TRANSFERUURTJE: 'Kompany lonkt naar Club, Anderlecht strijdt met Standard'

door
TRANSFERUURTJE: 'Kompany lonkt naar Club, Anderlecht strijdt met Standard'

Het seizoen in het clubvoetbal zit erop en dus kan de zomermercato op volle toeren beginnen draaien. De meeste ploegen in binnen- en buitenland zijn zelfs volop bezig met het ontrollen van hun transferplannen. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks de belangrijkste deals en opvallendste geruchten in het Transferuurtje.

LEES OOK: ‘OHL bereidt zich al voor op gigantische knaltransfer’

JUPILER PRO LEAGUE

Vincent Kompany blijft de Belgische markt afspeuren op zoek naar versterking. Nu zou hij ook bij Club Brugge willen aankloppen, want volgens TEAMtalk heeft Burnley FC zijn zinnen gezet op Jack Hendry. Afwachten of het tot een akkoord komt met de Schotse verdediger. Daarnaast zou Blauw-Zwart nog een viertal pionnen kunnen verliezen. "Bij Club moeten ze Noa Lang wegzetten, Abakar Sylla zit op een transfer te wachten, Andreas Skov Olsen, Tajon Buchanan, …", stelt makelaar Sofyan Benkheil in gesprek met Het Nieuwsblad.



KRC Genk heeft opnieuw versterking gevonden in eigen land. Zoals verwacht rondde Racing de komst van Alieu Fadera af. De Gambiaanse international heeft een sterk seizoen achter de rug bij Zulte Waregem en wordt daarvoor beloond met een mooie stap hogerop. De flankaanvaller zette zijn kribbel onder een vierjarig contract in de Cegeka Arena. Met deze transfer kon Racing een pak andere ploegen uit binnen- en buitenland aftroeven.



Volgens Score Nigeria hebben Anderlecht en Standard interesse in de Nigeriaanse aanvaller Emmanuel Umeh. De 18-jarige spits speelt voor de Bulgaarse club Botev Plovdiv, waar hij in 19 matchen 4 keer scoorde en 1 assist uitdeelde. Naast de twee Belgische clubs heeft ook Bordeaux hem op de radar staan. Overigens zou RSCA ook een gouden kans krijgen bij vermeend oud-doelwit Reggie Cannon, wiens contract bij Boavista werd ontbonden. Al is niet duidelijk of de interesse van Paars-Wit nog actueel is.



Standard wil naar verluidt ook Boris Lambert graag aan de kern toevoegen, maar het krijgt zware concurrentie van Union SG. De Brusselaars staan een stukje verder in hun ontwikkeling als club en lijken een streepje voor te hebben. Daarnaast is er ook de vraagprijs. KAS Eupen wil 1,5 miljoen euro voor zijn smaakmaker, aldus transferwatcher Sacha Tavolieri.



Volgens Turkse media heeft KVC Westerlo zijn oog laten vallen op de 19-jarige Turkse rechtsachter Erdem Gökce. De talentvolle verdediger speelt voor Eyüpspor, waar hij een aflopend contract heeft. Daarnaast wordt Pape Sakho genoemd als mogelijke aanwinst. Dat is een 26-jarige Senegalese flankaanvaller van Simba FC. Lokale bronnen beweren zelfs dat een bod van 500.000 euro werd uitgebracht.

JUPILER PRO LEAGUE

Journalist Sacha Tavolieri vertelt bij Europe1 dat Eden Hazard net als heel wat andere grote namen uit de voetbalwereld een werkelijk astronomisch bod uit Saudi-Arabië ontvangen heeft, maar dat onze landgenoot dat van tafel geveegd heeft. De belangrijkste factoren in de keuze van Hazard zijn immers het spelplezier en zijn familie en Saudi-Arabië past helemaal niet in dat plaatje. Een avontuur in de MLS, een einde van zijn carrière of zelfs een Belgisch avontuur samen met zijn broers worden eveneens genoemd.



Thomas Meunier gaat Borussia Dortmund deze zomer mogelijk verlaten. De rechtsachter komt niet meer voor in de plannen van de club en de verwachting is dat hij snel een nieuwe club zal vinden. Er is volgens het Duitse Bild alvast interesse vanuit Italië en Engeland: Aston Villa, Internazionale, AC Milan en Juventus. Dortmund wil vooral van zijn salaris af, waardoor de Rode Duivel voor een beperkt bedrag van zo'n 2 à 4 miljoen euro zou mogen beschikken.



Cyril Ngonge heeft een sterk seizoen achter de rug bij Hellas Verona, De 23-jarige aanvaller heeft zich meteen in de kijker gespeeld. SS Lazio zou volgens Tuttosport wel graten zien in de komst van de Belgische aanvaller. Ngonge zou maar liefst 10 miljoen euro moeten kosten. Verona haalde hem in januari nog voor een prikje weg bij FC Groningen.



Volgens opnieuw Tavolieri heeft Borussia Mönchengladbach zijn zinnen gezet op Paul Onuachu. De Duitse club zoekt een extra spits en zij zijn dus op het spoor gekomen van de voormalige doelpuntenmachine van KRC Genk. VfB Stuttgart denkt ook aan de aanvaller, maar Onuachu wil geen risico nemen en liefst naar een goede subtopper gaan. De Nigeriaan mag wellicht vertrekken bij het gedegradeerde Southampton.



Volgens Ekstrabladet wil TSG Hoffenheim deze zomer afscheid nemen van Jacob Bruun Larsen en de transferprijs zou nog maar 2 miljoen euro bedragen. De Duitse club heeft hem gewogen en veel te licht bevonden. Drie jaar geleden betaalden ze nog 9 miljoen euro om hem over te nemen van Borussia Dortmund. Bruun Larsen zal naar een minder hoog aangeschreven competitie moeten trekken om zijn carrière weer op de rails te krijgen. Er zou interesse zijn vanuit België, Nederland en Denemarken.



Mason Mount lijkt dan toch niet naar Old Trafford te verhuizen. Manchester United toonde zich volgens Sky Sports nochtans bereid om een slordige 65 miljoen euro te betalen, maar kreeg desondanks weer een njet van Chelsea. Dat deed wel een tegenvoorstel van 68 miljoen plus zo'n 8 miljoen aan bonussen, maar United wil zijn bod niet nog eens verhogen.

Welke club heeft op dit moment de sterkste kern?

Meest recent

'AA Gent zoekt winger: oude bekende De Mil op komst'

Tien matchen voor het einde van de reguliere competitie prijkt AA Gent pas op plaats acht. Vermits ...

7
7
'Gheysens grijpt in: Antwerp lanceert winteroffensief'

Antwerp mag dankzij de recente opmars in het klassement weer naar boven kijken, maar een extra ...

63
63
'Club Brugge stap dichter bij eerste winteraanwinst'

Club Brugge windt er geen doekjes om dat een extra flankaanvaller dé uitgesproken prioriteit ...

262
262
'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

503
503
Seys laat Club Brugge-fans watertanden op Instagram

Joaquin Seys kende een absoluut droomjaar bij Club Brugge. Vanuit Club NXT stroomde hij schijnbaar ...

70
70
Tielemans haalt loftrompet boven: “Heel speciaal”

Youri Tielemans heeft een topjaar achter de rug. De middenvelder is de architect van het sterk ...

26
26
FIFA-baas Infantino slaat snoeihard terug op WK-chaos

Het WK 2026 komt dichterbij en het landentornooi in de Verenigde Staten, Mexico en Canada kreeg al ...

89
89
Vanaken zekerheid op WK? “Had al eerder kunnen zijn”

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge, maar bij de Rode Duivels ...

120
120
Antwerp wrijft zich in de handen: topduo staat op

Royal Antwerp FC kende een desastreuze reeks en keek zelfs even tegen degradatiezorgen aan. Stef ...

138
138
Boeckx doet straffe uitspraken over “maniakale” Kompany

Het einde van het jaar zit er bijna op en dan worden de beste momenten overal bovengehaald. Ook ...

95
95
Vaste Rode Duivel plots ferm in de rats: "Héél vreemd"

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada komt dichterbij met de nakende jaarwisseling. ...

80
80
‘Code rood bij Antwerp: exit ‘stabiele factor’ dreigt’

Royal Antwerp FC dreigt weer een totale leegloop mee te maken. Achter de schermen is de club al druk ...

208
208
Extra pijnlijk: Lardot steunt uithaal naar ref en VAR

De VAR en scheidsrechters in België blijven een groot discussiepunt. Ook afgelopen speeldag ...

252
252
Garcia houdt hart vast: grote vrees De Bruyne en Lukaku

2026 staat voor de deur en dat is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De ...

107
107
Joos geeft raad: “Deze Duivel zou áltijd bij Real spelen”

De Rode Duivels lagen de afgelopen seizoenen erg goed in de transfermarkt. Met de wintermercato voor ...

156
156
‘Transferwending Ordonez: Club ziet strijd losbarsten’

Joel Ordonez werd afgelopen zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht. Zo stond ...

370
370
TRANSFERUURTJE: ‘Grootse plannen Club, leegloop Antwerp’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

317
317
‘OHL bereidt zich al voor op gigantische knaltransfer’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen is volop aan het draaien. Bij Oud-Heverlee ...

114
114
Enorme teleurstelling: grijpt Garcia genadeloos in?

2026 is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach Rudi Garcia is al ...

176
176
‘Antwerp wil deze winter in eigen land shoppen’

Royal Antwerp FC moet elke mercato verkopen om het hoofd boven water te houden, maar komende ...

344
344
‘Racismerel Beveren – Beerschot: straffen op komst’

Op 20 december namen SK Beveren en Beerschot het tegen elkaar op. De match werd ontsierd door een ...

155
155
Wesley Hoedt en Emma Heesters droppen gigantische relatiebom

Voetballer Wesley Hoedt en zangeres Emma Heesters zijn opnieuw uit elkaar. Dat bevestigt de manager ...

126
126
Tielemans doet transferboekje open: “Het klopt”

Youri Tielemans is dit seizoen enorm sterk bezig. Met Aston Villa doet de middenvelder zowaar mee ...

160
160
Ontsteltenis bij Anderlecht: Stroeykens weg in januari?

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato van gerichte versterking voorzien. Maar de ...

550
550
'Doorbraak gevonden: supertransfer City binnen 48 uur'

Een winterstop is de clubs uit de Premier League niet gegund, in de komende drie dagen wordt zelfs ...

109
109

Meer sportnieuws