Clinton Mata geeft directe reden voor Club Brugge-vertrek

door
Clinton Mata geeft directe reden voor Club Brugge-vertrek

Na de mindere resultaten van vorig seizoen, is Club Brugge deze zomer begonnen aan een compleet nieuw hoofdstuk. Zo werd het sportieve lot in de handen gelegd van coach Ronny Deila. Daarnaast nam Blauw-Zwart afscheid van enkele vaste krachten uit de spelersselectie.

Noa Lang kreeg bijvoorbeeld de transfer waar hij al zo lang op aasde en trok voor de nodige miljoenen richting PSV. Club verdiende echter nog meer aan Abakar Sylla, die bij RC Strasbourg aan de slag ging. En ook Clinton Mata besloot het Jan Breydel-stadion uit te blazen na enkele succesvolle seizoenen waarin hij onder meer drie landstitels veroverde. De Angolese verdediger tekende uiteindelijk een meerjarig contract bij Olympique Lyon

LEES OOK: UEL/UECL: Palace en Nottingham ontsnappen, Jutgla nekt Lyon

Goedgevuld palmares

Hoewel de Franse topclub een minder seizoen achter de rug heeft, blijft dat sportief gezien toch een stapje hogerop. En ook op financieel vlak vaart hij er ongetwijfeld wel bij. Maar er speelden nog andere motieven een rol in zijn beslissing om te vertrekken. Bij Club had hij bijvoorbeeld nog weinig te winnen. "Ik denk dat ik bij Club Brugge wel alles heb meegemaakt. Drie titels op rij, de Supercup, Speler van het Jaar, Goal van het Jaar... Het was het ideale moment om te vertrekken", vertelt hij tegenover Het Nieuwsblad.

Vers bloed in ploeg

Daarnaast vindt Mata dat het in Brugge ook tijd was voor vernieuwing. Zo maakt hij met plezier ruimte voor een nieuwe generatie aan verdedigers. "Ik kon een plaatsje vrijmaken voor de opkomende jeugd. Op tijd en stond eens vers bloed in de ploeg, dat is ook belangrijk. Natuurlijk was ik liever vertrokken na een titel. Maar ik denk dat ik wel voldoende mooie herinneringen heb nagelaten in Brugge. Dat is het allerbelangrijkste."

Wie denkt u dat volgend seizoen het meeste gemist zal worden?

Meest recent

Brusselmans biecht op: financiële klap zindert na

Herman Brusselmans stond de voorbije tijd vaker in de schijnwerpers. Zo werd een rechtszaak rond een ...

2
2
José Mourinho barst in tranen uit bij Benfica

José Mourinho wordt gezien als één van de beste trainers aller tijden. De ...

3
3
‘Van kwaad naar erger: Vermeeren compleet KO geslagen’

Arthur Vermeeren ontplofte op jonge leeftijd bij Royal Antwerp FC en versierde meteen een ...

34
34
Pocognoli verbaast Frankrijk met aanpak: “Een tovenaar”

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en zijn start in Frankrijk was op zijn minst ...

44
44
Zulte Waregem bibbert en beeft: code rood bij spelers

Zulte Waregem kende een wisselvallig seizoen. Essevee zat in een goede reeks en zag zelfs even naar ...

58
58
Lapoussin slaat keihard terug: "Ik was België beu!"

Loïc Lapoussin maakte op de Belgische velden vooral het mooie weer bij Union SG en vervolgens ...

64
64
D-Day in de JPL: dit zijn de scenario’s voor Play-Offs

Zondag staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Er zijn al veel ...

134
134
Frustraties lopen hoog op bij KV Kortrijk na zeperd

KV Kortrijk is dit seizoen één van de promotiekandidaten, maar tegen Francs Borains ...

101
101
'Gigantische verrassing bij Anderlecht rond Rits'

Mats Rits is al geruime tijd naar de achtergrond verdwenen bij RSC Anderlecht, maar onder Jeremy ...

344
344
Rob Schoofs zorgt voor kippenvel bij oude liefde

De naam van Rob Schoofs blijft onlosmakelijk verbonden met KV Mechelen, ook al draagt hij vandaag ...

117
117
‘Drama voor Lavia: rampscenario bij Chelsea in de maak’

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense club hoopte het tij te keren met de ...

63
63
De Ketelaere in diep dal: zorgen nemen razendsnel toe

De zorgen rond Charles De Ketelaere nemen opnieuw toe. Na zijn blessure en moeilijke weken lijkt hij ...

82
82
Stassin heeft vleugels na selectie: “Het is ongelooflijk”

Lucas Stassin kreeg een mooie verrassing in de bus. De aanvaller werd geselecteerd door bondscoach ...

36
36
Taravel heeft erg opvallend plan met De Cat

Nathan De Cat is opgeroepen voor de Rode Duivels, maar de middenvelder moet eerst nog met RSC ...

126
126
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

224
224
Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

507
507
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

161
161
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

151
151
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

36
36
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

90
90
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

290
290
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

92
92
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

236
236
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

341
341
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

188
188

Meer sportnieuws