EXCLUSIEF Croonen: "Hij is een uitzonderlijk talent die zich smijt voor Genk"

335
EXCLUSIEF Croonen:

KRC Genk is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een stabiele Belgische topclub. Onder leiding van voorzitter Peter Croonen worden er grote stappen voorwaarts gezet. VoetbalNieuws sprak met de sterke man van de Limburgers over verleden, heden én de toekomst.


Racing Genk bestaat dit jaar 35 jaar als fusieclub. Het was 25 jaar geleden dat met de Beker van België de eerste prijs werd behaald. In totaal pakte Genk in die 25 jaar maar liefst 11 prijzen door 4 landstitels, 5 bekers en 2 supercups te winnen. Dat is een straf gemiddelde en dit seizoen kan daar zelfs nog een 5de landstitel aan worden toegevoegd.



STRAF PARCOURS

Genk was aanvankelijk nog een ‘jojoclub’, waar er na een prijs vaak een moeilijke periode kwam. Maar de afgelopen jaren komt het succes steeds sneller. De laatste vijf jaar speelde het drie keer mee voor de titel (1ste, 2de en nu staat het weer 1ste) en sinds 2018 stond het ook twee keer in de bekerfinale (één bekerwinst).

“De eerste tien jaar was Genk een liftclub, dus dat waren wat moeilijke jaren. In de periode van Anthuenis zijn we prijzen beginnen pakken en het is ondertussen een heel knap verhaal geworden, vind ik. We hebben ons toch kunnen nestelen tussen de grote clubs en ik denk dat wij al heel lang bij de G5 behoren. Ondertussen zijn we op basis van de laatste vijf jaar zelfs de nummer twee in België, dus dat is wel zeer mooi. We gaan proberen die lijn door te zetten en dat zal pittig worden, maar ik ben er wel heel trots op”, aldus Croonen.

De 53-jarige Croonen is al sinds 2017 voorzitter van Racing Genk. Daarnaast is Dimitri De Condé al sinds 2015 de grote sportieve baas, eerst technisch directeur en nu Head of Football, en bij de jeugd is Roland Breugelmans – die sinds enkele jaren de steun krijgt van Koen Daerden – al jarenlang werkzaam als Directeur Opleidingen. Die stabiliteit en lokale verankering zorgt ervoor dat Genk een stabiele Belgische topclub is geworden.



DOORSTROMING

"Alles staat of valt met de kwaliteit van de mensen die met hun hart en ziel voor de club werken. De voetbalmensen zijn uiteraard van cruciaal belang in een voetbalclub. Met Dimitri (De Condé, nvdr.) hebben we een uitzonderlijk talent die zich helemaal smijt voor deze club. Het is natuurlijk teamwerk binnen heel de club. We hebben een hele brede groep van mensen die zich keihard inzetten voor Genk”, vertelt Croonen.

“Die stabiliteit? Er is geen enkele andere club die dit kan voorleggen. Kijk maar naar mensen als Pierre Denier, Roland Breugelmans, Erik Gerits, Domenico Oliveiri, Michel Ribeiro… De hele technische staf van de A-kern bevat bijna allemaal mensen die zijn doorgegroeid vanuit de jeugd. Kevin Van Dessel (T2) en Glenn Vanryckeghem (physical coach) zijn daar dit seizoen bijgekomen. Overal zie je mensen doorgroeien vanuit de jeugd en de jeugdacademie blijft ons blauw hart en DNA", aldus de voorzitter.



KRC Genk zette enorme stappen voorwaarts de afgelopen jaren, maar Croonen & co zitten zeker niet stil. Integendeel. Genk kijkt naar de toekomst en wil de evolutie van de club nog een boost geven en ze bereiden dan ook die toekomst voor. “Als club kunnen we altijd verbeteren. We hebben al een geweldige infrastructuur, maar de hospitality-normen blijven toenemen. We willen nog heel graag een trainingscomplex bouwen en we zouden ook nog graag een vrouwen- en jeugdstadion op poten zetten op het A-veld van de jeugd. Daarnaast willen we in het hoofdstadion nog een grote renovatie doorvoeren. Als wij erin slagen om de voetbalas te combineren met de businessas op het Thor-park, dan hebben we inzake infrastructuur een basis gelegd voor de komende 50 jaar voor KRC Genk en dat is een droom die we nog graag willen verwezenlijken”, zegt Croonen. Die plannen kan je hier terugvinden.

Eindigen doen we met praten over het heden. En dat is een mogelijk vijfde landstitel. “We willen in eerste instantie de reguliere competitie afsluiten als leider. Dat zou zeer mooi zijn na zoveel speeldagen als nummer één te hebben gestaan. Het zal knokken worden. Dan komen de allesbepalende play-offs. Ik hoop dat we onze geblesseerde spelers kunnen recupereren en dat we op ons sterkst kunnen staan. Als dat het geval gaat zijn, heb ik er ook vertrouwen in dat het ons gaat lukken”, aldus de sympathieke voorzitter.

"Racing Limburg" van Geert Foutré kost 25 euro, is uitgegeven bij Borgerhoff & Lamberigts en onder meer te koop bij Standaard Boekhandel.

Lees ook: Op bezoek in Genk: "Hij is de beste transfer ooit van KRC Genk"
Lees ook: Op bezoek in Genk: "Er vertrokken dit seizoen 3 'De Bruyne's'" 

LEES OOK: KRC Genk maakt vertrek van Steuckers wereldkundig

Is Genk momenteel de best geleide club van het land?

Meest recent

Anderlecht – KRC Genk: Bruno zorgt voor totale ommekeer

RSC Anderlecht is onder Vitor Bruno een heel ander team geworden. Net alleen door de nieuwe spelers, ...

3
3
Degryse onder de indruk: "Zij zijn de ploeg van de week"

De Jupiler Pro League is ondertussen alweer vijf speeldagen ver. En het is zowaar AA Gent dat met ...

9
9
Engelsen waarschuwen voor vier Club-spelers: "Major threat"

Club Brugge krijgt dinsdagavond de eer om de League Phase van de Champions League op gang te ...

105
105
"Ongezien" - Thorup wrijft zich in de ogen bij Genkse uitblinker

KRC Genk slaagde er zondagavond niet in om de volle buit te pakken op het veld van RSC Anderlecht. ...

112
112
Gent vindt steunpilaar: "We gaan wel eens in de clinch"

Na vijf speeldagen is het zowaar AA Gent dat met het maximum van de punten aan de leiding staat in ...

80
80
Late slipper Man United: Engelse pers pakt Lammens aan

Manchester United leek zondagnamiddag op weg naar zijn eerste uitzege van het seizoen. Maar op het ...

47
47
‘Leko betrapt op smerig dubbelspel bij Club Brugge’

Een rode kaart van Carlos Forbs was voor Ivan Leko voldoende om zijn speler publiek aan de ...

339
339
Gent niet te stoppen: nieuw target voor interland-break

AA Gent blijft de successen maar opstapelen in dit prille seizoen. Zondagmiddag legden de Buffalo's ...

185
185
Club vs. Aston Villa: Leko broedt op drastische ingreep

Club Brugge staat te popelen om te starten aan zijn Champions League-campagne. En dinsdagavond tegen ...

261
261
Anderlecht-publiek laat speler vallen: "Met trillende benen"

RSC Anderlecht heeft zondagavond een meer dan verdienstelijke wedstrijd gespeeld. Maar uiteindelijk ...

602
602
Stassin beleeft meteen droomdebuut bij Sevilla

Heel wat Belgen versierden afgelopen week in het absolute slot van de mercato nog een transfer. ...

86
86
Kassa kassa: Cercle kondigt megatransfer aan

De transfermarkt sloot in België eerder deze week zijn deuren, maar toch valt er nog een zeer ...

69
69
Simons beleeft rampzalige start: "Het is om te janken"

Na vijf speeldagen lijken er in de Jupiler Pro League al enkele degradatiekandidaten opgestaan te ...

87
87
Milan-Belgen grijpen net naast zege in kraker tegen Juve

In de Serie A stond er zondagavond nog een rasechte topper op het programma. Juventus kreeg immers ...

34
34
Comeback bij Duivels in de maak? Mannaert op tribune

Binnenkort zal Mark van Bommel zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels bekend gaan ...

277
277
Tegenvallende start: Vitor Bruno is opvallend positief

In Europa heeft Anderlecht een goede zomer beleefd met de kwalificatie voor de league phase van de ...

279
279
Brughmans maakt indruk met klassereactie na knaltransfer

De topper tussen Anderlecht en KRC Genk heeft zondag geen winnaar gekregen. Geen van beide teams ...

85
85
Vanderhaeghe zet straffe start verder met zege tegen Lokeren

In de Challenger Pro League prijken na vier speeldagen met Beerschot en Dender twee van de verwachte ...

29
29
OHL in vieze papieren na pandoering in Beveren

OH Leuven zit stilaan in zeer vieze papieren. Het blijft achter met een nul op vijftien nadat het nu ...

142
142
Niemand echt tevreden: Anderlecht en Genk gelijk na intense clash

De topper van het weekend in de Jupiler Pro League heeft geen doelpunten en dus ook geen winnaar ...

378
378
Crisis loert bij puntenloos Kortrijk: "Het is simpel ..."

KV Kortrijk leek zondagnamiddag uitgerekend in de derby tegen Zulte Waregem op weg naar zijn eerste ...

226
226
‘Kompany heeft eigen Bayern-speler compleet genaaid’

Vincent Kompany sprak zijn vertrouwen in Jonas Urbig openlijk uit, maar achter de schermen speelde ...

126
126
Arsenal wint Londense clash: Tzolis beslissend tegen Chelsea

In de Premier League telt Arsenal FC na drie speeldagen nog steeds het maximum van de punten. De ...

95
95
"Geen hol waard" - Anderlecht-aanwinst valt uit de toon

RSC Anderlecht stond zondagavond voor een op papier lastige opdracht. Zo kreeg de recordkampioen het ...

353
353
Barça deelt pak slaag uit; pandoering bij debuut El Ouahdi

FC Barcelona lijkt helemaal klaar voor de start van zijn Champions League-campagne. In La Liga ...

201
201

Meer sportnieuws