Genk heeft wilde plannen met vlammende toptransfer

door
Genk heeft wilde plannen met vlammende toptransfer

Op de sportieve commissie van KRC Genk kreeg het dossier van Keito Nakamura (LASK Linz) een positieve aanbeveling, want Het Nieuwsblad weet dat de Japanse flankaanvaller hoog op de verlanglijst van de Limburgers staat. De 22-jarige Japanner flopte helemaal bij FC Twente en Sint-Truiden, maar bij LASK Linz zet hij zijn carrière helemaal op de rails. Nakamura legt er vlammende statistieken voor en hij wordt omschreven als de rijzende ster uit het Oosten.

LEES OOK: Nozawa slaat ferm op tafel bij Antwerp: “Mag nooit!”

Genk geeft groen licht voor Nakamura

KRC Genk trekt goed voorbereid naar de komende zomermercato die over drie weken haar deuren opent. De Limburgers centraliseren het transferbeleid met een sportieve commissie die maandelijks bijeenkomt om potentiële versterkingen te bespreken. Voorafgaand aan deze vergadering vindt er een nauw overleg plaats tussen Wouter Vrancken, Dimitri de Condé en de scouting, maar het is altijd de club die de leiding neemt bij het samenstellen van de selectie. Tijdens de sportieve commissie worden alle informatie met betrekking tot transfers gebundeld en worden de doelstellingen vastgesteld.



Voorzitter Peter Croonen liet alvast weten bij TVL Sportcafé dat er heel wat transferactiviteit verwacht mag worden bij KRC Genk in de aankomende zomermercato. “Er zullen vertrekkers zijn, maar er zullen ook inkomende versterkingen volgen", stelt de preses. “We zijn een club die het huiswerk constant maakt en heel structureel opbouwt richting de mercato's. Dus wij weten redelijk goed wat we moeten doen.” Op de sportieve commissie kreeg het dossier van Keito Nakamura (LASK Linz) alvast een positieve aanbeveling, want Het Nieuwsblad weet dat de Japanse flankaanvaller hoog op de verlanglijst van de Limburgers staat.

Gebroken bij FC Twente

Keito Nakamura staat al jaren bekend als een van de grootste talenten in het Japanse voetbal, maar aanvankelijk kon hij die reputatie niet waarmaken in Europa. In het seizoen 2019/20 maakte hij de overstap van Gamba Osaka op huurbasis naar FC Twente, waar de jonge vleugelspeler veelbelovend begon met twee doelpunten in zijn eerste twee wedstrijden. Nakamura werd geprezen door de toenmalige technisch directeur Ted van Leeuwen, die zei: “Keito is een van de allergrootste talenten van Japan. Het is bijna een wonder dat het ons is gelukt een speler met deze kwaliteiten aan te trekken.” Maar na een veelbelovend begin ging het bergafwaarts voor Nakamura bij FC Twente.



De prestaties van Keito Nakamura gingen in dalende lijn, maar zowel FC Twente als toenmalig coach Gonzalo Garcia dragen medeverantwoordelijkheid voor zijn vormcrisis. Een voorbeeld hiervan was toen Garcia de aanvaller twee minuten voor de rust verving in de wedstrijd tegen Vitesse, waarop het publiek hem cynisch applaus gaf. Journalist Leon ten Voorde keek terug op die periode bij Tubantia en zei: “Zoiets doe je niet als trainer. Hij had op zijn minst kunnen wachten tot de rust. Keito was gebroken. Hij moest in een mentale dip terugvliegen naar Japan om de winterstop door te maken.”

Floptransfer bij Sint-Truiden

FC Twente besloot uiteindelijk het contract van Keito Nakamura te ontbinden, maar hij hoefde niet lang te wachten op een nieuwe aanbieding. Slechts één dag later bood Sint-Truiden hem een uitweg, mede dankzij de connectie met de Japanse eigenaar DMM.com. Nakamura verklaarde op de clubwebsite: “STVV volgde mij al een tijdje en wilde me absoluut hebben.” CEO Takayuki Tateishi voegde eraan toe: “Ik wil dat Keito resultaten behaalt, en STVV kan hem helpen dezelfde resultaten te behalen als Takehiro Tomiyasu (nu bij Arsenal), Daichi Kamada (nu bij Frankfurt) en Wataru Endo (nu bij Stuttgart).” Maar helaas liep ook dit avontuur uiteindelijk niet zoals gehoopt voor Nakamura.



De jonge Japanner kreeg bij Sint-Truiden nauwelijks speelminuten, hij werd regelmatig geplaagd door blessures, hij werd vaak vroegtijdig gewisseld en hij had grote moeite om zich aan te passen aan de Belgische speelstijl, waar de nadruk ligt op fysieke kracht en duels. Uiteindelijk liep het engagement van Keito Nakamura in België uit op een misverstand, waarna hij op eigen vraag terugkeerde naar Japan en CEO Takayuki Tateishi bood geen weerstand aan zijn vertrek. Nakamura kon de hoge verwachtingen bij FC Twente niet waarmaken en in België werd hij gezien als een grote floptransfer.

‘Gloeiend hete’ ster uit het Oosten met vlammende stats

Sinds twee seizoenen heeft Keito Nakamura zijn carrière weer op de rails gezet bij LASK Linz. In de afgelopen seizoenen heeft hij indrukwekkende prestaties geleverd, met 14 doelpunten en 4 assists in afgelopen jaargang van de Oostenrijkse Bundesliga. Hiermee was hij de op drie na meest beslissende speler van de competitie en wordt hij omschreven als de rijzende ster uit het Oosten. De Japanner schittert voornamelijk op de linkerflank, waar hij moeilijk te stoppen is door zijn directe tegenstanders. Hij laat bij LASK zijn grote kwaliteiten zien, waaronder doelpunten maken, maar vooral dribbelen, snelheid en behendigheid. Hij moet zich wel nog verbeteren op het gebied van defensief-tactisch positiespel.



Keito Nakamura voelt zich het meest op zijn gemak op de linkerflank, waar hij naar binnen kan snijden en op doel kan schieten. Maar de veelzijdige 22-jarige kan ook uitstekend op de rechterflank spelen, waar hij de achterlijn kan halen en voorzetten kan geven. In Oostenrijk wordt hij omschreven als een “groeibriljant” en ook in Engeland hebben ze Nakamura ontdekt, waar ze hem als “red hot” of “gloeiend heet” bestempelen. Vanwege zijn indrukwekkende prestaties en statistieken wekt Nakamura veel interesse in het buitenland. Clubs zoals KRC Genk, PSV Eindhoven, Feyenoord, Eintracht Frankfurt, Borussia Mönchengladbach, Brighton & Hove Albion en zelfs Liverpool worden genoemd als geïnteresseerde partijen.

Moet Nakamura een kans krijgen bij Genk?

Meest recent

Pro League in paniek: vlammend statement AA Gent

Dinsdag stond tijdens de Algemene Vergadering van de Pro League opnieuw de discussie omtrent het ...

42
42
'Zorgenkind bij Anderlecht: zware gevolgen voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

34
34
"Competitievervalsing" - Club drastisch bevoordeeld in titelstrijd?

Met nog vier speeldagen te gaan is het momentum in de titelstrijd volledig gekanteld in het voordeel ...

267
267
'Superaanwinst Kompany: Bayern presenteert vijfjarig contract'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

57
57
Paniek bij Union SG: “Nonchalance en onderschatting”

De titelstrijd heeft een wending gekregen afgelopen speeldag. Union SG ging onderuit tegen STVV en ...

112
112
Goots geeft Antwerp gouden transferraad: “Hem halen”

Royal Antwerp FC leek weer volop mee te doen voor winst in de Europe Play-Offs, maar afgelopen ...

153
153
Zeno Debast gaat viraal met ongeziene own-goal

Zeno Debast stond de afgelopen weken weer in de basis bij Sporting CP. Ook tegen Vitoria Guimaraes ...

63
63
Makelaar Lukaku dropt grote hint over toekomst

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kampt dit seizoen met veel blessureleed en ook ...

122
122
‘Wéér jackpot Union SG: smaakmaker flirt met knaller’

Union SG heeft de leiding afgelopen speeldag afgegeven aan Club Brugge. De Brusselse club mist al ...

79
79
Nozawa slaat ferm op tafel bij Antwerp: “Mag nooit!”

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. Op de Bosuil werd ...

136
136
Doku briest ondanks glansrol: Rode Duivel in zak en as

Manchester City kreeg een uppercut in de Premier League. The Cityzens speelden 3-3 gelijk tegen ...

58
58
Noa Lang baart opzien met Lil Kleine: grote verrassing

Noa Lang heeft een verleden bij Club Brugge, maar nu maakt de aanvaller het mooie weer bij ...

37
37
KV Mechelen schiet recht in de roos: toptransfer

KV Mechelen boekte afgelopen speeldag een eerste overwinning in de Champions Play-Offs. Malinwa mag ...

223
223
Rudi Garcia opgelet: Real komt met Courtois-statement

Thibaut Courtois ligt in de lappenmand bij Real Madrid, maar de doelman lijkt op de weg terug. Ook ...

90
90
Klacht tegen DAZN: misleidende advertentie voor fans

DAZN is al een tijdje gespreksonderwerp nummer 1 in België. De streamingdienst kwam afgelopen ...

335
335
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht strijdt met rivaal, Club incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

353
353
Ronny Deila in vieze papieren: seksuele intimidatie

Ronny Deila zit in vieze papieren. De voormalige trainer van Standard Luik en Club Brugge nam in ...

98
98
Oosting krimpt ineen bij Antwerp: fans zijn het beu

Royal Antwerp FC kreeg afgelopen speeldag een pak slaag van jewelste tegen rechtstreekse concurrent ...

194
194
‘Club Brugge gaat vol voor knaltransfer van 15 miljoen euro’

De zomertransfer komt dichterbij en de clubs zijn al op zoek naar opportuniteiten op de ...

385
385
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Standard'

RSC Anderlecht gaat wellicht een linksachter aantrekken. De Brusselaars worden steeds vaker in ...

182
182
'Bommetje bij Antwerp: vertrekken twee sterke mannen?'

Royal Antwerp FC is een club op drift. Eigenaar Paul Gheysens zal dringend knopen moeten doorhakken ...

377
377
Butera verlaat Ajax: hapt één van deze drie JPL-clubs?

Bij RSC Anderlecht lieten ze de afgelopen jaren enkel talenten vertrekken. Dat pakte soms verkeerd ...

157
157
'Rigaux grijpt in: intens gesprek met Club-sterkhouder'

Club Brugge heeft de titelstrijd in de Champions' Play-Offs helemaal naar zich toe getrokken. Dat ...

388
388
'Consequenties bij Genk: transferrevolutie in de maak'

Mathematisch gezien blijft nog alles mogelijk, maar KRC Genk heeft het zichzelf knap lastig gemaakt ...

374
374
Club zoekt flankaanvaller: buitenkansje bij landgenoot?

Club Brugge zal tijdens de zomerse transferperiode verschillende aanwinsten aantrekken. Op het ...

319
319

Meer sportnieuws