Grote zondebok bij United: "We verliezen door mijn schuld"

door
Grote zondebok bij United:

Manchester United had gehoopt een doorstart te nemen in de Champions League na de tegenvallende resultaten in eigen land. Maar dat lukte niet voor de Engelse grootmacht. Zo werd woensdagavond met 4-3 verloren op het veld van Bayern München.

De Mancunians zijn behoorlijk teleurstellend begonnen aan het nieuwe seizoen. Na de nederlaag van afgelopen weekend tegen Brighton, staan ze slechts dertiende in de Premier League met een magere 6 op 15. Daarnaast zijn er ook nog de extra sportieve problemen met Antony en Jadon Sancho.

De Champions League moest dan ook voor een nieuw begin zorgen. Maar ook op het veld van de Duitse kampioen liep het fout. De thuisploeg kwam in de eerste helft op voorsprong: Leroy Sané opende de score na een pijnlijke fout van United-doelman André Onana. 

LEES OOK: 'Strijd om Karetsas: deze 4 clubs aan de leiding'

Onana schuldbewust

Serge Gnabry zorgde vervolgens nog voor rust voor de 2-0. United toonde in de tweede periode echter wel veerkracht en tekende tot drie keer toe voor een aansluitingstreffer, maar uiteindelijk won Bayern met 4-3. En dus woog de fout van Onana erg zwaar door in de eindafrekening. 

De opvolger van de afgedankte David De Gea toonde zich achteraf wel schuldbewust. "We begonnen heel goed, maar na mijn fout raakten we de controle over de wedstrijd kwijt", werd hij geciteerd bij VI. "Ik ben hier degene die het team in de steek laat. We verliezen hier door mij. Maar goed, dit is het leven van een keeper. We moeten door."

Dramatische start

Voor Onana is zijn avontuur bij United dus in mineur van start gegaan. Sinds zijn komst wist de club amper te winnen. "Ik heb nog veel te bewijzen. Mijn start hier is niet zo goed als ik had gehoopt. Het gaat nog niet zoals ik wil. Dit was een van mijn slechtste wedstrijden. Dat is zwaar. Dit is een grote club en ik wil het hier zo goed mogelijk doen. We hadden hier een mooie kans om terug te vechten, dat is niet gelukt."

Wie vindt u de beste doelman?

Meest recent

Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

88
88
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

55
55
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

28
28
De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

73
73
Rangers-coach geeft grote hint over toekomst Raskin

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Nicolas Raskin, De ...

43
43
'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

240
240
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

32
32
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

50
50
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

179
179
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

62
62
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

75
75
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

405
405
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

232
232
Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

83
83
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

107
107
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

339
339
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

70
70
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

34
34
Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

In de Premier League stonden er om 16u een aantal duels op het programma. Onder meer Arsenal en ...

16
16
Antwerp schept duidelijkheid rond Nozawa

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

177
177
Vandenbroeck zorgt voor transfersurprise

Zulte Waregem sloot 2025 af met een onverdiende 2-1-nederlaag op het veld van Royal Antwerp FC. Na ...

232
232
'Deze transfer zou KV Mechelen doen ontploffen'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

207
207
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

947
947
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

183
183
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

49
49

Meer sportnieuws