Flinke meevaller Anderlecht? "Doelpunt was níét geldig"

door
Flinke meevaller Anderlecht?

RSC Anderlecht zit momenteel in de goede flow en legde zondagavond zowaar beslag op de koppositie in de Jupiler Pro League. Op eigen veld pakte de recordkampioen immers de de volle buiten tegen Sporting Charleroi: 2-1. Al hing er wel een geurtje aan het openingsdoelpunt van Théo Leoni.

Paars-Wit had het in de eerste helft behoorlijk lastig om openingen te vinden in de organisatie die coach Felice Mazzu had neergezet bij de Carolo's. Maar na ruim een halfuur spelen konden de Brusselaars dan toch op voorsprong komen. Leoni kon de bal heroveren in de zestien en krulde het leer vervolgens erg fraai binnen aan de verste hoek.

LEES OOK: Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Foutieve inworp Raman

Een mooi, en achteraf gezien ook belangrijk, doelpunt van de nieuwe publiekslieveling bij Anderlecht. Maar voor hetzelfde geld was deze treffer niet goedgekeurd. Aan de fase die voorafging aan het doelpunt, hing immers een geurtje. Benito Raman wou de bal namelijk snel terug inwerpen, maar tijdens zijn inworp stond hij met één voet op het veld.

Volgens analist Wesley Sonck was het verdict dan ook duidelijk. "Eigenlijk is dit doelpunt niet geldig", klonk het bij Eleven Sports/DAZN. "Hij staat gewoon in het veld, hij gooit in met één voet tussen de lijnen. Hoe jammer het ook is voor Leoni, dit had niet mogen tellen. Als de regels van de wet worden gevolgd, moet het doelpunt afgekeurd worden."

Geen VAR, regels duidelijk

De VAR besloot uiteindelijk om niet in te grijpen. Al werd de bal vlak voor de trap van Leoni nog beroerd door Charleroi-middenvelder Adem Zorgane, waardoor men mogelijk oordeelde dat een nieuwe fase werd ingezet. Bij Sporza dook men evenwel de IFAB-reglementen in en ook daar is de uitleg duidelijk. "Op het moment van de inworp moet diegene die werpt een deel van elke voet op de zijlijn of op de grond buiten het veld hebben staan", staat er te lezen.

Het doelpunt moest afgekeurd worden ...

Meest recent

Anderlecht zit op de blaren: "Ze reageerden niet..."

Bij RSC Anderlecht was het opvallend dat ze in 2026 bij de Futures plots heel wat buitenlandse ...

29
29
Louwagie dropt JPL-bom: moeilijke jaren op komst

Héél veel clubs in België leven ver boven hun stand. Wanbeleid van de bovenste ...

87
87
Ajax zakt door het ijs: Godts en co huiveren na wanprestatie

Bij Ajax lijkt het stilaan weer van kwaad naar erger te gaan. De club uit Amsterdam ging in de ...

15
15
Tessa Wullaert verbluft iedereen met unieke mijlpaal

Ze is al jaren het gezicht van het Belgische vrouwenvoetbal en zaterdagavond zette Tessa Wullaert ...

26
26
Lange verklapt: "Club Brugge polste naar deze wereldtoppers"

Rune Lange speelde verschillende jaren bij Club Brugge. Hij was na zijn carrière ook even ...

169
169
Lierse zet Lisp in lichterlaaie met deugddoende zege

Na een moeizame wedstrijd schijnt de zon weer aan de horizon boven het Lisp. De Pallieters wonnen ...

42
42
Mazzu vloekt stevig: Westerlo klopt op deur van PO1

Gaat Westerlo nog voor een klein voetbalmirakel zorgen? De Kemphanen zijn de laatste weken stevig op ...

45
45
Charleroi broedt op stevige revanche, Dender in acuut gevaar

Dender en Sporting Charleroi staan zo meteen tegenover elkaar in een geladen duel in de Jupiler Pro ...

14
14
Stankovic schenkt klare wijn over transfer naar Inter

Club Brugge gaat in de zomer een resem sterkhouders verliezen, dat staat nu al vast. Blauw-Zwart ...

333
333
Euvrard zwaar onder de indruk van drie spelers Zulte Waregem

Standard neemt het morgenavond aan de Gaverbeek op tege Zulte Waregem. De Rouches hebben maar ...

116
116
Taravel verklaart deze grote metamorfose bij Anderlecht

Kan RSC Anderlecht nog eens punten rapen in Brugge? De match tegen Club Brugge is cruciaal om te ...

147
147
Leko waarschuwt Anderlecht: Paars-Wit 'vreest'

Club Brugge neemt het morgen in eigen huis op tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit wist er voor het ...

293
293
KRC Genk hoopt mee: "Ik wil mee naar het WK"

Bij KRC Genk draaien ze een zeer wisselvallig seizoen. Nicky Hayen kreeg dat er ook nog niet ...

63
63
Arsenal door in FA Cup: grote zorgen om Trossard

Arsenal speelde om 13u15 zijn partij in de FA Cup tegen Mansfield Town. De Gunners hadden het knap ...

24
24
Van der Elst ‘tipt’ JPL-topclubs: "Klaar voor volgende stap"

Bij KVC Westerlo hopen ze elke mercato een uitgaande miljoenentransfer af te ronden. In januari ...

50
50
Boskamp opent frontale aanval op Donald Trump

Voormalig publiekslieveling Johan Boskamp is de laatste maanden minder op televisie te zien. De ...

94
94
Kljestan verrast: "Anderlecht had hem moeten houden"

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een cruciale fase. Als ze nog echt willen meedoen voor de top drie, ...

172
172
Hoe KRC Genk dankzij Union SG zijn lesje heeft geleerd

KRC Genk staat voor een zeer moeilijke verplaatsing naar Union SG. De Limburgers lopen daar een oude ...

93
93
'Jackpot KRC Genk in zicht: extra WK-ganger in de maak'

KRC Genk lijkt komende zomer opnieuw te gaan cashen op verschillende spelers. Eén van de ...

124
124
Gentse natrap op Leko: "Dan hoor je hier misschien niet thuis"

Mathematisch is nog steeds heel wat mogelijk, maar AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' ...

224
224
Anderlecht lacht tanden bloot: "Híj́ is de beste speler in JPL"

Een kleine maand geleden lag RSC Anderlecht nog tegen de touwen en was de crisis bij de ...

241
241
"Dan maakt niemand kans" - zware titelclaim bij Club Brugge

Het einde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League is in zicht, de titelstrijd in de ...

238
238
Marc Coucke bakt het bruin: 'Helse uitdaging wacht'

Ondernemer, voetbalbaas en showman: Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de aandacht moet ...

67
67
TRANSFERUURTJE: 'Kassa rinkelt in Gent, zware dreun Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

260
260
Antwerp-lichtpuntje blijft strijdvaardig na teleurstelling

Play-Off 1 lijkt wel heel erg ver voor Royal Antwerp FC na het gelijkspel tegen La Louvière. ...

72
72

Meer sportnieuws