Anderlecht duwt ‘overbetaalde pseudovedette’ naar de exit

1207
Anderlecht duwt ‘overbetaalde pseudovedette’ naar de exit

Op dit moment heeft RSC Anderlecht een van de hoogste salarislasten onder de Belgische voetbalclubs, maar desondanks hebben de spelers geen overeenkomstige sportieve prestaties geleverd. Om de budgetten wat meer in evenwicht te brengen, is de club van plan om de komende maanden afscheid te nemen van verschillende spelers die (te) veel verdienen. Lior Refaelov en Adrien Trebel krijgen geen nieuw contract, terwijl Hendrik Van Crombrugge, Francis Amuzu, Benito Raman en Amadou Diawara ook mogen beschikken. De Guinese middenvelder werd tijdens de vorige zomerse transferwindow aangetrokken met hoge verwachtingen door toenmalig technisch directeur Peter Verbeke. Hij werd omschreven als een Yaya Toure-type speler, maar helaas wist hij de verwachtingen niet waar te maken bij Lotto Park.


EEN PAK OVERBETAALDE (PSEUDO-VEDETTEN)
Anderlecht zit momenteel in een ernstige neerwaartse spiraal. De Belgische recordkampioen eindigde op een dramatische elfde plaats in de reguliere competitie, wat sinds 1937 niet meer was voorgekomen. Dit resultaat staat in schril contrast met de enorme investeringen die zijn gedaan in het salarisbudget van de club. In de afgelopen jaren is de loonkostenpost gestegen van 49,8 miljoen euro naar 57 miljoen euro, wat erop duidt dat veel van de huidige spelers van Anderlecht te veel verdienen in verhouding tot hun prestaties op het veld. “Dat wil vooral zeggen dat paars-wit een pak overbetaalde (pseudo)vedetten op de loonlijst heeft staan”, vatte Het Laatste Nieuws deze situatie goed samen.



Het transferbeleid van Anderlecht werd vorig seizoen als succesvol beschouwd, grotendeels dankzij de invloed en de aantrekkingskracht van toenmalig coach Vincent Kompany, maar in de recente zomertransferperiode sloeg Peter Verbeke en zijn team de bal helemaal mis. De transfer van Amadou Diawara was bijvoorbeeld een complete en dure misser, De Guinese middenvelder heeft dit seizoen geen tot zeer beperkte meerwaarde gebracht, hij voetbalde slechts een handvol goede wedstrijden bij elkaar, ondanks dat er veel van hem werd verwacht. Volgens Het Laatste Nieuws mag de ex-speler van AS Roma en Napoli, bij een goed bod vertrekken.

TYPE-YAYA TOURE OF MARCEL DESAILLY
In augustus werd Amadou Diawara met veel lof en hoge verwachtingen naar RSC Anderlecht getransfereerd. Hij werd gezien als een onvermoeibare middenvelder die een grote balrecuperatie en agressiviteit voorziet, de kunst om te intercepteren bezit en ondanks zijn slanke lichaamsbouw toch grote fysieke capaciteiten uitdraagt. Daarnaast stond Diawara bekend om zijn techniek, zijn visie op het spel en het vermogen om met twee touches te spelen. In Italië werd hij, vanwege zijn profiel en speelstijl, zelfs vergeleken met Yaya Touré. En ook met Marcel Desailly, met minder fysieke kracht, maar wel met betere voeten. “In de Belgische competitie kan Diawara zelfs méér dan een verdedigende middenvelder zijn”, voorspelde Tom Saintfiet, kenner van het Afrikaanse voetbal en de bondscoach van Gambia, aan Het Laatste Nieuws.



Amadou Diawara bezit alle intrinsieke kwaliteiten en capaciteiten om de vaste nummer zes van Anderlecht te zijn, maar daarvoor legde hij veel te weinig regelmaat in zijn prestaties. Conditioneel heeft hij grote stappen gezet in vergelijking met zijn dramatisch begin bij Anderlecht, maar zowel onder Felice Mazzu, Robin Veldman als Brian Riemer kon de Guineeër nooit helemaal overtuigen. Riemer geloofde wel hard in de kwaliteiten van Diawara. “Amadou was misschien vergeten hoe goed hij kan zijn”, zei de Deense coach eerder dit seizoen. “Door dat vertrouwen zie je dat hij nu begint open te bloeien en je kan nu zien waarom Napoli en AS Roma grof geld betaalden voor hem. Om eerlijk te zijn, ik denk dat we nog een veel betere versie kunnen zien van hem.” Maar op een handvol wedstrijden na, betaalde Diawara dat groot vertrouwen en geloof in hem niet terug.

ALLEEN MAAR VERLIEZERS
La Dernière Heure houdt per wedstrijd in de Jupiler Pro League de individuele beoordelingen bij van elke speler, en op basis daarvan duidde de Franstalige krant Amadou Diawara aan als één van de grootste flops van het seizoen. De Franstalige krant schreef eerder dat hij speelde zoals een speler uit de tweede klasse, zeker als hij wordt vergeleken met andere centrale middenvelders bij Anderlecht vroeger. Diawara’s goede wedstrijden waren op één hand te tellen en zijn tegenvallende prestaties waren talrijk.



Diezelfde krant kwam eerder met het nieuws naar buiten dat de 25-jarige op de koop toe één van de grootverdieners is bij Anderlecht, waardoor zijn transfersom van 1,5 miljoen euro en royale salaris niet opwegen tegen zijn matige prestaties. Amadou Diawara weigerde afgelopen zomer aanbiedingen van grotere clubs omdat hij zijn carrière bij Anderlecht wilde herlanceren, en binnen de club hoopte men op de middellange termijn een topper in haar rangen te hebben. Maar het verhaal tussen Diawara en Anderlecht liep uiteindelijk helemaal verkeerd af.

Diawara out: de juiste beslissing van Anderlecht?

Meest recent

Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

8
8
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

167
167
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

45
45
Databureau voorspelt stunt van Club Brugge in CL

Nadat het woensdag PSV over de knie legde verzamelde Club Brugge na vier speeldagen al negen punten ...

28
28
Anderlecht voert druk op: hachje Bruno nog niet gered

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

46
46
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

19
19
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

228
228
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

290
290
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

193
193
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

256
256
Mechele en Caroline delen bijzonder nieuws na PSV-clash

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

191
191
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

63
63
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

282
282
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

95
95
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

120
120
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

41
41
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

275
275
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

185
185
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

121
121
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

58
58
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

193
193
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

1149
1149
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

95
95
Bizar verhaal: Karetsas miste bijna heldenrol door... toilet

Na vier wedstrijden ligt ook Borussia Dortmund op koers om te overwinteren in de Champions League. ...

53
53
Wéér de held: Sommer pronkt met straffe statistiek

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League gepakt, ...

213
213

Meer sportnieuws