Anderlecht was zondag in eigen huis met 5-0 te sterk voor Standard Luik. Serge Gieumenny, scheidsrechter tijdens de topper, liet na een duidelijke treffer van Dieumerci Mbokani goed te keuren. De arbiter pleit achteraf voor tv-beelden om het arbitrale kwartet bij te staan.
"We moeten er ons bij neerleggen dat menselijke waarnemingen soms tekortschieten. Ik kon onmogelijk zien of de bal binnen was", aldus Gieumenny over de doelpoging van Mbokani. "Dat is inherent aan voetbal. Kijk maar naar de goal van Frank Lampard tegen Duitsland op het
WK 2010."
De roep om tv-beelden in de voetbalwereld wordt steeds luider, maar FIFA-baas Sepp Blatter weigert tot op heden over te stappen op elektische hulpmiddelen. Gieumenny begrijpt dat niet. "Voor zulke fases willen alle refs zeker beelden. Daar bestaat geen discussie over."