KRC Genk slaat home run voor nieuwe aanvalsleider

door
KRC Genk slaat home run voor nieuwe aanvalsleider

Er heerste een enorme opluchting toen Vincent Kompany op deadline day van de zomermercato er uiteindelijk in slaagde om Mike Trésor ervan te overtuigen om de transfer naar Burnley FC te maken.

Met de verkoop van Trésor zullen de clubfinanciën weer in evenwicht komen, en dit geeft Dimitri de Condé cruciale extra financiële middelen om eindelijk die langverwachte nieuwe centrumspits aan te trekken.

Trésor verkopen om verlies te dekken

KRC Genk had deze zomer als doel om de huidige selectie zo veel mogelijk intact te houden, maar de club wilde ook cachen op de verkoop van één bepaalde sterkhouder: Mike Trésor. “De kans dat Trésor vertrekt, is het grootst”, voorspelde Wouter Vrancken al in het voorbije tussenseizoen.

Maar tot in de allerlaatste fase van de zomermercato kwamen er echter geen concrete aanbiedingen binnen voor de getalenteerde Rode Duivel. Fulham FC had officiële interesse getoond en er waren ook gesprekken gevoerd met Nottingham Forest, maar beide pistes liepen uiteindelijk op niets uit.

Dit was teleurstellend voor Trésor, die had gehoopt om deze zomer een mooie buitenlandse transfer te maken, maar ook voor Genk zelf. De club had gewacht op een bod van 25 miljoen euro, was bereid om mee te werken aan een transfer, en haalde met Alieu Fadera reeds een vervanger voor hem binnen.

Bovendien had Genk vorig seizoen een aanzienlijk verlies geleden, en de club hoopte deze tekorten grotendeels te compenseren door het transferbeleid. Ook het mislopen van de Champions League en de Europa League betekende een flinke streep door de financiële rekening van de Limburgers.

Grote opluchting bij Genk

KRC Genk is een club die spelers verkoopt als onderdeel van haar strategie, waardoor uitgaande transfers van levensbelang zijn voor de Limburgers. Om te overleven, competitief te blijven en te kunnen groeien, is Genk als 'verkoopclub' sterk afhankelijk van uitgaande transfers.

En zoals elk jaar verwachtte de club ook in deze zomermercato om een lucratieve uitgaande transfer te realiseren, dit keer met Mike Trésor. Het was dan ook bijzonder welkom nieuws dat Burnley FC in de allerlaatste fase van de zomertransferperiode de onderhandelingen opstartte om Trésor aan te trekken.

Genk en Burnley bereikten snel overeenstemming over de transferprijs, die uiteindelijk niet 25 miljoen, maar wel 20 miljoen euro bedroeg. Op papier zou Trésor voor één seizoen worden gehuurd, met een verplichte aankoopoptie, als een slimme en creatieve boekhoudkundige zet, om te voldoen aan de Financial Fair Play-regels.

In feite betekent dit dat de 20 miljoen euro over een bepaalde periode zal worden verspreid. Trésor reisde vorige week niet mee met KRC Genk naar Turkije voor de terugwedstrijd van de play-offs in de Conference League tegen Adana Demirspor.

In plaats daarvan bleef hij thuis om de afronding van zijn overgang naar Burnley voor te bereiden.

Trésor zorgt voor gespannen sfeer bij Genk

Alle laatste details waren uitgeklaard, en er stond zelfs al een vliegtuig klaar om Mike Trésor over te vliegen naar Engeland, waar hij zijn medische en fysieke tests zou ondergaan.

Genk wreef zich in de handen van opwinding, want met de nakende verkoop van Trésor in het vooruitzicht zouden de financiën weer in evenwicht komen, en zou Dimitri de Condé extra financiële middelen hebben om eindelijk die langverwachte nieuwe centrumspits aan te trekken.

De verrassing was dan ook groot toen Trésor op het laatste moment de deal met Burnley afblies. De sterspeler van Genk begon te twijfelen of een transfer naar Burnley wel de juiste stap in zijn carrière zou zijn, en of hun speelstijl wel bij hem paste.

Het Belang van Limburg stelde vast dat er tijdens de laatste dagen van de zomermercato dan ook een gespannen sfeer heerste bij Genk, voornamelijk door het mogelijke mislukken van de verkoop van Trésor aan Burnley.

Kompany doet het onmogelijke

“Zo illustreerden de gespannen zenuwen rond de overgang van Trésor naar Burnley. Een Belgische topclub moét elk jaar minstens één dikke uitgaande transfer doen om voldoende zuurstof in de fles te houden. Los van het model waarin gewerkt wordt.”

Voorzitter Peter Croonen stelde dat de komst van een nieuwe spits niet voor 100 procent gekoppeld is aan een vertrek van Trésor. “Al wil je financieel de dingen wel in de juiste sequentie doen”, zei Croonen veelbetekenend aan Het Laatste Nieuws.

Er heerste dan ook een enorme opluchting toen Vincent Kompany er alsnog in slaagde om op deadline day van de zomermercato Trésor te overtuigen.

De coach van Burnley staat bekend als een grote fan van de aanvaller en hij voerde een diepgaand gesprek met Trésor, waarbij diens twijfels werden weggenomen en hij uiteindelijk instemde met een transfer naar Burnley.

Het is al langer bekend dat Kompany een grote fan is van Trésor. De Morgen weet dat Kompany vorige zomer al contact opgenomen had met Wouter Vrancken om te informeren naar de mogelijkheid van een transfer.

JOUW MENING TELT:
Trésor is meer waard dan 20 miljoen euro

Meest recent

'Wending bij Anderlecht: publiekslieveling richting uitgang'

RSC Anderlecht toonde zich al behoorlijk actief op de zomermercato en hoopt weldra zijn vierde en ...

22
22
'Anderlecht maakt werk van terugkeer verloren zoon'

Door de toevoeging van Lucas Bigla en Silvio Proto aan de technische staf van Besnik Hasi zit de ...

164
164
'Essevee vangt jackpot: goudhaantje levert nóg meer op'

Zulte Waregem hervatte bijna twee weken geleden als eerste eersteklasser de trainingen. De ...

41
41
'STVV pakt stevig uit met voormalige Beerschot-sensatie'

STVV stevent af op een drukke zomer, want om diverse redenen zijn tal van spelers op weg naar de ...

53
53
'Wilmots op dreef: Standard strikt oude bekende Anderlecht'

Marc Wilmots laat er geen gras over groeien bij Standard, dat na de aanstelling van Mircea Rednic ...

111
111
'Renard druk in de weer: Anderlecht verleidt verdediger'

RSC Anderlecht staat op het punt om al een vierde zomeraanwinst vast te leggen, maar de ...

171
171
'Grote kuis bij Club Brugge: volgende flop richting exit?'

Vooralsnog vond er nog geen uitgaand verkeer plaats, maar dat Club Brugge straks heel wat volk ziet ...

740
740
'Union houdt hart vast: vertrek Sadiki krijgt vorm'

Union SG zag de voorbije seizoen steevast een groot deel sterkhouders vertrekken in de zomermercato. ...

95
95
'Transferstrijd De Cuyper woedt: Club houdt been stijf'

Het heeft er alle schijn van dat Maxim De Cuyper deze zomer vertrekt bij Club Brugge. Verschillende ...

413
413
'Atlético Madrid wil Rode Duivel, Saudi's liggen op de loer'

Een aantal Rode Duivels kan terugblikken op een geslaagd seizoen bij hun respectievelijke clubs. ...

90
90
'Anderlecht blijft doorstomen: vijfde aanwinst onderweg'

RSC Anderlecht toont zich bijzonder actief op de transfermarkt. Met Cedric Hatenboer, Zoumana Keita ...

1221
1221
'Jutgla naar topcompetitie: Club moet meteen dokken'

Een jaartje geleden wist Club Brugge zijn selectie relatief goed intact te houden, deze zomer ...

701
701
'Onderhandelingen lopen: Europese transferknaller Fofana'

De zomerse transfercarrousel begint stilaan op toerental te komen en dus breekt ook voor ...

500
500
Niemand wil Antwerp coachen: échte reden bekend

Antwerp FC zoekt al wekenlang naar een nieuwe hoofdcoach, maar krijgt de ene na de andere afwijzing. ...

1744
1744
'Plottwist in Brugge: Club stuurt Standard wandelen'

Club Brugge en Standard deden de voorbije jaren geregeld zaakjes met elkaar. Dit keer hoopt Marc ...

758
758
'Soap niet afgelopen: nieuwe bom onder JPL-format'

De kogel is eindelijk door de kerk: vanaf het seizoen 2026-2027 gaan de play-offs op de schop en ...

656
656
'Renard haakt af: Anderlecht schrapt twee toptargets'

Olivier Renard laat er geen gras over groeien, want met Nathan-Dylan Saliba staat RSC Anderlecht op ...

522
522
Standard verrast vriend & vijand met oude bekende Wilmots

Nadat het eerder al huurlingen Dennis Eckert Ayense en Ilay Camara langer had vastgelegd maakte ...

216
216
Trainerskerkhof in JPL: volgend slachtoffer bekend

Wanneer de bal binnenkort weer aan het rollen gaat zal er bij tal van ploegen een andere coach op de ...

152
152
Witte rook: OH Leuven kondigt nieuwe hoofdcoach aan

Binnen ruim een maand gaat het nieuwe seizoen alweer van start. Bij heel wat ploegen zal er dan een ...

132
132
Standard maakt (eindelijk) volgende aanwinst bekend

Standard maakte vandaag zijn nieuwe coach bekend, dat werd Mircea Rednic. De club trakteerde zijn ...

192
192
STVV begint aan nieuwe seizoen: "Of we bij de club blijven?"

STVV is vandaag officieel begonnen aan het seizoen 2025-2026. De Truienaars gaan voor een rustig ...

100
100
Competitieformat goedgekeurd, duidelijkheid over Jong Genk

Het is dan toch eindelijk prijs: het competitieformat is vandaag goedgekeurd. Maandag heeft de Hoge ...

576
576
Hoe OHL Oscar Garcia dan toch gelijk moest geven

Oud-Heverlee Leuven ontsloeg afgelopen seizoen Oscar Garcia en nadien nam Chris Coleman nam over. ...

203
203
Waarom Ajax niet meteen zal aankloppen bij Anderlecht

De geruchten omtrent tal van transfers zijn niet meer bij te houden. Er zit héél veel ...

426
426

Meer sportnieuws