Neerpede zet de puntjes op de i en geeft Riemer extra opties

983
Neerpede zet de puntjes op de i en geeft Riemer extra opties

Bij RSC Anderlecht haalden ze opgelucht adem na de 1-0-zege tegen Royal Antwerp FC. Kasper Dolberg was de matchwinnaar met het enige doelpunt. Naast Jan Vertonghen waren het toch vooral de talenten van Neerpede die zich in deze match manifesteerden. Brian Riemer zag dat het goed was.


Francis Amuzu kende geen al te beste namiddag, ook al had Ritchie De Laet bij momenten toch problemen met zijn dribbels. Alleen is en blijft de eindfase van ‘Ciske’ een probleem. Aan inzet echter geen gebrek. Maar zijn prestatie viel helemaal in de schaduw met die van de andere Neerpede-jongens.

LEES OOK: Nieuwe publiekslieveling? "Blij dat RSCA-fans mij waarderen"

Leoni speelt slim

Mario Stroeykens begon aan de partij. Volgens Philippe Albert niet op zijn beste positie, maar Stroeykens is wel degelijk opgeleid als aanvallende middenvelder. Iedereen zal beamen dat daar zijn toekomst ligt. Enkel de laatste jaren speelde hij vaak in de spits. Stroeykens, nog altijd maar 18 jaar, speelde een goede eerste helft. Hij was balvast, speelde weliswaar sober, maar zorgde er mee voor dat Anderlecht grotendeels controle had. In de tweede periode werd het moeilijker toen Antwerp baas werd. Toch verdient het jonge talent nu eens een aantal wedstrijden op rij het vertrouwen als basispion. Als hij bijtekent uiteraard, anders zal een transfer de enige oplossing zijn.

Iets achter hem liet Theo Leoni een goede indruk achter. De 23-jarige linkspoot is geen speler die vaak opduikt in het strafschop, maar wel de ideale verbindingsspeler tussen defensie en aanval. Amadou Diawara is in de opbouw een stoorzender en niet iemand die het spel op gang kan brengen. Leoni is dat wél. Hij eist de bal op en het viel ook meteen op: Jan Vertonghen en Zeno Debast moesten in deze match niet wijzen waar de middenvelder zich moest positioneren in balbezit. Dat doen ze wel vaak als Ashimeru en Diawara op het veld staan. Leoni is het gewend om ruimtes te zoeken, aangezien hij als laat mature speler nooit in het duel kon spelen. Daardoor moest hij altijd slimmer zijn dan de rest en dat zie je in zijn spel. Positioneel is hij ijzersterk en met zijn puntgave techniek weet hij de ruimtes ook vaak te vinden.



Achteraan toonde Zeno Debast zich. Uitvoetballend was hij naar zijn doen minder, maar defensief stond hij – buiten een foutje toen hij ging indribbelen – ijzersterk. ‘Debast kan niet verdedigen’, opperde bekende analisten dit weekend. Tegen Vincent Janssen bewees hij anders, net als vorig jaar in de partijen tegen Villarreal. Het is heus geen toeval dat de Spanjaarden Debast ook willen. De 19-jarige verdediger heeft zeker nog de nodige werkpunten – hij moet slimmer zijn in de duels en ook werken aan zijn kopspel. Maar ‘niet kunnen verdedigen’ is scoren met rake en oppervlakkige quotes. Debast maakt een normale progressie door. Een jaartje naast Jan Vertonghen zou hem zeer goed doen, al is PSV ook een mooie en ideale volgende sportieve stap.

Sardella charmeert

Killian Sardella heeft dan weer bewezen dat hij momenteel de nummer een is op de rechtsachter. Vorige week stelden sommigen dat Brian Riemer niemand beter maakte, maar naast Yari Verschaeren is dat duidelijk Sardella. Vorig jaar was hij sterk als linksachter en nu toont hij zich als rechtsachter. Sardella is geconcentreerder geworden en haalt een constant niveau. Hij speelde sterk tijdens zijn invalbeurt tegen Union SG en was ook goed tegen Antwerp. Aanvallend is hij geen Michael Murillo (waardoor Anders Dreyer minder rendeert), maar toch legt hij ook daar diepgang in zijn spel. Louis Patris viel in tegen Antwerp, maar moet nog veel rustiger worden. Hij ligt als verdediger nog te vaak op de grond en moet minder happen. Sardella bewijst nu waarom Vincent Kompany het jaren geleden al in hem zag zitten. Hannes Delcroix viel als zesde speler van Neerpede in. Hij speelde zoals altijd zijn match.

Brian Riemer had na de match lof voor de jonkies. “We praten vaak over transfers, maar we hebben ook veel jongeren van eigen bodem waarin we geloven. Het is ook een zege voor de academie." Zij verdienen ook tegen STVV het vertrouwen. Anderlecht heeft wel baat bij wat succes met de spelers van eigen bodem, want de afgelopen maanden vertrokken er toch heel wat naar andere Belgische clubs en ook naar het buitenland. Een verhaal als Leoni kan inspirerend werken en ook Stroeykens behouden zou een zeer goed signaal zijn. Net als het openbreken van de contracten van spelers als Butera, Delcroix en Verschaeren.

CR

Wie maakte het meeste indruk?

Meest recent

Anderlecht-publiek laat speler vallen: "Met trillende benen"

RSC Anderlecht heeft zondagavond een meer dan verdienstelijke wedstrijd gespeeld. Maar uiteindelijk ...

273
273
Stassin beleeft meteen droomdebuut bij Sevilla

Heel wat Belgen versierden afgelopen week in het absolute slot van de mercato nog een transfer. ...

48
48
Kassa kassa: Cercle kondigt megatransfer aan

De transfermarkt sloot in België eerder deze week zijn deuren, maar toch valt er nog een zeer ...

38
38
Simons beleeft rampzalige start: "Het is om te janken"

Na vijf speeldagen lijken er in de Jupiler Pro League al enkele degradatiekandidaten opgestaan te ...

49
49
Milan-Belgen grijpen net naast zege in kraker tegen Juve

In de Serie A stond er zondagavond nog een rasechte topper op het programma. Juventus kreeg immers ...

21
21
Comeback bij Duivels in de maak? Mannaert op tribune

Binnenkort zal Mark van Bommel zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels bekend gaan ...

202
202
Tegenvallende start: Vitor Bruno is opvallend positief

In Europa heeft Anderlecht een goede zomer beleefd met de kwalificatie voor de league phase van de ...

198
198
Brughmans maakt indruk met klassereactie na knaltransfer

De topper tussen Anderlecht en KRC Genk heeft zondag geen winnaar gekregen. Geen van beide teams ...

72
72
Vanderhaeghe zet straffe start verder met zege tegen Lokeren

In de Challenger Pro League prijken na vier speeldagen met Beerschot en Dender twee van de verwachte ...

20
20
OHL in vieze papieren na pandoering in Beveren

OH Leuven zit stilaan in zeer vieze papieren. Het blijft achter met een nul op vijftien nadat het nu ...

122
122
Niemand echt tevreden: Anderlecht en Genk gelijk na intense clash

De topper van het weekend in de Jupiler Pro League heeft geen doelpunten en dus ook geen winnaar ...

355
355
Crisis loert bij puntenloos Kortrijk: "Het is simpel ..."

KV Kortrijk leek zondagnamiddag uitgerekend in de derby tegen Zulte Waregem op weg naar zijn eerste ...

186
186
‘Kompany heeft eigen Bayern-speler compleet genaaid’

Vincent Kompany sprak zijn vertrouwen in Jonas Urbig openlijk uit, maar achter de schermen speelde ...

110
110
Arsenal wint Londense clash: Tzolis beslissend tegen Chelsea

In de Premier League telt Arsenal FC na drie speeldagen nog steeds het maximum van de punten. De ...

88
88
"Geen hol waard" - Anderlecht-aanwinst valt uit de toon

RSC Anderlecht stond zondagavond voor een op papier lastige opdracht. Zo kreeg de recordkampioen het ...

317
317
Nieuwe doel voor swingend Gent: "Zullen we alles aan doen"

AA Gent blijft de successen maar opstapelen in dit prille seizoen. Zondagmiddag legden de Buffalo's ...

167
167
Barça deelt pak slaag uit; pandoering bij debuut El Ouahdi

FC Barcelona lijkt helemaal klaar voor de start van zijn Champions League-campagne. In La Liga ...

186
186
Buitenkans voor Club: Villa met grote zorgen naar Brugge

Aanstaande dinsdag wordt de League Phase van de Champions League op gang getrapt. Club Brugge komt ...

627
627
Kortrijk in rouw: Zulte Waregem wint derby na ongelooflijk slot

KV Kortrijk blijft ook na vijf speeldagen puntenloos in de kelder van het klassement staan. In de ...

161
161
Opstellingen: Bruno verrast iedereen, Genk met basisdebutant

Traditiegetrouw wordt zondagavond de topper van de speeldag in de Jupiler Pro League afgewerkt. Zo ...

170
170
In extremis optater United-Belgen; AZ domineert Eredivisie

In de Engelse Premier League is Manchester United er niet in geslaagd zijn eerste uitzege van het ...

40
40
Vanaken bejubelt Club-aanwinst: "Daar staat hij voor"

Club Brugge wist vrijdagavond de volle buit te pakken op het veld van promovendus Lommel SK. Erg ...

424
424
Zure degradatie bij Genk: "Maar hij is een topkerel"

KRC Genk haalde in het tussenseizoen verschillende verse krachten in huis. Een aantal van die ...

442
442
Onder Belgische coach: Vardy rondt ophefmakende transfer af

De zomermercato mag dan wel voorbij zijn, transfervrije spelers kunnen nog steeds tekenen bij een ...

96
96
Vermeeren meteen titularis: kranten beoordelen grote rentree

Royal Antwerp FC zorgde in het slot van de transferperiode voor een stunt door Arthur Vermeeren ...

335
335

Meer sportnieuws