KRC Genk wil de bank breken voor nieuwe krachtpatser

door
KRC Genk wil de bank breken voor nieuwe krachtpatser

KRC Genk beschikt over een kwalitatief en complementair centraal middenveld, met sterkhouders zoals Bryan Heynen en Patrik Hrosovsky. Er ontbreekt momenteel echter een belangrijk element op die positie: gestalte en pure fysieke kracht. Om aan dit vraagstuk tegemoet te komen, heeft de club interesse getoond in Aliou Dieng van Al Ahly. Het aantrekken van de Malinese international houdt echter in dat Dimitri de Condé bereid moet zijn om een aanzienlijke transfersom te investeren om hem naar de Cegeka Arena te halen.

LEES OOK: Croky Cup: Club haalt uit, Antwerp en Union zonder problemen

Vergeleken met N’Golo Kanté

KRC Genk heeft momenteel een evenwichtige en brede selectie, maar de club blijft enkele mogelijke versterkingen nauwlettend volgen. Op de flankposities worden spelers zoals Keito Nakamura (LASK Linz), Tatsuhiro Sakamoto (KV Oostende), Fernando Alvarez (Pachuca) en Alexander Aravena (CD Universidad Catolica) in de gaten gehouden. Voor de spitspositie heeft Genk interesse getoond in Shamar Nicholson (Spartak Moskou) en Akor Adams (Lillestrom). Bovendien zoekt de club naar een back-up voor Maarten Vandevoordt en heeft Hendrik Van Crombrugge (RSC Anderlecht) als mogelijke kandidaat op het oog. Ten slotte wordt er ook gezocht naar versterking op het defensieve centrale middenveld, waarbij de naam van Aliou Dieng (Al Ahly) wordt genoemd. Aliou Dieng is een imposante verdedigende middenvelder, met een goede passing, een groot recupererend vermogen, snelheid en een sterk uithoudingsvermogen. Door de combinatie van deze kwaliteiten wordt de 25-jarige Malinees vergeleken met N’Golo Kanté. “Een vraatzuchtige balveroverende middenvelder met onstuimige energie”, schreef Manchester Evening News eerder over Dieng, die twee jaar geleden in de belangstelling stond van Manchester United. Dieng is een dynamische middenvelder die bijzonder goed uit de verf komt bij ploegen die een hoge mate van pressing zetten en een intensieve speelwijze hanteren. Dieng zou ook bij KRC Genk een belangrijke rol kunnen spelen, aangezien hij een significante bijdrage kan leveren aan de ploeg.

Heynen en Hrosovsky incontournable

 Wouter Vrancken houdt bij KRC Genk vast aan een systeem met twee verdedigende middenvelders, met Patrik Hrosovsky en Bryan Heynen als de onbetwiste basisspelers. Hrosovsky werd vorig seizoen verkozen tot Speler van het Jaar door de supporters, waarmee hij spelers als Mike Trésor en Joseph Paintsil achter zich liet. Onlangs heeft Genk ook de optie in het contract van de 31-jarige Slowaak gelicht, waardoor hij tot eind juni 2025 aan de club verbonden blijft. Hrosovsky is een cruciale schakel in het team van Vrancken vanwege zijn rust aan de bal, omschakeling en goede manier van pressing. Door deze kwaliteiten aan te wenden, compenseert de tengere Hrosovsky (1 meter 73) zijn gebrek aan kracht en gestalte.



Bryan Heynen was afgelopen seizoen ook een uiterst belangrijke pion voor KRC Genk. Hij is een zeer complete centrale middenvelder met een goede passing, kopspel, fysieke présence, leiderschap, werkethiek, actieradius en spelinzicht. Bovendien was hij ook bepalend met elf doelpunten en vier assists. Samen met Patrik Hrosovsky vormt hij een ijzersterk en complementair duo op het centrale middenveld. Heynen ( 1 meter 83) handelt en denkt snel onder druk, hij scoort en laat scoren. Hij is het type-speler dat in de beoordelingen altijd wel een zesje of een zeven haalt, maar zelden of nooit een onvoldoende. In het systeem van Wouter Vrancken is Heynen bijgevolg de perfecte ‘acht’.

Robuuste spierbundel

Naast Patrik Hrosovsky en Bryan Heynen beschikt Wouter Vrancken voor die posities ook over Aziz Ouattara, die afgelopen seizoen ook als centrale verdediger speelde, en Matias Galarza, die voor de tweede keer werd teruggezet naar Jong Genk in mei. Het enige wat momenteel ontbreekt op het defensieve centrale middenveld van KRC Genk is gestalte en pure fysieke kracht. Aliou Dieng, een Malinese international met een lengte van 1 meter 85, is niet uitzonderlijk groot, maar hij zou wel een waardevolle aanvulling kunnen zijn in dit compartiment met zijn body en enorme spiermassa. Dieng onderscheidt zich door zijn robuuste en krachtige speelstijl, samen met zijn imposante lichaamsbouw. Dieng kan daardoor de bal goed afschermen, de druk afhouden en zelfs de tegenstanders domineren. Dieng zou dus een bijzonder interessante aanwinst zijn voor KRC Genk, en als de club erin slaagt om hem aan te trekken, zou dat zeker als een kleine stunt worden gezien.

Bod van Manchester United geweigerd

Aliou Dieng heeft al geruime tijd interesse gewekt van andere clubs, aangezien hij al maandenlang wordt gelinkt aan een mogelijk vertrek bij Al Ahly. De Egyptische club hoopt een aanzienlijk bedrag te ontvangen voor hun waardevolle speler. Dieng trok twee jaar geleden de aandacht van zowel Manchester United als Galatasaray, die respectievelijk een bod van 8 miljoen euro en 6,5 miljoen euro uitbrachten op de middenvelder. Vorig jaar vroeg Al Ahly nog ongeveer 5 miljoen euro voor Dieng, toen zowel Galatasaray als Anderlecht informeerden naar zijn beschikbaarheid. In de afgelopen maanden hebben vooral Besiktas en nu dus ook KRC Genk interesse getoond in de 25-voudige Malinese international. Al Ahly wil vasthouden aan een substantiële transfersom voor hun sterkhouder, gezien zijn kwaliteiten en potentieel.

Genk heeft een type-Dieng nodig

Meest recent

Vermant dropt hint: knaltransfer op til bij Club Brugge

Na de recente 12 op 12 in de competitie plaatste Club Brugge zich logischerwijs ook voor de 1/8 ...

0
0
Mokerslag voor Nainggolan: 'Jarenlange celstraf boven hoofd'

Hij dook nog op in De Slimste Mens ter Wereld als de goedlachse ex-Rode Duivel met lef en ...

12
12
Antwerp krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Antwerp weet weer wat winnen is. Na de schamele twee op 21 in de competitie tankte het stamnummer ...

14
14
'Hasi voelt bui al hangen: 5 voor 12 in Anderlecht'

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8 finale van de Croky Cup loert de crisis nog altijd om de hoek ...

121
121
'Exit wenkt: duo valt door de mand bij Club Brugge'

Zoals verwacht kwalificeerde Club Brugge zich zonder veel moeite voor de 1/8 finale van de Croky ...

198
198
Marc Degryse slaat iedereen met verstomming: "Nieuw leven"

Marc Degryse behoort tot het kruim van het Belgische voetbal. Zijn naam roept nog steeds nostalgie ...

184
184
Eindelijk nog eens goed nieuws over Duranville

Er wordt hem al jaren een grote toekomst voorspeld, maar op de echt grote doorbraak van Julien ...

31
31
Standard slikt enorme domper voor Waalse clash

Standard plaatste zich dinsdag al voor de volgende ronde in de Croky Cup met een nipte zege in ...

36
36
La Louvière jubelt na 'magisch' wederoptreden in beker

Voorlopig blijven de eersteklassers nog foutloos in de Croky Cup. Ook promovendus La Louvière ...

18
18
AA Gent dacht naast Leko aan nog opvallende trainer

AA Gent kan tot dusver tevreden zijn over zijn seizoen. Het prijkt na twaalf speeldagen op de derde ...

84
84
'Transferstrijd neemt toe: Club en Anderlecht in pole'

De wintermercato nadert met rasse schreden en heel wat clubs zullen stilaan hun verlanglijstje aan ...

155
155
'Nieuwe WK-domper voor U17: ook Gent ligt dwars'

Het wordt in de komende weken uitkijken naar mogelijk een nieuwe generatie Belgische toptalenten. In ...

89
89
Opsteker Anderlecht: Futures pakken uit met knap resultaat

Het zijn alweer woelige tijden bij Anderlecht. Er was de voorbije weken de controverse rond het ...

137
137
'Club bibbert: kans op vertrek Hayen stijgt'

Club Brugge wist zich zondag zonder al te veel moeite te plaatsen voor de volgende ronde in de Croky ...

262
262
TRANSFERUURTJE: 'Pikante transfer bij Club, ster verlaat Real'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

316
316
“Loopt spuigaten uit” - STVV kampt met ‘nieuwe Lamkel Zé’

Sint-Truiden VV kampt met een 'nieuwe Didier Lamkel Zé'. Het Nieuwsblad kwam met enkele ...

203
203
Vossen spreekt klare taal bij Zulte: "Ik wil spelen"

Zulte Waregem won in de beker probleemloos van Belisia Bilzen. Essevee won met 1-4 en gaat aldus ...

103
103
Hayen zéér streng na monsterzege Club Brugge

Club Brugge won in de beker overtuigend van Eendracht Aals-Lede. Blauw-Zwart is ook dit seizoen weer ...

393
393
'Belgische revolutie van 200 miljoen in Champions League'

Er is de voorbije jaren alweer heel wat veranderd in de Champions League, met de invoering van de ...

111
111
Godts reageert op controverse na afhaken bij Jonge Duivels

Tijdens de laatste interlandbreak maakten de Jonge Duivels grote indruk. Ze gingen met maar liefst ...

112
112
Hubert ziet 2 enorme pluspunten na bekerzege Union

Ook woensdagavond liet er weer geen enkele eersteklasser zich in de luren leggen in de Croky Cup. ...

27
27
'STVV troefde Ajax en Juventus af voor goudhaantje'

STVV is bezig aan een sterk seizoen en lijkt dit seizoen een kandidaat voor de top zes. De Kanaries ...

93
93
Mechele onthult pikante reden voor basisplaats

Club Brugge rekende woensdagavond vlotjes af met Eendracht Aalst Lede in de beker. De ...

197
197
Eindelijk weer gescoord: Janssen oordeelt over 'vloek'

Antwerp is er woensdagavond eindelijk nog eens in geslaagd om een wedstrijd te winnen. Dat was ...

67
67
'MLS gaat volop voor sterspeler van Real Madrid'

In de Major League Soccer is het niveau de afgelopen jaren enorm vooruit gegaan. De Amerikaanse ...

55
55

Meer sportnieuws