12 op 12! Anderlecht pakt koppositie na knappe zegereeks

door
12 op 12! Anderlecht pakt koppositie na knappe zegereeks

RSC Anderlecht heeft zondagavond beslag gelegd op de voorlopige koppositie in de Jupiler Pro League. De recordkampioen wist de drie punten immers thuis te houden tegen het Charleroi van ex-coach Mazzu. Goals van jeugdproducten Sardella en Amuzu bleken voldoende voor de overwinning.

De aanvangsfase van de partij in het Lotto Park werd vooral gekenmerkt door heel wat strijd en pittige duels. Bij een aantal fases kwamen beide ploegen zelfs goed weg. Charleroi-doelman Koffi ging bijvoorbeeld met een gestrekt been door op Dolberg, terwijl Anderlecht-middenvelder Diawara zijn studs op de borst van een tegenstanders plantte. In beide fases bleven de kaarten verrassend genoeg op zak.

LEES OOK: Titelstrijd, Europa en degradatie: zo beginnen de POs

Leoni breekt de ban

Gelukkig werd er ook gewoon gevoetbald en het was de thuisploeg die nog voor rust op voorsprong wist te komen. Raman leek de bal weliswaar fout in te gooien, dat weerhield nieuwe publiekslieveling Leoni er niet van om de openingstreffer op fraaie wijze binnen te krullen. Niet veel later kreeg Raman dan weer de kans op de 0-2, in de afwerking liep het echter opnieuw mis voor de hardwerkende aanvaller.

Bij de start van de tweede helft liet RSCA opnieuw enkele mogelijkheden liggen via onder meer Rits en de ingevallen Amuzu. Die missers dreigden de Brusselaars zuur op te breken. Charleroi kwam immers steeds beter in de match en wist uiteindelijk ook de verdiende gelijkmaker af te dwingen. Zorgane kopte een vrije trap netjes terug en Andreou kon van dichtbij binnen tikken.

Amuzu met het hoofd

Een flinke tik voor Paars-Wit, de reactie volgde echter meteen. Na een uitstekende voorzet van Sardella, had Amuzu zijn hoofd maar tegen de bal te zetten om de 2-1 binnen te werken. Die treffer bleek meteen goed voor de volle buit, Vazquez liet zelfs nog een enorme kans op de 3-1 liggen. En zo is het Anderlecht dat met 12 op 15 beslag legt op een voorlopige leidersplaats. Charleroi moet met een 3 op 15 spreken van een mislukte competitiestart.

Dit Anderlecht is een titelkandidaat ...

Meest recent

'Grootmacht twijfelt plots: recorddeal Club in gevaar'

De kans is reëel dat Club Brugge komende zomer opnieuw het Belgische transferrecord zal ...

53
53
Met groeten van Mbappé: Frankrijk klopt Brazilië in oefenclash

Deze week staan heel wat interessante oefenduels op het programma met oog op het WK van komende ...

22
22
WK-barrages: Italië en Denemarken op koers, Polen ontsnapt

Donderdagavond werd de eerste ronde van de Europese WK-barrages afgewerkt. Daarbij kon Italië ...

74
74
'Topkandidaat bij City: Kompany beslist over Bayern-vertrek'

Vincent Kompany levert momenteel uitstekend werk af als hoofdtrainer van Bayern München. Toch ...

148
148
Tresoldi verklapt opvallend detail over Club-transfer

Club Brugge wil in de komende weken absoluut de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. ...

207
207
Garcia lacht tanden bloot na eerste groepstraining in VS

De Rode Duivels vertoeven momenteel op Amerikaanse bodem voor een stage. Aanstaande zaterdag werken ...

96
96
Titelfavorieten afgewogen: "Het momentum ligt bij hun"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

111
111
'Transferklepper Barça: steraanvaller naar Camp Nou'

FC Barcelona wil in de komende weken serieus oogsten met Robert Lewandowski als aanvallend ...

163
163
De Cat naar Bayern München? 'Sleutelrol Kompany onthuld'

In de komende dagen hoopt hij zijn grote debuut als Rode Duivel te maken, ondertussen wordt ook al ...

269
269
Interlands: Turkije op zucht van WK, noodscenario Standard

Donderdag staan verschillende WK-barragewedstrijden op het programma. Daarnaast wordt er ook in de ...

67
67
‘Club Brugge blaast mercato op: 9M voor eerste zomerknaller’

Club Brugge wil deze zomer vroeg en hard toeslaan op de transfermarkt. Blauw-Zwart volgt een jonge ...

390
390
'Garcia keihard: deze spelers mogen WK op buik schrijven'

De Rode Duivels zijn geland op Amerikaanse bodem waar ze de komende dagen een stage en twee ...

254
254
Oosting jubelt: Antwerp krijgt er belangrijk wapen bij

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

393
393
'Opvolger Courtois: nieuwe nummer één Duivels staat vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

479
479
Transfervoorwaarden bekend: huurling terug naar Anderlecht?

RSC Anderlecht blijft op zoek naar een nieuwe sportief directeur. De Brusselaars willen dan ook een ...

372
372
'Erfgenaam Salah: imposante verlanglijst Liverpool gelekt'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

113
113
Titeldruk neem toe: "Schande als zij geen kampioen worden"

Na de huidige interland-periode gaat de titelstrijd in de Champions' Play-Offs van start. De meeste ...

515
515
'Wit konijn Garcia: verrassende vervanger Lukaku?'

Nadat eerder al Thibaut Courtois moest afhaken, gaf nu ook Romelu Lukaku verstek bij de Rode ...

257
257
Leven na Gheysens: toekomst Antwerp oogt rooskleurig

De voorbije maanden is er veel inkt gevloeid over Antwerp. Niet alleen omwille van de ondermaatse ...

753
753
Baro betaalt zware prijs: AA Gent haakt af bij top vier

AA Gent verzekerde zich nipt van een plaats in de Champions' Play-Offs, die het toch maar mooi als ...

435
435
Witte rook bij Essevee: opvolger Vandenbroeck bekend

Door de late zege van OH Leuven werd Zulte Waregem op de valreep alsnog veroordeeld tot de ...

153
153
'Inter plukt Club Brugge kaal: bod van 50 miljoen?'

Met ruim 83 miljoen aan inkomsten rinkelde de kassa vorige zomer als nooit tevoren bij Club Brugge. ...

653
653
Familiedrama bij de Beckhams ontspoort helemaal

De spanningen binnen de familie van David Beckham en Victoria Beckham slepen al een hele tijd aan, ...

72
72
Bornauw zaait mist over toekomst Taravel in Anderlecht

RSC Anderlecht laat zich niet onder druk zetten in de zoektocht naar een technisch directeur, zo ...

177
177
'Gouden tip De Condé: Mignolet van Club naar Genk?'

Tenzij hij in de play-offs alsnog een nieuw contract afdwingt, oogt de toekomst van Simon Mignolet ...

881
881

Meer sportnieuws