12 op 12! Anderlecht pakt koppositie na knappe zegereeks

door
12 op 12! Anderlecht pakt koppositie na knappe zegereeks

RSC Anderlecht heeft zondagavond beslag gelegd op de voorlopige koppositie in de Jupiler Pro League. De recordkampioen wist de drie punten immers thuis te houden tegen het Charleroi van ex-coach Mazzu. Goals van jeugdproducten Sardella en Amuzu bleken voldoende voor de overwinning.

De aanvangsfase van de partij in het Lotto Park werd vooral gekenmerkt door heel wat strijd en pittige duels. Bij een aantal fases kwamen beide ploegen zelfs goed weg. Charleroi-doelman Koffi ging bijvoorbeeld met een gestrekt been door op Dolberg, terwijl Anderlecht-middenvelder Diawara zijn studs op de borst van een tegenstanders plantte. In beide fases bleven de kaarten verrassend genoeg op zak.

LEES OOK: 'Club Brugge in actie: JPL-duel om nieuwe middenvelder'

Leoni breekt de ban

Gelukkig werd er ook gewoon gevoetbald en het was de thuisploeg die nog voor rust op voorsprong wist te komen. Raman leek de bal weliswaar fout in te gooien, dat weerhield nieuwe publiekslieveling Leoni er niet van om de openingstreffer op fraaie wijze binnen te krullen. Niet veel later kreeg Raman dan weer de kans op de 0-2, in de afwerking liep het echter opnieuw mis voor de hardwerkende aanvaller.

Bij de start van de tweede helft liet RSCA opnieuw enkele mogelijkheden liggen via onder meer Rits en de ingevallen Amuzu. Die missers dreigden de Brusselaars zuur op te breken. Charleroi kwam immers steeds beter in de match en wist uiteindelijk ook de verdiende gelijkmaker af te dwingen. Zorgane kopte een vrije trap netjes terug en Andreou kon van dichtbij binnen tikken.

Amuzu met het hoofd

Een flinke tik voor Paars-Wit, de reactie volgde echter meteen. Na een uitstekende voorzet van Sardella, had Amuzu zijn hoofd maar tegen de bal te zetten om de 2-1 binnen te werken. Die treffer bleek meteen goed voor de volle buit, Vazquez liet zelfs nog een enorme kans op de 3-1 liggen. En zo is het Anderlecht dat met 12 op 15 beslag legt op een voorlopige leidersplaats. Charleroi moet met een 3 op 15 spreken van een mislukte competitiestart.

Dit Anderlecht is een titelkandidaat ...

Meest recent

'Club casht stevig: bod van 30 miljoen op komst'

Club Brugge mag weer volop dromen van de titel nadat het woensdag zijn achterstand op Union wist ...

37
37
Anderlecht afgemaakt: "Met die jongens geen derde plaats"

Bij Anderlecht was het vertrouwen gegroeid na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen, maar ...

71
71
Licentieverdict: ramp voor Sporting Hasselt en RWDM

De voorbije weken waren de Belgische profclubs druk in de weer met hun licentiedossiers. In eerste ...

88
88
Transferdilemma Standard: "Sportief geen discussie, maar..."

Bij Standard knokken ze nog volop mee voor de eindwinst in de Europe Play-Off, maar tegelijk worden ...

29
29
Union pakt uit met opmerkelijke nieuwe deal

Union scheert dit seizoen opnieuw hoge toppen. Het werkte een knappe debuutcampagne af in de ...

30
30
AA Gent slikt dubbele blessuredomper

AA Gent kon ook woensdag niet zijn eerste overwinning van de play-offs pakken. Het slaagde er wel in ...

45
45
TRANSFERUURTJE: 'Goto-bom bij Anderlecht, Brugs toptalent grof wild'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

132
132
STVV springt in de bres voor Goto: zout in Anderlecht-wonde

Keisuke Goto is dit seizoen volledig ontploft bij STVV. Bij de revelatie scoort de Japanner het ene ...

147
147
‘Kompany hakt transferknopen door: Bayern verrast’

Vincent Kompany is dit seizoen grote ogen aan het gooien bij Bayern München. De treble ligt nog ...

66
66
Augustinsson briest na STVV en slaat op tafel bij Anderlecht

RSC Anderlecht slikte een pijnlijk nederlaag op het veld van STVV. De derde plaats is weer heel ver ...

323
323
‘Details vertrek Hazard onthuld: mokerslag Anderlecht’

Thorgan Hazard zal RSC Anderlecht na dit seizoen verlaten, dat werd eerder al bekendgemaakt door ...

274
274
‘Sensationele comeback Karim Benzema in de maak’

Karim Benzema is één van de dodelijkste spitsen van de afgelopen jaren. De Fransman ...

75
75
‘Anderlecht verbaast met standpunt over misnoegde Goto’

Keisuke Goto is dit seizoen de grote man bij revelatie Sint-Truiden VV. Dat zette de Japanner nog ...

552
552
Carrasco gaat helemaal door het lint en pakt bizar rood

Bij de Rode Duivels is hij intussen al enkele jaren uit beeld verdwenen, maar in Saudi-Arabië ...

62
62
'Jashari verlaat AC Milan met zeer pikante transfer'

In januari sleepte Ardon Jashari nog tot veler verbazing de Gouden Schoen in de wacht. De Zwitserse ...

527
527
'Anderlecht kijkt ogen uit: flop is grof wild'

Voor Anderlecht belooft het een zeer drukke zomermercato te worden. Er is in vrijwel elke linie ...

411
411
Konijnenpoot uitgewerkt: Taravel is streng voor spelers

Anderlecht had donderdagavond zijn zinnen gezet op de derde plaats. Die lag voor het grijpen, want ...

208
208
'Cercle schiet in actie voor nieuwe parel'

Cercle Brugge heeft in de Relegation Play-Off niet lang nodig gehad om het behoud af te dwingen. Al ...

117
117
Werkpunt Doku: "Dan kan ik de beste ter wereld zijn"

Voor Manchester City kan het nog een zeer fijn eindeseizoen worden, waarin het zelfs nog een treble ...

100
100
Gert Verheyen zorgt voor kippenvel bij Club-fans

Een zinderende post op Instagram van Gert Verheyen heeft heel wat reacties losgemaakt. Met een ...

252
252
Nieuwe wending Duivels: Amerikanen beslissen over Iran

Bij de Rode Duivels is de voorbereiding volop aan de gang voor het WK. Er is echter nog altijd ...

98
98
'Tresoldi blijft gegeerd: grootmacht stuurt scout'

Club Brugge haalde woensdag stevig uit door KV Mechelen met 6-1 te verslaan. Dat deed deugd na het ...

117
117
Club Brugge voor transferbom? 25 miljoen voor ‘nieuwe Yamal’

Club Brugge wordt genoemd in een transferdossier dat alle kanten opgaat. Voor een piepjonge ...

479
479
Met Duivels naar WK? Vertonghen geeft grote hint

De Rode Duivels staan deze zomer voor een grote uitdaging op het WK. Sinds de laatste wereldbeker ...

15
15
Bertaccini haalt hard uit na nieuwe mokerslag Anderlecht

Na een zes op zes leek Anderlecht weer vertrokken te zijn in de Champions' Play-Off, maar donderdag ...

432
432

Meer sportnieuws