Club verliest publiekslieveling: transfer Mata volledig rond

door
Club verliest publiekslieveling: transfer Mata volledig rond

Club Brugge heeft definitief afscheid genomen van één van zijn vaste steunpilaren. Wat al enkele dagen in de lucht hing, werd donderdagavond ook officieel aangekondigd: zo gaat Clinton Mata in de Ligue 1 aan de slag. De Angolese verdediger tekende tot medio 2026 bij Olympique Lyon.

Mata begon zijn professionele carrière destijds bij KAS Eupen, waar hij na een drietal seizoenen werd weggeplukt door Sporting Charleroi. Bij de Carolo's groeide hij vervolgens uit tot één van de smaakmakers. Nadat hij een jaartje op huurbasis bij KRC Genk aan de slag ging, werd de in Verviers geboren Angolees in 2018 opgepikt door Club Brugge. En ook daar werd hij al snel een vaste steunpilaar.

LEES OOK: PSG stuurt speler naar België, verrassende transfer Yaremchuk

Contractverlenging in najaar

In Brugge groeide Mata zelfs uit tot één van de betere verdedigers op de Belgische velden. Hij won er onder meer drie landstitels. Zijn goede prestaties bleven ook in het buitenland niet onopgemerkt. Desondanks bleef hij Club Brugge telkens trouw. In het voorbije najaar tekende Mata zelfs nog een contractverlenging tot medio 2026. Maar op zijn 30ste kreeg hij plots de kans om een mooie stap naar een grote competitie te zetten.

Transfersom van 5 miljoen

Zo raakte vorige maand bekend dat Olympique Lyon in hem een geschikte vervanger zag voor de naar Chelsea vertrokken Malo Gusto. En na weken van onderhandelen vonden beide clubs ook een akkoord over een transfersom van 5 miljoen euro, aangevuld met een percentage op de mogelijke doorverkoopsom. Donderdagavond maakte Lyon ook bekend dat de transfer is afgerond en dat Mata voor drie seizoenen getekend heeft. Opvallend: die officiële communicatie werd na enkele minuten weer offline gehaald, maar werd later op de avond terug geplaatst.

Mata hoorde bij de 10 beste verdedigers in de JPL ...

Meest recent

Ongeziene beelden: dít snauwde Hasi aan rust tegen Lambrechts

Standard boekte afgelopen zondag een cruciale zege in de clash met aartsrivaal RSC Anderlecht. Bij ...

6
6
'Blunder treft Anderlecht: in extremis versterking onderweg'

RSC Anderlecht versterkte zich vlak voor het sluiten van de transferperiode met flankaanvaller Coba ...

131
131
'Arsenal, Barça, ...: Belgisch goudhaantje plots grof wild'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

55
55
Antwerp in de wolken: onverwachte miljoenensom in laatje

Antwerp FC liet het transfergeweld op de Deadline Day grotendeels aan zich voorbij gaan. Desondanks ...

88
88
Twee topkandidaten bij Anderlecht: eerste twijfels duiken op

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op de levensbelangrijke bekermatch van aanstaande ...

492
492
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

126
126
DeadlineDay: miljoenenregen in Premier League, Atlético haalt uit

Ook in de grote Europese voetballanden ging de transfermarkt maandagavond weer op slot. Groot ...

110
110
'Genk hakt knoop door: nog één last-minute transfer'

De wintermercato is sinds maandagavond gesloten in de meeste Europese voetbalnaties. Maar in ...

216
216
'Nieuwe coach Anderlecht? Pure controverse barst los'

Een uitspraak van Marc Delire heeft een nieuwe coach-discussie meteen explosief gemaakt bij ...

289
289
'Groot risico Club: laatste maanden voor víér smaakmakers'

Club Brugge heeft een onverwacht kalme wintermercato achter de rug. De vicekampioen haalde ...

323
323
Drukte voor Deadline: ontdek de last-minute deals in de JPL

Maandagavond om middernacht sloot de transfermarkt weer onverbiddelijk zijn deuren in België. ...

147
147
'Club Brugge neemt enorme gok: recordtransfer op spel'

Club Brugge KV vatte de huidige transferperiode aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord ...

719
719
Anderlecht zoekt trainer: twee grote namen al geschrapt

De wintermercato zit erop in de meeste grote voetballanden, ook in België is de transferperiode ...

440
440
AA Gent trakteert fans op transfer oude JPL-bekende

AA Gent zocht na de zware blessure van Matisse Samoise nog naar een rechterflankverdediger. De ...

132
132
'Anderlecht, opgelet: Frutos gewild door JPL-club'

Bij La Louvière zijn ze zeer tevreden over het werk van Nicolas Frutos. Hij loodste de club ...

316
316
Benzema versiert op 38ste nog een miljoenentransfer

Karim Benzema heeft nog een transfer afgerond. De Franse aanvaller was niet meer tevreden bij ...

57
57
Beerschot maakt vertrekker bekend, Cercle nieuwkomer

Beerschot heeft vandaag nog wat transfers afgerond. Emile Doucouré verliet het Kiel en trok ...

71
71
Anderlecht heeft vervanger Angulo helemaal beet

RSC Anderlecht heeft onverwacht nog een drukke transferdag gekend. De Brusselaars hebben na het ...

422
422
Miljoenendeal Zulte Waregem en deal tussen KVM en Lierse

Zulte Waregem en KV Mechelen hebben op de valreep nog twee uitgaande transfers afgerond. Essevee ...

89
89
Anderlecht maakt gigantische transfer Angulo bekend

Anderlecht heeft op de slotdag nog een smaakmaker van de hand gedaan. Nilson Angulo heeft de club ...

511
511
Mulder helpt Anderlecht en strikt overbodige pion

RSC Anderlecht heeft op de slotdag nog een van zijn vele tegenvallende spelers van de hand gedaan. ...

273
273
'Malaise Anderlecht: bestuur beslist over ontslag Renard'

RSC Anderlecht heeft zondagavond Besnik Hasi bedankt voor bewezen diensten. Maar de hoofdtrainer ...

464
464
'Geldzak ligt klaar voor Genk: nieuw bod van 15 miljoen'

Matte Smets blijft dan toch aan boord bij KRC Genk. Hoewel VfL Wolfsburg bereid was om miljoenen ...

388
388
'Anderlecht tot uiterste: ultieme aanwinst uit La Liga'

RSC Anderlecht beleeft een opvallend drukke slotdag van de wintermercato. Paars-Wit neemt tijdelijk ...

348
348
Nieuwe coach Anderlecht: Vanhaezebrouck terug naar Lotto Park?

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft enkele uren na de pijnlijke nederlaag op Standard fors ...

1554
1554

Meer sportnieuws