Vrancken reageert klassevol op 'irritant gedrag' Fiorentina

616 stemmen
Vrancken reageert klassevol op 'irritant gedrag' Fiorentina

KRC Genk heeft donderdagavond met een degelijk resultaat gedebuteerd in de poules van de Conference League. Op eigen veld kwamen de Limburgers nochtans tot twee keer toe op achterstand tegen ACF Fiorentina. Maar uiteindelijk eindigde de partij toch op 2-2.

Genk-doelman Maarten Vandevoordt is sterk aan het seizoen begonnen, maar donderdag ging het sluitstuk al snel in de fout. Zo schatte hij een kopbal verkeerd in, waardoor de Italianen al na enkele minuten op voorsprong kwamen. Racing antwoordde echter al snel: Andi Zeqiri trapte de 1-1 van dichtbij tegen de touwen.

De thuisploeg slaagde er echter niet in om die tussenstand vast te houden tot aan de rust. Fiorentina-verdediger Luca Ranieri beleefde immers één van de meest productieve wedstrijden uit zijn carrière en tekende voor zijn tweede doelpunt van de avond. De 1-2 was meteen ook de ruststand.

LEES OOK: Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

Irritante Italianen

En daar leken de bezoekers vrede mee te nemen. In de tweede periode voetbalde Fiorentina niet echt meer mee en werden al snel de nodige trucjes bovengehaald om tijd te rekken. Iets wat duidelijk voor irritatie zorgde bij de Genkse spelers en supporters.

Coach Wouter Vrancken reageerde echter klassevol op deze houding. "Zij voelden op een bepaald moment ook aan dat wij de bovenhand hadden. Dan kan je niet meer open en bloot spelen. Ik heb me er in ieder geval zelf niet aan geïrriteerd, maar wel genoten van wat de jongens presteerden", klonk het bij Sporza.

Betere ploeg

Vrancken was dan ook tevreden achteraf. Via Mark McKenzie werd het immers nog 2-2 en in de slotminuten was Tolu Arokodare nog erg dicht bij de winnende treffer. "Op voorhand zou je tekenen voor dit resultaat, maar als je de wedstrijd ziet en er moest een ploeg winnen, dan waren wij het wel. We hebben weinig tot niks weggeven buiten die stilstaande fases, we hebben gepusht en veel goede combinaties op de mat gelegd."

Genk was de beste ploeg ...

Meest recent

'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

80
80
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

167
167
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

40
40
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

139
139
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

79
79
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

62
62
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

148
148
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

244
244
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

344
344
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

185
185
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

533
533
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

57
57
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

335
335
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

248
248
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

367
367
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

245
245
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

171
171
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

217
217
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

170
170
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

66
66
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

642
642
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

102
102
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

52
52
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

291
291
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

111
111

Meer sportnieuws