'Anderlecht wil middenveld versterken met Ligue 1-aanvoerder'

518 stemmen
'Anderlecht wil middenveld versterken met Ligue 1-aanvoerder'

Na de komst van spits Kasper Dolberg en rechtsback Louis Patris, leek het zomerse transferoffensief van RSC Anderlecht definitief begonnen. Maar het blijkt wederom niet zo evident om transfertargets te overtuigen naar het Lotto Park af te zakken. Desondanks blijven de Brusselaars verschillende pistes bewandelen op de mercato.

Sportieve baas Jesper Fredberg is nog lang niet klaar met zijn transferwerk. Op de verlanglijst staat nog een nieuwe doelman, de transfervrije Maxime Dupé zou daarvoor de meest concrete piste zijn op dit moment. Daarnaast gaat Anderlecht voor een nieuwe flankspeler die voor de nodige creativiteit, diepgang en voorzetten kan zorgen. Ook een extra spelmaker op het middenveld lijkt broodnodig.

LEES OOK: Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Veelzijdige middenvelder

Er worden echter nog meer opportuniteiten overwogen. Een polyvalente middenvelder bijvoorbeeld, die met zijn fysieke vermogen goed zou passen binnen de speelwijze van coach Brian Riemer. Tijdens de voorbereiding werd deze rol vooral opgenomen door Majeed Ashimeru en Amadou Diawara. Maar bij een goed bod is een vertrek van het genoemde tweetal naar verluidt niet uitgesloten, bovendien is extra concurrentie voor hun geen overbodige luxe.

Congolees international

En daarvoor zou RSCA nu in de Ligue 1 rondsporen. Volgens Footmercato is Anderlecht immers één van de ploegen die navraag heeft gedaan achter Samuel Moutoussamy. De Congolese international is momenteel aanvoerder bij FC Nantes. Maar daar is hij zijn laatste contractjaar ingegaan en vermits van een verlenging vooralsnog geen sprake is, kan de 26-jarige deze zomer wel eens vertrekken. Moutoussamy zou wel zo'n 3 tot 5 miljoen euro moeten kosten. Bovendien heerst er flinke concurrentie van onder meer RC Strasbourg, Bayer Leverkusen en FC Köln.

Anderlecht heeft nood aan extra concurrentie op het middenveld ...

Meest recent

Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

78
78
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

199
199
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

774
774
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

90
90
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

149
149
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

60
60
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

66
66
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

35
35
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

159
159
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

183
183
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

24
24
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

150
150
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

26
26
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

293
293
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

246
246
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

381
381
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

194
194
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

111
111
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

160
160
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

855
855
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

517
517
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

365
365
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

39
39
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

267
267
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

49
49

Meer sportnieuws