De Rode Duivels bereiden zich voor op een tweeluik in de kwalificaties voor het EK 2024 in Duitsland. Tegenstanders zijn Azerbeidzjan en Estland, nu niet meteen de grootste voetballanden. Domenico Tedesco stoomt zijn mannen desalniettemin serieus voor voor de duels.
De Duitser leidde dinsdag de training in goede banen in het nationale oefencentrum in Tubeke. Het Nieuwsblad zag dat vier spelers verstek lieten gaan op het oefenveld. Yannick Carrasco was maandag in Saoed-Arabië om zijn handtekening te zetten bij zijn nieuwe club, Al-Shabab, en was daardoor nog niet van de partij.
Daarnaast ontbraken ook Zeno Debast, Arthur Theate en Jan Vertonghen op het appel. Dat drietal trainde indoor om te herstellen van het voorbije weekend. Voor het overige kon Tedesco rekenen op 19 spelers in totaal, waarvan vier doelmannen. Ook Romelu Lukaku tekende present, na een woelige transferzomer.
LEES OOK: Hugo Cuypers en Lionel Messi stelen de show in MLS
LeidersplaatsDe Duivels laten tegen Azerbeidzjan en Estland het best geen punten liggen in de strijd om de leidersplaats in de EK-kwalificatiegroep. Die wordt momenteel aangevoerd door Oostenrijk met 10 punten. De Duivels volgen op drie eenheden, maar hebben wel één wedstrijd minder gespeeld. Oostenrijk komt deze speeldag niet in actie. De volgende speeldag neemt het het op tegen Zweden, de nummer drie in de stand.
Onana als leider, Siquet als nieuwkomer
Amadou Onana en Hugo Siquet stonden dinsdag de verzamelde pers te woord. Terwijl Onana intussen een leider is bij de Duivels, is het voor Siquet zijn eerste selectie. Toch toont de jongeling van Cercle Brugge zich meteen ambitieus. Afwachten of Tedesco hem meteen minuten geeft tegen Azerbeidzjan en/of Estland.
Lorenz Lomme