TRANSFERUURTJE: 'Kompany lonkt naar Club, Anderlecht strijdt met Standard'

door
TRANSFERUURTJE: 'Kompany lonkt naar Club, Anderlecht strijdt met Standard'

Het seizoen in het clubvoetbal zit erop en dus kan de zomermercato op volle toeren beginnen draaien. De meeste ploegen in binnen- en buitenland zijn zelfs volop bezig met het ontrollen van hun transferplannen. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks de belangrijkste deals en opvallendste geruchten in het Transferuurtje.

LEES OOK: Competitie of Europa? Hayen duidt prioriteit aan

JUPILER PRO LEAGUE

Vincent Kompany blijft de Belgische markt afspeuren op zoek naar versterking. Nu zou hij ook bij Club Brugge willen aankloppen, want volgens TEAMtalk heeft Burnley FC zijn zinnen gezet op Jack Hendry. Afwachten of het tot een akkoord komt met de Schotse verdediger. Daarnaast zou Blauw-Zwart nog een viertal pionnen kunnen verliezen. "Bij Club moeten ze Noa Lang wegzetten, Abakar Sylla zit op een transfer te wachten, Andreas Skov Olsen, Tajon Buchanan, …", stelt makelaar Sofyan Benkheil in gesprek met Het Nieuwsblad.



KRC Genk heeft opnieuw versterking gevonden in eigen land. Zoals verwacht rondde Racing de komst van Alieu Fadera af. De Gambiaanse international heeft een sterk seizoen achter de rug bij Zulte Waregem en wordt daarvoor beloond met een mooie stap hogerop. De flankaanvaller zette zijn kribbel onder een vierjarig contract in de Cegeka Arena. Met deze transfer kon Racing een pak andere ploegen uit binnen- en buitenland aftroeven.



Volgens Score Nigeria hebben Anderlecht en Standard interesse in de Nigeriaanse aanvaller Emmanuel Umeh. De 18-jarige spits speelt voor de Bulgaarse club Botev Plovdiv, waar hij in 19 matchen 4 keer scoorde en 1 assist uitdeelde. Naast de twee Belgische clubs heeft ook Bordeaux hem op de radar staan. Overigens zou RSCA ook een gouden kans krijgen bij vermeend oud-doelwit Reggie Cannon, wiens contract bij Boavista werd ontbonden. Al is niet duidelijk of de interesse van Paars-Wit nog actueel is.



Standard wil naar verluidt ook Boris Lambert graag aan de kern toevoegen, maar het krijgt zware concurrentie van Union SG. De Brusselaars staan een stukje verder in hun ontwikkeling als club en lijken een streepje voor te hebben. Daarnaast is er ook de vraagprijs. KAS Eupen wil 1,5 miljoen euro voor zijn smaakmaker, aldus transferwatcher Sacha Tavolieri.



Volgens Turkse media heeft KVC Westerlo zijn oog laten vallen op de 19-jarige Turkse rechtsachter Erdem Gökce. De talentvolle verdediger speelt voor Eyüpspor, waar hij een aflopend contract heeft. Daarnaast wordt Pape Sakho genoemd als mogelijke aanwinst. Dat is een 26-jarige Senegalese flankaanvaller van Simba FC. Lokale bronnen beweren zelfs dat een bod van 500.000 euro werd uitgebracht.

JUPILER PRO LEAGUE

Journalist Sacha Tavolieri vertelt bij Europe1 dat Eden Hazard net als heel wat andere grote namen uit de voetbalwereld een werkelijk astronomisch bod uit Saudi-Arabië ontvangen heeft, maar dat onze landgenoot dat van tafel geveegd heeft. De belangrijkste factoren in de keuze van Hazard zijn immers het spelplezier en zijn familie en Saudi-Arabië past helemaal niet in dat plaatje. Een avontuur in de MLS, een einde van zijn carrière of zelfs een Belgisch avontuur samen met zijn broers worden eveneens genoemd.



Thomas Meunier gaat Borussia Dortmund deze zomer mogelijk verlaten. De rechtsachter komt niet meer voor in de plannen van de club en de verwachting is dat hij snel een nieuwe club zal vinden. Er is volgens het Duitse Bild alvast interesse vanuit Italië en Engeland: Aston Villa, Internazionale, AC Milan en Juventus. Dortmund wil vooral van zijn salaris af, waardoor de Rode Duivel voor een beperkt bedrag van zo'n 2 à 4 miljoen euro zou mogen beschikken.



Cyril Ngonge heeft een sterk seizoen achter de rug bij Hellas Verona, De 23-jarige aanvaller heeft zich meteen in de kijker gespeeld. SS Lazio zou volgens Tuttosport wel graten zien in de komst van de Belgische aanvaller. Ngonge zou maar liefst 10 miljoen euro moeten kosten. Verona haalde hem in januari nog voor een prikje weg bij FC Groningen.



Volgens opnieuw Tavolieri heeft Borussia Mönchengladbach zijn zinnen gezet op Paul Onuachu. De Duitse club zoekt een extra spits en zij zijn dus op het spoor gekomen van de voormalige doelpuntenmachine van KRC Genk. VfB Stuttgart denkt ook aan de aanvaller, maar Onuachu wil geen risico nemen en liefst naar een goede subtopper gaan. De Nigeriaan mag wellicht vertrekken bij het gedegradeerde Southampton.



Volgens Ekstrabladet wil TSG Hoffenheim deze zomer afscheid nemen van Jacob Bruun Larsen en de transferprijs zou nog maar 2 miljoen euro bedragen. De Duitse club heeft hem gewogen en veel te licht bevonden. Drie jaar geleden betaalden ze nog 9 miljoen euro om hem over te nemen van Borussia Dortmund. Bruun Larsen zal naar een minder hoog aangeschreven competitie moeten trekken om zijn carrière weer op de rails te krijgen. Er zou interesse zijn vanuit België, Nederland en Denemarken.



Mason Mount lijkt dan toch niet naar Old Trafford te verhuizen. Manchester United toonde zich volgens Sky Sports nochtans bereid om een slordige 65 miljoen euro te betalen, maar kreeg desondanks weer een njet van Chelsea. Dat deed wel een tegenvoorstel van 68 miljoen plus zo'n 8 miljoen aan bonussen, maar United wil zijn bod niet nog eens verhogen.

Welke club heeft op dit moment de sterkste kern?

Meest recent

Fiere Verhaeghe maakte brandhout van arbitrage: "Aan de rust ..."

Club Brugge is een historische avond rijker in de Champions League. Na een spectaculaire comeback ...

100
100
Club zege ontnomen tegen Atlético? Analisten vellen verdict

Club Brugge KV heeft woensdag opnieuw voor een straffe prestatie in de Champions League gezorgd. Zo ...

238
238
Waanzinnige UCL-stunt Bodo/Glimt, peperdure slipper Arsenal

In de Champions League staat een finalist van vorig seizoen op de rand van de uitschakeling in de ...

42
42
Jan Breydel davert! Club laat Atlético sprakeloos na comeback

Club Brugge heeft zijn kansen op de 1/8ste finales van de Champions League gaaf kunnen houden. In de ...

208
208
'Trainerswending Anderlecht: Taravel krijgt voorwaarde'

RSC Anderlecht zou in grote lijnen rond zijn met zijn beoogde nieuwe trainer Alfred Schreuder. Maar ...

326
326
Code rood voor bondscoach Garcia: "Een catastrofe!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

567
567
"Pure diefstal" - Club-fans furieus na dubbele penaltyfase

Club Brugge KV beleefde woensdagavon een tegenvallende start van de Champions League-partij tegen ...

224
224
Rampscenario Club: Atlético profiteert van pijnlijke penalty

Club Brugge kruiste woensdagavond in de Champions League de degens met Atlético Madrid. Maar ...

57
57
Sneijder vernietigend na Benfica-Real: "Zó kinderachtig"

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid heeft heel wat stof doen opwaaien. Zo ...

175
175
UCL: Newcastle haalt sloophamer boven, sterspeler scoort 4 keer

Deze week worden de heenmatchen in de tussenronde van de Champions League afgewerkt. In ...

20
20
'Alle remmen los bij City: volgende PL-ster op komst'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

121
121
Gheysens razend: Kindermans gooit bom bij Anderlecht

RSC Anderlecht zet vol in op een schokwending rond Jean Kindermans. Paars-wit wil hem terug naar ...

1317
1317
Club slikt enorme domper, Atletico op volle sterkte

Club Brugge hoopt opnieuw de achtste finales in de Champions League te halen, maar daarvoor zal het ...

99
99
'Anderlecht overweegt enorme trainersverrassing'

Het blijft bij Anderlecht wachten op witte rook over een nieuwe trainer. Paars-Wit had gehoopt om ...

601
601
Lavia met opvallende tool snel weer op topniveau?

Het is intussen alweer bijna vier maanden geleden dat we Roméo Lavia nog eens op een ...

55
55
'Blessuregolf Standard deint uit: weer dubbele opdoffer'

Standard zal hopen dat het in de laatste vijf wedstrijden van de reguliere competitie alsnog een ...

124
124
Competitie of Europa? Hayen duidt prioriteit aan

Woensdagavond zijn alle ogen gericht op Club Brugge in de Champions League, maar ook KRC Genk is nog ...

162
162
Beerschot moet aan de bak: leegloop op Kiel?

Beerschot mag nog altijd dromen van promotie naar de Jupiler Pro League, al heeft het vorig weekend ...

163
163
Club Brugge-speler ontsnapt op ongeziene wijze aan schorsing

Club Brugge moet woensdagavond alweer aan de bak in de Champions League. Ondanks de ...

282
282
AA Gent krijgt geweldige opsteker voor laatste rechte lijn

Nog vijf speeldagen resten er in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en daarin lijkt ...

153
153
Okon gelooft in stunt Club Brugge en ziet hierdoor grote kans

Paul Okon was enkele jaren geleden assistent-trainer van Carl Hoefkens toen Club Brugge in eigen ...

117
117
Standard heeft prijs en slaat mooie slag

Bij Standard kent alweer een pover seizoen, maar de club hoopt de volgende jaren weer meer ...

98
98
Albert luidt alarmbel over twee Duivels: "Maak me zorgen"

Binnen een viertal maanden gaat het WK van start. De Rode Duivels kennen de nodige problemen, want ...

118
118
Verheyen over smaakmaker Club: "Niet klaar voor grote club"

Bij Club Brugge verkochten ze de afgelopen jaren voor héél veel geld. Geen enkele ...

345
345
Red Flames zien na 112 caps wéér grote naam afhaken

Het is duidelijk dat er stilaan een nieuw tijdperk is bij de Red Flames. De Belgische dames zien ...

42
42

Meer sportnieuws