Tienkoppig RC Genk pakt in minuut 97 verdiend punt tegen Anderlecht

388 stemmen
Tienkoppig RC Genk pakt in minuut 97 verdiend punt tegen Anderlecht

Om 18u30 nam KRC Genk het in eigen huis op tegen RSC Anderlecht. Het was een zeer intense pot voetbal in de Cegeka Arena. Anderlecht speelde geen goede partij, nadat het 80 minuten met een man meer speelde. Tolu Arokodare, net hij, scoorde in de 97ste minuut de verdiende 1-1.

LEES OOK: Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

Snelle rode kaart voor Genk

De wedstrijd begon met heel veel duels en na een klein opstootje kregen Vertonghen en Bonsu Baah beiden geel. De ref had dat ook anders kunnen oplossen. Geel was wat overdreven, maar dat had wel grote gevolgen voor de speler van Genk. Hij ging even later te stevig door en kreeg een tweede gele kaart en dus rood. Genk minstens 75 minuten met tien spelers.

De partij leek even te ontaarden, maar Genk bleef met tien baas. De twee doelmannen bleven wel zo goed als werkloos. Dupé moest een keer tussen komen op een knal van Bonsu Baah, maar dat leverde geen problemen op in het begin. Nadien wist Vandevoordt een kopbal van Dolberg onschadelijk te maken. RSCA moest wel gaan opletten voor een rood karton, want na 32 minuten hadden Vertonghen, Delaney en Debast een gele kaart achter hun naam staan.

Schitterende goal van Amuzu

Genk bleef veel energie in de strijd leggen. Konden ze dat nu hun match van 145 minuten afgelopen donderdag en de man minder blijven volhouden? De laatste 10 minuten van de eerste helft waren voor de bezoekers. Delaney kopt een goede kans naast. Paintsil was een gesel voor RSCA en de gevaarlijkste man bij Genk. Hij knalde vanaf afstand op de paal. Genk mocht tevreden zijn over zijn eerste helft.

Anderlecht begon beter aan de tweede helft met enkele dreigende momenten, maar ook gele kaarten voor Rits en Flips. N'Diaye kwam Augustinsson vervangen. Genk was met 10 eigenlijk de betere ploeg en Heynen kopte een grote kans over. Riemer greep verder in en bracht Amuzu en Vazquez voor Flips en Dolberg. Een gouden wissel, want even later ging Amuzu op wandel en hij schoot de bal héérlijk voorbij Vandevoordt: 0-1 en dat was zeer gevleid.

Genk kreeg zo een tik en RSCA kwam nadien nog twee keer dicht bij de 0-2 via Vazquez. Vandevoordt hield Genk in de match. De partij bleef heel viriel en er vielen nog de nodige gele kaarten. De partij leek op 0-1 te eindigen, maar in minuut 97 scoorde Arokodare alsnog de 1-1.

Scoreverloop:

0-1 (71') Francis Amuzu
1-1 (97') Tolu Arokodare

Logisch gelijkspel?

Meest recent

Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

33
33
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

14
14
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

370
370
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

28
28
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

50
50
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

70
70
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

300
300
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

61
61
Zware Coucke-protesten: fanclubs Anderlecht reageren

Het is voor Anderlecht alweer een zeer woelig seizoen geweest. Dat eindigde opnieuw zonder prijs, ...

363
363
Genk kan opnieuw jackpot treffen met eigen talenten

Voor Genk werd het een tegenvallend seizoen dat uiteindelijk eindigde zonder Europees ticket, maar ...

178
178
'Traditieclub zet alles op alles voor Meunier'

Thomas Meunier is maandag met de Rode Duivels op het vliegtuig richting de Verenigde Staten gestapt. ...

85
85
Garcia spreekt duidelijke WK-ambitie uit voor afreis

De Rode Duivels zitten nu helemaal in WK-modus. Maandagnamiddag zijn ze in Zaventem immers op het ...

180
180
'Club Brugge vindt nieuwe prijsschutter in Roemenië'

Club Brugge roerde zich vooralsnog nog niet op de transfermarkt, maar het lijkt voor een bijzonder ...

500
500
Alderweireld voorspelt: nog extra troef voor Rode Duivels

De Rode Duivels stappen maandagnamiddag op het vliegtuig naar de Verenigde Staten, waar ze op 15 ...

144
144
Lierse pakt uit met Belgische ex-speler van Bayern

Lierse beleefde een grijs seizoen en is nu al druk in de weer om straks beter te doen. Daarvoor ...

72
72
'Club moet alsnog vrezen voor vertrek goudhaantje'

Het is een woelig seizoen geweest voor Club NXT. Het eindigde pas als voorlaatste in de Challenger ...

220
220
'Standard heeft beet, maar verliest ook toptalent'

Het wordt uitkijken naar hoe Standard het volgend seizoen zal doen. De Rouches kwamen dit seizoen al ...

176
176
TRANSFERUURTJE: 'Trainersbommetjes bij Anderlecht én Feyenoord'

 De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

478
478
Rode Duivels stuiten meteen op eerste WK-struikelblok

De Rode Duivels hebben een uitstekende voorbereiding achter de rug. In Kroatië werd met 0-2 ...

231
231
Union SG zit niet stil: nieuwe toptransfer voorgesteld

Union SG gaat meteen hard op de zomermercato. Vooral in de verdediging mag er extra kwaliteit bij na ...

102
102
Details Eriksen komen naar buiten: “Hij vroeg dat zelf”

De voetbalwereld hield zijn adem weer even in tijdens de oefeninterland Denemarken – ...

86
86
Oranje op WK: tussen hoop en vrees bij Van der Vaart & co

Nederland trekt met ambitie naar het WK, maar er zijn toch ook veel twijfels. Oranje heeft niet meer ...

97
97
'Topclub wil uitpakken met komst De Ketelaere'

Gaat Charles De Ketelaere komend seizoen van club veranderen? Het zou zomaar kunnen. De speler van ...

270
270
Advocaat haalt wéér zeer stevig uit naar Rigaux

Dévy Rigaux wordt stevig aangepakt in Nederland. Het ontslag van Robin van Persie bij ...

271
271
'Anderlecht heeft eerste wintertransfer nu al beet'

RSC Anderlecht gaat zich de komende weken en maanden flink roeren op de transfermarkt. De ...

362
362

Meer sportnieuws