Anderlecht duwt ‘overbetaalde pseudovedette’ naar de exit

door
Anderlecht duwt ‘overbetaalde pseudovedette’ naar de exit

Op dit moment heeft RSC Anderlecht een van de hoogste salarislasten onder de Belgische voetbalclubs, maar desondanks hebben de spelers geen overeenkomstige sportieve prestaties geleverd. Om de budgetten wat meer in evenwicht te brengen, is de club van plan om de komende maanden afscheid te nemen van verschillende spelers die (te) veel verdienen. Lior Refaelov en Adrien Trebel krijgen geen nieuw contract, terwijl Hendrik Van Crombrugge, Francis Amuzu, Benito Raman en Amadou Diawara ook mogen beschikken. De Guinese middenvelder werd tijdens de vorige zomerse transferwindow aangetrokken met hoge verwachtingen door toenmalig technisch directeur Peter Verbeke. Hij werd omschreven als een Yaya Toure-type speler, maar helaas wist hij de verwachtingen niet waar te maken bij Lotto Park.


EEN PAK OVERBETAALDE (PSEUDO-VEDETTEN)
Anderlecht zit momenteel in een ernstige neerwaartse spiraal. De Belgische recordkampioen eindigde op een dramatische elfde plaats in de reguliere competitie, wat sinds 1937 niet meer was voorgekomen. Dit resultaat staat in schril contrast met de enorme investeringen die zijn gedaan in het salarisbudget van de club. In de afgelopen jaren is de loonkostenpost gestegen van 49,8 miljoen euro naar 57 miljoen euro, wat erop duidt dat veel van de huidige spelers van Anderlecht te veel verdienen in verhouding tot hun prestaties op het veld. “Dat wil vooral zeggen dat paars-wit een pak overbetaalde (pseudo)vedetten op de loonlijst heeft staan”, vatte Het Laatste Nieuws deze situatie goed samen.



Het transferbeleid van Anderlecht werd vorig seizoen als succesvol beschouwd, grotendeels dankzij de invloed en de aantrekkingskracht van toenmalig coach Vincent Kompany, maar in de recente zomertransferperiode sloeg Peter Verbeke en zijn team de bal helemaal mis. De transfer van Amadou Diawara was bijvoorbeeld een complete en dure misser, De Guinese middenvelder heeft dit seizoen geen tot zeer beperkte meerwaarde gebracht, hij voetbalde slechts een handvol goede wedstrijden bij elkaar, ondanks dat er veel van hem werd verwacht. Volgens Het Laatste Nieuws mag de ex-speler van AS Roma en Napoli, bij een goed bod vertrekken.

TYPE-YAYA TOURE OF MARCEL DESAILLY
In augustus werd Amadou Diawara met veel lof en hoge verwachtingen naar RSC Anderlecht getransfereerd. Hij werd gezien als een onvermoeibare middenvelder die een grote balrecuperatie en agressiviteit voorziet, de kunst om te intercepteren bezit en ondanks zijn slanke lichaamsbouw toch grote fysieke capaciteiten uitdraagt. Daarnaast stond Diawara bekend om zijn techniek, zijn visie op het spel en het vermogen om met twee touches te spelen. In Italië werd hij, vanwege zijn profiel en speelstijl, zelfs vergeleken met Yaya Touré. En ook met Marcel Desailly, met minder fysieke kracht, maar wel met betere voeten. “In de Belgische competitie kan Diawara zelfs méér dan een verdedigende middenvelder zijn”, voorspelde Tom Saintfiet, kenner van het Afrikaanse voetbal en de bondscoach van Gambia, aan Het Laatste Nieuws.



Amadou Diawara bezit alle intrinsieke kwaliteiten en capaciteiten om de vaste nummer zes van Anderlecht te zijn, maar daarvoor legde hij veel te weinig regelmaat in zijn prestaties. Conditioneel heeft hij grote stappen gezet in vergelijking met zijn dramatisch begin bij Anderlecht, maar zowel onder Felice Mazzu, Robin Veldman als Brian Riemer kon de Guineeër nooit helemaal overtuigen. Riemer geloofde wel hard in de kwaliteiten van Diawara. “Amadou was misschien vergeten hoe goed hij kan zijn”, zei de Deense coach eerder dit seizoen. “Door dat vertrouwen zie je dat hij nu begint open te bloeien en je kan nu zien waarom Napoli en AS Roma grof geld betaalden voor hem. Om eerlijk te zijn, ik denk dat we nog een veel betere versie kunnen zien van hem.” Maar op een handvol wedstrijden na, betaalde Diawara dat groot vertrouwen en geloof in hem niet terug.

ALLEEN MAAR VERLIEZERS
La Dernière Heure houdt per wedstrijd in de Jupiler Pro League de individuele beoordelingen bij van elke speler, en op basis daarvan duidde de Franstalige krant Amadou Diawara aan als één van de grootste flops van het seizoen. De Franstalige krant schreef eerder dat hij speelde zoals een speler uit de tweede klasse, zeker als hij wordt vergeleken met andere centrale middenvelders bij Anderlecht vroeger. Diawara’s goede wedstrijden waren op één hand te tellen en zijn tegenvallende prestaties waren talrijk.



Diezelfde krant kwam eerder met het nieuws naar buiten dat de 25-jarige op de koop toe één van de grootverdieners is bij Anderlecht, waardoor zijn transfersom van 1,5 miljoen euro en royale salaris niet opwegen tegen zijn matige prestaties. Amadou Diawara weigerde afgelopen zomer aanbiedingen van grotere clubs omdat hij zijn carrière bij Anderlecht wilde herlanceren, en binnen de club hoopte men op de middellange termijn een topper in haar rangen te hebben. Maar het verhaal tussen Diawara en Anderlecht liep uiteindelijk helemaal verkeerd af.

Diawara out: de juiste beslissing van Anderlecht?

Meest recent

Opvolger Mignolet al bekend? "Er is een plan uitgestippeld"

Wie wordt volgend seizoen de nummer één onder de lat bij Club Brugge? Het is een vraag ...

50
50
TRANSFERUURTJE: 'Club zoekt topaanwinst, tabula rasa Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

75
75
Gift Orban volledig door het lint: op de vuist met fan

Gift Orban speelde in het verleden bij KAA Gent, maar nu maakt de Nigeriaanse aanvaller het mooie ...

41
41
Club Brugge hoort uitsluitsel over Hans Vanaken

Hans Vanaken blesseerde zich afgelopen vrijdag op training en begon op de bank tegen Union SG. De ...

176
176
Degryse snapt niets van keuze Leko bij Club Brugge

Club Brugge heeft afgelopen speeldag een mokerslag gekregen van Union SG. De Brusselse club won met ...

134
134
Grote opluchting: RWDM wendt faillissement voorlopig af

Het zijn donkere dagen voor RWDM Brussels. Drie jaar na de euforie over de terugkeer op het hoogste ...

155
155
Titel ver weg: Vandenbempt ziet énorm probleem Club

De titelstrijd heeft zondag mogelijk een beslissende wending gekegen. Met Union en Club Brugge ...

208
208
'Belgische clubs wagen nieuwe kans bij Engels toptalent'

De transferzomer nadert met rasse schreden en dus hebben de meeste clubs hun verlanglijstje al ...

55
55
Paars-wit lichtpunt: Anderlecht vindt joker voor bekerfinale

RSC Anderlecht speelde zaterdag weer geen goede wedstrijd, vooral de eerste helft op het veld van KV ...

447
447
Union nu al titelzeker? Deschacht ziet één groot onrecht

Nog zeven speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs, maar Union SG heeft zondag al een eerste ...

621
621
AA Gent maakt zich sterk: waarschuwing voor Anderlecht

AA Gent heeft zondagmiddag andermaal punten verspeeld in de Champions' Play-Offs. Op eigen veld ...

195
195
Club Brugge incasseert mokerslag: dissonant krijgt 4 op 10

Club Brugge is er niet in geslaagd om de titelstrijd zijn richting uit te trekken en verloor ...

253
253
De Bruyne schaamt zich kapot: Conte hakt er hard in

De vernedering was compleet: Kevin De Bruyne werd tegen Lazio al na één helft aan de ...

269
269
Kampioen Kompany naar City of Real? Bayern reageert

Vincent Kompany heeft zondag een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn trainerscarrière. Met Bayern ...

449
449
'Nieuwe TD grijpt fors in: tabula rasa bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zondag een gouden zaak gedaan in de strijd om de top vier en won met 1-2 op het ...

652
652
Gent-sterkhouder genadeloos uitgefloten: "Voor niemand goed"

AA Gent blijft ook na drie speeldagen op zoek naar hun eerste zege in de Champions' Play-Offs. ...

400
400
"Maar wel geld tellen" - Club Brugge-leiding hard aangepakt

Club Brugge heeft zondagavond een serieuze tik gekregen in de strijd om de landstitel. Na de ...

387
387
Pijnlijke vaststelling Club: sterkhouder krijgt volle laag

Club Brugge had in de voorbije maanden zonder blozen van de titel zijn hoofddoel gemaakt, maar het ...

260
260
Essevee onthult nieuw doel na redding

Na drie speeldagen is de Relegation Play-Off al helemaal beslist. Rode lantaarn Dender kreeg immers ...

148
148
Zorgen om Vanaken: Leko brengt onrustwekkend nieuws

Club Brugge heeft zondag stevige averij opgelopen in de titelstrijd. Door de 2-1-nederlaag in het ...

261
261
Lyon stunt bij PSG: Franse titelstrijd weer razend spannend

Niet alleen in de Premier League is de titelstrijd zondag weer razend spannend geworden. Ook in ...

87
87
Hubert slaat titelkoorts meteen neer bij Union

Een tweede landstitel op rij lonkt alsmaar meer op Union. De Brusselaars prijken al maandenlang aan ...

64
64
Vermant ontsnapt meteen: dit vindt Lardot

Club Brugge heeft zondag zware averij opgelopen in de titelstrijd, want het ging in de topper met ...

228
228
Titel binnen, nu treble? Kompany blikt vooruit

Bayern München mocht zondag de champagne- of bierflessen al laten knallen. Het kroonde zich op ...

57
57
Dé grote verrassing bij Club: "Tevreden? Ja en nee"

Club Brugge heeft zondag een mokerslag gekregen in de titelstrijd. Het ging onderuit in de kraker ...

179
179

Meer sportnieuws