Carrasco krijgt wind van voren: "Wereldrecord domme praat"

door
Carrasco krijgt wind van voren:

Vlak voor hij naar de nationale ploeg afzakte, rondde Yannick Carrasco zijn transfer naar het Saudische Al-Shabab af. Op een speciale persconferentie gaf de Rode Duivel donderdag tekst en uitleg bij die opvallende zet. Maar de flankaanvaller maakte niet bij iedereen een goede beurt.

Carrasco was deze zomer zijn laatste contractjaar ingegaan bij Atlético Madrid. Even leek hij op weg naar FC Barcelona, dat een clausule had om hem voor een gelimiteerde som over te nemen. Maar uiteindelijk maakte de Spaanse kampioen daar geen gebruik van. Ondertussen vatte hij het nieuwe seizoen aan bij Atlético en leek Carrasco zich op te maken voor nog een jaartje in het Wanda Metropolitano-stadion.

Daar kwam eind augustus verandering in. Zo raakte bekend dat het Saudische Al-Shabab de Belg dolgraag wou vastleggen. Uiteindelijk betaalden de Saudi's zo'n 15 miljoen euro aan Atlético en ging Carrasco overstag voor een driejarig contract, met een jaarsalaris van naar verluidt zo'n 13 miljoen euro. Een bedrag dat niet veel personen zouden weigeren. 

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer voor Tolu, beslissing Tzolis'

Schending mensenrechten

Toch doet zijn keuze hier en daar de wenkbrauwen fronsen. Ondanks de komst van heel wat voetbalsterren blijft Saudi-Arabië een bedenkelijke reputatie hebben over het schenden van de 'Internationale Mensenrechten'. Op zijn speciale persconferentie van donderdagmiddag kreeg Carrasco daar dan ook enkele vragen over.

Maar de flankaanvaller tilt er blijkbaar niet zo zwaar aan. "Ik sta niet achter die kritiek. Ronaldo heeft daar toch ook een gewoon leven met zijn vrouw? Ik ben er zelf geweest en zag hoe mensen daar rondliepen. Het is een mooi land, eerlijk gezegd", werd hij geciteerd bij Sporza. "Weet je, zulke zaken beoordelen is moeilijk als jullie enkel luisteren naar wat andere mensen zeggen. Je moet dat zelf meemaken en voor mij is er niks bijzonders."

Scherpe kritiek

Die uitspraken van Carrasco worden echter op de nodige kritiek onthaald. Op het sociale medium 'X', voorheen bekend als Twitter, haalt analist Geert De Vlieger bijvoorbeeld stevig uit naar de Rode Duivel. "Wereldrecord domme praat in één persconferentie", klinkt het scherp bij de voormalige doelman. Ook heel wat andere volgers tonen zich scherp voor de verklaringen van de aanvaller.

 

Begrijpt u de keuze van Carrasco?

Meest recent

Schok bij Rode Duivels? 'Nieuw wit konijn op komst'

De Rode Duivels nemen het tijdens de komende dagen op tegen Liechtenstein en Kazachstan. In principe ...

23
23
Oud-scheids doet boekje open: Anderlecht dubbel genekt op Union?

De (bestuurlijke) crisis bij RSC Anderlecht is sinds afgelopen weekend compleet. De nederlaag op het ...

217
217
Garcia dropt eerste naam uit basisploeg Rode Duivels

De Rode Duivels hervatten donderdagavond hun kwalificatiecampagne voor het WK 2026. In principe mag ...

86
86
'Transferbelofte gemaakt: volgende superdeal Club Brugge'

Hoewel de Belgische clubs nog enkele dagen transfers kunnen doen, lijkt de zomermercato bij Club ...

868
868
'Enorme plannen Barça: twee wereldtoppers in 2026

Ondanks de ongeziene transferdrukte in de rest van Europa, ging het sluiten van de zomermercato ...

139
139
Populaire tv-ster wijst Johan Derksen keihard de deur

Bij Vandaag Inside gebeurt nooit iets zonder vuurwerk, maar deze keer liep het anders dan Derksen ...

75
75
'Coucke onder grote druk: één uitweg in Anderlecht-malaise'

De tegenvallende start van het seizoen en aanhoudende supportersprotesten, zijn niet zonder gevolgen ...

854
854
Verbazing na keuze Garcia: "Verwachtte hém als kapitein"

De Rode Duivels hervatten donderdagavond hun kwalficatiecampagne voor het WK 2026. Daags voor de ...

181
181
'Onthuld: met dit plan wil Anderlecht Dolberg doen vergeten'

RSC Anderlecht heeft dan toch afscheid genomen van Kasper Dolberg, die voor zo'n 10 miljoen euro ...

1571
1571
Batshuayi ontketent rel: vonken vliegen eraf

Geen Romelu Lukaku, geen plan. En dus kiest Rudi Garcia maar voor Michy Batshuayi. Maar waarom geen ...

474
474
Niet alleen Lukaku: nog Rode Duivel krijgt mokerslag in CL

In de komende week is er nog interlandvoetbal, maar daarna kan het vizier stilaan gericht worden op ...

119
119
Antwerp krijgt harde klap: Goots voorspelt rampscenario

De transferperiode zit er in de meeste landen op, terwijl Belgische clubs zich wel nog enkele dagen ...

527
527
Spelerslijsten CL: 5 afwezigen bij Union, Club verrast niet

Dinsdagavond verstreek de deadline voor het indienen van de spelerslijsten voor de Champions League. ...

288
288
Hein verrast met Duivels-defensie: "Hij is er klaar voor"

Donderdag en zondag zijn de Rode Duivels opnieuw aan zet in de kwalificatiecampagne voor het WK ...

352
352
Dolberg komt met emotionele boodschap voor Anderlecht

De voorbije dagen heeft het weer gestormd bij Anderlecht. De tegenvallende resultaten deden het ...

445
445
Na 'uiteenspatten' emotionele bom: Yamal haalt keihard uit

Lamine Yamal is dé sensatie in het Spaanse voetbal. Het 18-jarige FC Barcelona-talent staat ...

231
231
Union slaat weer toe met compleet onbekende Belg

Union moest de voorbije dagen plots nog vol aan de bak op de transfermarkt. Het moest onverwacht nog ...

234
234
Garcia kondigt nieuwe aanvoerder Rode Duivels aan

De Rode Duivels zijn stilaan klaar voor hun volgende opdrachten in de kwalificatiecampagne voor het ...

513
513
Genk krijgt dankzij ref verrassende opsteker

KRC Genk kende enkele bewogen dagen. Het verbrook zijn transferrecord met de verkoop van Tolu aan ...

523
523
'Westerlo verrast en shopt nog bij PSV'

In Nederland sloot de transfermarkt dinsdagavond al zijn deuren, maar Belgische clubs kunnen wel nog ...

102
102
Slaat STVV nog een grote transferslag?

Bij STVV doen ze al heel wat jaren goede transfers. Dat vulde de kassa al zeer goed, maar de ...

543
543
Lommel SK raast door: volgende vertrekker een feit

Lommel SK heeft een volgende uitgaande transfer afgerond. De Limburgers maakten vandaag nog een ...

59
59
Euvrard deelt nu al fikse waarschuwing uit bij Standard

Bij Standard is de start van het seizoen mislukt. De Rouches tellen na zes speeldagen amper zeven ...

401
401
Makelaar Dolberg doet boekje open over Anderlecht-vertrek

RSC Anderlecht heeft met Kasper Dolberg zijn beste speler verkocht. Dat brengt 10 miljoen euro in de ...

788
788
Debast hakt Duivelse knoop door: "Gesprek met Garcia"

Bij de Rode Duivels gaat Rudi Garcia wellicht met een jonge verdediging starten. Dat is logisch, ...

328
328

Meer sportnieuws