12 op 12! Anderlecht pakt koppositie na knappe zegereeks

661 stemmen
12 op 12! Anderlecht pakt koppositie na knappe zegereeks

RSC Anderlecht heeft zondagavond beslag gelegd op de voorlopige koppositie in de Jupiler Pro League. De recordkampioen wist de drie punten immers thuis te houden tegen het Charleroi van ex-coach Mazzu. Goals van jeugdproducten Sardella en Amuzu bleken voldoende voor de overwinning.

De aanvangsfase van de partij in het Lotto Park werd vooral gekenmerkt door heel wat strijd en pittige duels. Bij een aantal fases kwamen beide ploegen zelfs goed weg. Charleroi-doelman Koffi ging bijvoorbeeld met een gestrekt been door op Dolberg, terwijl Anderlecht-middenvelder Diawara zijn studs op de borst van een tegenstanders plantte. In beide fases bleven de kaarten verrassend genoeg op zak.

LEES OOK: Burgemeester brengt cruciaal nieuws in stadionplannen Club

Leoni breekt de ban

Gelukkig werd er ook gewoon gevoetbald en het was de thuisploeg die nog voor rust op voorsprong wist te komen. Raman leek de bal weliswaar fout in te gooien, dat weerhield nieuwe publiekslieveling Leoni er niet van om de openingstreffer op fraaie wijze binnen te krullen. Niet veel later kreeg Raman dan weer de kans op de 0-2, in de afwerking liep het echter opnieuw mis voor de hardwerkende aanvaller.

Bij de start van de tweede helft liet RSCA opnieuw enkele mogelijkheden liggen via onder meer Rits en de ingevallen Amuzu. Die missers dreigden de Brusselaars zuur op te breken. Charleroi kwam immers steeds beter in de match en wist uiteindelijk ook de verdiende gelijkmaker af te dwingen. Zorgane kopte een vrije trap netjes terug en Andreou kon van dichtbij binnen tikken.

Amuzu met het hoofd

Een flinke tik voor Paars-Wit, de reactie volgde echter meteen. Na een uitstekende voorzet van Sardella, had Amuzu zijn hoofd maar tegen de bal te zetten om de 2-1 binnen te werken. Die treffer bleek meteen goed voor de volle buit, Vazquez liet zelfs nog een enorme kans op de 3-1 liggen. En zo is het Anderlecht dat met 12 op 15 beslag legt op een voorlopige leidersplaats. Charleroi moet met een 3 op 15 spreken van een mislukte competitiestart.

Dit Anderlecht is een titelkandidaat ...

Meest recent

Brusselmans zorgt voor WK-schokgolf op Nederlandse televisie

Jarenlang was Brusselmans een vast gezicht bij tal van Vlaamse televisieprogramma's. De ...

19
19
‘Opvallende wending bij Antwerp: toekomst Jaecques bekend’

Achter de schermen is Antwerp druk bezig met een overname. Maar de situatie rond Paul Gheysens is ...

41
41
België bevoordeeld op WK? Gary Neville haalt hard uit

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

196
196
Anderlecht verrast met 'type zoals Burgess'

RSC Anderlecht strikte met Léo Pétrot een nieuwe verdediger. Antoine Sibierski komt ...

208
208
Cristiano Ronaldo zorgt voor hartverscheurend moment op WK

Cristiano Ronaldo kreeg al bakken kritiek op dit WK, toch veert de Portugese ster steeds weer recht. ...

66
66
Burgemeester brengt cruciaal nieuws in stadionplannen Club

Club Brugge stapelde de voorbije jaren de sportieve en financiële successen op. Maar het ...

467
467
Duitsland en Nagelsmann: het huwelijk is over

Duitsland ligt al uit het WK en was een van de grote teleurstellingen. De Duitse bond en Julian ...

61
61
Sels naar Club Brugge? Doelman geeft hét antwoord

Club Brugge is op zoek naar een nieuwe doelman nadat Simon Mignolet stopte en Dani van den Heuven ...

220
220
Laatste dans voor Ronaldo bij Portugal? Zus verklapt alles

Cristiano Ronaldo en Portugal hebben zich afgelopen nacht weten te plaatsen voor de volgende ronde. ...

49
49
De Bruyne verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Kevin De Bruyne en de meest gehate transferroute van Italië: alleen het gerucht is al genoeg om ...

79
79
'Anderlecht schrikt zich hoedje: laag eerste bod De Cat'

RSC Anderlecht heeft de voorbereiding hervat mét Nathan De Cat in de selectie. De algemene ...

372
372
Castagne bewierookt Duivel: "Hij toonde echt karakter"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

129
129
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

109
109
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

73
73
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

195
195
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

608
608
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

842
842
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

685
685
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

109
109
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

495
495
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

686
686
'Transferwaanzin Tottenham: clubrecord sneuvelt twee maal'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

275
275
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

84
84
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

280
280
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

508
508

Meer sportnieuws