Club verliest publiekslieveling: transfer Mata volledig rond

door
Club verliest publiekslieveling: transfer Mata volledig rond

Club Brugge heeft definitief afscheid genomen van één van zijn vaste steunpilaren. Wat al enkele dagen in de lucht hing, werd donderdagavond ook officieel aangekondigd: zo gaat Clinton Mata in de Ligue 1 aan de slag. De Angolese verdediger tekende tot medio 2026 bij Olympique Lyon.

Mata begon zijn professionele carrière destijds bij KAS Eupen, waar hij na een drietal seizoenen werd weggeplukt door Sporting Charleroi. Bij de Carolo's groeide hij vervolgens uit tot één van de smaakmakers. Nadat hij een jaartje op huurbasis bij KRC Genk aan de slag ging, werd de in Verviers geboren Angolees in 2018 opgepikt door Club Brugge. En ook daar werd hij al snel een vaste steunpilaar.

LEES OOK: Kritiek op Verhaeghe: "Daar zal Leko niet gelukkig mee zijn"

Contractverlenging in najaar

In Brugge groeide Mata zelfs uit tot één van de betere verdedigers op de Belgische velden. Hij won er onder meer drie landstitels. Zijn goede prestaties bleven ook in het buitenland niet onopgemerkt. Desondanks bleef hij Club Brugge telkens trouw. In het voorbije najaar tekende Mata zelfs nog een contractverlenging tot medio 2026. Maar op zijn 30ste kreeg hij plots de kans om een mooie stap naar een grote competitie te zetten.

Transfersom van 5 miljoen

Zo raakte vorige maand bekend dat Olympique Lyon in hem een geschikte vervanger zag voor de naar Chelsea vertrokken Malo Gusto. En na weken van onderhandelen vonden beide clubs ook een akkoord over een transfersom van 5 miljoen euro, aangevuld met een percentage op de mogelijke doorverkoopsom. Donderdagavond maakte Lyon ook bekend dat de transfer is afgerond en dat Mata voor drie seizoenen getekend heeft. Opvallend: die officiële communicatie werd na enkele minuten weer offline gehaald, maar werd later op de avond terug geplaatst.

Mata hoorde bij de 10 beste verdedigers in de JPL ...

Meest recent

Kassa Cercle: 60 miljoen euro én straffe herinvestering

Cercle Brugge kan de afgelopen jaren straffe transfercijfers voorleggen. Het Laatste Nieuws zocht ...

0
0
‘Ongeziene trainerscarrousel met Mourinho en Amorim’

De Europese topclubs beginnen te bewegen. De resultaten van de eerste seizoenshelft zijn ...

17
17
Union haalt zijn gram met opmerkelijke koers

Bij Union loopt het dit seizoen alweer zeer netjes. De Brusselaars prijken al maandenlang aan de ...

10
10
Hasi moet puzzelen achterin: onverwachte oplossing?

Anderlecht begon het nieuwe jaar uitstekend, want het plaatste zich donderdag met een zege tegen AA ...

83
83
'Lammens en Openda slikken transferdompers'

Verschillende Rode Duivels maakten vorige zomer een transfer. Voor sommigen leek dat op het moment ...

58
58
Kritiek op Verhaeghe: "Daar zal Leko niet gelukkig mee zijn"

Voor Club Brugge is 2026 begonnen met een flinke tegenvaller. Het leverde dinsdag op Mambourg immers ...

197
197
'Strijd om Keita helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

In oktober 2023 maakte Mandela Keita nog zijn debuut voor de Rode Duivels, maar voorlopig is het bij ...

47
47
'Club ziet kansen op komst toptalent stijgen'

Club Brugge heeft deze wintermercato voorlopig nog niet toegeslaan, maar achter de schermen worden ...

159
159
'Bounida maakt in de zomer absolute droomtransfer'

Het heeft langer geduurd dan velen verwacht hadden, maar dit seizoen is Rayane Bounida eindelijk ...

86
86
Onrust rond Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt de stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

244
244
Toch opsteker voor Gent: "Daarover mogen we positief zijn"

Voor AA Gent is donderdagavond een einde gekomen aan het bekeravontuur. Het sneuvelde in de ...

90
90
Anderlecht davert: Coosemans op scherp

Het rommelt bij Anderlecht, en dit keer gaat het recht naar de kern. Colin Coosemans voelt zich ...

225
225
'Union trekt transferles en start onderhandelingen op'

Union was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt. Het liet Sofiane Boufal vertrekken ...

43
43
'Anderlecht doet geschiedenis herleven met nieuwe deal'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de halve finale van de beker en hoopt dat het daarmee ...

354
354
‘Guardiola wil sleutelpion van Club Brugge wegplukken’

Het is nog wachten op de eerste aanwinst van de winter bij Club Brugge. Aan uitgaande zijde beweegt ...

406
406
Ontsnapt aan rood? Zo oordeelt Kana zelf over fase

Anderlecht heeft zich donderdagavond geplaatst voor de halve finale van de beker na een nipte zege ...

274
274
Anderlecht bevoordeeld? Hasi en De Mil bikkelen over dé fase

RSC Anderlecht is goed aan zijn tweede seizoenshelft begonnen. Paars-Wit plaatste zich donderdag ten ...

397
397
Romano bevestigt Club-transfer, 'geheime trip' Van den Bosch

De tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League staat in de startblokken. Maar ondertussen zijn de ...

221
221
Milan-Belgen vieren, Barça bekert verder na hemelse assist

Aan de top van de Italiaanse Serie A blijven de twee clubs uit Milaan mekaar amper iets toegeven. AC ...

65
65
Analisten geloven ogen niet bij sleutelmoment Anderlecht-Gent

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van KAA Gent voor de halve finales van de beker, ...

553
553
Met dank aan arbitrage: Anderlecht voorbij Gent naar halve finales

De halve finalisten in de Croky Cup zijn gekend. Zo heeft ook RSC Anderlecht zich donderdag ...

506
506
'Sensatie! Barça én Real zetten zinnen op Jonge Duivel'

Nu de zogenaamde 'Gouden Generatie' stilaan is uitgedoofd, is het aantal Belgen aan de absolute top ...

194
194
'Totaalakkoord bereikt: tweede wintertransfer Club Brugge'

Bij Club Brugge blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de wintermercato. ...

389
389
Volgende vertrekker bij Gent, leegloop Westerlo blijft duren

Vrijdagavond is het zover, dan trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterstop weer op ...

113
113
Bekergelukje voor Anderlecht? Hein fileert strafschopfase

In de Croky Cup stond donderdagavond de laatste kwartfinale op het programma. Het werd een ...

766
766

Meer sportnieuws