12 op 12! Anderlecht pakt koppositie na knappe zegereeks

door
12 op 12! Anderlecht pakt koppositie na knappe zegereeks

RSC Anderlecht heeft zondagavond beslag gelegd op de voorlopige koppositie in de Jupiler Pro League. De recordkampioen wist de drie punten immers thuis te houden tegen het Charleroi van ex-coach Mazzu. Goals van jeugdproducten Sardella en Amuzu bleken voldoende voor de overwinning.

De aanvangsfase van de partij in het Lotto Park werd vooral gekenmerkt door heel wat strijd en pittige duels. Bij een aantal fases kwamen beide ploegen zelfs goed weg. Charleroi-doelman Koffi ging bijvoorbeeld met een gestrekt been door op Dolberg, terwijl Anderlecht-middenvelder Diawara zijn studs op de borst van een tegenstanders plantte. In beide fases bleven de kaarten verrassend genoeg op zak.

LEES OOK: Ultieme revanche KV Mechelen: vroeg doelpunt nekt Charleroi

Leoni breekt de ban

Gelukkig werd er ook gewoon gevoetbald en het was de thuisploeg die nog voor rust op voorsprong wist te komen. Raman leek de bal weliswaar fout in te gooien, dat weerhield nieuwe publiekslieveling Leoni er niet van om de openingstreffer op fraaie wijze binnen te krullen. Niet veel later kreeg Raman dan weer de kans op de 0-2, in de afwerking liep het echter opnieuw mis voor de hardwerkende aanvaller.

Bij de start van de tweede helft liet RSCA opnieuw enkele mogelijkheden liggen via onder meer Rits en de ingevallen Amuzu. Die missers dreigden de Brusselaars zuur op te breken. Charleroi kwam immers steeds beter in de match en wist uiteindelijk ook de verdiende gelijkmaker af te dwingen. Zorgane kopte een vrije trap netjes terug en Andreou kon van dichtbij binnen tikken.

Amuzu met het hoofd

Een flinke tik voor Paars-Wit, de reactie volgde echter meteen. Na een uitstekende voorzet van Sardella, had Amuzu zijn hoofd maar tegen de bal te zetten om de 2-1 binnen te werken. Die treffer bleek meteen goed voor de volle buit, Vazquez liet zelfs nog een enorme kans op de 3-1 liggen. En zo is het Anderlecht dat met 12 op 15 beslag legt op een voorlopige leidersplaats. Charleroi moet met een 3 op 15 spreken van een mislukte competitiestart.

Dit Anderlecht is een titelkandidaat ...

Meest recent

Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

14
14
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

20
20
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

41
41
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

37
37
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

60
60
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

187
187
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

151
151
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

262
262
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

52
52
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

344
344
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

91
91
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

144
144
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

132
132
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

77
77
Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

112
112
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

284
284
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

903
903
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

381
381
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

290
290
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

784
784
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

216
216
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

714
714
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

487
487
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

151
151
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

1046
1046

Meer sportnieuws