O'Loughlin doet opmerkelijke onthulling over mercato Union

door
O'Loughlin doet opmerkelijke onthulling over mercato Union

Donderdag mag Union opnieuw aan de bak in de Europa League, waarin ze meteen een leuke affiche tegen de Franse bekerhouder Toulouse voorgeschoteld zijn. Daarna volgen ook nog mooie confrontaties met LASK Linz en vooral Liverpool. De Brusselaars lijken op weg om weer een mooi seizoen te draaien, ondanks een helse zomer.

Daarin werd Union werkelijk kaal geplukt. Het lijstje met vertrokken sterkhouders is ellenlang: Van der Heyden, Kandouss, El Azzouzi, Teuma, Lynen, Nieuwkoop en Boniface zochten allemaal andere oorden op, terwijl er ook gebroken werd met trainer Karel Geraerts. Desondanks lijkt Union hen weer goed vervangen te hebben.

LEES OOK: Ramp voor Union: “Groot probleem, géén oplossing”

Gekke namen bij Union

Daarvoor werd al meer geïnvesteerd dan de voorbije jaren - voor Mohamed Amoura telde Union bijvoorbeeld 4 miljoen euro neer. Maar desondanks ogen de inkomende transfers van Union nog steeds vooral jong en onbekend, op een paar gevestigde waarden uit de Jupiler Pro League als Alessio Castro-Montes en Charles Vanhoutte na.

Technisch directeur Chris O'Loughlin onthult in La Dernière Heure dat Union nochtans spraakmakende transfers had kunnen doen. "Je kan je niet voorstellen welke gekke namen ik deze zomer aangeboden gekregen heb", vertelt hij. "Het ging soms echt om goede spelers, met bekende namen die in grote competities gespeeld hebben. Maar het zit niet in ons DNA om zo'n spelers te halen."

Proces niet veranderd

Union blijft vasthouden aan zijn welbekende aanpak, waarin versterkingen vooral gescreend worden aan de hand van data. Zelfs al moeten ze daarvoor gaan speuren in de Duitse derde klasse. Dat blijft werken, ook al blijft Union groeien. Dat merkt ook O'Loughlin.

"Drie jaar geleden had men die grote namen nooit bij ons aangeboden", weet hij. "Maar spelers beginnen Union beter te kennen. We moeten hen het plan van de club niet meer uitleggen. Maar ons proces is niet veranderd. We willen nog steeds vooral de juiste profielen halen, ook al zijn dat niet altijd de meest bekende namen."

Heeft Union zich deze zomer goed versterkt?

Meest recent

‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

RSC Anderlecht wil deze zomer stunten, en één groot dossier dreigt sneller te ...

455
455
Anderlecht hoopt op meevaller: aanwinst toont zich

RSC Anderlecht rondde dit seizoen een karrenvracht aan transfers af voor de eerste en tweede ploeg. ...

26
26
Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

43
43
Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Union SG verloor alweer punten op verplaatsing. Het spelniveau van de landskampioen is al weken te ...

58
58
Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

106
106
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

467
467
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

22
22
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

262
262
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

175
175
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

142
142
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

320
320
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

168
168
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

59
59
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

37
37
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

245
245
STVV in dubio: ervaren basispion gratis weg?

Bij STVV lopen heel veel spelers in de kijker. Een aantal spelers die niet al te veel aandacht ...

85
85
Hazard tipt RSCA-bestuur: "Andere ploegen hebben dat wel"

Thorgan Hazard is bezig aan een sterk seizoen, maar hij mist kwaliteit rondom zich. Er is geen ...

318
318
AA Gent in de rats: De Mil met slecht rapport

Rik De Mil kreeg de afgelopen jaren heel veel lof. Soms terecht, soms wat overdreven. Zijn transfer ...

172
172
Westerlo mist unieke kans: "Wat als?"

Met nog drie speeldagen voor de boeg is de strijd om de top zes nog altijd niet gestreden. Ook ...

44
44
Bob Peeters doet plannen SK Beveren uit de doeken

De strijd om promotie naar en degradatie uit de Jupiler Pro League is nog volop aan de gang. ...

246
246
AA Gent in crisis: Degryse geeft duidelijk advies

AA Gent dreigt alweer naast de Champions' Play-Off te grijpen. De Buffalo's gaven vorig weekend hun ...

281
281
Italiaanse pers brengt geweldig nieuws over De Bruyne

Er is licht aan het einde van de tunnel voor de Belgen van Napoli. Romelu Lukaku kroonde zich vorig ...

93
93
Trainerswaarschuwing Anderlecht: "Niet zoals met Hubert"

Anderlecht boekte vorig weekend een klinkende zege tegen OH Leuven en zette zo een grote stap ...

228
228
'Straf Premier League-avontuur voor Will Still'

De voorbije jaren hebben de broertjes-Still een mooie naam voor zichzelf gemaakt in de ...

73
73
Jean-Marie Pfaff’s ingrijpende keuze zet Beveren op z’n kop

Het zijn intense en moeilijke jaren geweest voor Jean-Marie Pfaff. Eén van de beste ...

117
117

Meer sportnieuws