Club verliest publiekslieveling: transfer Mata volledig rond

door
Club verliest publiekslieveling: transfer Mata volledig rond

Club Brugge heeft definitief afscheid genomen van één van zijn vaste steunpilaren. Wat al enkele dagen in de lucht hing, werd donderdagavond ook officieel aangekondigd: zo gaat Clinton Mata in de Ligue 1 aan de slag. De Angolese verdediger tekende tot medio 2026 bij Olympique Lyon.

Mata begon zijn professionele carrière destijds bij KAS Eupen, waar hij na een drietal seizoenen werd weggeplukt door Sporting Charleroi. Bij de Carolo's groeide hij vervolgens uit tot één van de smaakmakers. Nadat hij een jaartje op huurbasis bij KRC Genk aan de slag ging, werd de in Verviers geboren Angolees in 2018 opgepikt door Club Brugge. En ook daar werd hij al snel een vaste steunpilaar.

LEES OOK: Risicomatch in Anderlecht: politie grijpt zwaar in

Contractverlenging in najaar

In Brugge groeide Mata zelfs uit tot één van de betere verdedigers op de Belgische velden. Hij won er onder meer drie landstitels. Zijn goede prestaties bleven ook in het buitenland niet onopgemerkt. Desondanks bleef hij Club Brugge telkens trouw. In het voorbije najaar tekende Mata zelfs nog een contractverlenging tot medio 2026. Maar op zijn 30ste kreeg hij plots de kans om een mooie stap naar een grote competitie te zetten.

Transfersom van 5 miljoen

Zo raakte vorige maand bekend dat Olympique Lyon in hem een geschikte vervanger zag voor de naar Chelsea vertrokken Malo Gusto. En na weken van onderhandelen vonden beide clubs ook een akkoord over een transfersom van 5 miljoen euro, aangevuld met een percentage op de mogelijke doorverkoopsom. Donderdagavond maakte Lyon ook bekend dat de transfer is afgerond en dat Mata voor drie seizoenen getekend heeft. Opvallend: die officiële communicatie werd na enkele minuten weer offline gehaald, maar werd later op de avond terug geplaatst.

Mata hoorde bij de 10 beste verdedigers in de JPL ...

Meest recent

Anderlecht heeft eerste 'zomertransfer' nu al beet

Bij RSC Anderlecht hebben ze al één zorg minder, want in principe hebben ze hun eerste ...

68
68
Defour streng: "Het failliet van de Jupiler Pro League"

Bij Standard kunnen ze het zelf amper geloven, maar ze staan wel knap zesde. Play-Off 1 is ...

83
83
Zorgt DAZN voor enorm JPL-probleem in januari?

DAZN stuurt veel mails als het maandabonnement nog niet is verlengd, maar zelf betalen ze de clubs ...

71
71
'Standard mikt zeer hoog en droomt van monstersom'

Standard hoopt dat het tegen komende zomer toch een nieuwe eigenaar kan voorstellen. Dat lange ...

104
104
'Anderlecht en KV Mechelen vechten om WK-ganger'

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen draait steeds luider. De Belgische clubs ...

79
79
'Club Brugge mag plots dromen van 5 miljoen euro bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

201
201
'Anderlecht ontvangt waanzinnige financiële meevaller'

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat er in 2026 een bonus uit de bus valt, zoals het in het verleden ...

231
231
‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

De overstap van Ivan Leko naar Club Brugge is geen simpele ruzie, maar een breuk in vertrouwen. In ...

649
649
‘Transferoffensief Westerlo: in- en uitgaande topdeals?’

Bij KVC Westerlo mag er in januari wel wat worden verwacht. De Kemphanen gaan mogelijk in- en ...

36
36
Fink out? El Ouahdi komt met héél duidelijke boodschap

KRC Genk verloor met 1-0 van FC Midtjylland. Een nederlaag die de sluimerende crisis alleen maar ...

251
251
'Khalaili verlaat Union, Nederlandse sensatie als vervanger‘

Union SG heeft een neus voor (onbekend) talent. De Brusselaars zijn uiteraard volop bezig met het ...

67
67
'Ontslag Hayen: Verhaeghe stevig uit de bocht'

Het ontslag van Nicky Hayen blijft nazinderen bij Club Brugge. De fans keerden zich tegen het ...

919
919
'Na De Cat volgende topdossier voor Anderlecht: 30 miljoen'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in 2026 spelers verkopen, wat bij elke Belgische club het geval is. ...

351
351
Grote schlemiel bij Genk: "Heel slecht van mijn kant"

KRC Genk raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Donderdag verloren de ...

126
126
Hoogspanning in Genk: Fink beantwoordt ontslag-vragen

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

156
156
Vuurwerk verzekerd: spelers krijgen pittige Leko-waarschuwing

Ivan Leko is begonnen aan zijn tweede ambtstermijn als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd ...

375
375
UEL/UECL: Tielemans grote matchwinnaar, horror-avond Engels

In de Europa League heeft Youri Tielemans zijn goede vorm bij Aston Villa nog eens geetalleerd. Met ...

54
54
'Belletje in januari: Bayern pleziert Kompany met toptransfer'

Nog twee matchen te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn troepen bij ...

144
144
Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

1944
1944
Over en uit voor Fink? Genk-spelers maken statement

Hoe lang houdt Thorsten Fink het hoofd nog boven water bij KRC Genk? Na de nederlaag van donderdag ...

590
590
"Anders wordt het moeilijk" - Leko krijgt heldere taak bij Club

Ivan Leko maakte deze week zijn grote rentree als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd maandag ...

631
631
UEL/UECL: pijnlijke avond Ligue 1-Belgen, ruime zege Martens

Donderdagavond stond in de Europa en Conference League de laatste speeldag van 2025 op het ...

22
22
Job Fink aan zijden draadje: Genk verliest ook in Europa

KRC Genk heeft donderdagavond zijn derde pijnlijke nederlaag op amper één week tijd ...

226
226
Verstraete onthult: déze woorden deden Dean door lint gaan

Rik De Mil is sinds woensdag de nieuwe coach van AA Gent. Het wordt onder meer uitkijken naar welke ...

500
500
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

In het hoofd van Anderlecht-fans is hij nu al de nieuwe Haaland. Maar wat als die mooie droom gewoon ...

363
363

Meer sportnieuws