AA Gent zet in Cyprus mooie kers op Europese taart

door
AA Gent zet in Cyprus mooie kers op Europese taart

AA Gent zette een Belgisch getinte Europese avond zopas in met een knappe zege in Cyprus. De Buffalo's hadden weinig moeite met een zwak Apoel Nicosia, dat de grote woorden van coach Sa Pinto nooit kon waarmaken. Volgen later vanavond nog drie Belgische ploegen?

Met vier Belgische ploegen nog in de running voor plaatsing richting de Europese groepsfase, was AA Gent de eerste die aan zet was vanavond. De Buffalo's trokken richting Cyprus, waar ze tegen Apoel Nicosia een dubbele voorsprong verdedigden. Het team van Hein Vanhaezebrouck kon nog steeds rekenen op goudhaantjes Cuypers en Orban, die mee de Europese droom in leven moesten houden.

LEES OOK: 'Origi-stunttransfer: 2 clubs in België in de running'

AA Gent op rozen in Cyprus

De openingsfase was er vooral eentje dat de Cyprioten kleurden. Binnen de eerste vijf minuten had Kvilitaia het vizier nog niet op scherp met twee gemiste mogelijkheden, aan de overzijde knalde Orban een eerste Gentse kans naast. AA Gent eiste nadien steeds meer het balbezit op en iets voor het kwartier had thuisdoelman Belec een prima parade in huis op een strak schot van De Sart.

Op het halfuur zetten de Buffalo's zichzelf in een zetel. Na een prima aanval kon Samoise centraal de 0-1 in doel werken, na een lange VAR-fase werd het doelpunt uiteindelijk ook gevalideerd. Apoel Nicosia had nadien amper een reactie in huis en verloor zich al te vaak in frustratie. Halfweg zat AA Gent op rozen in Cyprus.

Vanhaezebrouck ziet zijn team volwassen acteren tegen de Cyprioten.

Tissou-dabra zorgt voor knap slotakkoord

Vlak na de pauze leek Orban voor een dubbele voorsprong te zorgen maar de aanvaller van AA Gent stond een teen buitenspel en het feestje ging niet door. Ook na de pauze bleven de Buffalo's rustig heer en meester tegen Apoel, enkel in de zone van de waarheid was het vaak veel te slordig bij de bezoekers (met een ontgoocheld duo Cuypers-Orban) en daardoor bleven de Cyprioten lange tijd nog enige hoop koesteren.

Met de inbreng van Tissoudali was het AA Gent dat in de slotfase nog het meeste gevaar creëerde en op tien minuten van het einde verloste de invaller ook de bezoekers. Na een prima combinatie werd de Marokkaan centraal voor Belec afgezonderd en met een fraaie baltoets zette hij de 0-2 op het bord. In de slotminuut was er nog een traditionele blunder van Roef maar wel eentje zonder gevolg (1-2). Zo mogen Vanhaebrouck wederom naar de poulefase en moet AA Gent nu vooral hopen dat er niet teveel (uitgaande) transfers meer komen.

Scoreverloop:

0-1 (28') Samoise, 0-2 (79') Tissoudali, 1-2 (90+4') ed Roef

Is dit team van AA Gent rijp om mee te doen voor de titel?

Meest recent

Buitenkansje voor Standard? "Ik zou het niet doen"

Standard vierde Kerstmis als de nummer zes in het klassement en dat was toch een verrassing. De ...

10
10
TRANSFERUURTJE: 'Broos naar Belgische topclub, sensationele comeback Origi'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

42
42
Angulo doet onthulling over Hasi: “Altijd zéér boos”

RSC Anderlecht ziet dit seizoen een nieuwe Nilson Angulo opstaan. De buitenspeler leek onder Brian ...

59
59
Vanaken laat Mbappé achter zich, Mechele derde

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge en ook dit seizoen is hij ...

60
60
'Vossen-rel ontploft na pijnlijke stilte Vandenbroeck'

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De ervaren aanvaller was de ...

156
156
Pech voor Jonge Duivels: "Ik heb België altijd afgewezen"

De Rode Duivels hebben de voorbije jaren een stevige verjongingskuur ondergaan en er lijkt nog heel ...

85
85
Drie floptransfers bij Union? Hubert geeft uitleg

Union moest de voorbije maanden weer volop aan de bak om verschillende sterkhouders te vertrekken. ...

57
57
'Onverwachte toptransfer voor Mike Trésor'

In de laatste weken kwam Mike Trésor plots weer een beetje aan de oppervlakte bij Burnley. ...

124
124
Van Damme spreekt open en bloot: 'Wereld viel op zijn kop'

Er was een tijd dat Joachim Van Damme moeiteloos meedraaide op het hoogste niveau. KV Mechelen, ...

101
101
'Club bibbert: nieuwe ontwikkeling rond sterkhouder'

Club Brugge hoopt vrijdag in Genk om 2025 toch af te kunnen sluiten met een positieve noot, na ...

380
380
'Strijd om Karetsas: deze 4 clubs aan de leiding'

2026 zal ongetwijfeld ook het jaar worden waarin Konstantinos Karetsas een toptransfer zal maken. ...

489
489
Smaakmaker alsnog weg bij Zulte Waregem?

Voor Zulte Waregem lag er een mooi geschenk onder de kerstboom. De club wist woensdagavond immers ...

257
257
Karl Vannieuwkerke grijpt naar keel: 'Zwaarste gevecht ooit'

Wie Karl Vannieuwkerke enkel kent als VRT-anker of sportpresentator, ziet maar een deel van het ...

254
254
Smaakmaker Anderlecht: "Interesse van Liverpool?"

Bij RSC Anderlecht moet er in 2026 voor tientallen miljoenen euro's verkocht worden om de rekening ...

296
296
'Origi-stunttransfer: 2 clubs in België in de running'

België snakt naar een Divock Origi-comeback. Alleen: iedereen roept “doen”, tot ...

1192
1192
'Antwerp incasseert stevige transferdomper'

Bij Royal Antwerp FC verkochten ze de afgelopen jaren voor heel wat geld. De Great Old wist onder ...

338
338
Van Jutgla tot Fujita: hoe vergaat het deze ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

185
185
JPL-clubs dromen: deze megadeals liggen voor het grijpen

Bij onderzoeksbureau CIES berekenen ze via bepaalde data de potentiële transferwaardes van de ...

175
175
Hasi zoekt oplossing: krijgt 'floptransfer' toch een kans?

RSC Anderlecht neemt het vrijdag op tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars willen een opnieuw ...

178
178
Van De Cuyper tot Sadiki: hoe vergaat het de ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

150
150
Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

293
293
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

165
165
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

124
124
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

450
450
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

1063
1063

Meer sportnieuws