Jesper Fredberg stunt en geeft criticasters lik op stuk

door
Jesper Fredberg stunt en geeft criticasters lik op stuk

Begin juli kreeg Jesper Fredberg al de nodige kritiek vanuit bepaalde hoek. Een zeer vreemde kronkel. Het argument dat hij al vanaf eind april aan transfers kon werken, was immers niet helemaal van toepassing. Belgische clubs moeten nu eenmaal wachten tot de mercato op gang komt in andere landen. Lees: er moet eerst geld binnenkomen. Fredberg gaf de criticasters nadien stevig lik op stuk. 

Anderlecht kon zijn mercato pas echt op gang trekken toen het Bart Verbruggen voor 20 miljoen euro verkocht aan Brighton & Hove Albion. Sinds die overgang was afgerond ging het allemaal een beetje sneller. Fredberg moest vooral zelf budget gaan zoeken de afgelopen maanden. Dat lukte. Sinds januari heeft hij voor 45 miljoen euro aan spelers verkocht. Daar kwam ook nog de 10 miljoen euro van Jérémy Doku bij. Die laatste som zorgde voor een straf einde van de mercato.

LEES OOK: Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

Evenwichtige kern

Anderlecht kon onmogelijk klaar zijn bij de competitiestart. Het had daar niet de financiële middelen voor. Fredberg wist nadien in dossiers zoals die van Kasper Dolberg en Luis Vazquez nog enkele miljoenen van de vraagprijs af te doen. Iemand als Thorgan Hazard was in juli bovendien ook nog volstrekt onhaalbaar. De eisen lagen toen nog een stuk hoger. Time is money, maar deze keer was het wachten goud waard. Het scheelde RSCA vele miljoenen. 

Fredberg heeft een al bij al stabiele kern samengesteld. Anderlecht heeft een brede en ervaren kern. Hij haalde met Kasper Schmeichel (36), Maxime Dupé (30), Thorgan Hazard (30), Thomas Delaney (32) en Mats Rits (30) vijf dertigers. Hazard, Dupé en Rits hebben nog heel wat jaren voor de boeg. Daarnaast haalde hij ook spelers van 25-29. Kasper Dolberg (25) en Ludwig Augustinsson (29) behoren tot die categorie. Jongens die ervaring hebben, maar nog vele jaren op de teller hebben staan. Dolberg kan zelfs nog een mooie som opleveren als hij zich toont. 

De Deense sportieve baas haalde ook spelers in huis die op termijn nog geld kunnen opleveren. Louis Patris (22), Luis Vazquez (22), Alexis Flips (23), Justin Lonwijk (23), Robbie Ure (19) en Tudor Mendel (18) brengen in een ideale wereld op termijn nog een mooie som in de kassa. Fredberg heeft dus voor een uitgebalanceerde kern gezorgd. Fredberg huurde bovendien slechts 3 spelers, waarvan twee (Delaney en Lonwijk) met aankoopoptie. Augustinsson heeft komend jaar nog één jaar contract bij Sevilla.

Enkel achteraan zien we toch iets te weinig weelde. Er mag niets gebeuren met Jan Vertonghen of Zeno Debast. Enkel Killian Sardella kan daar depanneren. Bij de Futures zien we niet echt jongens die klaar zijn voor het eerste elftal. Het zou dan al schuiven worden met Augustinsson of N’Diaye. Dat is toch een heikel punt.

Minpunt: Neerpede

Een ander minpunt aan deze mercato is de uittocht van de Neerpede-boys. Lucas Stassin, Noah Sadiki en Ethan Butera trokken de deur achter zich dicht, nadat in januari Julien Duranville en Anouar Ait El Hadj al vertrokken. RSCA is niet meer bereid om grote lonen te betalen aan spelers die nog alles moeten bewijzen. Dat is toch een risico, want in de war on talent dreig je zo veel talent te verliezen. Dat Marco Kana bijtekende en enkel werd uitgeleend, was in dat opzicht een lichtpunt. Al zal Fredberg ook alles uit de kast moeten halen om Mario Stroeykens aan boord te houden. Hij heeft een aflopend contract. 

De kern die Fredberg samenstelde zorgt ook voor meer druk voor Brian Riemer. Dit is een selectie die moet meestrijden voor de top vier en eventueel zelfs hoger. Daar bestaat geen discussie over. Met onderstaand elftal kan er ook dominant gevoetbald worden. Fredberg deed zijn werk, het is nu aan Riemer.

De grote titelkandidaat zien we nog niet in RSCA, wel een outsider. Maar de top vier is een absolute must. Anderlecht heeft een selectie waar jong talent, veel ervaring, technisch vaardige spelers, loopvermogen en duelkracht aanwezig is. In dat opzicht lijken ze gewapend voor de Jupiler Pro League.

Mogelijk elftal: Dupé/Schmeichel, Sardella, Debast, Vertonghen, Augustinsson, Delaney, Rits, Leoni, Hazard, Dolberg, Flips

Met spelers als Vazquez, Amuzu, Stroeykens, N’Diaye, Lonwijk, Arnstad, Dreyer en Verschaeren (na Nieuwjaar) is er ook een goede bank voorhanden.

CR

Is RSCA volgens jou een titelkandidaat?

Meest recent

Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

7
7
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

12
12
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

16
16
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

117
117
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

103
103
Sneijder wijst WK-favorieten aan: verrassende namen

Vrijdag is er de loting voor het WK van 2026. Dan weten de Rode Duivels wie ze volgende zomer in de ...

78
78
KDB-onthulling doet wenkbrauwen fronsen

Kevin De Bruyne stapte afgelopen zomer transfervrij over van Manchester City naar Napoli. Dat de ...

83
83
Hasi in luxe-positie: verrassende keuzes lonken

RSC Anderlecht zal het tegen KRC Genk zonder zijn absolute smaakmaker in de defensie moeten doen, ...

93
93
Standard-speler door het stof na gemene sneer aan Dender

Standard kreeg dinsdagavond een mokerslag te verwerken, want het zag zijn bekeravontuur al in de ...

76
76
'Antwerp moet snel zijn: Hatenboer is grof wild'

Antwerp beleeft een dramatisch seizoen, maar de laatste dagen is er weer reden tot optimisme op de ...

222
222
'Club maakt zich op voor transferklapper van 40 miljoen'

Club Brugge lijkt alweer een drukke mercato tegemoet te gaan. De tegenvallende resultaten van de ...

294
294
Belgisch toptalent krijgt geweldig nieuws na hartstilstand

Vorige lente kwam er schokkend nieuws over een zeer groot Belgisch talent. In mei werd de toen ...

45
45
'Topcoach zet zijn zinnen op Karetsas'

KRC Genk wist zich vorig weekend eindelijk weer in de top zes te knokken en wil nu op dat elan ...

171
171
Hasi onthult: enorm defensief probleem dreigt bij Anderlecht

Anderlecht is de laatste weken uitstekend op dreef. Het won intussen al vijf officiële ...

162
162
Wout van Aert slaat Club-fans met complete verstomming

Wout van Aert is één van de sympatiekste sporthelden die ons land rijk is. Toch zorgde ...

190
190
Vanhaezebrouck streng: "Daarom slaagde hij niet bij Club"

De Belgische topclubs presteren dit seizoen alweer wisselvallig. Union en Anderlecht presteren min ...

170
170
TD Marseille onthult plan met Vermeeren en Duivelse klepper

Arthur Vermeeren maakte vorige zomer nog maar eens een transfer. Na zes maanden Atletico Madrid en ...

89
89
'Martens moet vrezen voor toekomst bij AZ'

Alsmaar meer trainers lijken hun weg te vinden naar de buitenlandse competities. In de Nederlandse ...

53
53
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp shopt bij Anderlecht, toptarget Club bekend'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

221
221
Pro League in alle staten: masterplan DAZN lekt uit

De soap tussen DAZN en de Pro League gaat onverminderd verder. Voorlopig blijft het Belgisch voetbal ...

860
860
Pech voor Hasi: steunpilaar Anderlecht out tot winterstop

Na een fraaie 12 op12 in de competitie, met daarin zeges tegen aartsrivalen Club Brugge en Union, ...

116
116
Vannieuwkerke sneert: "Hopelijk horen we hem niet meer”

Karl Vannieuwkerke staat al een eeuwigheid bekend als één van de meest betrouwbare en ...

95
95
NOS dropt onverwachte bom boven Nederlands voetbal

De Nederlandse voetbalwereld kreeg de afgelopen dagen een schokgolf te verwerken. De NOS kondigde ...

102
102
AC Milan aast op smaakmaker Club Brugge: "Of dit klopt?"

Spelers van Club Brugge worden elke mercato aan tal van clubs gelinkt. AC Milan is een ploeg die de ...

318
318
STVV ruikt bloed: is Antwerp volgende slachtoffer?

STVV neemt het in de Croky Cup op tegen Royal Antwerp FC. Voor de Great Old is er héél ...

200
200

Meer sportnieuws