Royal Antwerp FC beleefde woensdag een historische avond. De Great Old ging met 1-2 winnen op het veld van AEK Athene en plaatste zich voor de groepsfase van de Champions League. Een stevige domper was wel het uitvallen van kapitein Toby Alderweireld.
In de tweede helft moest Alderweireld noodgedwongen van het veld gehaald worden. De aanvoerder, die opnieuw bezig was een sterke partij, ging een zoveelste luchtduel aan. Dit keer kwam hij echter verkeerd neer op zijn schouder.
De clubdokters probeerden hem nog op te lappen, maar al snel werd duidelijk dat Alderweireld niet verder kon. En de schade zou wel eens ernstig kunnen zijn. Zo wist Het Laatste Nieuws dat hij de afloop van de match niet afwachtte, maar naar het lokale ziekenhuis werd overgebracht voor verdere onderzoeken.
LEES OOK: Alderweireld is keihard voor oude club
"Ziet er niet goed uit"Technisch directeur Marc Overmars vreest alvast voor het ergste. "We moeten de boel bij elkaar lappen", wordt de Nederlander geciteerd bij Sporza. "We zullen de komende dagen even moeten bekijken, maar die blessure van Toby ziet er niet zo goed uit."
Een lange afwezigheid van Alderweireld zou een stevige slok op de borrel schelen voor Antwerp. De voormalige Rode Duivel is de defensieve rots in de branding en speelt ook op mentaal vlak een grote rol in de Scheldestad. Antwerp trekt komend weekend naar Union SG, daarna volgt een interlandbreak.
Lorenz Lomme