Club verliest publiekslieveling: transfer Mata volledig rond

320 stemmen
Club verliest publiekslieveling: transfer Mata volledig rond

Club Brugge heeft definitief afscheid genomen van één van zijn vaste steunpilaren. Wat al enkele dagen in de lucht hing, werd donderdagavond ook officieel aangekondigd: zo gaat Clinton Mata in de Ligue 1 aan de slag. De Angolese verdediger tekende tot medio 2026 bij Olympique Lyon.

Mata begon zijn professionele carrière destijds bij KAS Eupen, waar hij na een drietal seizoenen werd weggeplukt door Sporting Charleroi. Bij de Carolo's groeide hij vervolgens uit tot één van de smaakmakers. Nadat hij een jaartje op huurbasis bij KRC Genk aan de slag ging, werd de in Verviers geboren Angolees in 2018 opgepikt door Club Brugge. En ook daar werd hij al snel een vaste steunpilaar.

LEES OOK: 'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Contractverlenging in najaar

In Brugge groeide Mata zelfs uit tot één van de betere verdedigers op de Belgische velden. Hij won er onder meer drie landstitels. Zijn goede prestaties bleven ook in het buitenland niet onopgemerkt. Desondanks bleef hij Club Brugge telkens trouw. In het voorbije najaar tekende Mata zelfs nog een contractverlenging tot medio 2026. Maar op zijn 30ste kreeg hij plots de kans om een mooie stap naar een grote competitie te zetten.

Transfersom van 5 miljoen

Zo raakte vorige maand bekend dat Olympique Lyon in hem een geschikte vervanger zag voor de naar Chelsea vertrokken Malo Gusto. En na weken van onderhandelen vonden beide clubs ook een akkoord over een transfersom van 5 miljoen euro, aangevuld met een percentage op de mogelijke doorverkoopsom. Donderdagavond maakte Lyon ook bekend dat de transfer is afgerond en dat Mata voor drie seizoenen getekend heeft. Opvallend: die officiële communicatie werd na enkele minuten weer offline gehaald, maar werd later op de avond terug geplaatst.

Mata hoorde bij de 10 beste verdedigers in de JPL ...

Meest recent

'Club Brugge tast in buidel: drie toptargets onderweg'

Club Brugge dreigt deze zomer een pak steunpilaren te verliezen, en dus is er op inkomend vlak werk ...

9
9
'Genk casht miljoenen: Kompany laat kassa rinkelen'

Na een teleurstellend seizoen heeft KRC Genk heel wat werk aan de winkel. Op inkomend vlak plukten ...

35
35
'Arsenal shopt bij Club Brugge: plottwist rond Tzolis'

Club Brugge gaat een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van smaakmakers komen in ...

201
201
Lokeren rondt verrassende deal af met JPL-club

Sporting Lokeren heeft vandaag een volgende aanwinst aangekondigd. De Waaslanders gingen shoppen in ...

22
22
Rode Duivels beschikken plots over ‘nieuwe Kompany’

De Rode Duivels hebben achteraan niet meer de weelde van pakweg tien jaar geleden. Dat is ook geen ...

64
64
'Schalke 04 weigert aangeboden Belgische middenvelder'

Schalke 04 speelt komend seizoen weer in de Bundesliga. De club heeft altijd een verleden gehad met ...

86
86
'Westerlo weigert eerste miljoenenbod'

Bij KVC Westerlo gaat er heel wat volk de club verlaten. De Kemphanen merken dat er heel veel ...

19
19
Rode Duivels, opgelet: Egyptenaar wil revanche tegen België

Egypte is vooral Omar Marmoush en Mohamed Salah. Toch staat er nog een aanvallende pion om in de ...

66
66
'Anderlecht drukt door: nieuwe coach én verdediger'

RSC Anderlecht begint binnen een week aan de fysieke proeven. De Brusselaars maken achter de ...

494
494
Geen Gouden Generatie, wel enorme goudklomp bij Rode Duivels

De Rode Duivels beginnen aan hun WK. Ze openen met een match tegen Egypte, de zwaarste tegenstander ...

89
89
'Vertrekker bij Anderlecht: Deense club meldt zich'

RSC Anderlecht deed de afgelopen achttien maanden heel wat mislukte transfers onder Olivier Renard ...

180
180
Eén groot vraagteken blijft Rode Duivels achtervolgen

België begint vanavond aan zijn WK met een match tegen Egypte. Wat mogen we dit WK verwachten ...

64
64
Soap in 1B: RWDM leeft nog, Olympic Charleroi dient klacht in

In de Challenger Pro League is de degradatiestrijd dit seizoen toch een beetje uitgedraaid op een ...

263
263
'Charleroi verbaast iedereen met nieuwe trainer'

Voor Charleroi is het een onverwacht bewogen seizoen geweest. Het werd meteen uitgeschakeld in de ...

66
66
Vertonghen geeft pronostiek Duivels: "Heel goed voorteken"

We hebben er even op moeten wachten, maar maandagavond begint eindelijk het WK van de Rode Duivels. ...

92
92
Anderlecht pakt uit met verrassende contractverlenging

Bij Anderlecht wordt de puzzel voor volgend seizoen op dit moment volop gelegd. Sportief directeur ...

135
135
Mist hij een WK-match of niet? Plan-Doku onthuld

Er viel vorig weekend plots een bommetje in het Belgische kamp, want plots raakte bekend dat ...

114
114
'Rigaux verrast compleet met nieuwe coach Feyenoord'

Dévy Rigaux lag de voorbije weken al meteen onder vuur in Nederland. Bij zijn aanstelling als ...

182
182
'Totale chaos: WK-deelnemer zet bondscoach meteen op straat'

Het WK is nog maar enkele dagen ver, maar het lijkt erop dat bij één deelnemer nu al ...

106
106
Volgende vertrekker bij Antwerp officieel bevestigd

Antwerp staat voor een bijzonder drukke transferzomer. Technisch directeur Marc Overmars lijkt een ...

140
140
'Hoefkens verbaast en keert toch terug naar JPL'

Voor Carl Hoefkens is het een zeer woelig seizoen geweest. De trainer slaagde er uiteindelijk niet ...

211
211
TRANSFERUURTJE: 'Transfer De Cat nadert, dubbelslag bij Club'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

367
367
“Van Dijk moet Koeman aanpakken”: onrust bij Oranje

Onze Noorderburen zijn het WK op een valse nooit gestart. Nederland kwam tegen Japan tot twee keer ...

164
164
Depay onderdeel van spot: één beeld zorgt voor ophef

Memphis Depay stond zondag niet in de basis bij Nederland tegen Japan, maar wist toch al ruim voor ...

163
163
Viertal Duivels dé sleutel voor WK: “Lot ligt in hun handen”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Egypte in de eerste WK-wedstrijd van Groep G. Bondscoach ...

97
97

Meer sportnieuws