Anderlecht duwt ‘overbetaalde pseudovedette’ naar de exit

1207
Anderlecht duwt ‘overbetaalde pseudovedette’ naar de exit

Op dit moment heeft RSC Anderlecht een van de hoogste salarislasten onder de Belgische voetbalclubs, maar desondanks hebben de spelers geen overeenkomstige sportieve prestaties geleverd. Om de budgetten wat meer in evenwicht te brengen, is de club van plan om de komende maanden afscheid te nemen van verschillende spelers die (te) veel verdienen. Lior Refaelov en Adrien Trebel krijgen geen nieuw contract, terwijl Hendrik Van Crombrugge, Francis Amuzu, Benito Raman en Amadou Diawara ook mogen beschikken. De Guinese middenvelder werd tijdens de vorige zomerse transferwindow aangetrokken met hoge verwachtingen door toenmalig technisch directeur Peter Verbeke. Hij werd omschreven als een Yaya Toure-type speler, maar helaas wist hij de verwachtingen niet waar te maken bij Lotto Park.


EEN PAK OVERBETAALDE (PSEUDO-VEDETTEN)
Anderlecht zit momenteel in een ernstige neerwaartse spiraal. De Belgische recordkampioen eindigde op een dramatische elfde plaats in de reguliere competitie, wat sinds 1937 niet meer was voorgekomen. Dit resultaat staat in schril contrast met de enorme investeringen die zijn gedaan in het salarisbudget van de club. In de afgelopen jaren is de loonkostenpost gestegen van 49,8 miljoen euro naar 57 miljoen euro, wat erop duidt dat veel van de huidige spelers van Anderlecht te veel verdienen in verhouding tot hun prestaties op het veld. “Dat wil vooral zeggen dat paars-wit een pak overbetaalde (pseudo)vedetten op de loonlijst heeft staan”, vatte Het Laatste Nieuws deze situatie goed samen.



Het transferbeleid van Anderlecht werd vorig seizoen als succesvol beschouwd, grotendeels dankzij de invloed en de aantrekkingskracht van toenmalig coach Vincent Kompany, maar in de recente zomertransferperiode sloeg Peter Verbeke en zijn team de bal helemaal mis. De transfer van Amadou Diawara was bijvoorbeeld een complete en dure misser, De Guinese middenvelder heeft dit seizoen geen tot zeer beperkte meerwaarde gebracht, hij voetbalde slechts een handvol goede wedstrijden bij elkaar, ondanks dat er veel van hem werd verwacht. Volgens Het Laatste Nieuws mag de ex-speler van AS Roma en Napoli, bij een goed bod vertrekken.

TYPE-YAYA TOURE OF MARCEL DESAILLY
In augustus werd Amadou Diawara met veel lof en hoge verwachtingen naar RSC Anderlecht getransfereerd. Hij werd gezien als een onvermoeibare middenvelder die een grote balrecuperatie en agressiviteit voorziet, de kunst om te intercepteren bezit en ondanks zijn slanke lichaamsbouw toch grote fysieke capaciteiten uitdraagt. Daarnaast stond Diawara bekend om zijn techniek, zijn visie op het spel en het vermogen om met twee touches te spelen. In Italië werd hij, vanwege zijn profiel en speelstijl, zelfs vergeleken met Yaya Touré. En ook met Marcel Desailly, met minder fysieke kracht, maar wel met betere voeten. “In de Belgische competitie kan Diawara zelfs méér dan een verdedigende middenvelder zijn”, voorspelde Tom Saintfiet, kenner van het Afrikaanse voetbal en de bondscoach van Gambia, aan Het Laatste Nieuws.



Amadou Diawara bezit alle intrinsieke kwaliteiten en capaciteiten om de vaste nummer zes van Anderlecht te zijn, maar daarvoor legde hij veel te weinig regelmaat in zijn prestaties. Conditioneel heeft hij grote stappen gezet in vergelijking met zijn dramatisch begin bij Anderlecht, maar zowel onder Felice Mazzu, Robin Veldman als Brian Riemer kon de Guineeër nooit helemaal overtuigen. Riemer geloofde wel hard in de kwaliteiten van Diawara. “Amadou was misschien vergeten hoe goed hij kan zijn”, zei de Deense coach eerder dit seizoen. “Door dat vertrouwen zie je dat hij nu begint open te bloeien en je kan nu zien waarom Napoli en AS Roma grof geld betaalden voor hem. Om eerlijk te zijn, ik denk dat we nog een veel betere versie kunnen zien van hem.” Maar op een handvol wedstrijden na, betaalde Diawara dat groot vertrouwen en geloof in hem niet terug.

ALLEEN MAAR VERLIEZERS
La Dernière Heure houdt per wedstrijd in de Jupiler Pro League de individuele beoordelingen bij van elke speler, en op basis daarvan duidde de Franstalige krant Amadou Diawara aan als één van de grootste flops van het seizoen. De Franstalige krant schreef eerder dat hij speelde zoals een speler uit de tweede klasse, zeker als hij wordt vergeleken met andere centrale middenvelders bij Anderlecht vroeger. Diawara’s goede wedstrijden waren op één hand te tellen en zijn tegenvallende prestaties waren talrijk.



Diezelfde krant kwam eerder met het nieuws naar buiten dat de 25-jarige op de koop toe één van de grootverdieners is bij Anderlecht, waardoor zijn transfersom van 1,5 miljoen euro en royale salaris niet opwegen tegen zijn matige prestaties. Amadou Diawara weigerde afgelopen zomer aanbiedingen van grotere clubs omdat hij zijn carrière bij Anderlecht wilde herlanceren, en binnen de club hoopte men op de middellange termijn een topper in haar rangen te hebben. Maar het verhaal tussen Diawara en Anderlecht liep uiteindelijk helemaal verkeerd af.

Diawara out: de juiste beslissing van Anderlecht?

Meest recent

Britse pers brandt Penders volledig af: Alonso reageert

Mike Penders staat in doel bij Chelsea na de blessure van Emiliano Martinez. De Rode Duivel kende ...

5
5
Hommeles bij Zulte: “Geen respect en grote schande”

Zulte Waregem blijft in een desastreuze vorm zitten. Essevee ging onderuit tegen La Louvière ...

29
29
Kums doet boekje open over verrassende komst Burgess

AA Gent verraste vriend en vijand toen ze Christian Burgess gratis weghaalden bij Union SG. De ...

67
67
Charaï na spektakel: "Hoe is dit kunnen gebeuren?"

KVC Westerlo leek op weg naar de zege na een goal in de extra tijd, maar nog later scoorde SK ...

15
15
'Zulte Waregem ruikt jackpot: JPL-topclubs lonken'

De Jupiler Pro League is de afgelopen jaren een competitie geweest waar tal van spitsen een mooie ...

83
83
Euvrard heeft boodschap: "Krijgen dingen in beweging"

Standard moet aan de bak tegen KRC Genk. De Luikenaars beseffen dat een vierde nederlaag in negen ...

41
41
‘Diefstal op Ballon d'Or: Courtois van podium geduwd’

Voor veel kenners is Thibaut Courtois de beste doelman ter wereld. Toch dreigt hij maandag op de ...

220
220
Bruno haalt zeer belangrijke doelstelling bij Anderlecht

Vitor Bruno kreeg de afgelopen week de nodige kritiek, al zijn de resultaten globaal gezien in orde. ...

97
97
'Club Brugge-titularis mag inpakken: opvolger van 10M'

Club Brugge wil in januari opnieuw shoppen op het middenveld, en die zoektocht leidt naar Stavanger. ...

415
415
FC Barcelona – Real Madrid: dit is de ideale gecombineerde elf

Vanavond staat de Clasico tussen FC Barcelona en Real Madrid op het programma. De grootste ...

64
64
STVV weet het nu al: publiekslieveling wordt grof wild

STVV heeft ook dit jaar een goede ploeg. De Truienaars begonnen goed aan het seizoen, kenden een ...

45
45
Anderlecht heeft parel in de rangen: debuut in de JPL?

Vitor Bruno is een trainer die de jeugd kansen geeft. Niemand is volledig afgeschreven, dat bewees ...

239
239
Club Brugge-Lens krijgt staartje: groter drama voorkomen

In de Champions League maakte Club Brugge deze week opnieuw indruk met een 3-0-zege tegen RC Lens. ...

565
565
Excuses bij Zulte Waregem na 'afschuwelijke avond'

Zulte Waregem was goed aan het seizoen begonnen. Maar de laatste weken is de West-Vlaamse club aan ...

174
174
Hazard spoelt Brugse kater door; persona non grata held Altético

In de Spaanse La Liga heeft Atlético Madrid zijn tweede plaats verstevigd. Dankzij een ...

240
240
Westerlo en Beveren gelijk na episch duel; nieuwe dreun Essevee

KVC Westerlo en SK Beveren hebben voor hét spektakelstuk van de 9de speeldag in de Jupiler ...

66
66
Wedergeboorte Antwerp: "Zeer lastige weken"

Royal Antwerp FC lijkt stilaan uit een dal te kruipen. Zaterdagnamiddag boekte de Great Old zelfs ...

125
125
'Club ontketent titanenduel: nationaal record aan diggelen'

Door Christos Tzolis voor liefst 40 miljoen euro aan Arsenal FC te verkopen, wist Club Brugge ...

466
466
Gewaagde zet Bruno: Anderlecht-duo moet op tanden bijten

Na de Europese zege op Jagiellonia Bialystok, is de sfeer rond RSC Anderlecht alweer gekeerd. Al ...

391
391
Allegri door het lint in verhitte clash; nieuwe leider Bundesliga

SSC Napoli heeft het nagelaten een gouden zaak te doen in de Serie A. In de topper tegen AS Roma ...

90
90
Tessa Wullaert ziet één groot probleem bij Deschacht

De storm rond de Red Flames ging de laatste weken maar niet liggen. Eerst was er een aangebrand ...

139
139
Drama Penders! Owngoal én nederlaag bij PL-basisdebuut

Mike Penders heeft een basisdebuut in de Premier League beleefd om snel te vergeten. De Rode Duivel ...

96
96
Kater voor Simons: Lommel pikt gouden punt in 96ste minuut

Het OH Leuven van coach Timmy Simons heeft zaterdagavond een flinke tik te verwerken gekregen. Tegen ...

36
36
‘Einde Bayern voor superster na ruzie met Kompany’

Bij Bayern München hangt een donkere wolk boven de grootste ster van de ploeg. Vincent Kompany ...

318
318
Burnley zet Hayen op straat na dramatische reeks

Burnley heeft zopas meegedeeld dat Nicky Hayen is ontslagen. Hij verloor vandaag met 4-1 van ...

155
155

Meer sportnieuws