Clinton Mata geeft directe reden voor Club Brugge-vertrek

door
Clinton Mata geeft directe reden voor Club Brugge-vertrek

Na de mindere resultaten van vorig seizoen, is Club Brugge deze zomer begonnen aan een compleet nieuw hoofdstuk. Zo werd het sportieve lot in de handen gelegd van coach Ronny Deila. Daarnaast nam Blauw-Zwart afscheid van enkele vaste krachten uit de spelersselectie.

Noa Lang kreeg bijvoorbeeld de transfer waar hij al zo lang op aasde en trok voor de nodige miljoenen richting PSV. Club verdiende echter nog meer aan Abakar Sylla, die bij RC Strasbourg aan de slag ging. En ook Clinton Mata besloot het Jan Breydel-stadion uit te blazen na enkele succesvolle seizoenen waarin hij onder meer drie landstitels veroverde. De Angolese verdediger tekende uiteindelijk een meerjarig contract bij Olympique Lyon

LEES OOK: Club Brugge pakt uit met nieuw retroshirt: ‘Absoluut pareltje’

Goedgevuld palmares

Hoewel de Franse topclub een minder seizoen achter de rug heeft, blijft dat sportief gezien toch een stapje hogerop. En ook op financieel vlak vaart hij er ongetwijfeld wel bij. Maar er speelden nog andere motieven een rol in zijn beslissing om te vertrekken. Bij Club had hij bijvoorbeeld nog weinig te winnen. "Ik denk dat ik bij Club Brugge wel alles heb meegemaakt. Drie titels op rij, de Supercup, Speler van het Jaar, Goal van het Jaar... Het was het ideale moment om te vertrekken", vertelt hij tegenover Het Nieuwsblad.

Vers bloed in ploeg

Daarnaast vindt Mata dat het in Brugge ook tijd was voor vernieuwing. Zo maakt hij met plezier ruimte voor een nieuwe generatie aan verdedigers. "Ik kon een plaatsje vrijmaken voor de opkomende jeugd. Op tijd en stond eens vers bloed in de ploeg, dat is ook belangrijk. Natuurlijk was ik liever vertrokken na een titel. Maar ik denk dat ik wel voldoende mooie herinneringen heb nagelaten in Brugge. Dat is het allerbelangrijkste."

Wie denkt u dat volgend seizoen het meeste gemist zal worden?

Meest recent

'Verschaeren neemt beslissing over RSCA-toekomst'

Yari Verschaeren staat voor cruciale weken en maanden. Wat brengt de toekomst voor de 24-jarige ...

3
3
‘Buitenkans voor JPL-topclubs? Neerpede-product op de markt’

De Belgische clubs gaan in januari op zoek naar versterking. Ze moeten daar toch vooral zoeken naar ...

4
4
Kindermans kiest deze 5 als zijn beste Neerpede-talenten

Jean Kindermans is nu aan de slag bij Royal Antwerp FC, maar hij werkte vele jaren voor RSC ...

15
15
Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

100
100
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

26
26
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

152
152
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

247
247
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

652
652
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

124
124
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

40
40
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

368
368
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

97
97
'Versterking Anderlecht: Renard krijgt duidelijke opdracht'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

560
560
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

569
569
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

421
421
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

61
61
'Genk pusht voor coach: contact met topkandidaat gelegd'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

1078
1078
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

309
309
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

450
450
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

84
84
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

1266
1266
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

118
118
Olivier Deschacht breekt: "Annelien doe zoveel moeite..."

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

236
236
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

368
368
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

126
126

Meer sportnieuws