TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge gaat hard, bekende club voor Noa Lang'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge gaat hard, bekende club voor Noa Lang'

Het seizoen in het clubvoetbal zit erop en dus kan de zomermercato stilaan op volle toeren beginnen draaien. De meeste ploegen in binnen- en buitenland zijn zelfs volop bezig met het ontrollen van hun transferplannen. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks de belangrijkste deals en opvallendste geruchten in het Transferuurtje.

LEES OOK: 'Club Brugge stap dichter bij eerste winteraanwinst'

Jupiler Pro League

Club Brugge staat dicht bij de komst van Hugo Vetlesen. Die informatie wordt ook bevestigd vanuit Noorwegen, waar TV2 de bevestiging kreeg van bondscoach Stale Solbakken dat Vetlesen maandag de training bij de nationale ploeg zal overslaan om met een club te onderhandelen. Er zou met de deal een transfersom tussen de 6 en 8 miljoen euro gemoeid zijn.

A Bola meldt op gezag van Turkse bronnen dat Benfica één van de geïnteresseerde partijen is voor Noa Lang (Club Brugge). De Portugese kampioen kent Lang natuurlijk zeer goed, want ze zagen hem van dichtbij aan het werk toen ze dit seizoen in de achtste finale van de Champions League tegen Club speelden. Daarnaast deden Benfica en Club in het recente verleden ook nog zaakjes, want vorige zomer streek Roman Yaremchuk vanuit Lissabon in Brugge neer. Dat zou dus een interessante optie kunnen worden voor Lang, die ook nog aan Besiktas gelinkt wordt.

Club lijkt ook ondertussen ook op weg naar een vierde zomeraanwinst. Transferwatcher Sacha Tavolieri meldt dat Club weldra zou kunnen accelereren voor Louis Patris. De revelatie van OH Leuven zou voor extra concurrentie op de rechtsback-positie moeten zorgen. Blauw-Zwart zou wel eerst zelf spelers van de hand moeten doen. Maar Patris, die ook kan rekenen op interesse van RSC Anderlecht, zou al gesproken hebben met Ronny Deila.

Jesper Fredberg zou een aantal Jupiler Pro League-bekenden op zijn lijstje hebben staan voor RSC Anderlecht. Voor het middenveld zou men denken aan Stef Peeters en Brecht Dejaegere (ex-AA Gent/KV Kortrijk), beiden einde contract bij respectievelijk KAS Eupen en Toulouse FC. Die laatste zou een overstap naar het Lotto Park alvast zien zitten volgens HLN. Smail Prevljak, eveneens einde contract bij Eupen, is dan weer een alternatief voor de spitspositie. Zijn salariseisen zouden echter redelijk hoog liggen. En voor OHL-back Louis Patris krijgt Anderlecht nu de concurrentie van Club Brugge.

De verlenging van de overeenkomst met Islam Slimani lijkt steeds onwaarschijnlijker, waardoor Paars-Wit verschillende alternatieven volgt. Vorige week raakte de vermeende interesse in Luis Vazquez bekend. Deze 22-jarige Argentijn, die in een recent verleden ook nog bij Club Brugge werd genoemd, ligt momenteel onder contract bij Boca Juniors. Maar omdat hij er op een zijspoor is beland, zag RSCA zijn kant schoon. Paars-Wit verstuurde naar verluidt al een eerste bod. Argentijnse bronnen maakten daarbij gewag van een transfersom van zo'n 5 miljoen euro, aangevuld met nog eens 2 miljoen euro aan bonussen.

Volgens Latijns-Amerikaanse media heeft Anderlecht interesse in Cesar Blackman als vervanger voor Michael Murillo. Dat is een 25-jarige rechtsachter die tien caps voor Panama achter zijn naam heeft staan en de voorbije jaren aan de slag was bij het Slowaakse DAC. Daar is hij echter einde contract en dus kan Blackman een interessante, goedkope opportuniteit zijn voor Paars-Wit. Ook Slovan Bratislava, Sparta Praag en een Portugese club zouden aan zijn mouw trekken.

De komst van de Nederlandse belofte-international Milan van Ewijk van SC Heerenveen is momenteel dan weer ver weg voor RSCA. Sander de Vries, Heerenveen-watcher voor Leeuwarder Courant, bevestigt weliswaar dat Anderlecht interesse toont in de 22-jarige. Maar er zijn nog veel meer gegadigden. Zo zou de Nederlandse club al een bod vanuit Engeland resoluut geweigerd hebben. Bovendien meldt O Jogo dat de speler zelf ook nog eens een overstap naar een Nederlandse topclub à la PSV of Ajax prefereert.

Vorige week raakte al bekend dat Stade Rennais interesse zou hebben in Teddy Teuma. Maar volgens transferwatcher Sacha Tavolieri is het Stade Reims dat momenteel doordrukt voor de Maltese middenvelder. De nummer 11 van het voorbije seizoen in de Ligue 1 zou zelfs al een eerste concrete aanbieding hebben neergelegd. Dat bod werd geweigerd door de Brusselaars, maar de onderhandelingen blijven lopen.

De eerstvolgende aanwinst voor Standard zou wel eens uit Frankrijk kunnen komen. Rwandees international Afrikaanse bronnen meldden namelijk dat Standard zijn zinnen heeft gezet op Hakim Sahabo. Deze 17-jarige Belgische Rwandees stond onder contract bij Lille OSC. Maar zijn overeenkomst in Rijsel was aflopend en via Instagram kondigde Sahabo inmiddels zijn afscheid aan. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieiri is zijn overgang naar Sclessin dan ook bijna rond.

Volgens Het Laatste Nieuws zijn diverse clubs uit de Bundesliga concreet geïnteresseerd in Alessio Castro-Montes (AA Gent). Van een bod is voorlopig weliswaar nog geen sprake, al zou dat slechts een kwestie van tijd zijn. Bovendien staat Castro-Montes nog volgens HLN zelf open voor een nieuwe uitdaging in een grotere competitie.

Buitenland

The Athletic meldt dat Leicester zal meewerken aan een transfer van Timothy Castagne als er een voldoende bod binnenloopt. Arsenal zou interesse tonen in de rechtsachter en Leicester zal hem dus niet tegenhouden, want ze willen na de degradatie hun loonmassa terugdringen.

Kylian Mbappé dropte onlangs een bom bij PSG. De superster zal zijn contract niet verlengen in Parijs. Moest het effectief tot een verkoop komen, wordt alvast één grote kandidaat-overnemer naar voren geschoven: Real Madrid. De Koninklijke kunnen een nieuwe aanvalsleider gebruiken na het vertrek van Karim Benzema. Bovendien trekt de Spaanse bekerwinnaar al jaren aan de mouw van Mbappé. Maar het feit dat hij vorig seizoen in extremis voor een verlenging bij PSG, zou volgens Marca nog steeds voor wantrouwen zorgen in het Madrileense kamp.

Volgens The Daily Mail zou Newcastle United hoog inzetten op de komst van James Maddison. De Engelse international is al een tijdje één van de smaakmaker bij Leicester City, maar zal daar vertrekken gezien de degradatie naar de Championship. Maddison zou wel minstens 60 miljoen euro moeten kosten. Bovendien heerst er concurrentie van Tottenham, dat hem evenwel geen Europees voetbal kan aanbieden.

Is Benfica een goede club voor Lang?

Meest recent

'AA Gent zoekt winger: oude bekende De Mil op komst'

Tien matchen voor het einde van de reguliere competitie prijkt AA Gent pas op plaats acht. Vermits ...

16
16
'Gheysens grijpt in: Antwerp lanceert winteroffensief'

Antwerp mag dankzij de recente opmars in het klassement weer naar boven kijken, maar een extra ...

77
77
'Club Brugge stap dichter bij eerste winteraanwinst'

Club Brugge windt er geen doekjes om dat een extra flankaanvaller dé uitgesproken prioriteit ...

294
294
'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

534
534
Seys laat Club Brugge-fans watertanden op Instagram

Joaquin Seys kende een absoluut droomjaar bij Club Brugge. Vanuit Club NXT stroomde hij schijnbaar ...

76
76
Tielemans haalt loftrompet boven: “Heel speciaal”

Youri Tielemans heeft een topjaar achter de rug. De middenvelder is de architect van het sterk ...

30
30
FIFA-baas Infantino slaat snoeihard terug op WK-chaos

Het WK 2026 komt dichterbij en het landentornooi in de Verenigde Staten, Mexico en Canada kreeg al ...

93
93
Vanaken zekerheid op WK? “Had al eerder kunnen zijn”

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge, maar bij de Rode Duivels ...

124
124
Antwerp wrijft zich in de handen: topduo staat op

Royal Antwerp FC kende een desastreuze reeks en keek zelfs even tegen degradatiezorgen aan. Stef ...

144
144
Boeckx doet straffe uitspraken over “maniakale” Kompany

Het einde van het jaar zit er bijna op en dan worden de beste momenten overal bovengehaald. Ook ...

99
99
Vaste Rode Duivel plots ferm in de rats: "Héél vreemd"

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada komt dichterbij met de nakende jaarwisseling. ...

82
82
‘Code rood bij Antwerp: exit ‘stabiele factor’ dreigt’

Royal Antwerp FC dreigt weer een totale leegloop mee te maken. Achter de schermen is de club al druk ...

212
212
Extra pijnlijk: Lardot steunt uithaal naar ref en VAR

De VAR en scheidsrechters in België blijven een groot discussiepunt. Ook afgelopen speeldag ...

256
256
Garcia houdt hart vast: grote vrees De Bruyne en Lukaku

2026 staat voor de deur en dat is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De ...

108
108
Joos geeft raad: “Deze Duivel zou áltijd bij Real spelen”

De Rode Duivels lagen de afgelopen seizoenen erg goed in de transfermarkt. Met de wintermercato voor ...

160
160
‘Transferwending Ordonez: Club ziet strijd losbarsten’

Joel Ordonez werd afgelopen zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht. Zo stond ...

371
371
TRANSFERUURTJE: ‘Grootse plannen Club, leegloop Antwerp’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

318
318
‘OHL bereidt zich al voor op gigantische knaltransfer’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen is volop aan het draaien. Bij Oud-Heverlee ...

116
116
Enorme teleurstelling: grijpt Garcia genadeloos in?

2026 is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach Rudi Garcia is al ...

176
176
‘Antwerp wil deze winter in eigen land shoppen’

Royal Antwerp FC moet elke mercato verkopen om het hoofd boven water te houden, maar komende ...

346
346
‘Racismerel Beveren – Beerschot: straffen op komst’

Op 20 december namen SK Beveren en Beerschot het tegen elkaar op. De match werd ontsierd door een ...

156
156
Wesley Hoedt en Emma Heesters droppen gigantische relatiebom

Voetballer Wesley Hoedt en zangeres Emma Heesters zijn opnieuw uit elkaar. Dat bevestigt de manager ...

127
127
Tielemans doet transferboekje open: “Het klopt”

Youri Tielemans is dit seizoen enorm sterk bezig. Met Aston Villa doet de middenvelder zowaar mee ...

161
161
Ontsteltenis bij Anderlecht: Stroeykens weg in januari?

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato van gerichte versterking voorzien. Maar de ...

554
554
'Doorbraak gevonden: supertransfer City binnen 48 uur'

Een winterstop is de clubs uit de Premier League niet gegund, in de komende drie dagen wordt zelfs ...

110
110

Meer sportnieuws