TRANSFERUURTJE: 'Eerste topaanwinst Anderlecht, binnenlandse transfer Club'

door
TRANSFERUURTJE: 'Eerste topaanwinst Anderlecht, binnenlandse transfer Club'

Het seizoen in het clubvoetbal zit erop en dus kan de zomermercato op volle toeren beginnen draaien. De meeste ploegen in binnen- en buitenland zijn zelfs volop bezig met het ontrollen van hun transferplannen. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks de belangrijkste deals en opvallendste geruchten in het Transferuurtje.

LEES OOK: 'Zelfs Real Madrid komt aankloppen bij Club Brugge'

Jupiler Pro League

Ze hebben bij Anderlecht zeer lang moeten wachten, maar het lijkt er nu op dat de eerste aanwinst van de zomer eindelijk op komst is. Er lijkt een doorbraak gekomen te zijn in het dossier van Kasper Dolberg, waardoor de Deense spits binnen afzienbare tijd op Neerpede zou moeten staan. Anderlecht trok zijn bod op en zou uiteindelijk een akkoord gevonden hebben met OGC Nice over een transfersom van ongeveer 6 miljoen euro.



Anderlecht kon doordrukken voor Dolberg omdat de kassa rinkel met de verkoop van Bart Verbruggen. De Nederlandse doelman zou al aan zijn ploegmaats onthuld hebben dat hij inderdaad naar Brighton vertrekt. De Engelsen zouden maar liefst 20 miljoen euro neertellen voor de deal, die wellicht snel rond zal zijn. Daardoor moet Anderlecht wel weer de markt op. Omdat er ook nog steeds met Genk onderhandeld wordt over Hendrik Van Crombrugge, zou RSCA op zoek gaan naar twee nieuwe doelmannen.

Ook van Islam Slimani nam Anderlecht al afscheid, maar een verrassende wending is niet uitgesloten. De Algerijn zou namelijk nog steeds een aanbod op zak hebben om alsnog een nieuw contract te tekenen en een duo te vormen met Dolberg. Er zijn echter nog kapers op de kust, want ook PAOK en Watford zouden concreet zijn.



Bij Club Brugge beweegt er ook nog één en ander. Zo lijken ze op weg om een deal te sluiten met een andere Belgische club. Een aantal spelers mogen Blauw-Zwart immers verlaten, onder wie Youssouph Badji. Club zou onderhandelen met Charleroi over een definitieve transfer, ondanks dat de Carolo's de aankoopoptie van de Senegalees niet gelicht hebben.

Misschien gaat Club ook nog inkomende transfers doen. Eén naam mag wel geschrapt worden. De Bruggelingen legden bij Bologna een bod van 3 miljoen euro neer voor Denso Kasius, een 20-jarige rechtsachter en Nederlands belofteninternational. Ze werden echter op snelheid gepakt door AZ, dat met de jonge verdediger aan de haal gaat.



Antwerp moet deze zomer nog het vertrek van een aantal smaakmakers vrezen. Zo bevestigt Jean Butez nogmaals dat hij een transfer deze zomer wel ziet zitten. De Franse doelman voegde er meteen aan toe dat de Great Old ook wel bereid is om hem te gelde te maken, al werd een eerste bod van Burnley wel geweigerd. Daarnaast heeft Antwerp ook het contract van Viktor Fischer ontbonden. De Deense winger zet door een slepende blessure op amper 29-jarige leeftijd een punt achter zijn carrière.

Bij Union moeten ze nog de knoop doorhakken over een nieuwe trainer na het plotse vertrek van Karel Geraerts. De Brusselaars verkenden daarbij ook een piste in eigen land, want ze dachten aan Miron Muslic, die de voorbije maanden hoge ogen gooide met Cercle Brugge. Het lijkt er echter op dat het uiteindelijk Alexander Blessin zal zijn die zal overnemen. De Duitser ligt in polepositie en een akkoord zou in de maak zijn.



KRC Genk moet nog op zoek naar een spits deze zomer en dat zou weleens een verrassende naam kunnen worden. Het zou immers niet uitgesloten zijn dat Ally Samatta alsnog in de Cegeka Arena blijft. Genk zal zijn aankoopoptie niet lichten, maar het zou kunnen dat er toch nog een andere deal gesloten wordt met Fenerbahçe om de Tanzaniaan alsnog aan boord te houden.

Buitenland

Het lijkt erop dat Radja Nainggolan een zeer opmerkelijke transfer zal maken. De ex-Rode Duivel vertrekt na zes maanden alweer bij SPAL nadat de club degradatie naar de Serie C niet kon afwenden en zou nu zowaar een avontuur in San Marino beginnen. Hij zou onderhandelen met La Fiorita, dat onze landgenoot wil binnenhalen voor ze aan de bak moeten in de voorrondes van de Champions League.

In Saudi-Arabië blijven ze maar grote namen halen. Al-Nassr wil Cristiano Ronaldo bijvoorbeeld ook nog enkele kleppers als ploegmaat bezorgen en zou dicht staan bij de komst van Marcelo Brozovic, die de komende drie jaar maar liefst 100 miljoen euro kan gaan verdienen. Daarnaast is ook Seko Fofana (Lens) nog steeds op komst. De transfer van Hakim Ziyech zou dan weer op de tocht staan, nadat de spelmaker van Chelsea niet door de medische keuring geraakt zou zijn.

Zal Dolberg de verwachtingen inlossen bij Anderlecht?

Meest recent

Uitblinker Trossard sluit 2025 af met straffe statistiek

Voor wie er nog aan twijfelde dat Arsenal dit seizoen absoluut een prijs wil pakken, hebben de ...

27
27
Doet Genk weer pikante transfer bij STVV?

Voor KRC Genk is er werk aan de winkel tijdens de wintermercato. De Limburgers staan na twee derde ...

117
117
Trossard verbrijzelt reeks Villa, Lammens voorkomt blamage

Arsenal heeft dinsdag een serieus statement gemaakt in de Engelse titelstrijd. Het verbrijzelde de ...

59
59
'Gezelschap voor Raskin: Rangers drukt door voor Belg'

Of Nicolas Raskin na de wintermercato nog voor Rangers zal spelen, blijft toch nog een beetje een ...

39
39
Chelsea verliest verder terrein, ook De Cuyper wint niet

Er stond dinsdagavond heel wat voetbal op het programma in de Premier League. In de eerste ...

19
19
Eden Hazard reageert op keiharde kritiek van Kroos

Eden Hazard geniet intussen al 2,5 jaar van zijn pensioen. Hij zette immers al in de zomer van 2023 ...

168
168
'Zelfs Real Madrid komt aankloppen bij Club Brugge'

Club Brugge hoopt zich tijdens de wintermercato stevig te kunnen versterken. Maar voorlopig duiken ...

326
326
Nkada kent sanctie na 'boksincident' tegen STVV

Standard sloot zijn kalenderjaar af met een thuisnederlaag tegen STVV. Die wedstrijd werd ontsierd ...

130
130
Opportuniteit voor Belgische clubs: Rode Duivel op de markt

Vanaf donderdag kunnen de Belgische eersteklassers helemaal beginnen aan hun zoektocht naar ...

151
151
'Delcroix verrast iedereen met nieuwe club'

Hannes Delcroix zit op een zijspoor bij Burnley. De Engelse eersteklasser wil in januari dolgraag af ...

78
78
'Opvallend Belgisch transfergerucht omtrent Mertens'

Dries Mertens geniet momenteel volop van de passie van hem en zijn vrouw Kat Kerkhofs: de wereld ...

141
141
'Anderlecht schiet raak: spits met waanzinnige cijfers'

Anderlecht wil raak schieten, maar niet met de klassieke namen. Er wordt in de wandelgangen ...

468
468
Straf! Lammens liet grote club staan voor Man Utd

Senne Lammens versierde afgelopen zomer een absolute toptransfer. Hij trok voor 21 miljoen euro van ...

163
163
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

95
95
'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

651
651
Club Brugge plukt keeperstrainer weg bij voetbalbond

Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage. Behoudens verrassingen nog zonder versterkingen, al ...

191
191
Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Sommige carrières lijken nooit helemaal af. Ook niet wanneer ze al decennialang meegaan. ...

49
49
'Hayen hakt knopen door: Genk dumpt dure zomerflop'

Bij ingang van het nieuwe jaar prijkt KRC Genk pas op de negende plaats. Om daar verandering in te ...

893
893
“Die Belg is gestoord”: Preud’homme zoals je hem nooit zag

Michel Preud'homme heeft een blijvende stempel nagelaten in het Belgische voetbal: als speler en ...

162
162
'AA Gent heeft beet: oude bekende De Mil op komst'

Tien matchen voor het einde van de reguliere competitie prijkt AA Gent pas op plaats acht. Vermits ...

292
292
'Gheysens grijpt in: Antwerp lanceert winteroffensief'

Antwerp mag dankzij de recente opmars in het klassement weer naar boven kijken, maar een extra ...

534
534
'Club Brugge stap dichter bij eerste winteraanwinst'

Club Brugge windt er geen doekjes om dat een extra flankaanvaller dé uitgesproken prioriteit ...

845
845
'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

1002
1002
Seys laat Club Brugge-fans watertanden op Instagram

Joaquin Seys kende een absoluut droomjaar bij Club Brugge. Vanuit Club NXT stroomde hij schijnbaar ...

233
233
Tielemans haalt loftrompet boven: “Heel speciaal”

Youri Tielemans heeft een topjaar achter de rug. De middenvelder is de architect van het sterk ...

59
59

Meer sportnieuws