Flinke meevaller Anderlecht? "Doelpunt was níét geldig"

door
Flinke meevaller Anderlecht?

RSC Anderlecht zit momenteel in de goede flow en legde zondagavond zowaar beslag op de koppositie in de Jupiler Pro League. Op eigen veld pakte de recordkampioen immers de de volle buiten tegen Sporting Charleroi: 2-1. Al hing er wel een geurtje aan het openingsdoelpunt van Théo Leoni.

Paars-Wit had het in de eerste helft behoorlijk lastig om openingen te vinden in de organisatie die coach Felice Mazzu had neergezet bij de Carolo's. Maar na ruim een halfuur spelen konden de Brusselaars dan toch op voorsprong komen. Leoni kon de bal heroveren in de zestien en krulde het leer vervolgens erg fraai binnen aan de verste hoek.

LEES OOK: Raman deelt ferme steek uit aan Club Brugge-fans

Foutieve inworp Raman

Een mooi, en achteraf gezien ook belangrijk, doelpunt van de nieuwe publiekslieveling bij Anderlecht. Maar voor hetzelfde geld was deze treffer niet goedgekeurd. Aan de fase die voorafging aan het doelpunt, hing immers een geurtje. Benito Raman wou de bal namelijk snel terug inwerpen, maar tijdens zijn inworp stond hij met één voet op het veld.

Volgens analist Wesley Sonck was het verdict dan ook duidelijk. "Eigenlijk is dit doelpunt niet geldig", klonk het bij Eleven Sports/DAZN. "Hij staat gewoon in het veld, hij gooit in met één voet tussen de lijnen. Hoe jammer het ook is voor Leoni, dit had niet mogen tellen. Als de regels van de wet worden gevolgd, moet het doelpunt afgekeurd worden."

Geen VAR, regels duidelijk

De VAR besloot uiteindelijk om niet in te grijpen. Al werd de bal vlak voor de trap van Leoni nog beroerd door Charleroi-middenvelder Adem Zorgane, waardoor men mogelijk oordeelde dat een nieuwe fase werd ingezet. Bij Sporza dook men evenwel de IFAB-reglementen in en ook daar is de uitleg duidelijk. "Op het moment van de inworp moet diegene die werpt een deel van elke voet op de zijlijn of op de grond buiten het veld hebben staan", staat er te lezen.

Het doelpunt moest afgekeurd worden ...

Meest recent

Verhaeghe spreekt duidelijk over opvolging Mignolet

Het was donderdag toch wel een bommetje bij Club Brugge: Simon Mignolet stopt op het einde van het ...

11
11
'Napoli wil nog een derde Belg binnenhalen'

Napoli kleurt de laatste seizoenen weer behoorlijk Belgisch. Romelu Lukaku streek er in de zomer van ...

15
15
'Standard verrast met beslissing over Euvrard'

Standard mocht dit seizoen nog verrassend lang dromen van de top zes, maar viel uiteindelijk toch ...

48
48
'Club mag deze opvolger voor Mignolet al schrappen'

Bij Club Brugge kwam er donderdagvoormiddag zeer verrassend nieuws. Plots werd er immers een ...

199
199
TRANSFERUURTJE: 'WK-explosie bij Club, reden exit Hazard bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

110
110
DAZN pakt uit met nieuwigheid voor PO's: "Voor de fans!"

DAZN heeft besloten het contract met de Pro League stop te zetten, maar dit seizoen is het Belgische ...

134
134
Verhaeghe en Mignolet geven uitleg over bliksemvertrek

Simon Mignolet stopt na een indrukwekkende carrière aan het einde van het seizoen met ...

295
295
Simon Mignolet dropt bom en verlaat Club Brugge

Club Brugge kondigde plots een persconferentie aan en de supporters wisten niet wat er aan de hand ...

337
337
STVV heeft doel in PO1: "Niet zoals Gent vorig jaar"

Vanaf komend weekend is het 'money time' in de Jupiler Pro League, want dan worden de play-offs ...

27
27
Mannaert over WK-selectie: "Zij zijn al zeker"

De Rode Duivels hebben hun stage in de Verenigde Staten afgerond met een ruime zege tegen het ...

81
81
Genk slaat drie vliegen in één klap met contractopties

KRC Genk moest tijdens de interlandbreak zijn wonden likken, want de Limburgers grepen uiteindelijk ...

220
220
Rode Duivel hint naar straffe transferwending

Er is de laatste jaren een groot spelersverloop geweest bij de Rode Duivels. Domenico Tedesco voerde ...

41
41
Ceulemans velt zijn oordeel over vergelijking met De Cat

De stage in de Verenigde Staten was voor Rudi Garcia de gelegenheid om enkele nieuwe namen aan het ...

85
85
Ward Lemmelijn en Francken: telefoontje slaat in als bom

Sommige carrières nemen onverwachte bochten, maar bij Ward Lemmelijn lijkt het eerder een ...

76
76
Vanaken komt met belangrijk nieuws over blessure

De Rode Duivels moesten het de voorbije week in de Verenigde Staten stellen zonder een aantal vaste ...

216
216
Club, RSCA of Genk: wie heeft de beste jeugdopleiding?

Zelf opgeleide talenten spelen een alsmaar belangrijkere rol bij onze Belgische topclubs. Niet ...

271
271
Stadionsoap Club Brugge: hallucinante details onthuld

Het is nog maar eens D-Day voor Club Brugge in het heikele stadiondossier, een soap die nu al bijna ...

1070
1070
Van Gucht en Vermeire: conflict krijgt vurige wending

Soms zegt één zin meer dan een heel interview. Jacques Vermeire deed recent zo’n ...

56
56
'Anderlecht breekt met Hazard: bizarre reden lekt uit'

Het heeft er alle schijn van weg dat Thorgan Hazard bezig is aan zijn laatste maanden bij RSC ...

646
646
Nagelsmann blundert met Tresoldi: topdeal in lichterlaaie

Julian Nagelsmann heeft Nicolo Tresoldi nog altijd niet definitief naar de Duitse A-ploeg gehaald, ...

383
383
AA Gent all-in: De Mil neemt drastische maatregelen

Na een prangende slotspeeldag verzekerde AA Gent zich voor het tweede jaar op rij van deelname aan ...

159
159
Alarmfase rood voor Pro League: rampscenario wenkt

Na veel vijven en zessen keurde de Pro League eerder deze week een wijziging aan de quota voor ...

156
156
Club Brugge zkt. keeper: 10 opvolgers voor Mignolet

Nog één keer knallen in de play-offs, om dan door de grote poort te vertrekken. Dat ...

943
943
Mannaert hint op verrassende vervanger voor Lukaku

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

704
704
Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

298
298

Meer sportnieuws