Vincent Kompany beleefde een droomseizoen met Burnley. Onze landgenoot pakte de titel met de Clarets en dwong de promotie af naar de Premier League. Daar willen Burnley en Kompany een goed figuur slaan.
Daarvoor zal er ongetwijfeld opnieuw duchtig geshopt worden bij Burnley. In het verleden haalde Kompany heel wat spelers weg uit België, waaronder Josh Cullen, die de overstap maakte van RSC Anderlecht. Kompany kon zelf een stap hogerop zetten, maar verkoos toch om zijn contract te verlengen bij Burnley. Een teken dat hij zich goed in zijn vel voelt in Turf Moor.
Pierre Kompany, de vader van Vincent, tekende deze week present op het gala van de Ebbenhouten Schoen en keek er terug en vooruit op het parcours van zoonlief bij Burnley. Het volgende seizoen in Premier League zal geen eenvoudige opdracht worden, denkt vader Kompany. Volgens hem moeten we Burnley niet meteen in de (sub)top verwachten. "Neen, dat is een andere wereld, met veel teams die er al zo lange tijd onafgebroken in spelen. Het behoud verwezenlijken zou al een succes zijn", laat hij verstaan bij Het Laatste Nieuws.
LEES OOK: Kaiser Kompany II: Bayern kampioen na nieuwe vierklapper
Hard werkenPierre Kompany ziet zijn zoon bovendien keihard werken in Engeland. "Vincent werkt hard, hard, hard. Vakantie? Hij moet het zien te regelen om toch wat vakantie met de kinderen door te brengen, maar zelfs dan vergeet hij zijn werk niet. De hele tijd zit hij met Burnley in zijn hoofd. Hij is verplicht om nu al een plan op te maken voor de voorbereiding op volgend seizoen", klinkt het.
Lorenz Lomme