12 op 12! Anderlecht pakt koppositie na knappe zegereeks

door
12 op 12! Anderlecht pakt koppositie na knappe zegereeks

RSC Anderlecht heeft zondagavond beslag gelegd op de voorlopige koppositie in de Jupiler Pro League. De recordkampioen wist de drie punten immers thuis te houden tegen het Charleroi van ex-coach Mazzu. Goals van jeugdproducten Sardella en Amuzu bleken voldoende voor de overwinning.

De aanvangsfase van de partij in het Lotto Park werd vooral gekenmerkt door heel wat strijd en pittige duels. Bij een aantal fases kwamen beide ploegen zelfs goed weg. Charleroi-doelman Koffi ging bijvoorbeeld met een gestrekt been door op Dolberg, terwijl Anderlecht-middenvelder Diawara zijn studs op de borst van een tegenstanders plantte. In beide fases bleven de kaarten verrassend genoeg op zak.

LEES OOK: Nieuwe coach Club Brugge bekend? De Mil krijgt voorwaarde te horen

Leoni breekt de ban

Gelukkig werd er ook gewoon gevoetbald en het was de thuisploeg die nog voor rust op voorsprong wist te komen. Raman leek de bal weliswaar fout in te gooien, dat weerhield nieuwe publiekslieveling Leoni er niet van om de openingstreffer op fraaie wijze binnen te krullen. Niet veel later kreeg Raman dan weer de kans op de 0-2, in de afwerking liep het echter opnieuw mis voor de hardwerkende aanvaller.

Bij de start van de tweede helft liet RSCA opnieuw enkele mogelijkheden liggen via onder meer Rits en de ingevallen Amuzu. Die missers dreigden de Brusselaars zuur op te breken. Charleroi kwam immers steeds beter in de match en wist uiteindelijk ook de verdiende gelijkmaker af te dwingen. Zorgane kopte een vrije trap netjes terug en Andreou kon van dichtbij binnen tikken.

Amuzu met het hoofd

Een flinke tik voor Paars-Wit, de reactie volgde echter meteen. Na een uitstekende voorzet van Sardella, had Amuzu zijn hoofd maar tegen de bal te zetten om de 2-1 binnen te werken. Die treffer bleek meteen goed voor de volle buit, Vazquez liet zelfs nog een enorme kans op de 3-1 liggen. En zo is het Anderlecht dat met 12 op 15 beslag legt op een voorlopige leidersplaats. Charleroi moet met een 3 op 15 spreken van een mislukte competitiestart.

Dit Anderlecht is een titelkandidaat ...

Meest recent

'Manchester ontploft: onverwachte keeperbom rond Lammens'

Bij Manchester United lijkt eindelijk alles goed te zitten met Senne Lammens in doel: clean sheets, ...

89
89
De 11 namen: Hubert hakt opvallende knopen door bij Union

Terwijl de heisa rond DAZN de nationale krantenkoppen domineert zouden we haast vergeten dat er ook ...

3
3
Storm rond Brusselmans: BV gaat los na knetterende rel

Herman Brusselmans staat opnieuw in de schijnwerpers. In zijn recente column nam de ...

65
65
DAZN voert druk op: Belgisch voetbal van de buis?

Na een ellenlange soap is de kogel door kerk. DAZN liet dinsdag weten het contract met de Pro League ...

82
82
Koude oorlog met DAZN: Pro League onderneemt actie

Halfweg de reguliere competitie is de bom gebarsten. Na een maandenlange impasse liet DAZN zopas ...

327
327
Wout van Aert zorgt voor grote shock: Fan van deze club

Wout van Aert mocht dan wel zijn eerste aflevering van De Slimste Mens ter Wereld niet overleven, ...

174
174
Hayen duidelijk over beschikbaarheid Tzolis én Mignolet

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Sporting CP. Blauw-Zwart maakte de selectie ...

138
138
'Bom bij Real: Courtois in de clinch met ploegmakkers'

Het is hommeles bij Real Madrid. Ondanks behoorlijke resultaten van Xabi Alonso bij De Koninklijke ...

165
165
Consternatie alom: Telenet en Proximus reageren op DAZN

DAZN lijkt niet van plan de oorlog met de Pro League te stoppen. De rechtenhouder van het Belgische ...

1266
1266
Einde van Gheysens? Antwerp-supporters schieten in actie

Royal Antwerp FC zit in de gevarenzone. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk in eigen huis onderuit ...

210
210
Club houdt hart vast: Forbs reageert op bliksemvertrek

Carlos Forbs is dit seizoen één van de aangename verrassingen bij Club Brugge. De ...

350
350
DAZN stampt tegen schenen: fans massaal in opstand

De situatie tussen DAZN, de Pro League en de telecomproviders is volledig geëscaleerd. De ...

910
910
Club Brugge meldt grote verrassing voor Sporting

Club Brugge kijkt namens de Champions League recht in de ogen van Sporting CP. Blauw-Zwart maakte de ...

191
191
Explosieve onrust bij Antwerp: iets veel groters mis

Royal Antwerp FC zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old greep na de ...

292
292
DAZN-oorlog catastrofaal: dit zijn de enorme gevolgen

De DAZN-oorlog tussen de Pro League en de Belgische telecomproviders is compleet ontploft. De ...

669
669
El Ouahdi troeft Union af, ook El Hadj krijgt prijs

Zakaria El Ouahdi van KRC Genk en Ait El Hadj van Union SG zijn in de prijzen gevallen. Tijdens ...

42
42
Via Union naar Galatasaray met Hagi: "Droom die uitkwam"

Union SG staat voor een zware verplaatsing in de Champions League. Ze nemen het vanavond in ...

32
32
Drama Belgisch voetbal: DAZN verbreekt per direct contract

De oorlog tussen DAZN en de Pro League heeft een hoogtepunt bereikt. Het Laatste Nieuws laat weten ...

572
572
TRANSFERUURTJE: ‘Leegloop Club Brugge, goudmijn Anderlecht’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

235
235
VRT dropt groot nieuws: Enorm mysterie rond Tom Waes

Tom Waes heeft niet het meest fijne jaar achter de rug. In november 2024 knalde Waes met zijn ...

102
102
Union SG baalt: in hetzelfde schuitje als Club Brugge

Union SG bekampt in de Champions League Galatasaray. De Turkse landskampioen is al vijftien maanden ...

106
106
Volgend JPL-ontslag al op komst? “Beledigend niveau”

Royal Antwerp FC nam afscheid van Stef Wils na de pijnlijke nederlaag tegen Dender. Op de Bosuil ...

277
277
Real in zak en as na nieuwe ferme tegenslag Courtois

Thibaut Courtois moest afgelopen interlandperiode al verstek geven bij de Rode Duivels en de doelman ...

132
132
Siquet briest bij Club Brugge: Anderlecht of buitenland?

Hugo Siquet werd met veel bombarie binnengehaald bij Club Brugge en de Rode Duivel had ook een grote ...

1004
1004
‘Standard grijpt in na deceptie: winterse toptransfers’

Standard Luik is met grote ambities aan het seizoen gestart, maar de Rouches staan voorlopig in de ...

275
275

Meer sportnieuws