'Anderlecht haalt broeksriem aan: drietal mag vertrekken'

door
'Anderlecht haalt broeksriem aan: drietal mag vertrekken'

Bij RSC Anderlecht lijkt de transfercarrousel stilaan op volle toeren te draaien. In de voorbije dagen raakte bekend dat sportieve baas Jesper Fredberg in actie is geschoten in verschillende dossiers aan inkomende zijde. Maar ook aan uitgaande zijde zal er deze zomer nog één en ander bewegen op Neerpede.


Paars-Wit heeft een behoorlijk dramatisch seizoen achter de rug en dus zal de spelersgroep tijdens de zomermercato een kwaliteitsimpuls krijgen. Om het middenveld te versterken, zou RSCA bijvoorbeeld zijn zinnen hebben gezet op Stef Peeters en Brecht Dejaegere. Twee ervaren Belgen die momenteel transfervrij zijn nadat hun contracten bij respectievelijk KAS Eupen en Toulouse FC niet werden verlengd. Daarnaast wordt ook jacht gemaakt op een nieuwe spits. En daarvoor zou Fredberg flink willen spenderen.

LEES OOK: RSCA compleet verrast: "Dacht aan terugkeer naar Anderlecht"

Kapitaalsinjectie

Zo raakte bekend dat Anderlecht een bod van 5 tot 7 miljoen euro heeft uitgebracht op de Argentijn Luis Vazquez (Boca Juniors). En ook Kasper Dolberg is naar verluidt in beeld. De Deen kan voor een gelijkaardig bedrag vertrekken bij OGC Nice. Paars-Wit blijkt dus wel degelijk over de nodige middelen te beschikken. Volgens Het Laatste Nieuws heeft dat onder meer te maken met een naderende kapitaalsverhoging. Daarnaast werd flink bespaard op de loonuitgaven.

Weg met zware contracten

In de winter werden de dure huurovereenkomsten van Sebastiano Esposito en Fabio Silva bijvoorbeeld al ontbonden. En ook de zware contracten van Lior Refaelov en Adrien Trebel werden niet verlengd. Die oefening zouden Fredberg en co willen doorzetten. Volgens HLN kunnen bijgevolg nog een drietal spelers met een aanzienlijk salaris vertrekken. Francis Amuzu, Amadou Diawara en Benito Raman zouden bij een acceptabel bod immers ook mogen beschikken.

Indien Anderlecht één speler zou houden, wie zou u kiezen?

Meest recent

‘Anderlecht slaat toe: Nederland verstomt door toptransfer’

In Nederland had niemand dit zien aankomen. De naam circuleerde al, maar plots ligt hij op tafel in ...

138
138
'Standard en STVV lonken naar Serie A-deals'

Gaat de Jupiler Pro League weldra twee Belgische verdedigers verliezen? Het zou zomaar kunnen. ...

12
12
Anderlecht slikt: zéér straffe onthulling Dreyer

Een jaar geleden liet RSC Anderlecht Anders Dreyer voor amper 5,5 miljoen euro (inclusief de bonus ...

54
54
JPL attractie rijker: "Geweldig tegen AS Roma en Nice"

Union SG heeft deze mercato al flink geïnvesteerd in nieuwe spelers. De landskampioen haalde al ...

16
16
Renard en Borguet slaan toe: Anderlecht kraait victorie

Bij RSC Anderlecht willen ze een bijzonder slimme zet doen. Misschien wel een van de slimste van ...

160
160
VN op bezoek bij KRC Genk: hét verhaal achter 25 jaar succes

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

27
27
"Te traag" - Anderlecht-tweetal maakt zich onmogelijk

Bij RSC Anderlecht blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de zomermercato. ...

229
229
Gastland Marokko flikt het! Finale AfCon staat vast na penalty's

De kaarten zijn geschud op de Africa Cup. Aanstaande zondag is het Marokko dat met Senegal zal ...

42
42
Alonso lacht in vuistje: Real blameert zich tegen tweedeklasser

De 1/8ste finales in de Copa del Rey hebben een enorme verrassing opgeleverd. Zo is het grote Real ...

147
147
Bayern raast door met nieuw record, totale vernedering Ajax

Het Bayern München van coach Vincent Kompany blijft door de Bundesliga razen. Woensdag werd het ...

137
137
Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Union SG blijft voorlopig als enige Belgische club actief op drie verschillende fronten. De ...

75
75
Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

275
275
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

120
120
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

618
618
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

410
410
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

467
467
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

120
120
Verrassende zondebok bij Club Brugge: "Kinderlijk!"

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

631
631
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

226
226
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

275
275
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

359
359
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

144
144
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

95
95
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

241
241
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

228
228

Meer sportnieuws