Clinton Mata geeft directe reden voor Club Brugge-vertrek

door
Clinton Mata geeft directe reden voor Club Brugge-vertrek

Na de mindere resultaten van vorig seizoen, is Club Brugge deze zomer begonnen aan een compleet nieuw hoofdstuk. Zo werd het sportieve lot in de handen gelegd van coach Ronny Deila. Daarnaast nam Blauw-Zwart afscheid van enkele vaste krachten uit de spelersselectie.

Noa Lang kreeg bijvoorbeeld de transfer waar hij al zo lang op aasde en trok voor de nodige miljoenen richting PSV. Club verdiende echter nog meer aan Abakar Sylla, die bij RC Strasbourg aan de slag ging. En ook Clinton Mata besloot het Jan Breydel-stadion uit te blazen na enkele succesvolle seizoenen waarin hij onder meer drie landstitels veroverde. De Angolese verdediger tekende uiteindelijk een meerjarig contract bij Olympique Lyon

LEES OOK: KAA Gent hakt koop door en neemt afscheid

Goedgevuld palmares

Hoewel de Franse topclub een minder seizoen achter de rug heeft, blijft dat sportief gezien toch een stapje hogerop. En ook op financieel vlak vaart hij er ongetwijfeld wel bij. Maar er speelden nog andere motieven een rol in zijn beslissing om te vertrekken. Bij Club had hij bijvoorbeeld nog weinig te winnen. "Ik denk dat ik bij Club Brugge wel alles heb meegemaakt. Drie titels op rij, de Supercup, Speler van het Jaar, Goal van het Jaar... Het was het ideale moment om te vertrekken", vertelt hij tegenover Het Nieuwsblad.

Vers bloed in ploeg

Daarnaast vindt Mata dat het in Brugge ook tijd was voor vernieuwing. Zo maakt hij met plezier ruimte voor een nieuwe generatie aan verdedigers. "Ik kon een plaatsje vrijmaken voor de opkomende jeugd. Op tijd en stond eens vers bloed in de ploeg, dat is ook belangrijk. Natuurlijk was ik liever vertrokken na een titel. Maar ik denk dat ik wel voldoende mooie herinneringen heb nagelaten in Brugge. Dat is het allerbelangrijkste."

Wie denkt u dat volgend seizoen het meeste gemist zal worden?

Meest recent

Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

44
44
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

27
27
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

128
128
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

62
62
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

410
410
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

284
284
'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

85
85
'Anderlecht op het puntje: JPL-toptransfer op komst’

Anderlecht zit op het puntje van z’n stoel: een JPL-toptransfer die plots binnen handbereik ...

395
395
Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

423
423
'Club Brugge tot uiterste: miljoenen voor dubbele transferbom'

Nu het ticket voor de tussenronde van de Champions League op zak is, wil Club Brugge zijn ...

700
700
'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

139
139
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

103
103
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

127
127
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

160
160
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

191
191
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

73
73
Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

RSC Anderlecht kampt ook dit seizoen met het nodige blessureleed. Toch wel zeer opvallend, aangezien ...

238
238
Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

88
88
'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Ajax zet alles op alles om tweede te worden in de Eredivisie en zich zo te verzekeren van een ticket ...

101
101
Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

543
543
'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

467
467
‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Club Brugge dacht dat het dé beoogde stunttransfer van de wintermercato beet had. Maar ...

930
930
Lichtpunt bij KRC Genk: Hayen vindt nieuwe smaakmaker

De kans dat KRC Genk de top zes gaat halen, wordt met de week kleiner. Het speelde 1-1 tegen Cercle ...

374
374
Westerlo pakt uit met volgende ingaande transfer

KVC Westerlo is zeer actief deze mercato. De Kemphanen hebben alweer een buitenlandse transfer ...

47
47
Hasi: "Dat gaat mogelijk nog gebeuren op de transfermarkt"

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie spelers en liet er vijf gaan. Mogen we nog wat verwachten in ...

497
497

Meer sportnieuws