'Opvolger Deila: eerste naam op Standard-lijstje lekt uit'

door
'Opvolger Deila: eerste naam op Standard-lijstje lekt uit'

De campagne in de Europe Play-Offs werd een tegenvaller tot dusver, maar Standard kan wel terugblikken op een sterk seizoen in de reguliere competitie. Desondanks zullen de Rouches komende zomer voor een groot deel opnieuw moeten starten. Zo werd donderdag afscheid genomen van hoofdcoach Ronny Deila.


Onder impuls van de nieuwe eigenaars besloot Standard een jaartje geleden om zijn sportieve lot in handen van de Noorse coach te leggen. Die had dan ook goed werk geleverd bij onder meer Celtic Glasgow en New York City FC. En de keuze voor Deila bleek een goede. Hij zorgde voor vernieuwd enthousiasme op Sclessin, bovendien bouwde hij met beperkte middelen een ploeg uit die tot de slotspeeldag van de reguliere competitie meestreed voor deelname aan de Champions' Play-Offs.

LEES OOK: Euvrard laat Standard-fans nu al watertanden

50 Trainers gepresenteerd

Standard had dan ook dolgraag met hem verder gewerkt, maar dat was buiten Club Brugge gerekend. Blauw-Zwart wist de trainer met een interessanter bod te verleiden om in West-Vlaanderen aan de slag te gaan. En dus moet RSCL op zoek naar een nieuwe coach. "Sinds vanmorgen werden mij al vijftig trainers gepresenteerd. Maar wij hebben uiteraard ook onze eigen lijst met mogelijke opvolgers samengesteld. Daarvan wil ik echter geen namen bekend maken", liet sportief directeur Fergal Harkin verstaan op zijn persbabbel.

Kampioenenmaker RWDM

Desondanks lijkt de eerste naam al gelekt. Volgens de Waalse journalist Sacha Tavolieri, die alvast goed ingevoerd was over het dossier-Deila, is Vincent Euvrard één van de pistes die worden gevolgd door de Rouches. De oud-speler van onder meer Cercle Brugge en STVV leverde dit seizoen puik werk bij RWDM, dat hij naar de titel in de Challenger Pro League leidde. Er heerst wel concurrentie voor de diensten van Euvrard. Ook bij OH Leuven zou zijn naam de ronde doen.

Standard moet voor een coach gaan die de competitie kent ...

Meest recent

'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

196
196
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

210
210
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

121
121
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

344
344
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

644
644
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

230
230
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

620
620
Croonen verklaart waarom KRC Genk Fink ontsloeg

KRC Genk kent een matig seizoen. In Europa draait het goed, maar in België stellen de ...

432
432
Proto haalt keihard uit naar Fredberg & co

RSC Anderlecht doet het voorlopig niet beter dan vorig seizoen. In de competitie staan ze na een ...

273
273
Charles Vanhoutte krijgt na lange soap een nieuwe trainer

Charles Vanhoutte maakte begin september nog een verrassende transfer. Enkele dagen nadat de ...

29
29
'Man City en Liverpool krijgen deadline voor monsterdeal'

De wintermercato moet nog beginnen, maar in Engeland is de eerste megatransfer al in de maak. ...

77
77
'Club baalt hard en loopt 20 miljoen euro mis'

Club Brugge lijkt alweer voor een zeer drukke mercato te staan. Niet alleen zoekt Blauw-Zwart in ...

379
379
Albert duidt hét probleem voor de Duivels op het WK aan

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard vooral in het teken staan van het WK in de Verenigde Staten, ...

96
96
'Charleroi keihard: miscast alweer doogestuurd'

Voor Charleroi was december een vreemde maand. De Carolo's werden geschokt door het plotse vertrek ...

36
36
'Enorm transfervuurwerk op komst bij Club Brugge'

Na een zware eerste seizoenshelft genieten de Belgische clubs van een korte maar welverdiende ...

1887
1887
Benito Raman verrast iedereen met toekomstplan

KV Mechelen is tot dusver één van de revelaties van het seizoen en gaat de winterstop ...

386
386
Proto waarschuwt Anderlecht over revelatie

Anderlecht sloot zijn kalenderjaar af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi. Het gaat zo ...

272
272
'AA Gent wrijft zich in handen: miljoenentransfer op komst'

AA Gent zal in 2026 nog heel wat werk voor de boeg hebben om zich te plaatsen voor de Champions' ...

389
389
TRANSFERUURTJE: 'Iconische naam voor Ajax, schoktransfer De Winter'

De wintermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

155
155
Hein vol ongeloof: “Dat is de beste transfer van Antwerp”

Royal Antwerp FC kende een jaar vol ups en downs. Van het mislopen van Europees voetbal en de ...

242
242
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

98
98
Courtois vult voorpagina’s: Spanje in de ban van Duivel

Thibaut Courtois is al jaren de nummer 1 van Real Madrid en zijn status in de Spaanse hoofdstad ...

161
161
‘De Mil stroopt mouwen op: grote transferplannen KAA Gent'

KAA Gent hoopt op een beter 2026. De Buffalo’s zagen coach Ivan Leko vertrekken naar rivaal ...

529
529
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

301
301
Conte geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

Napoli sloot 2025 af met een zege tegen Cremonese. Dat gebeurde zonder Romelu Lukaku en Kevin De ...

94
94

Meer sportnieuws