KRC Genk wil de bank breken voor nieuwe krachtpatser

669 stemmen
KRC Genk wil de bank breken voor nieuwe krachtpatser

KRC Genk beschikt over een kwalitatief en complementair centraal middenveld, met sterkhouders zoals Bryan Heynen en Patrik Hrosovsky. Er ontbreekt momenteel echter een belangrijk element op die positie: gestalte en pure fysieke kracht. Om aan dit vraagstuk tegemoet te komen, heeft de club interesse getoond in Aliou Dieng van Al Ahly. Het aantrekken van de Malinese international houdt echter in dat Dimitri de Condé bereid moet zijn om een aanzienlijke transfersom te investeren om hem naar de Cegeka Arena te halen.

LEES OOK: Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

Vergeleken met N’Golo Kanté

KRC Genk heeft momenteel een evenwichtige en brede selectie, maar de club blijft enkele mogelijke versterkingen nauwlettend volgen. Op de flankposities worden spelers zoals Keito Nakamura (LASK Linz), Tatsuhiro Sakamoto (KV Oostende), Fernando Alvarez (Pachuca) en Alexander Aravena (CD Universidad Catolica) in de gaten gehouden. Voor de spitspositie heeft Genk interesse getoond in Shamar Nicholson (Spartak Moskou) en Akor Adams (Lillestrom). Bovendien zoekt de club naar een back-up voor Maarten Vandevoordt en heeft Hendrik Van Crombrugge (RSC Anderlecht) als mogelijke kandidaat op het oog. Ten slotte wordt er ook gezocht naar versterking op het defensieve centrale middenveld, waarbij de naam van Aliou Dieng (Al Ahly) wordt genoemd. Aliou Dieng is een imposante verdedigende middenvelder, met een goede passing, een groot recupererend vermogen, snelheid en een sterk uithoudingsvermogen. Door de combinatie van deze kwaliteiten wordt de 25-jarige Malinees vergeleken met N’Golo Kanté. “Een vraatzuchtige balveroverende middenvelder met onstuimige energie”, schreef Manchester Evening News eerder over Dieng, die twee jaar geleden in de belangstelling stond van Manchester United. Dieng is een dynamische middenvelder die bijzonder goed uit de verf komt bij ploegen die een hoge mate van pressing zetten en een intensieve speelwijze hanteren. Dieng zou ook bij KRC Genk een belangrijke rol kunnen spelen, aangezien hij een significante bijdrage kan leveren aan de ploeg.

Heynen en Hrosovsky incontournable

 Wouter Vrancken houdt bij KRC Genk vast aan een systeem met twee verdedigende middenvelders, met Patrik Hrosovsky en Bryan Heynen als de onbetwiste basisspelers. Hrosovsky werd vorig seizoen verkozen tot Speler van het Jaar door de supporters, waarmee hij spelers als Mike Trésor en Joseph Paintsil achter zich liet. Onlangs heeft Genk ook de optie in het contract van de 31-jarige Slowaak gelicht, waardoor hij tot eind juni 2025 aan de club verbonden blijft. Hrosovsky is een cruciale schakel in het team van Vrancken vanwege zijn rust aan de bal, omschakeling en goede manier van pressing. Door deze kwaliteiten aan te wenden, compenseert de tengere Hrosovsky (1 meter 73) zijn gebrek aan kracht en gestalte.



Bryan Heynen was afgelopen seizoen ook een uiterst belangrijke pion voor KRC Genk. Hij is een zeer complete centrale middenvelder met een goede passing, kopspel, fysieke présence, leiderschap, werkethiek, actieradius en spelinzicht. Bovendien was hij ook bepalend met elf doelpunten en vier assists. Samen met Patrik Hrosovsky vormt hij een ijzersterk en complementair duo op het centrale middenveld. Heynen ( 1 meter 83) handelt en denkt snel onder druk, hij scoort en laat scoren. Hij is het type-speler dat in de beoordelingen altijd wel een zesje of een zeven haalt, maar zelden of nooit een onvoldoende. In het systeem van Wouter Vrancken is Heynen bijgevolg de perfecte ‘acht’.

Robuuste spierbundel

Naast Patrik Hrosovsky en Bryan Heynen beschikt Wouter Vrancken voor die posities ook over Aziz Ouattara, die afgelopen seizoen ook als centrale verdediger speelde, en Matias Galarza, die voor de tweede keer werd teruggezet naar Jong Genk in mei. Het enige wat momenteel ontbreekt op het defensieve centrale middenveld van KRC Genk is gestalte en pure fysieke kracht. Aliou Dieng, een Malinese international met een lengte van 1 meter 85, is niet uitzonderlijk groot, maar hij zou wel een waardevolle aanvulling kunnen zijn in dit compartiment met zijn body en enorme spiermassa. Dieng onderscheidt zich door zijn robuuste en krachtige speelstijl, samen met zijn imposante lichaamsbouw. Dieng kan daardoor de bal goed afschermen, de druk afhouden en zelfs de tegenstanders domineren. Dieng zou dus een bijzonder interessante aanwinst zijn voor KRC Genk, en als de club erin slaagt om hem aan te trekken, zou dat zeker als een kleine stunt worden gezien.

Bod van Manchester United geweigerd

Aliou Dieng heeft al geruime tijd interesse gewekt van andere clubs, aangezien hij al maandenlang wordt gelinkt aan een mogelijk vertrek bij Al Ahly. De Egyptische club hoopt een aanzienlijk bedrag te ontvangen voor hun waardevolle speler. Dieng trok twee jaar geleden de aandacht van zowel Manchester United als Galatasaray, die respectievelijk een bod van 8 miljoen euro en 6,5 miljoen euro uitbrachten op de middenvelder. Vorig jaar vroeg Al Ahly nog ongeveer 5 miljoen euro voor Dieng, toen zowel Galatasaray als Anderlecht informeerden naar zijn beschikbaarheid. In de afgelopen maanden hebben vooral Besiktas en nu dus ook KRC Genk interesse getoond in de 25-voudige Malinese international. Al Ahly wil vasthouden aan een substantiële transfersom voor hun sterkhouder, gezien zijn kwaliteiten en potentieel.

Genk heeft een type-Dieng nodig

Meest recent

Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

6
6
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

12
12
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

6
6
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

16
16
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

66
66
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

206
206
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

98
98
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

261
261
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

312
312
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

26
26
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

970
970
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

38
38
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

39
39
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

99
99
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

384
384
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

145
145
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

161
161
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

74
74
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

114
114
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

66
66
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

63
63
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

248
248
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

147
147
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

124
124
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

45
45

Meer sportnieuws