Clinton Mata geeft directe reden voor Club Brugge-vertrek

722 stemmen
Clinton Mata geeft directe reden voor Club Brugge-vertrek

Na de mindere resultaten van vorig seizoen, is Club Brugge deze zomer begonnen aan een compleet nieuw hoofdstuk. Zo werd het sportieve lot in de handen gelegd van coach Ronny Deila. Daarnaast nam Blauw-Zwart afscheid van enkele vaste krachten uit de spelersselectie.

Noa Lang kreeg bijvoorbeeld de transfer waar hij al zo lang op aasde en trok voor de nodige miljoenen richting PSV. Club verdiende echter nog meer aan Abakar Sylla, die bij RC Strasbourg aan de slag ging. En ook Clinton Mata besloot het Jan Breydel-stadion uit te blazen na enkele succesvolle seizoenen waarin hij onder meer drie landstitels veroverde. De Angolese verdediger tekende uiteindelijk een meerjarig contract bij Olympique Lyon

LEES OOK: 'Raskin en Fofana maken surprise transfer’'

Goedgevuld palmares

Hoewel de Franse topclub een minder seizoen achter de rug heeft, blijft dat sportief gezien toch een stapje hogerop. En ook op financieel vlak vaart hij er ongetwijfeld wel bij. Maar er speelden nog andere motieven een rol in zijn beslissing om te vertrekken. Bij Club had hij bijvoorbeeld nog weinig te winnen. "Ik denk dat ik bij Club Brugge wel alles heb meegemaakt. Drie titels op rij, de Supercup, Speler van het Jaar, Goal van het Jaar... Het was het ideale moment om te vertrekken", vertelt hij tegenover Het Nieuwsblad.

Vers bloed in ploeg

Daarnaast vindt Mata dat het in Brugge ook tijd was voor vernieuwing. Zo maakt hij met plezier ruimte voor een nieuwe generatie aan verdedigers. "Ik kon een plaatsje vrijmaken voor de opkomende jeugd. Op tijd en stond eens vers bloed in de ploeg, dat is ook belangrijk. Natuurlijk was ik liever vertrokken na een titel. Maar ik denk dat ik wel voldoende mooie herinneringen heb nagelaten in Brugge. Dat is het allerbelangrijkste."

Wie denkt u dat volgend seizoen het meeste gemist zal worden?

Meest recent

'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

37
37
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

27
27
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

85
85
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

257
257
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

274
274
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

222
222
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

61
61
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

88
88
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

164
164
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

44
44
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

54
54
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

471
471
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

118
118
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

161
161
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

175
175
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

887
887
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

95
95
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

237
237
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

117
117
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

78
78
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

35
35
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

363
363
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

96
96
'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

68
68
'Antwerp gaat voor topdeal in de Serie A'

Royal Antwerp FC heeft nood aan heel wat versterking, want de ploeg is momenteel niet Jupiler Pro ...

264
264

Meer sportnieuws