Pro League dient Union en RWDM nieuwe mokerslag toe

door
Pro League dient Union en RWDM nieuwe mokerslag toe

De Jupiler Pro League is intussen alweer zeven speeldagen ver, al hebben nog niet alle clubs ook effectief zeven wedstrijden afgewerkt. Op speeldag vijf werden immers drie matchen uitgesteld opdat de Belgische clubs optimaal hun kansen in Europa zouden kunnen verdedigen. Die matchen worden volgende week ingehaald.

Dat zorgde de voorbije dagen wel voor de nodige controverse in Brussel. Daar keken ze reikhalzend uit naar de Zwanzederby tussen RWDM en Union, tot ze van de Pro League het nieuwe speelmoment te horen kreeg. De partij wordt ingehaald op donderdag 28 september om 18u30.

LEES OOK: Hoofdrol Peeters: spectaculaire beelden op Bevers titelfeest

Supporters steigerden

Dat vroege aanvangsuur deed de supportersclans van beide teams stijgeren. Zowel de fans van RWDM als Union kwamen al met boze open brieven en dreigden zelfs met een boycot als de Pro League en rechtenhouder Eleven/DAZN niet alsnog het tijdstip van de aftrap zou wijzigen.

Daar kwam woensdag ook nog eens een gezamenlijk statement bij van de twee clubs, maar ook dat heeft geen zoden aan de dijk gebracht. De Pro League houdt voet bij stuk en is niet bereid om nog te schuiven met de wedstrijd.

Njet van Pro League

"Toen het tv-contract in 2020 onderhandeld werd, hebben de clubs beslist om de wedstrijden zoveel mogelijk te spreiden, zodat elke partij zoveel mogelijk visibiliteit zou krijgen", aldus woordvoerder Stijn Van Bever bij La Dernière Heure. "In sommige landen worden er zelfs nooit twee matchen tegelijk gespeeld."

Ook om praktische redenen wil de Pro League niet meer buigen. "Je moet weten dat wij altijd in contact staan met de clubs en dat er ook een hele organisatie zit achter elke wedstrijd. Dat weten de clubs ook. We kunnen niet zomaar een aftrapuur wijzigen", besluit Van Bever. Het lijkt er dus op dat de Brusselse derby op donderdag om 18u30 in een hoogstens halfvol Edmond Machtensstadion gespeeld zal worden.

Had de Pro League moeten meewerken aan een oplossing?

Meest recent

Drama lonkt voor Hayen: serieuze loer KRC Genk

KRC Genk kent hoogtes en laagtes dit seizoen. In Europa verdedigen de Limburgers een goede ...

26
26
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

8
8
Finale Croky Cup: belangrijke wijziging op politieverzoek

Op donderdag 14 mei vindt in het Koning Boudewijn-stadion de finale van de Croky Cup. Dat wordt dit ...

55
55
Laatste tickets Play-Off I: Vandenbempt kijkt in glazen bol

Komend weekend valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Tijdens die ...

145
145
'Deal van 160 miljoen: Florentino Pérez doet Kompany beven'

Bayern München is bezig aan een grandioos seizoen. Die dominantie wil de Duitse supermacht in ...

69
69
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

59
59
'Club Brugge sputtert: ingreep Leko doet bestuur steigeren'

Club Brugge heeft zaterdagavond de volle buit gepakt op het veld van KVC Westerlo: 1-2. Maar op ...

334
334
De Bruyne nú al cruciaal: Napoli-maats door dolle heen

In amper zijn tweede optreden na zijn zware blessure, heeft Kevin De Bruyne meteen zijn stempel ...

56
56
Biertje in hand, tranen in ogen: RSCA-geste ontroert Raman

KV Mechelen schreef zondagavond geschiedenis door zich voor de eerste keer ooit te plaatsen voor de ...

286
286
'Standard grijpt in: transfervizier op JPL-uitblinker'

Behoudens een onwaarschijnlijk mirakel, zal Standard dit seizoen geen Champions' Play-Offs spelen. ...

164
164
Vervanger Vanaken: drie alternatieven voor Ivan Leko

Bij Club Brugge werd zondagavond een collectieve zucht van opluchting geslaakt: de blessure van Hans ...

287
287
Hayen grijpt drastisch in: groot slachtoffer bij KRC Genk

KRC Genk heeft een mooie week achter de rug. De Limburgers wonnen in de Europa League van SC ...

404
404
Dissonant bij matig Anderlecht: kranten delen 4 op 10 uit

RSC Anderlecht is er zondag dan toch niet in geslaagd om zich mathematisch te verzekeren van zijn ...

251
251
Nachtmerrie Kompany komt uit: code rood bij Bayern

Deze week worden de tickets voor de kwartfinales van de Champions League uitgedeeld. Bayern ...

211
211
Nieuw goudklompje bij Genk: El Ouahdi zwaait met lof

KRC Genk heeft zijn kansen op de Champions' Play-Offs zondagmiddag intact kunnen houden. Racing won ...

293
293
WK-ticket op helling: Rode Duivel maakt zich onmogelijk

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

372
372
Club Brugge blundert zwaar: groot drama rond Vanaken

Club Brugge pakte in Westerlo de drie punten, maar schrok zich vooral een hoedje toen Hans Vanaken ...

360
360
Race om Play-Off I: dit scenario heeft elke kandidaat nodig

Naar jaarlijkse gewoonte belooft de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro ...

315
315
Taravel reageert na domme rode kaart Bertaccini

Anderlecht heeft zondagavond de kans laten liggen om al zekerheid te verkrijgen over deelname aan de ...

477
477
'Genk op stelten: Real Madrid dropt 50 miljoen'

KRC Genk zal volgende week alles uit de kast moeten halen om de top zes nog binnen te dringen. Het ...

661
661
Cercle in play-downs: Van der Bruggen trekt harde conclusie

Na FCV Dender is nu ook Cercle Brugge helemaal zeker dat het straks in de Relegation Play-Off aan de ...

252
252
AC Milan laat unieke kans liggen in titelstrijd

De Italiaanse titelstrijd had dit weekend een volledig nieuw elan kunnen krijgen. Leider Inter had ...

47
47
'WK-finale' op slotspeeldag: "Een slopend seizoen"

De slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League belooft volgende week nog ...

72
72
Anderlecht in zak en as: "Verdienen niet te verliezen"

Anderlecht zal op de laatste speeldag van de reguliere competitie zijn ticket voor de Champions' ...

351
351
Oosting is zeer streng voor Antwerp-schlemiel

Voor Antwerp was de top zes al buiten bereik en dus moet het zich zien klaar te stomen voor de ...

173
173

Meer sportnieuws