TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe opdoffer Anderlecht, City breekt wereldrecord'

door
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe opdoffer Anderlecht, City breekt wereldrecord'

De zomerse transferperiode draait inmiddels op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland zijn de meeste clubs volop bezig met het zoeken van versterking en het afronden van deals aan inkomende en uitgaande zijde. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks de belangrijkste transfers en opvallendste geruchten in het Transferuurtje.

LEES OOK: Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

Jupiler Pro League

Volgens het Algerijnse medium La Gazette du Fennec is Anderlecht van plan om eerstdaags een ultieme poging te wagen om het afgelopen contract van Islam Slimani alsnog te verlengen. De spits kan ook rekenen op interesse vanuit Brazilië en Saudi-Arabië. Ondertussen melden Spaanse bronnen dat het dossier van Sergi Canos (Brentford FC) geen vervolg zal krijgen. De Spanjaard zou een overgang naar Valencia CF verkiezen. Sportieve baas Jesper Fredberg zal dus op zoek moeten naar een andere flankaanvaller.

Bij AA Gent gaat nog een aantal spelers de club verlaten. Eén van die spelers is Alessio Castro-Montes. Die geniet naar verluidt interesse uit de Franse eerste klasse. De website Les Violets meldt Castro-Montes op de radar is gekomen bij Toulouse FC. De Franse bekerwinnaar heeft via bepaalde makelaars alvast een goed zicht op de Belgische transfermarkt. Hoeveel de Buffalo's exact vragen voor hun flankspeler, is voorlopig niet bekend.

Feyenoord zou wel graten zien in de komst van Ayase Ueda. Tot op heden zijn er nog geen concrete gesprekken, maar de Japanse aanvaller zou wel degelijk grote belangstelling genieten van de Nederlandse landskampioen. Ueda gaat Cercle Brugge in ieder geval zo goed als zeker verlaten. Na zijn sterke seizoen kan de Japanse spits de nodige miljoenen opbrengen.

OH Leuven kondigde woensdag de komst van middenvelder Kento Misao aan. Deze zesvoudige international van Japan werd overgenomen van het Portugese Santa Clara. Met Konan N'Dri (Eupen) is dan weer een nieuwe winger op komst. Volgens La Dernière Heure gaat het dossier de goede richting op, al is het wachten op een definitief akkoord tussen beide clubs. Daar tegenover zou Casper De Norre wel eens kunnen vertrekken. Hij wordt gelinkt aan het Engelse Millwall FC.

Standard zoekt nog naar een extra centrale verdediger en Steve Kapuadi zou volgens Poolse bronnen een piste zijn. De Fransman geniet echter ook interesse van Lechia Gdansk en Legia Warschau. Kapuadi speelt momenteel voor Wisla Plock, dat hem een jaar geleden transfervrij overnam van Trencin.

Buitenland

Manchester City zou dichtbij de komst van Josko Gvardiol staan. Zo meldt transferexpert Fabrizio Romano dat Engelse kampioen en RB Leipzig een overeenkomst hebben bereikt over de transfersom. Naar verluidt zou de treble-winnaar zo'n 100 miljoen euro betalen voor de Kroatische international, bonussen exclusief. Daarmee stoot hij Harry Maguire van de troon als duurste verdediger aller tijden. Daartegenover laat Sky Germany weten dat Kyle Walker aan coach Pep Guardiola heeft laten verstaan dat hij absoluut naar Bayern München wil vertrekken.

City dreigt bovendien ook Riyad Mahrez kwijt te spelen, de Algerijnse aanvaller is goed op weg naar het Saudische Al-Ahly. De treble-winnaar zou dan ook een vervanger willen aantrekken. En volgens Footmercato zou men daarvoor naar FC Barcelona lonken. Zo zou de Engelse kampioen zijn zinnen hebben gezet op Raphinha. De Braziliaanse international zou op Camp Nou mogen vertrekken gezien de penibele financiële situatie van de club.

Volgens Fichajes is Roméo Lavia een van de grote transferdoelwitten van Liverpool FC na het mislopen van Aurélien Tchouaméni, die gewoon bij Real Madrid blijft. De Reds zouden de komende weken wel eens een bod kunnen doen op onze 19-jarige landgenoot, die momenteel nog onder contract staat bij Southampton. Liverpool moet wel afrekenen met concurrentie van verschillende andere Engelse clubs.

Vincent Kompany was met Burnley FC al actief op de transfermarkt, maar de manager van de Engelse eersteklasser wil er nog versterking bij. Hij wil nog een speler op het middenveld aantrekken om naast Josh Cullen te spelen. En daarvoor zou hij aan een Rode Duivel denken. Zo meldt ED dat Burnley zijn zinnen heeft gezet op Aster Vranckx. Ook PSV zou in de running zijn voor de middenvelder.

Volgens David Ornstein, transferexpert van The Athletic, heeft Newcastle United een akkoord gevonden omtrent de komst van Harvey Barnes. De Engelse international was vorig seizoen opnieuw één van de smaakmakers bij Leicester City, maar ook hij slaagde er niet in om de Foxes te behoeden van degradatie. Barnes zal echter niet mee zakken naar de Premier League. Zo zou Newcastle 38 miljoen pond, net geen 44 miljoen euro, betalen om hem weg te plukken uit het King Power Stadium.

City heeft momenteel de sterkste kern van Europa ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

105
105
Ait El Hadj doet verrassende uitspraak over bekerfinale

Union heeft na de nederlaag op STVV geen nieuwe steek laten vallen. Het slaagde er zondag wel in om ...

26
26
Zure nasmaak voor Westerlo: "Er zat meer in"

Voor Westerlo lijkt het een moeilijke zaak te gaan worden om de Europe Play-Off nog te gaan winnen. ...

14
14
Champagne knalt: Barça verzekert zich in Clasico van titel

De Spaanse titelstrijd heeft zondagavond zijn ontknoping gekend. FC Barcelona trok immers aan het ...

39
39
Bidden voor Karetsas en Heymans: Hayen brengt nieuws

Voor Genk is het een tegenvallend seizoen geweest, maar dat kunnen ze wel nog altijd afsluiten met ...

99
99
'Princiepsakkoord bereikt: Union verliest smaakmaker'

Voor Union staat of valt het seizoen met de komende week. Donderdag strijden ze met Anderlecht om de ...

67
67
Rentree in mineur: Hairemans verklaart penaltymisser

Antwerp lijkt zondag definitief afgehaakt te zijn in de strijd om de Europe Play-Off te winnen. Door ...

25
25
'Genk waagt nieuwe poging en kent prijskaartje'

Bij KRC Genk staan ze wellicht voor een drukke transferzomer. Na een tegenvallend seizoen lijkt vers ...

75
75
Hubert komt met eerste update over Rodriguez

Union stond zondag onder grote druk doordat Club Brugge zaterdag al gewonnen had. De Brusselaars ...

129
129
Genk wint ruim, maar blijft met kopzorgen achter

KRC Genk heeft zondag gedaan wat het moest doen om in de running te blijven voor het laatste ...

99
99
Lichtpunt bij Anderlecht: "Of ik start in de bekerfinale?"

Bij RSC Anderlecht mocht Adriano Bertaccini zoals verwacht starten voor Thorgan Hazard, die rust ...

137
137
Union SG klaart de klus, grote zorgen omtrent sterkhouder

Union SG moest winnen tegen KV Mechelen, nadat Club Brugge vlot won van STVV. De Brusselaars konden ...

211
211
'Relatiebreuk voor Trossard? Vrouw verwijdert alle foto’s'

Sportief kent Leandro Trossard geweldige tijden. Hij was vandaag alweer bepalend voor Arsenal, maar ...

205
205
Club Brugge slaat toe met miljoenenbod voor topschutter

Club Brugge bereidt zich voor op een mogelijk vertrek van Nicolo Tresoldi, en dat gaat sneller dan ...

728
728
Roef misnoegd: "Hiervoor speel ik geen voetbal"

AA Gent mocht ruim een helft met een man meer spelen tegen RSC Anderlecht. Verder dan een ...

160
160
Trossard grote redder bij Arsenal na sensationeel slot

In de Premier League is de titelstrijd bijzonder spannend. Manchester City won, waardoor Arsenal ook ...

89
89
Taravel ziet groot lichtpunt na draw bij AA Gent

RSC Anderlecht speelde 1-1 op het veld van AA Gent. De Brusselaars speelden ruim een helft met een ...

139
139
Hommeles Antwerp: Oosting opvallend streng na penaltymoment

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een erg dure thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi geleden. In de ...

180
180
Vlak voor Clasico: Flick getroffen door persoonlijk drama

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Spaanse titelstrijd. Uitgerekend in de clash tegen ...

58
58
Flirtend met de grens: Coosemans doet Gent-publiek koken

AA Gent en RSC Anderlecht hebben zondagmiddag de punten gedeeld in de Champions' Play-Offs: 1-1. De ...

326
326
Charleroi telt Antwerp uit: lat fnuikt gedroomde rentree Hairemans

Antwerp FC lijkt uitgeteld voor de eindzege in de Europe Play-Offs. Een week na de pandoering tegen ...

49
49
Cvetkovic geschorst in bekerfinale? Anderlecht krijgt uitsluitsel

De competitiewedstrijd van zondagmiddag op AA Gent was voor RSC Anderlecht tevens de generale ...

443
443
Nog geen Champions League: Burnley voorkomt droomweek Villa

In Engeland blijft de strijd om de landstitel bijzonder spannend. Het gevecht om de Champions ...

22
22
Rood Cvetkovic: aanstoker Van der Heyden klapt uit biecht

RSC Anderlecht is er niet in geslaagd zijn laatste competitiewedstrijd voor de bekerfinale al ...

330
330
De Mil in volle wedstrijd naar binnen: oorzaak bekend

AA Gent is er zondagmiddag wederom niet in geslaagd om zijn eerste zege in de Champions' Play-Offs ...

229
229
Poppen aan het dansen: Gent-Anderlecht escaleert na affluiten

In de Champions' Play-Offs hebben AA Gent en RSC Anderlecht zondagmiddag de punten gedeeld: 1-1. Een ...

587
587

Meer sportnieuws