Flinke meevaller Anderlecht? "Doelpunt was níét geldig"

door
Flinke meevaller Anderlecht?

RSC Anderlecht zit momenteel in de goede flow en legde zondagavond zowaar beslag op de koppositie in de Jupiler Pro League. Op eigen veld pakte de recordkampioen immers de de volle buiten tegen Sporting Charleroi: 2-1. Al hing er wel een geurtje aan het openingsdoelpunt van Théo Leoni.

Paars-Wit had het in de eerste helft behoorlijk lastig om openingen te vinden in de organisatie die coach Felice Mazzu had neergezet bij de Carolo's. Maar na ruim een halfuur spelen konden de Brusselaars dan toch op voorsprong komen. Leoni kon de bal heroveren in de zestien en krulde het leer vervolgens erg fraai binnen aan de verste hoek.

LEES OOK: Raman trekt harde conclusie voor KV Mechelen

Foutieve inworp Raman

Een mooi, en achteraf gezien ook belangrijk, doelpunt van de nieuwe publiekslieveling bij Anderlecht. Maar voor hetzelfde geld was deze treffer niet goedgekeurd. Aan de fase die voorafging aan het doelpunt, hing immers een geurtje. Benito Raman wou de bal namelijk snel terug inwerpen, maar tijdens zijn inworp stond hij met één voet op het veld.

Volgens analist Wesley Sonck was het verdict dan ook duidelijk. "Eigenlijk is dit doelpunt niet geldig", klonk het bij Eleven Sports/DAZN. "Hij staat gewoon in het veld, hij gooit in met één voet tussen de lijnen. Hoe jammer het ook is voor Leoni, dit had niet mogen tellen. Als de regels van de wet worden gevolgd, moet het doelpunt afgekeurd worden."

Geen VAR, regels duidelijk

De VAR besloot uiteindelijk om niet in te grijpen. Al werd de bal vlak voor de trap van Leoni nog beroerd door Charleroi-middenvelder Adem Zorgane, waardoor men mogelijk oordeelde dat een nieuwe fase werd ingezet. Bij Sporza dook men evenwel de IFAB-reglementen in en ook daar is de uitleg duidelijk. "Op het moment van de inworp moet diegene die werpt een deel van elke voet op de zijlijn of op de grond buiten het veld hebben staan", staat er te lezen.

Het doelpunt moest afgekeurd worden ...

Meest recent

Jan Mulder ontploft online: "Het is een oorlogszone!"

Jan Mulder werd onlangs genadeloos aan de kant geschoven bij VTM, een afscheid dat wrang en plots ...

62
62
Oosting verstuurt scherpe waarschuwing bij Antwerp

Royal Antwerp FC tankte vertrouwen in de beker en in de competitie kijkt het komende speeldag KRC ...

149
149
Rode Duivel krijgt mokerslag: definitief streep door WK?

Rudi Garcia moet stilaan beginnen nadenken over zijn selectie voor het WK 2026. Vanavond staat de ...

32
32
Euvrard explodeert: kleedkameronthulling en ferm dreigement

Standard Luik hoopt snel weer de top 6 te bereiken, maar het loopt niet van een leien dakje bij de ...

100
100
DAZN maakt Pro League en CEO Parys compleet af

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder en houdt de gemoederen bezig. De Belgische ...

264
264
Turks gokschandaal barst los: 29 spelers gearresteerd

Er is een grootschalig gokschandaal in Turkije losgebarsten. Vorige maand kwam het nieuws al naar ...

97
97
‘Genk wil uitpakken op wintermercato: toptarget in vizier’

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Anderlecht won na verlengingen en de Limburgers dropen ...

157
157
Van der Heyden legt uit waarom hij Gent boven Anderlecht koos

AA Gent herpakte zich deze week met kwalificatie voor de kwartfinale van de beker, na enkele ...

88
88
'Kop rolt bij Lierse na transferdrama met KV Mechelen'

De voorbije dagen ontspon er zich een opvallende transfersoap. KV Mechelen plukte de veelbelovende ...

142
142
Extra optie voor Rode Duivels: "Dat zei Garcia me al"

Vrijdagavond wordt er in Washington DC geloot voor het WK en dan zullen de Rode Duivels dus ook ...

67
67
Spectaculaire terugkeer Vormer naar Club Brugge?

In de zomer van 2024 zette Ruud Vormer een punt achter een rijkgevulde spelerscarrière. De ...

676
676
Alweer zeer verontrustend nieuws over Roméo Lavia

Hij wordt al jaren gezien als dé toekomst van het middenveld van de Rode Duivels, maar op ...

86
86
'Club Brugge kan verrassende miljoenen vangen'

Club Brugge zal de komende maanden zijn handen vol hebben om een leegloop te voorkomen. Dankzij hun ...

214
214
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

97
97
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club concreet, Anderlecht krijgt nieuwe kans'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

322
322
Hrosovsky briest bij KRC Genk: “Daarom verliezen we”

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Na verlengingen trok RSC Anderlecht aan het langste eind. ...

317
317
Antwerp komt met straf nieuws over Tribune 2

Royal Antwerp FC is al een tijdje bezig om Tribune 2 op poten te zetten. Jarenlang kon de Bosuil ...

238
238
Oorlog competitiehervorming: Vandenbempt roept grote vrees

KAA Gent, Standard Luik en RSC Anderlecht willen dat de hervorming van de Jupiler Pro League ...

237
237
Ommekeer van jewelste bij Anderlecht: “Helemaal anders”

RSC Anderlecht leeft op een roze wolk. In de competitie werd rivaal Union SG verslagen en in de ...

267
267
Nicky Hayen grijpt drastisch in bij Club Brugge

Club Brugge neemt het zaterdag op tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kampt met veel blessureleed een ...

459
459
Storm bij KV Mechelen: spelers halen zwaar uit

KV Mechelen werd in de Croky Cup roemloos uitgeschakeld door Sporting Charleroi. De Carolo’s ...

522
522
Vandenbempt geeft Duivelse 'droom- en horrorloting' prijs

In Washington wordt vanavond geloot voor het WK 2026. Het zal ongetwijfeld een spektakel worden ...

88
88
Bertaccini ontploft: revanche speelt grote rol

Adriano Bertaccini was een beetje de man van de match bij RSC Anderlecht. Dankzij zijn late goal in ...

299
299
KRC Genk droomt van de jackpot: "In januari al?"

KRC Genk heeft heel wat spelers die interesse genieten vanuit het buitenland. Net zoals elke ...

177
177
Held van Club Brugge stopt en wordt trainer

Victor Vazquez heeft zopas het einde van zijn voetbalcarrière aangekondigd. Dat maakte de ...

207
207

Meer sportnieuws