de ...

242
242
Achtste wintertransfer Anderlecht: JPL-deal helemaal rond

Met de komst van verdediger Moussa Diarra, rondde RSC Anderlecht zijn inkomende huiswerk op de ...

319
319
'Diepgaand probleem Anderlecht: bizarre trainersoplossing'

Tenzij RSC Anderlecht zich komende zondag herpakt op het veld van Standard, lijkt het over en uit ...

420
420
Deadline in zicht: Cercle en Standard passeren langs kassa

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt genadeloos zijn deuren. Verschillende clubs uit ...

81
81
'Kompany verscheurd na last-minute transfer Bayern'

Bayern München heeft woensdagavond de League Phase van de Champions League afgesloten op een ...

101
101
'Solden in Anderlecht: prijskaartje sterkhouder lekt uit'

Op inkomend vlak lijkt RSC Anderlecht klaar met zijn huiswerk, terwijl er op uitgaand gebied louter ...

738
738
Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League alweer speeldag 23 op het programma. De volgende ...

160
160
'Frutos klapt uit de biecht: done deal met Anderlecht'

In de slotweek van de wintermercato moet RSC Anderlecht nog een oplossing zien te vinden voor een ...

343
343
'Overmars all-in: Antwerp zet zinnen op JPL-revelatie'

Van de beloofde versterkingen kwam tot dusver vrij weinig in huis bij Antwerp, maar in het slot van ...

388
388
'Club Brugge verliest sterkhouder: topscouts in tribune'

De uitblinkers vielen woensdag niet op één hand te tellen bij Club Brugge, maar met ...

527
527
'Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk'

KRC Genk is al zeker van de knock-outfase in de Europa League, maar tegen Malmö FF staat er ...

396
396
Kassa rinkelt bij Club Brugge: record aan diggelen?

Dankzij een fraaie 3-0 zege tegen Olympique Marseille kwalificeerde Club Brugge zich met glans ...

706
706

Meer sportnieuws